Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
maya: ten as hotel byl 3hvezdickovy:) a byl v nem nejvice holek odsud. Vylety jsme si zprostredkovali primo tam u hotelu. Samotny hotel ma starsne moc nabidek a ze dost vysoke ceny. Jakmile vyjdes z hotelovyho komplexu tak si te zacnou vsichni ty dominikanci tahat k sobe do kancelari, porad jeden za druhym. Vsude te odchytavaji a predstihuji se s ruznymi vylety a cenami. Vubec nemusis mit strasch kde sezenes ty zajezdy:-D..To opravdu ne spis si pak muzes nechat projit hlavou vsechny nabidky a rozmyslet se co je best ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak my byli na přelomu dubna a května na 13 nocí (15 dní) AI pro dva za 64 tis. z Lipska. Ještě se to řadilo do sezóny, ale od konce května měli mnohem nižší ceny, takže není problém pak po svatbě sehnat za cenu, co měly holky.
Odpovědět
Profilova fotka
Jinak Leni, ta Havana je super. Překvapilo mě, že tam mají opravdu takhle všude čisto. Jinak to Murynce jak vypadá vychází :-) Ještě mají skoro týden před sebou, to je super.
Odpovědět
Děvčata, vyveďte mě prosím z omylu... Včera jsem někde na netu četla info o DR a dočetla se, že od května do října,tak nějak tuším, tam jsou sice krátké ale vydatné lijáky....
Odpovědět
Zdravím všechny! :-) walli: I nám to bylo takto řečeno, ale jak tady holky píšou a co jsem si psala i s Mury,tak je to opravdu asi jen na té přírodě a jak to vyjde.Nám bylo řečeno jelikož jsem chtěla také co nejdřív po svatbě,tak ideální je to od února. Chtěla jsem listopad,leden...ale nemůžu se dočkat února,jsou i prý velké možnosti při výběru...,ale to nevím jistě. Jinak jsem se chtěla zeptat,na jaké hotely tam koukat a které jsou dobré? A když označují hotel jako 4*,zda to není 3*,jako třeba v jiných zemích. Děkuji.
Odpovědět
Profilova fotka
walli , okka: ahojky holky, nám taky všude říkali, jak je tam přes naše léto ošklivě a prší tam, ale není to pravda! Co jsme tam mluvili s domorodci, tak je tam celoročně pořád krásně, jen třeba v září víc hrozí hurikány, ale ani toho bych s enebála, je to zase zážitek, Mag může vyprávět :-) My tam byli v červenci, nepršelo, celý pobyt bylo nádherně, zkráplo jen jednou a to bylo příjemné, takže žádné strachy ;-) Ohledně hotelů, ten v kterém jsem byli my, Jiřinka, Mag, Pipii atd.. , tak je jen 3*, ale všechny jsme tam byly nadšené.. takže si myslím, že i ty 3* stačí.. aspoň pokud vám záleží spíše na luxusním jídle, pití, okolí, na skvělých službách a zábavě.. tak v tomto hotelu toto vše luxusní je. Jediné, co odpovídá těm pouhým 3* jsou pokoje, ty jsou obyč, žádný přepych, ale my byli spokojení, stejně tam člověk jen spí.. Hlavně, že je čisto a vše funguje.
Odpovědět
Profilova fotka
wali: no nam tam prselo kazdy den vecer:-D:-D ale byli jsme tam hned po konci hurikanu, takze asi proto. Ale ty deste nam vubec nevadily. Meli jsme tmu uz kolem pul sedme vecer a prselo vzdy kolem osme. Cele dopoledne bylo uplne jasno a cele odpoledne vzdy zatazeno, ale teploty porad kolem 35 a strasny dusno a vlkho, takze jsme se porad koupali. Meli jsme stesti ze jsme se vyhnuli hurikanum. Jestli chces mrkni se na nase fotecky na www.pipiii.rajce.net a udelej si nazor sama na pocasi.
Odpovědět
Profilova fotka
Já zažila i bouře v září, ale bylo to náhodou celkem vzrušující. Ale opravdový hurikán bych zažít nechtěla :-D . Nikdy v DR neprší celý týden. My zažili tropické bouře okolo hurikánu Gustav a Hana a bouřky trvali dva dny, ale né v kuse, vedro bylo pořád.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, včera jsme se vrátili v DR, úúúúúžasná dovolená, teď jsme tu jen na skok, víc dojmů napíšu večer, chci využít toho babího léta :-) Markétka vás všechny moc pozdravuje, zatím jim ta dovča vychází naprosto dokonale horejsi - pošli mi, prosím, do IP taky popis té Kuby a odkaz na fotky, mě ten Karibik tak nadchnul, že bych se tam ráda ještě podívala a třeba zrovna na Kubu ;-) pipiii - moc mě to mrzí s tou prací a doufám, že co nejdřív najdeš něco nového a lepšího
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap ahojky. Tak už Vám také skončili líbánky. To je nádhera co? No ta Kuba mně také moc láká.
Odpovědět
Ahojte babenky, mam taku otazocku!Bola niektora z vas v DOminikanskej Republike v polovici februara???Ak ano boli ste pozriet ako migruju veleryby??????My sme si vybrali nase medove tyzdne buduci rok vo februari, bo sme sa docitali , ze od polovice januara do polovice marca , tade migruju veleryby a je ich mozne vidiet. Inak znamy ide teraz v novembri do DR za neuveritelnych 700eurAL na tyzden, skoo ho porazilo, ked neskor zistil, ze na dva mohol ist za 850eur :-| !
Odpovědět
Profilova fotka
Bohužel ne, ale musí to být krásné pozorovat velryby. My bohužel neviděli ani delfíny, sice hejno proplulo okolo hotelu, ale my zrovna nebyli na pláži :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj Pavlí, tak tě vítám zpátky. Je fajn, že jsi tak nadšená, určitě jste si to mooooc užili x-) Já se ukážu až zítra, jdu připravovat občerstvení a pak slavit (samozřejmě jen na minerálce ;-) ). Tak se mějte. Pa
Odpovědět
Profilova fotka
Jíří a co slavíte? Máš narozeniny?
Odpovědět
ahojte baby, my ide na svadobnu cestu 19.11. do punta cana, 4* hotel, all inclusive, 14 noci za 1800 libier, to je asi 68 tis Sk, celkom dobre, lebo doma ten isty hotel na 14 dni stoji 160 tis...
Odpovědět
Profilova fotka
no mě odvezou, příspěvěk dlouhý jak blázen, já blb si to nezkopírovala a je to fuč ]-( ]-( jako bych to neznala ]-(
Odpovědět
fsvojap: to už tady jednou bylo :-D Ve kterým hotelu jsi byla?
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: to ti nezavidim!! :-D :-D :-D me z toho malem trefilo:D strasne moc se tesim na fotecky:)a co marketka?bylo ji lepe?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky ze Slovenska ani z Čech cestování za exotikou nemá smysl. I kdybych byla milionář, tak bych za stejný hotel nedala dvakrát tolik, to bych musela být úplný trotl. Ale také mi trvalo dlouho, než jsem ty rozdíly zjistila a odhodlala se do toho jít. Teď jsem koukala na střech a mám depku :-D . Lidičky tam staví takové úžasné domečky. Ach jo :-(
Odpovědět
Profilova fotka
mag: ja jsem ted byla u rodicu, pomalu dostavuji uzasny baracek, pekne zavidim, my splacime tady v Praze pujcky a ze najem davame 11000 mesicne:-D taky pekna depka:-D
Odpovědět
Profilova fotka
poučena z předchozích nezdarů... tak znova a stručněji - bylo to trošku adrenalinový, odlet jsme málem nestihli, bloudili jsme po Frankfurtu a nemohli najít to zamluvené a zaplacené parkoviště, 4x jsme se ptala na cestu... no asi v 21:30 jsme to našli, chlápek při check-in auta lážoplážo, žádný spěch, měl tam i obrazovky s odletama, nikde žádný St Domingo, ve 23:10 jen let do San Jose, no to už jsem byla hodně nervózní, na letišti u check-in nám řekli, že jdeme pozdě - to jsem fakt manželovi neměla překládat... :-D 8-) ale odletěli jsme, San Jose byla cílová stanice v Kostarice,let OK, ale vyhýbali jsme se bouřce a přistání celkem tvrdý; už při transferu do hotelu bylo znát, že se tam něco přehnalo - popadané větve, místy zatopená silnice, přijeli jsme totiž po 4denní bouřce, hotel jim to komplet vytopilo, mohli tam plout na kánoích, tak jsme byli v bungalovu, dali nám na výběr hned v první řadě u Grilu, ale nám se víc líbil náš 1501, sice 2 postele, ale spali jsme na jedné, druhá byla odkládací ;-) Fabio nám nabízel i Palace, ale tam jsme nechtěli; šampáňo ani ovoce jsme neměli, Fabio o líbánkách sice věděl, ale po bouřce jim 2dny nešel PC systém ani telefony, takže zmatek a chaos, ještě jsme to přes Fabia urgovali, ale ani po jeho domluvách na recepci nic; no nevadí, hlavně, že když jsme hlásili 2x poruchu klimošky, tam to zafungovali bez problémů ;-) počasí - občas sprchlo, tak jsme se schovali na baru, dělali tam i mojito, jednou to byl koktejl dne, ale brzo jim došla máta, ale jejich caipiriňa je v podstatě mojito, jen bez máty ;-) jídlo dobré, ale po 14dnech už celkem nuda, ovoci jsem moc na chuť nepřišla, vedl u mě ananas :-) jinak jídlo nás celkem prohnalo, Enterol nám nezabral, tak jsme v místní "lékárně" koupili cosi, čeho jsme se celkem bála, ale po konzultaci na Medical center v hotelu jsme si to vzali a pomohlo to 8-) "díky" té bouřce a tomu, že někteří lidi z Beache bydleli v Palacu atd. byli všechny restaurace zdrama, ale nebyli otevřené každý den, my vyzkoušeli Bambu a mexickou, obě moc dobré, Café jsme měli taky rezervované, ale pak to zrušili údajně kvůli počasí, i když se mi ten den nezdálo nijak výjimečné; první 2dny velké vlny a zákaz koupání v moři, takže jsme byli u bazénu a chtěli jsme si projít obchůdky a zjistit výlety, ale obchůdky taky vytopené, takže ještě uklízeli a měli zavřeno; i Antonio měl zavřeno, na druhé straně ulice jsme s někým o výletech mluvili, ale byl nějak podivný a zmatený, takže jsme výlety vzali radši od hotelu Saona - od Viva diving, mangrovníky, šnorchl na Cayo Raton, ostrůvek Catalinita, písečná laguna uprostřed moře Banco de arena, Saona - Mano Juan na oběd a nákupy a pak pláž, ale byli tam hodně velké vlny, nakonec hvězdice, kde nás ale nalejvali vitamínem R 8-) a pak už nebylo moc času a hvězdici jsme viděli jen 1 Safari - od hotelu/Bavaro runners, taky super, skvělá poznávačka, super průvodce v našem případě okořeněno 7člennou rodinkou z New Yorku, z nichž jeden byl dokonalý bavič, z kterého nevěřil ani průvodce a řidič x-) St Domingo - od guest service, taky se mi líbilo, spousta zajímavých informací, dost jsme toho viděli, ale bylo to dost ve spěchu ještě jsem chtěla na Catalinu - Fabio nabízel Catalinu VIP : řeka Chavon, vesnička Altos de Chavon, šnorchl na Catalině, oběd s langustou, ale to už nám nevyšlo, tak příště 8-) potkali jsme se s Markétkou a Jirkou, super lidičky, taky se jim tam moc líbí poslední den v 10:30 sbalení na recepci, proběhl check-out a Fábio volá, že let má 6hod zpoždění, ale nechali nám náramky, vrátili jsme se zpátky, vykoupali ještě v moři, dali koktejly s Markét a Jirkou a 16:30 na recepci pár mikorbusů naložilo lidi a odjelo, pak tam ještě hledali pořád nějakýho Jeremyho, ale nás zrovna nikdo nechtěl, ptala jsme se na recepci, volala si 3x s Fabiem.... (Markét z toho byla nervózní za nás a snad jí to na středu moc nevyděsilo 8-) ) no nakonec se "náš" mikrobus pro nás vracel, naložil sice 6 lidí, ale 2 z toho byli špatně, asi Jeremy :-D 8-) odlet v pohodě, měli jsme 5kg na limit, ale nic jsme neplatili, rumu jsme možná vezli víc než je bezcelně povoleno, ale prošlo to, let byl opožděn kvůli tech. poruše letadla, ale nakonec si to asi nelajzli a z Německa poslali náhradní letadlo, proto takový zpoždění takže shrnuto - super nádherná dovolená x-) moře neuvěřitelně čistý, kdo to nezažil, neuvěři; i přes občasné přeháňky, ne vždycky dokonalý azuro a občas nesnesitelný italský "ragazi", jsme si to užili; s DR max.spokojenost a pokud to bude možný určitě ještě do Karibiku chceme někdy vyrazit x-) x-) x-) beau - ve již tradičním Viva Dominicus Beach 8-) pipiii - Markétka je super, bylo jí podle mě fajn a celkem jim ta dovča vycházelo podle představ ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: teeda to jste meli docela husty s tim pocasim, my meli stesti ze jsme byli akorat mezi bouremi:-D....hned az budou nekde fotecky tak nam posli odkazek. Klidne bych zase jela do DR, bylo mi tam take krasne.
Odpovědět
Profilova fotka
pipiii - já bych i do tohohle počasí jela klidně znova x-) ten poslední den to ráno u moře vypadalo krásně, když jsme se tam pak kvůli tomu zpoždění vrátili, tak se zatáhlo a pršelo, my byli ještě v moři, ale museli jsme být potopení, jak jsem třeba vystrčila ven ramena, tak to bylo prvně, co mi bylo v Karibiku zima 8-) fotečky dáme během dneška na rajče, máme jich přes 1000 a manža si teď pořád vyčítá, co ještě zapomněl nafotit :-D já bych je tam dala už dávno, ale on je na domečku a chce je vybírat se mnou, tak musím počkat až se vrátí :-) holky já se vrátila v pátek a včera už jsem koukala na airstop, jaký jsou teď ceny a jak je to třeba s Mexikem, Kubou... :-D 8-) no já zítra spadnu rychle na zem, až vyrazím do práce, já už asi i zapomněla, kdy mi jezdí bus :-D
Odpovědět
Profilova fotka
fsvojap: my bychom jeli pristi rok mozna take nekam pres airstop:-D nejakej lastik nebo tak, pac ten maji novinku s nemeckymi CK z prahy, takze vetsi pohodli:)
Odpovědět
Babenky prosim vas ,bola niektora z vas vDominikanskej Repubike vo february???Prosimak ano napiste mi info ake tam bolo pocasicko a vse okolo pobytu , som hrozne zvedava. :-D A keby sa dalo aj neake odporucenia, co si zobrat a co nie, co je zaujimave a dobre kuuupit a prsim aj nejake fotecky!!!!Normalne bbenky ktore ste uz tamboli va zaaaviidimmmm ;-) .
Odpovědět
Profilova fotka
v breznu tam je krasne:).. pres zimu tak maji sezonu do zacatku kvetna. od ledna do brezna je tam spousta velryb(videla jsem foto v ck, neni to ze mozna uvidite velrybu, ale je to na 100% ze jich tam je spusta) je tam sucho, bez destu a asi o 2 stupne mene nez od kvetna do rijna) ale zase nehrozi hurikany atd.. Vse to mam od delegatky pro pristi navstevu DR:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky. Fsvojap, takže nakonec také adrenalin. Ono to k tomu asi patří. Nakonec jste měli možná "horší počasí", než my po Hurikánech. Sice bylo hnusně, ale vytopený hotel nebyl a krámy také ne, jen pár soukromých rezidencí a krámečků doleva od hotelu. Já si také myslím, že člověk se počasí bát nemusí v jakémkoliv období. Mamču tam chci poslat v březnu, protože má narozeniny. Je to hlavní sezóna, takže netuším, jaké budou ceny. Držte nám palce. Sad vyjde ten Natura Park, protože mamča mi bez českého delegáta nikam nepojede. Obávám se, že ani my by jsme samy nezvládli zmatek u příletu a odletu jako jsi zažila ty fsvojap , protože neumíme domů jazyky a mamču už bych tomu nemohla vystavit vůbec. V Punta Caně je dle mailů hrozně příjemná Češka, tak snad to dobře dopadne. Těším se na fotky.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky. Já se chtěla zeptat, jestli jste si někdo v hotelu nekupoval CD. My jsme na to zapomněli a CD si koupili až na letišti, je to merenge. Pěkné CD, ale né to, co se hrálo v hotelu. Pokud by jste ho některé měla, byla bych Vám za něj moc vděčná, na oplátku bych vypálila to, co mám doma já.
Odpovědět
Profilova fotka
Pavlí, tak to jste měli dobré zážitky, já bych byla asi smutná, kdybych přijela do vytopeného hotelu, ale asi to nebylo tak zlé, když se vám líbilo ;-) Těším se na fotky, určitě to bude zase něco jiného. Takže Saonu jste brali se šnorchlováním, ju. No jsem hrozně zvědavá :-) Mončo, my máme dvě CD, ale teď nevím přesně, co to je. Mám je v práci. Tak já se mrknu a dám vědět. Jedno jsme kupovali v hotelu a jedno na cestě ze Saony. Kamarádka chce teď s přítelem letět také do DR do Punta Cany, to budu asi závidět ]-( Až bude prcek připravený na možnost hlídání, tak s manžílkem někam na týden vyrazíme, už jsme se o tom dneska bavili. Myslím, že ale budeme šťastný i za Tunisko ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko a mohla by jsi mi ta CD vypálit? Jsi z Mostu, tak by možná nebyl problém se pro ně zastavit, nebo poslat poštou s tím, že poštovné bych hradila já a na oplátku za CD bych ti poslala vypálené to naše. Mně se ta hudba hrozně líbila. S prckem se dá určitě cestovat. Mně v DR nadchli Italové, kteří tam jezdili i s úplně maličký miminky, ale osobně bych volila spíš Řecko, nebo ten Tunis, ale mimo sezónu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?