Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kalex-kato vy jste jeli přes airstop schauinsland reisen???to mi letíme přes ně také..do smlouvy jsme to uvedli ale mohla bys mi ještě napsat jak jste to napísali na ten hotel a na jakou adresu?? :-N byla bys moc hodná fotečky ze svatby krááásnééé a s dovči také ten papušek-moc vám to tam spolu sluší x-)
Odpovědět
Profilova fotka
http://airstop.cz/last-minute/dominik... z LIpska na 13 dní 21 700 ;-) odlet 25.9
Odpovědět
Teda člověk tu chvilku není a vy se takhle rozepíšete......Strana 116!! :-D Tak už jsme zpět z ráje. Tedy dost dlouho. Omlouvám se, že píšu teprve teď. Ale jsem ještě dost rozrušená z dovolený a ještě máme starosti doma :-( No obrátíme list a něco vám povím o naši svatebce v DR. Letěli jsme z Prahy a měli přestup v Paříži. Na to, že jsme oba letěli poprvé větším letadlem jsme se orientovali na letišti celkem dobře (myslím v Paříži). Po příletu do Santa Dominga si nás delegátka odvezla na hotel. Kam jsme se dostali v 21:15! Snažili jsme se co nejdéle zůstat vzhůru. Prý to pomáhá aby se člověk srovnal s časovým posunem...jo to prd!!Celou dobu pobytu jsem vztávala v pět ráno!!:) No jinak DR náááádherná. V úterý nám sice pršelo ale další dny bylo slunečno a vhlko...Ale dá se na to zvyknout. Moře náádherný, bohužel po vichřici byli špinavé pláže. Takže na fotkách jsou vidět sutiny stromů a zbytky z domácností dominikánců, tedy pokud je tam něco vidět, ptz pár fotek je i trošku pokažených. Vlhkost udělala s foťáčkem své:( Podnikli jsme výlet, tzv. Safari....Viděli jsem jak to vypadá ve vnitru DR...chudáci děti. Opravdu je dobrý nápad vzít pro ně sebou tužky, sešity, bonbóny....Na každém kroku žebrají. Další zastávka byli náádherné vodopády, kde jsme měli možnost se vykoupat.Navštívili jsme typický dom. dům, kde jsme měli ochutnávku kávy, kakaa, a tropic. ovoce. Nakoukli jsme na kohoutí arénu, kde se konali kohoutí zápasy. Oběd jsme měli na extravagantním ranči jednoho němce. Tady jsme ochutnali sladké brambory a jejich polévku. Bylo to vynikající a to jsme potom zjistili, že byla hlavně z banánů, ananasu, kokosu a masa. Ale byla tak dobře okořeněná, že by ani gurmán nepoznal její složení. Poslední den jsem měli vyklidit pokoj v poledne, ale zaplatili jsme 5 dolarů a nechali nás tam až do našeho odjezdu. V 17:30 jsme odjížděli. S tím se váže stížnost na naši "úžasnou cestovku" Totálně nás zklamala. Nejenže jsme se nemohli delegátce dovolat, ale ještě ke všemu nám bylo řečeno, že máme odjezd až v 19:45!!! Ještě že v hotelu byli s námi další češi. Samozřejmě jsem zjistila, že musíme být 3 hodiny před odletem na letišti a my odlétali v 21:30!! Takže jsme šli dřív a čekali na transfér. Na letišti totální zmatek. Všichni vyplňovali ty dva papíry...No jako s mojí lámavou angličtinou jsme se nakonec dostali teda k terminálu, ale můžu říct že takhle sprostá jsem ještě nebyla. V duchu i nahlas jsem proklínala tu delegátku. Tak ona nás měla na starosti a takhle se na nás vybodla. V letadle jsem hodila šlofíčka a spala až do Francie. Kde jsme bohužel kvůli zpoždění opravdu utíkali aby nám to neuletělo!! Ale díky bohu jsme ztihli nástup a frrrrr domů...Jak já jsem byla šťastná když jsem viděla rodinku. Takže schrnuto.....DR byla opravdu nááádherná, ale oba jsme se shodli na tom, že doma je doma ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ty joo,koukám že holky přes němce to měli mnohem lepší než vy....to je síla ]-( myslím s delegátem ;-) a co hotýlek?líbil,jídlo dobré??
Odpovědět
Profilova fotka
murynka: jooo to je ten název :))) delegát je ital, hrozně moc fajn, mluví i anglicky takže vše bez problémů. Já to mám v práci, ten odeslanej email, takže až v úterý ti to napíšu. Seli: tak to mě mrzí :( a já myslela, že to bude lepší :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Seli: teď jsem koukla na tvoje album jéééé ty máš taky copánky :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
a napíšeš mi i text ju?? :-o seli hezké copánky :-D to oni tam dělají ty copánky??
Odpovědět
Profilova fotka
mury: jasan :) já mám copánky jen zepředu dozadu, ne ze všech vlasů a stálo to 20dolarů :) Na pláži jsou takový altánky kde dělají masáže, henna tetování a copánky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
laex to bys byla hodná a to jsi tam psala ty umíš anglicky?? :-) ty copánky jsoumoc hezké sluší ti x-)
Odpovědět
Profilova fotka
murynko já jsem to psala anglicky. Všichni tam umí anglicky. Občas jsem mluvila i německy a španělsky, ale je pravda, že v nj a šj spíš rozumím než mluvím... Každopádně ono ani nebylo moc co mluvit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
aha tak to jo,to moje znalosti jsou na nule :-( manžílek trochu aj mluví,ale ten dopis by nesesmolil :-p takže bys byla opravdu hodná co fotečky kdy budoui?? 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
ale sesmolil, fakt u nich je jednoduchý mluvit :) stačí infinitivy a poskládat slova k sobě to jim stačí a pochopíte se navzájem :-D už jdu na fotky ze saony :) zatim jich je 200 vytříděných a dalších 1400 jich teď jdu prolízt. Je to nekonečný =-) Mám i fotky v tom tričku co jsme dostali :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
těším se na fotečky :-) a každopádně budu ráda když mi ten mailík pošleš x-) sice jsme to do smlouvy napsali ale napsat maila také můžem... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno holky, akorát jsem se probudila z koma, je mi strašně zle, asi umřu.. včera jsme byli popít, manžel byl ale utahaný ze stavby, takže šel domů už asi ve 2, já měla rozkaleno, tak jsem ještě zůstala s jeho bráchou a švagrovou a jedním kámošem, od nich jsme se pak trhly a se švagrovou prolezly snad všechny vyhlášený kluby v Plzni, nářez, domů jsme doazila až po 8hod, už jsem neměla ani na taxi, to běžel ještě manžel pak dolů zatáhnout, pak mě sesbíral na chodbě a uložil..a je takový poklad, že dnes jel k jeho rodičům pro polívčičku, vývárek.. :-) Brala jsem to včera jako poslední pořádnou pařbu nenějakou dobu, protože ted jestli budem teda zadělávat, tak už pít raději nechci.. no stálo to za to :-D Kalex: svatební fotky super x-) s tím ubytováním v DR jsi to chytla asi zatím nejlíp z nás, opravdu bombička, my jeli taky přes tu cestovku Schauinsland a i když měli přímo v popisu hotelu pro novomanžele to, co Vám poskytli, tak na nás se vyprdli.. ale je možné, že za to může Airstop, třeba jim to nenahlásili. Jaké tam mají šampáňo? Je jiné než u nás? Já tam měla akorát jejich víno, když už jsem nevěděla, co bych pila a to bylo dost dobré :-) Ty copánky ti děsně seknou!!!!! ;-) Sel: také musím pochválit svatební fotky :-) Určitě jsi to psala, ale asi už bych to nenašla, kde jste byli v té DR? Je to tam úplně jiné než tam, kde jsme byli my.. S tou delegátkou je to teda síla, to bylo přes českou cestovku? Ale zase kdyby jste tam zůstali a poslehli její pokyny, tak by jste vyfasovali noc navíc grátis :-)
Odpovědět
Profilova fotka
evax-ahojky kočko :-) tedy takhle pít :-D selinka byla v Barcelo Talanguera Beach..... no právě Kalx ty to měli se vším a krásné proto tam oho mailíka asi pošlu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mury: to je jasný, za to nic nedáš, pošli to tam, bylo by super, kdyby vám to klaplo jako Kalex. Ale myslím, že i Mag psala dopis do toho hotelu a stejně to nerespektovali. Stejně by mě zajímalo, kde je chyba, protože ten hotel je na vysoké úrovni, co se týče servisu, v restauraci, na pláži a tak, opravdu se o tom starají, přijde mi divný, že zrovna na novomanžele by hotel kašlal.. dle mého jim to vůbec cestovka nedá vědět nebo nevim, no zaráží mě to. Snad vám to dobře dopadne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
děkuji,tak nepotřebuji traička,fotky ty si necháme udělat ale ten byngalov na pláži by se mi fakt líbil x-) kde je Katka s tím odkazem na fotečky.... :-( ???? ted mi manžílek koupil nějaké léky,skoro nic nemůžu když nevím jestli nejsem těhotná |-| tak se léčím čajem.s citronkem ale není mi nejlépe ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak dneska na baráčku končíme, za chvíli jedeme domů. Dneska mě bolí bříško. Mamča (manžílkovo) ať si vemu prášek, ale já taky žádný nechci, ale jak jí to vysvětlit ;-) Včera mě tlačili do čaje s rumem a já nechci žádný alkohol, tak mi tak jen trochu cmrndli :-) Až se vrátím domů, tak napíši víc. Mám na co odepsat. Holky, ale je divný, že pro novomanžele nic nedělají, protože když se podíváte na jejich stránky, tak tam mají akce pro novomanželé, proto jsme to tý cestovce takhle nahlásili. Nevím, jestli to bylo agenturou Na cesty, nebo tou německou, ale na nás mysleli. Jen ty trička a fotečky jsme neměli. Ale určitě pokoj s krásným výhledem a nějaká ta pozornost strašně potěší. My měli hroznou radost :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky. Já psala přímo do hotelu. Mailovku my myslím našla saf a ještě někdo. Oni mi ani neodpověděli. Posílala jsem to dvakrát. Na recepci jsem ukázala oddací list, měla jsem to nadepsané v němčině i angličtině. Nenapadlo mně jít na gust servis, tam by s tím možná něco udělali, v té době, kdy jsme zoufale měnili pokoje jsme ani nevěděli, že to tam je. Holky budete tak hodné a odkaz na fotky mi písnete do IP? Já když na to potom koukám až po čase, tak to nemůžu najít.Děkuji.
Odpovědět
evax: jj bylo to s českou cestovkou a jak psala murynka byli jsme v Barcelo Talaguera Beach...Juan Dolio kousíček od Bocca Chica
Odpovědět
Profilova fotka
já tam napíšu každopádně za to nic nedám a až budu volat kvůli pokynům řeknu at to tam cestovka zařídí :-N a pak kdyžtak zajdeme na gust servis ;-) kalex kde jsi????
Odpovědět
Profilova fotka
Tak už jsme doma a musíme tu poklidit ]-( Markétko, co se týče toho, jestli mě to baví, tak tím, že stavíme na svém a vidím, jak se nám to tam rýsuje, tak mě to baví, u cizích by mě to vůbec nebavilo. Taky tam nejezdím pořád, jsou věci, v kterých nepomůžu, nebo nemá cenu na mě čekat do pěti než příjdu z práce. Teď děláme příčky a už se vyrýsovaly pokoje, to mám radost :-) Jaruško, tak nakonec je opravdu jedno jestli jedeš s českou nebo německou CK, když to takhle pokazí a ještě ten přestup v Paříži :-| Co hraje v plus, je určitě cena u německé CK, myslím, že jste dávali nějakých 70 tis. za týden, viď ? Kačko, ty dáváš také fotečky na rajče? Koukám, že ten bungalov jste měli opravdu super, výhled nádherný :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak copánky ti opravdu moc sluší, to se o každém říct nedá. A fotečky ze svatby nádherné ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Když jsme u těch fotek, mrkněte se, na co jsem natrefila, to bude mít Mag radost x-) http://www.beremese.cz/forum/show.php... druhý vzkaz a druhý odkaz ;-) Jiřinko, já už se osobně na práci na domečku taky těším, člověka to opravdu baví, když si buduje svoje hnízdečko.. :-) Kdypak vidíte, že se budete stěhovat? Pokud už děláte příčky, tak to by mohlo klapnout do Vánoc, že jo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evičko, do Vánoc to určitě nestihneme. Teprve nám bude obec dělat přípojky a pak se bude čekat na ČEZ ]-( Nechceme to tlačit. Spíš to vidíme tak na březen. Začali jsme až v červnu, takže to by bylo rychlostí blesku :-) Míšo, jsem úplně unešená z tvých foteček ze Safari, naprosto dokonalý. Moc mě mrzí, že to už jsme nezvládli :-( Tohle jsem si přesně představovala. Ty jejich "masny" to je síla! Těch lidí, by mi bylo hrozně líto, je to hrozný, jak žijou. Ale tohle Vám opravdu závidím. Markétko, to si podle mě nemůžeš nechat ujít ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko vid.....právě mě ty fotky Míši nadchli z těch výletů úplně nejvíc :-N a i ta cena je super x-) jinak když jsme se sešli pouštěla mi video ze safari co jim tam natočili oni,bylo to moc hezké..ale mi budem mít svojí kameru ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mury, to safari určitě bude stát za to, vypadá to skvěle :-) Jiřinko: my taky počítáme stěhování tak do března, už se nemůžu dočkat.. ohledně těch přípojek, ty také ještě zcela nemáme, jak jste to prosím tě řešili s elektrikou? Jinak k té rychlosti stavby, ten první barák s ex jsme stavěli také svépomocí, začali jsme v květnu a v listopadu už bydleli, takže to jde.. Teď na to počítáme taky tak půl roku, je to o to jednodušší, že je to bungalow. Jo prosím tě, kdo Vám bude dělat krov a za kolik prosím. Máte taky ten skládaný vazníkový nebo jaký?
Odpovědět
Profilova fotka
Evičko vazníkový - dělali to BGB group. Střechu už máme hotovou. Dám pak zase fotečky. Taky jsme říkali, že by se to asi stihlo, ale já nemám chuť se na Vánoce stěhovat, do toho budeme ješžtě 2x pryč. Hlavně vybavení si chci pořádně promyslet. Elektriku řeší Vašík a hodně se vztekal. Volal i na centrálu a dával stížnost. Do tří dnů byli na pozemku a vyměřovali. Mysleli si, že nás má na starosti Most a je to Plzeň. Do 7 měsíců musí udělat projekt (u nás konec září) a pak do 5 měsíců realizace.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já vám vůbec nerozumím, ale chtěla bych se vyznat v elektrice a krovech :-D . Mate na modré střeše alba? Ještě jsem to nehledala. Teď koukám na pojišťovnu a hrozně se mi líbí ten starý dům. Je to selské baroko, takže má obrovskou vjezdovou bránu, krásný pozemek a je malinko do svahu, takže z druhé strany domu se vychází půdním prostorem na zahradu, to je nádhera. A také tam jsou kamenné podlahy a to kamení je někde do půlky stěn.Mám ráda domy s duší a příběhem.
Odpovědět
Profilova fotka
no tak mi tam teda vše natažené máme, jen tam nejsou ještě vodoměry a elektriku ještě nemá obec zkolaudovanou, ale to mělo být do konce září dle smlouvy, ale nevypadá to, což je škoda, ale na druhé straně nám budou solit penále za každý den navíc 500 Kč, což je příjemné :-) Jinak s tou elektrikou jsem se ptala spíš kvůli tomu, jak jste to řešili, centrálou nebo jinak? A k té BGB, písneš mi kdyžtak třeba do IP cenu? Je vazníkový takový ten hodně poskládaný, který nevytvoří místo v podkroví? Hele, teď jsem spočítala, že jestli jsi těhulinka, tak mimi se narodí nejspíš v květnu, pěkně to vyšlo, dostaveno, zařízeno, venku už teploučko, parádička x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?