Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha okka , takže těch 400Kč za metr je bez sítě, přečetla jsem si to ještě jednou, ale i tak dobrý. Okraj města je super, ale musí to stát za to. Já k životu, který si představuji potřebuji, les a vodu, takže podle toho bych si chtěla vybrat lokalitu, ale vždy se musí někde ustoupit. Pipiii, teda to je mi líto, doufám, že je to jen lízne a vše bude O.K. Výlety už některé stihli, tak si to určitě užili. No uvidíme až přijede, co bude povídat. Pipiii poraď jí, že v DR chytnou Amíky, je to stanice, kde je jen počasí. Ať si to naladí a sledují si to.
Odpovědět
Profilova fotka
okka. těch 1,2mil to vychází pak už k nastěhování se vším všudy.. a to jsem celekm náročná, na zeď mám vybraný ¨kamenný obklad, který vyjde na nějakých 15tis, vanu pro 2 za 20, sprcháč za 15, dlaždičky ještě nevím, počítám na ně ale 600Kč/m atd.. materiál na elektriku počítám 30tis a vodu,topení,kotel atd 100tis, vodovodní krb s komínem 100tis.. v tom 1,2mil je započteno vše na nastěhování ;-) jo akorát na kuchyň jsem jaksi zapomněla, tak celekm to bude tak 1,3mil :-) ¨Jinak projekt stál 50tis, projektant oběhal i stavení povolení, o nic jsme se nestarali. Ten domeček jsme si s manželem vymysleli úplně sami,namalovali, takže je to v podstatě originál :-) projektant to pak akorát narýsoval a udělal k tomu ty ostatní věci, co do projektu patří. mag: to je škoda, že nemůžete v tom bytě v baráku bydlet, viď, měla by jsi to úplně super, i na zahrádku.. U nás tady měli také takové snahy, že by měli být baráky podobné, stejný plot, stejně vysoké a tak, ale ve smlouvě je to jako doporučení, nikdo nás nemůže nutit, abychom stavěli na svém pozemku něco, co nechceme.. naštěstí nám problémy nedělali, jejich představa byla jednopodlažních domů, maximálně s obytným podkrovím, nechtěli tam nic vysokého, tak to bylo v pohodě. Pavli a jak jste na tom teď vy? Makal Vám tam někdo mezitím, co jste byli v DR?
Odpovědět
Profilova fotka
Evičko, nesekla jsem se a max. opravdu do 500 tis., ale myslím, že právě ne. Desku máme za 100 tis., půdorys máme 108 m2 + terasa (ta není v základové desce) a 15 m2 půdička. Prťavý, ale pro mé uklízení akorát. Hlavně, že je zahrada. No a dveře venkovní s oknama také 100 tis. (měli jsme 38% slevu), takže máme okna v dekoru ořech (z venku i ze vnitř). Mončo, vím, kolik stojí pozemky u Mostu, protože jsme nejdřív hledali, než jsme se rozhodli, že opravdu budeme stavět vedle manžílkovo rodičů. U nás je to kolem 1100 za m2, město ještě prodávalo za 600, ale to už je dávno pryč. Jinak fasádu ještě nemáme, jen omítky. Nábytek ještě tolik neřešíme, spíš máme představu, ale také se do toho vrhneme. Teď je pro mě nejdůležitější kuchyň. Obec nám už konečně nechala vyměřit sítě a snad tento týden začnou kopat.
Odpovědět
Profilova fotka
pipiii - no tak to mě mrzí s murynkou :-( když jsme tam byli my, tak to vypadalo, že jim to vyjde úplně na 100%, ubytování, šampáňo, výlety, počasí... všechno jim vycházelo; Markét sice říkala, že by chtěla nějakou bouřku zažít, ale až tak doslova to asi nemyslela...
Odpovědět
Profilova fotka
Já než ten svůj román dopsala, tak jsem promeškala vaše zprávy.. Mag má pravdu, napiš Murynce, ať s ekoukají na předpověď v té tv, je to přesnější a mají aktuální informace. Taky jí napiš, že na ní moc myslíme a držíme palce, aby zbytek pobytu byl ok. Jiřinko, tak to je fakt super cenička, dá se ale říct, že to řpesně odpovídá, jedem cenově stejně,vzhledem k metrům, deska vás stála 1000Kč m2, to nás taky, okna máme taky tak, no a to ostatní vzhledem k rozměru odpovídá těm našim cenám. Mám radost, že to fakt tak jde :-) Akorát teď sháníme nějakou stavební firmu, na kterou bychom mohli nechat psát doklady na cihly, tašky a tak, abychom nemuseli platit zbytečně celé dpd, faktury nepotřebujem a je to škoda peněz.. snad někoho seženem. Máš prosím tě fotky zevnitř místností s těma oknama? Ořech je hodně tmavýˇnebo se pletu? Jak to vevnitř vypadá?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky asi obvolám obce a pokusím se vysondovat, jestli někde neprodávají obecní pozemky, ty bývají za lepší cenu. V prosinci až koupíme byt, tak uvidíme, jak na tom budeme s financema. Pozemek mýt můžeme a může se pomalu začít. Byt nesmím prodat tři roky, ale tak rychle ten domeček stát nebude. Když já pořád nevím, kde by se mi líbilo. Já bych chtěla z Chomutova pryč, ale Pavel ne. No jo, u našich by to bylo velice pohodlné, ale to asi nevyjde.
Odpovědět
babenky trosku-dost ste odbocili od temy, teda poniektore!!!!Toto je tema o Dominikanskejrepublike a o zazitkoch a veciach okolo nej a nie o tom ,kto ma aky pozemok a co chce stavat a ake obkladacky , vane atd chce. Na to su temy na Modrej Streche.
Odpovědět
;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evčo, tada ty jsi podnikavá. Mně by nenapadlo řešit DPH :-D
Odpovědět
Profilova fotka
vladka81 stíháme obojí neboj.
Odpovědět
Profilova fotka
vladka81: my jsme ti uz odpovedeli:), jenze jak tady pisou ostatni, stihame vse najednou, musis se vratit trosku zpet k odpovedi..
Odpovědět
ja babenky viem ,ze ste mi odpovedali, len sa mi nece citat tie iste alebo podobne veci tu a potom aj na Modrej Streche, totreba potom sem napisat titulok: Dominikanska Republika - kto, kde, ako a za kolko zhana, kupuje pozemok a stavia domy a zariaduje.
Odpovědět
Článek se načítá
sup sem: http://www.modrastrecha.sk/forum/grou... http://www.modrastrecha.sk/forum/grou... http://www.modrastrecha.sk/forum/grou... http://www.modrastrecha.sk/forum/grou... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Vladka81 tak to nečti ! Za dobu, co jsme tu už jsme se sblížili natolik, že mimo to, že rády poradíme a pokecáme o DR, se bavíme i o dětech, stavbách a dalších dovolených.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak Markétky mi je líto, ale byli tam na dlouho, tak snad si to užili a nezkazí jí ten konec dojem z celé dovolené :-|
Odpovědět
ok myslela som ,ze su aj nejake pravidla, ktore by sa mali dodrziavat. Tak otazozocka: Baby vy aj niekde pracujete alebo ste doma????Inak sorry ,ze som vam sem napisala,dobra skusenost pre mna!!!!!Zbohom!
Odpovědět
Profilova fotka
evax - tchán nám - mezitím co jsme si užívali na super dovolené v DR (abych nebyla úplně od tématu :-D ) - na domečku štukoval přízemí
Odpovědět
Profilova fotka
vladka, nechápu, proč se rozčiluješ, kdo sem napíše, tak tomu info poskytnem a to, že mezitím propereme i jiná témata, to je snad normální na všech diskuzích.. ať se koukneš kamkoliv, tak se to netočí jen kolem názvu diskuze.. A jinak všechny jsme pracující, Mag to napsala správně, stíháme všechno ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap :-D :-D :-D je skvělé, že ta dovolená byla úžasná, a že máte mezitím vyštukováno :-D :-D :-D také jsme neodbočila od tématu :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak já přijela z dovolené a doma mi nikdo nevymaloval, mám to nějak špatně vymyšlené. A to se mi ještě povedlo vyklopit na zeď oběd, takže malování proběhne na 1000000%. Neptejte se, jak se mi to povedlo, prostě nehoda s kočkou :-D . Vladka81 až budeš chtít pokecat a uklidníš se, rádi tě tu uvidíme, jinak prosím pruď jinde. Děkuji. Jinak si myslím, že tak podrobné info o hotelech a zemi, výletech a to vše včetně fotek a popisu výletů na motorce, u jiných témat o cestování tady nenajdeš a tvé připomínky jsou dost nefér. Dokonce radíme a posíláme info o počasí holčině, která tam momentálně je.
Odpovědět
evax: Prosím o kontakt na takový baráček......nechám si ho postavit,a koupím za tu cenu klidně tři :-D Ještě se zeptám,kolik obytných místností tam má být? Garáž,pergola a spodní sklep také? Jééé co to pipiii píše.... :-( ,tak snad dopadne vše dobře a mury se vrátí v pořádku a nepřehodnotí názor z dovolené. Mag: a co nějaká výstavba (lokalita),jak teď udělali nově za Kadaní - směr Klášterec. Něco takového v CV není? Jinak holky....dobrá připomínka od vladky81..... :-D :-N -bacha na pravidla ;-)
Odpovědět
A také hlavně...tyto rady jsou myslím pravdivé,dodané fotkama,doporučení také pravdivé kdo jak cítí a měl zkušennost a né takové ty vyjmuté krásné fota a články jako v katalogu,kdy cestovka chce prodat každý zájezd za každou cenu!!! Takže souhlasím s mag...a rádi poradí holky co tam byli a popovídají o zkušennostech trochu klidnějším lidem 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
chjo, se nejak bojim o marketku, aby se nejak nenervovala, bohuzel ta boure ma velikou silu, myslim ze uz do stredy bude mit bohuzel osklive. Je nad celou DR. muzete se mrknou na http://www.weather.com/outlook/travel... za touhle bouri se vytvari dalsi cyklony ktere jsou zatim nad Atlantikem, tak se uvidi, hlavne at se vrati v poradku vsichni 3 ;-) vladka81: nevim procpak se rozcilujes, kazdy kdo sem vstoupi a nacokoliv se zepta ohledne DR tak hned odepisujeme a radime. Jen vetsina z nas ma (nebo mozna vsichni kromne marketky) dovolenou v DR za sebou, za tu dobu co si tady piseme tak jsme nejdrive resili jenom svatebni cesty, ale samozrejme po svatebni ceste prichazi miminko, nove bydleni a vsechno okolo manzelstvi. Mame se tu vsichni radi, tak nevim proc bychom si meli prestat psat jakmile jsme se vratili z dovoleny.
Odpovědět
Profilova fotka
jinak my se take do budoucna stavet baracek. Urcite chceme i v budoucnu pracovat v Praze, ale nevrazet tady ty priserny prachy do podnajmu a radsi si vzit hypoteku. U nas to vypada bud kolem Berouna, Babice, nebo smer na Dobříš. Ale ceny pozemku jsou kolem Prahy dost mastny tak uvidime mam sestrenku s malyma detma u Berouna v obci Hýskov a tam se mi to moc libi tak se tam treba uvolni nejake ty parcely ;-)
Odpovědět
Pipiii: To je pravda,pozemky kolem Prahy jsou drahé a proto každý hřeší na to,že je to u Phy. Co jsem teď slyšela,tak levné,pěkné a klidná část kolem lesy. Prodej pozemků v obci Sojovice -směr Ml.Boleslav....nevim jak je to přesně daleko na dojíždění do budoucna do Phy,ale slyšela jsem na to chválu. Jinak dojíždím několik let do Phy každý den autem , dělá mi to tam a zpět 140km. Dá se to,ale až bude rodina.... :-S ,nepůjde to. Jinak Beroun a okolí.....nádhera--..... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Miško, mě se to také líbí směr Mladá Boleslav, Benátky nad Jizerou. Když jsem ještě chodila do školy do Prahy, tak jsme s manžílkem mysleli, že tam někam půjdeme, abych mohla mít práci v Praze, ale po té škole jsem si to rozmyslela a jsem ráda, že jsme zůstali tady. Hlavně i kvůli rodičům.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem koukala na to počasí a opravdu jim to tam nevypadá dobře. Roztrhnout by se to mělo až ve středu nebo ve čtvrtek :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Holky nebojte. Víte jaký byl blázinec s počasím, když jsem tam byla já a nakonec to byla jen velká bublina. Je pravda, že dále jak dva dny to může být otrava, nehledě na to, že restaurace jsou otevřené a když prší, tak je to dost nepříjemné, ale snad to nebude dlouho trvat. Okka mně se líbí v okolí Kadaně, ale tím směrem se ještě víc vzdaluji od rodičů :-( . Stavění je pro nás opravdu jen vzdálená budoucnost, ale to byla DR také. Mamča mi tenkrát řekla, ať spadnu na zem a dnes? V březnu tam možná poletí i mamča a to jen díky holkám tady :-D. Tak doufám, že s baráčkem to dopadne stejně jako s DR. Manžel má dost dluhů a ty nás zatěžují, jinak bych se toho nebála vůbec, no jo, podnikatel :-S . Nejdřív musíme vyřešit tohle a pak už bude líp, tedy pokud zase něco nevybouchne, znáte to ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, holky potřebovala bych od vás radu.Na konci ledna jedu sama do DR.Ale já se vydávám úplně sama na takovou cestu prvně a navíc nejsem žádný velký cestovatel. Hlavně bych chtěla vědět asi kolik si vzít na ten týden penízků. Budu se sama živit,dělat si nějaké výlety,bavit se. ;-) Na co si dát pozor. Konkrétně by mělo jít o ostrov Quadelup. První vás možná napadne proč tak daleko a sama,ale já tak trošku musím. Děkuji za rady :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj lucie7 . Máš můj obdiv za odvahu. Já jsem na ceny potravin nekoukala, protože jsme měli plnou penzi, ale to, co jsme si koupili po cestě, tak nevyšlo dráž než u nás, takže co se jídla týká, tak peněz na jídlo jako v ČR. Ubytování také netuším. Výlety počítej v průměru 80 dolarů. Můžu se zeptat, proč jedeš sama? Mně by to tam asi nebavilo, ale dovča s kamarádkou by to byla také luxusní. Jinak se ptej, co budeme vědět, určitě odpovíme.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?