Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Markétko, takže jako, že také tedy čekáte miminko? Jsem asi natvrdlá ]-( Ale myslím, že ano, tak můžu moooc gratulovat a přeji hodně zdravíčka. Ta dovča bude v pořádku, jen se trošičku víc hlídej. Dneska mi doktor řekl, že hlavně nemám nosit nic těžkého. Jinak mi neřekl, kolik měří, ale podle materiálů by už mohlo mít 2 cm :-D Leni, vidíš, jak to jde. Tak pak budeme čekat na pokračování :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko já sama nevím |-| jako těhu jsem ale nevím zda už to můžu oznámit třeba rodičům?? :-N i když v práci to už ví x-) viděla jsem tu fotečku je to taková černá tečička má 3mm
Odpovědět
Profilova fotka
Markétko, já čekala, až mi to potvrdí doktor. To udělal dneska, takže večer to už oznamujeme mým rodičům a zítra manžílkovo :-) četla jsem, že do 12 týdne by jsi to neměla oficiálně potvrzovat, když nemusíš, protože prý hrozí největší riziko samovolných potratů, jenže kdo to má vydržet :-D U mě už to ví sestřička, švagrová a pár kamarádek ;-) Já už ultrazvuk taky viděla. Před 14 dněma to byla jen bílá tečka a teď už černý flíček a ťukalo srdíčko :-) Jsem v 6 tt a copak řekl tobě?
Odpovědět
Profilova fotka
že je tam váček který má 3mm a je to začínající malé těhotenství podle poslední MS to vychází na 5 týdenale podle početí na 3 týdny :-) já jim to chci říct ve středu..kvůli té dovče snad bude vše o.k stejně všichni to vědí kamarádi,v práci a poku se něco má stát tak se to stane i později ale tu radostnou věc jim nemůžu odepřít x-) bude tam i babička s dědou..chcem koupit něco dětského a napsat k tomu dopísek nějakou formou milá babičko dědečku..... :-D tak to držím palečky to budou štastní co?? o dovče říkal ta si to užívám at moc nepiju ale skleničku si dát můžu ale na koni bych jezdit neměla |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Mury ty předbíháš :-D . Ale gratuluji. Dávej na sebe pozor a koně a banán na moři opravdu vynechej. Já už plánuji, jak pozvu Pavla do restasurace na véču a dám mu dáreček s pidi botičkami a našim jak ty říkáš Mury, milá babičko a dědečku :-D . Chtěla bych si to užít. Doufám, že nebude nějaký zdravotní problém. Pavel není nejmladší a byl dlouholetý silný kuřák a já měla permanentně gynekologické problémy. Tak uvidíme. Leni alespoň info stačí. Jsem ráda, že jsi mi potvrdila, ž DR jako svatebka byla dobrá volba. Jinak Kubu bych také chtěla vidět.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag u manžílka se mi to prostě nepovedlo navíc on ví kdy mám mít MS takže bych to ani neutajila :-) ale ty emoce jsou hrozně silnéééééé a máš potřebu to někomu říct ale rodičům to uděláme takhle.... x-) když jsem u tich koní můžu jet na výlet na safari a nejet na koni?????
Odpovědět
Profilova fotka
Pavel to také věděl, ale po vysazení antikoncepce už to nevím ani já :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Achjo, konečně jsem se sem dostala... v práci hrůza, hnus, humus. Desetmilionů papírů jsem měla na stole ani myš mi nebyla vidět a až dneska jsem to všechno zlikvidovala... jdu si vás přečíst :) jsem viděla mury je těhul???? x-) x-) x-) jdu číst :) tý jo a mag taky? x-) x-) x-) no holky teda vás tady chvíli nechat samotný a vy se mi všechny hned rozdvojíte =-) =-) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kalex jiřinka a já jsem těhulinky :-D zatím :-N holky můžu na to sfari a nemusím jezdit na koni???
Odpovědět
Profilova fotka
Mončo, ono je strašně těžké to tajit. Naštětí jsem vydržela alespoň těch 14 dní, což už byl pro mě zázrak :-D Markétko, já jsem sice na safari nebyla, ale myslím, že se to dá zvládnout a na koníkovi snad jezdit nemusíš. Jen ať máš sebou hodně vody.
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko vid oni to pak poznají sami :-D já udělala testík a okamžitě ukázala manžílkovi romantika jak svi.a :-N a to jsem měla ty scénáře jak mu to řeknu v DR někde u moře ha hi hih hi :-D ale důležité je že to chtěl a je štastnej dnes semnou byl i u dr. x-) jak to řeknete vy doma,??
Odpovědět
Profilova fotka
Aby to bylo nenápadný, tak sestřička naplánovala u ní a přítele večeři, jakože kolaudace bytu, když tam ještě můj taťka a manžílek nebyli, tak jak jinak je tam dostat než přes jídlo :-D A tam jim to řekneme. U manžílka to taky romantika nebyla, když jsem si pořád dělala testíky, tak to víš, že se mě pořád ptal, tak jak to dopadlo ;-) Ale měl hroznou radost, jen jsem mu pořád říkala, ať počká, až příjdu od doktora.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahááá už to vidím, já četla od mag že plánuje jak to řekne tak jsem z toho byla jelen :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Už jsou v tom zmatky, viď. Dlouho jsi tu nebyla no ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko a řeknete že budou bába s dědečkem ju?? :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jirinko to teda jo :) Murynko já koukám, že máte zlaťáka, my taky x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo. Je to sranda. Naši mají diskotéku, takže budou babička s dědou, co jsou každý víkend na diskotéce :-D Stejně si je nedovedu představit jako prarodiče, připadají mi na to ještě mladý. Přitom dřív už bylo prarodičům třeba 40 let, ale teď je to takový jiný.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem se teď dočetla, že v 6 tt to jsou teprve 2-4mm :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak pak musíš napísat jak jste dopadli a jaký to mělo ohlas ;-) mě naši přijdou taky mladí budou si myslet že to je jejich :-N kdy tam jdete??
Odpovědět
Profilova fotka
Naši jsou tak akorát, Mamče je 49 a tátovi 45. Ty bláho, Jiřinko vaši můžou brát mimčo odmala na dízu, to bude šoumen :-D . A která to je? Je to v Mostě? Moje neteř na jedné tancovala Brooklyn, nebo tak nějak.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky mam prvni cast popisu na diskuzi o Kubě ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, vy jste toho zase nakecaly :-D Jiřinko, moc gratuluji k té krásné zprávě, pak dej vědět, co na to rodiče :-) Doporučil ti doktor nějaké vitamíny nebo tak? Hořejší: jdu se hned mrknout, jak ste se tam měli :-) a co fotky? Dáš je taky na rajče? :-) Mury: být tebou, tak to ještě moc nikde neříkám, je to strašně čerstvé a tím pádem nejisté.. nechci tě nějak strašit, ale přijde mi předčasné o tom mluvit, jelikož stále to může skončit menstruací (samovolným potratem) nebo to může být zamlklé těhotenství (o tom jsem četla teď na koníkovi, to je právě to, že je vidět jen váček a nic víc). Prostě je moc brzo, raději počkej, až to bude jistější, já ych s tím vyrukovala až po DR ;-) Moc by mě mrzelo, kdyby jsi pak byla zklamaná a navíc by se na tebe ze všech stran hrnulo litování, protože by to všichni věděli.. to je hodně nepříjemné. Pevně věřím, že vše bude úplně v pořádku, držím ti moc palce, nezapomeň nás informovat.. Jinak já se taky cítím těhotně, zatím bych byla ve 4.dnu, tak uvidíme, zda se zadařilo :-D Mag: máš hodně mladé rodiče, to by mohli být děti mých, mé mami je 65 a tátovi 68.. Měli mě hodně pozdě..
Odpovědět
Profilova fotka
holky tak me ta reakce ty jolany dost rozhodila, me se tam opravdu libilo, zeme ano a ubytko nakonec taky, jen jsem z neho nebyla nadsena jako na DR,ale mohlo to byt mnohem horsi :-| Jsme silene unavena, jenak z toho posunu a pak jsem dostala MS tak bych jen spala, proto si tu reakci asi tolik beru. Kazdopadne pokracovani uz tam psat nebudu, dam vam to do posty, jen co to sesmolim. A fotky budou urcite, ale snad to do vikendu zvladnu, vcera jsem je roztridila :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Leni, tak už jsem to dočetla. Nakonec hotel není nejdůležitější, ale rozhodně to dovolenou zpříjemní. Fotečky mě zajímají, protože naši se tam chystají v únoru a přeci jen myslím, že je to jiné než v DR. Jinak rodiče měli radost a říkali, že už koukali, co všechno by koupili. Prý bude asi pěkně rozmazlený :-D Dneska mi taťka volalm že si Natálku (tak říkáme tomu v bříšku) zamlouvají na podzim 2010, že známá otevírá u Karlových Varů u sjezdovky nějaký rodinný hotel, tak že už to mají zamluvené :-D Tak jsem hned řekla, že je to super a my s manžílkem vyrazíme k moři 8-) Beru Mamavit a prý je lepší ještě jeden, ale nepamatuji si název, asi mají nějakou provizi ;-) Já bych to asi také ještě neměla říkat, přeci jen mi hrozí stejné riziko jako Markétce, ale to se opravdu nedá. U nás už prý ťuká srdíčko, tak snad to dopadne dobře. Co se týče rodičů, tak oboum je 46, věk na to už třeba mají, ale oni mi tak prostě nepřipadají :-) Mončo disko píšu do IP, Brooklyn byla konkurenční diskotéka ;-) Evičko, já to taky hned cítila, proto jsem si začala hned dělat ty testíky x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Horejsi: To si musím přečíst, co tam zase kdo napsal. Někdy mi z toho zůstává rozum stát. Evčo já měla depresi, že mojí mamince bude v březnu 50 :-|. Mému vlastnímu tátovi je 47, měli mně na vysoký.
Odpovědět
Profilova fotka
To Leni neřeš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
holky jste hodny, jdu domu,ale nejdriv se projit, jsem nejak bez energie. Zitra pisnu papa ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Sem si Vás holky popletla :-N . Pokud bude někdo reagovat podobně jako jolana, tak se ostatní na popisování svých zážitků vykašlou a nedozvíme se nic. Horejsi to mas za nevěru, my by jsme ti za popis a rady byli vděčné :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To je dobrý Mončo :-D Všimla jsem si, že sis sdpletla s Evičkou ;-) Jsem taky zničená. Za chvíli běžím z práce a jedeme na baráček a taky to řekneme manžílkovo rodičům, tak jsem zvědavá :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No, to jsem celá já. Já byla tak rozčílená, že jsem to ze sebe chrlila, až jsem zmotala přezdívky, ale nikdy bych si holky nespletla. Jiří pak napiš, jaké to bylo při oznamování, jsem zvědavec.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?