Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Mag, prosím, písni mi do IP také odkaz na fotečky z DR. Když teď čtu tu chválu, tak jsem děsně zvědavá. Možná někde dál je odkaz, ale já jsem opravdu netrpělivý človíček. Nějak poslední dva týdny nestíhám dočítat. Jste děsně ukecaný. Jsem teprv u 10. září - a že se poslední dva dny opravdu snažím!
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno. Markétko, ty také Natálku :-) Jinak jsem si teď dělala testík a stále to vypadá na mimi :-) Jedeme pracovat, ach jo holky, to bylo stávání. Šíleně mě bolí palice, ale nemůžu nechat jet manžílka sama. Takhle to mám každé ráno, tak snad to za chvíli přejde.
Odpovědět
Profilova fotka
dobré ránečko,jojo také Natálku a kloučka Ondráška :-) jo hlava to znám to je něco ]-( snad tě to brzy přejde,hlavně ted bud na sebe opatrná netahej nic těžkého atd. já za chvlíi jedu do Prahy za Míšou,jinak ještě jsem to nedostala a žádné příznaky doufám že to nebudu mít v DR ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Pipííí, na Tvojich fotkách jsem viděla, že jste v letadle seděli u okýnka. To jsi si dopředu zažádala nebo to tak vyšlo při odbavení? Mimochodem moc krásný fotky, už se taky těším do DR.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, zdravím už taky z ČR :-( :-) :-) :-) Jdu akorát stahovat fotky, tak přitom pročtu co jste tu napsaly, je toho nějak hodně =-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Kalex, vítám Tě doma. Tak jste se měli?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj kalex, také moc zdravím. Je toho hodně a někdy od DR přeběhneme někam jinam ;-) Tak se těším na další fotečky :-) Už jsme tě viděli u Mišky ;-) A snad až budeš mít čas, tak napíšeš, jak jste se měli a jak se líbilo. Yany a kdy a kam letíte? Zase běžím pracovat :-| :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Uááá vy jste mi teda daly :-D :-D já chci taky miminkooooo x-) Sašova ségra má malého Vítka, je mu 1 měsíc a asi 22 dní 8-) Teď ráno jsme byli všichni u tchýně tak jsem ho chovala a zpívala jsem mu a pohupovala jsem se a všichni se mi smáli jestli uspávám sebe nebo jeho :-D Jinak stahuju fotky, ale u mě to bude na dlouho :-| já fotím zrcadlovkou takže každá fotka má tak 5-6 mega a když je v Raw formátu tak má tak 15mega :-x Každopádně ukážu aspoň pár nějakých top. V sedm večer dneska si jedeme ještě pro profi fotky ze svatby tak zítra budu asi celý den upravovat fotky. Pipiiii: ahoooj kočko :) co to čtu o těch turbolencích???? tý jo to bych asi ječela taky. V tom Viva Cafe jsme byli dokonce dvakrát, hrozně se mi to líbilo a těch 10dolarů za jednoho docela jde... Tu krysu na Saoně jsem chtěla taky vyfotit, ale pak jsem si říkala fůůj takovej hnus :-D ale aspon jí máš ty tak jí můžu ukázat dál :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky Kalex, taky tě tu vítám :-) Jakpak bylo? vyprávěj, přeháněj!!! x-) Zrovna jste se vrátili do pěkný klendry, co.. Kdy jste přiletěli? Jsem moc zvědavá na fotky, tak sem co nejdřív nějaké šupni anebo to dej taky na rajče, tam se to nemusí ani zmenšovat ;-) Jiřinko, tak to už je tutovka :-) kdy jdeš na další prohlídku? Jo a to jsem se tě chtěla ještě zeptat, co tak děláš s manžílkem na stavbě, že jsi psala, že i když ti není dobře, že jsi ho nemohla nechat jet samotného? My už taky konečně začali, ale nějak tam pro mě není žádná práce, třeba dnes je tam manžel od rána se svým bráchou a kámošem, připravují ty různé věci na desku a já dopoledne vařila, přijeli na oběd a od té doby žehlím(!!!!), už jsem se do toho konečně dokopala, bylo mi blbý se tady válet, když oni makají.. Ale povím ti, že milionkrát radši bych dělala něco na stavbě, tak mi hoď nějaký tip ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
yany: ahojky, my jsme ty sedadla meli rezervovany za 40 eur na obe cesty pro oba. Nekteri lide sedeli za sebou atd, urcite jsem toho nelitovala.. Ahooj kal:) y videla jsi ty veeeliky musle co jsme tam nasli?:-D jednu jsme propasovali do CR a ty mensi take. Ta krysa je fakt nechutna, stejne tak jako hovno na konske farme:-D. A co vy jaky jste meli let??? nas kapitan pred tema turbolencema varoval ale takovyhle pad necekal nikdo..uffff, mela jsem uplne oroseno na cele:( a jake tam byly ty dalsi dny?
Odpovědět
Profilova fotka
joooo a vratila jsem se z rande s murynkou ;-) ...Je uplne super, tak doufam ze se jeste nekdy uvidime:).. Ä ted se jdu vrhnout take jako evax an tu nechutnou hromadu pradla:((((((((
Odpovědět
Profilova fotka
Pipiii, ty místa v letadle jsi si domlouvala přes Airstop?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Jirinko, zatím ještě nevíme kam ani kdy. Rááádi šnorchlujeme, tak asi do oblasti Juan Dolio. Máme naplánovaný konec října-listopad. Záleží kdy budu moct z práce. Určitě na nějaký last. Ty ceny jsou pak super.
Odpovědět
Profilova fotka
yany: ja jsem letela pres rudolfreisen, ne pres airstop, a vse se platilo a zarizovala primo v kancelari.
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky Kalex-vítám Tě zrovna dnes jsme o Tobě s Míšou mluvili kdy se tu ukážeš?? co to povídání..takhle nás odbydeš ju :-( :-N těším se na delší článeček :-D tak šup šup o Míša je také super a doufám že se budeme scházet dále,pak i třeba s manžílkami x-)
Odpovědět
Profilova fotka
yany i airstop ti zamluví místa u okýnka podobná cena asi 15OO tam i zpátky :-) ale prý stčí když přijedeš dříve na letiště a řekneš to u odbavení :-N tak nevím mě nevadí když nebudu u okénka hlavně aby nás s manžílkem nerozsadili :-p :-D jako ve škole co? a kdy to budete vybírat??
Odpovědět
Profilova fotka
kukuk mury: tak ja tady zehlim a pritom mam pusteny net, kuba hraje hry a k tomu nepotrebuje net tak ho mam ja, mrkni do IP, posilam tam ICQ
Odpovědět
Profilova fotka
ted jsi měla Míšo ohlas na koníkovi hrozně se diví že jsi tě vzal když je tak mladej :-D koukni do snažilek pod 20 let x-) x-)
Odpovědět
Profilova fotka
oki mrknu tam:)
Odpovědět
Profilova fotka
mury udelam si mimi chvili po tobe a budeme spolu vozit:-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, k těm místům u okýnek, nám taky v Airstopu řekli, že stačí přijít zavčas a říct si u odbavení o místa u okýnek.. byli jsme tam tedy 4hod před odletem, ale stejně už žádné místo u okýnka nebylo, vše prý bylo zarezervované!!! Dostali jsme místa uprostřed a přemlouvání a prosby nebyly nic platné.. naštěstí se pak stal zázrak a těsně před odletem nás vyvolali a letenky vyměnili, asi někdo zrušil let nebo nevim.. Takže já bych si osobně příště místa u okénka asi rezervovala.. je to lepší i v tom, že tam jsou dvojsedadla, ale uprostřed jsou trojsedadla a neumím si představit 10h vedle nějakého třeba nesympatického člověka..
Odpovědět
Profilova fotka
kdepak jste vsichni? :-(
Odpovědět
Profilova fotka
jsem tady :-) mi tedy nerezervovali ale věřím že to bude v pohodě :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To my seděli uprostřed a byly tam čtyřsedačky. Tam jsme je měli pro sebe, ale nazpátek katastrofa. Přímo u záchodů a tak nešli ani zklopit a nic volného nebylo ]-( Evičko, jdu příští pondělí. Už se těším :-) Teď už děláme příčky, tak jsem pomáhala vyměřovat a řezala jsem tvárnice do škvírek. Většinou jsem taková přidavačka a podávám různý věci :-D V pátek jsem odřezávala po celém baráčku pěnu. Když jsme dělali desku, tak jsem třeba vázala KARI sítě, zatloukala hřebíčky, pomáhala měřit výšky apod. No a když jsme dělali obvodové zdi, tak jsem betonovala škvírky, podávala tvárnice, kyblíčky s betonem a tak. Mě to vůbec nevadilo, spíš mě nebaví takový to piplání a věci, který nejsou vidět ]-( Dneska už mi pak špatně nebylo.
Odpovědět
Profilova fotka
jiriii, z tebe bude zednik:-D....ja si pak od tebe necham postavit baracek:-D...me by tohle asi moc nebavilo, nasi ted stavi baracek, ale s nicim nepomahaji, delaji na nem 2-3 lidi a jde to docela pomalu. Ted jim snad davaji okna, na Vanoce maji bydlet:-X..no nevim..
Odpovědět
Profilova fotka
Já jsem tůůůů :) akorát jsem došoupala další fotky ze svatby do alba a teď jdu na ty dovolenkový... aspoň pár a pak se rozepíšu, slibuju |-|
Odpovědět
Profilova fotka
dekuji za pranicko k foteckam:) mrkni se ke me na rajce, tam jsou vsechny fotecky pipiii.rajce.net libi se mi tyto fotecky vice nez ze svatby:D..udelalo nam to veeelikou radost:) dokonce ani kuba neprotestoval s ruzovym vencem kolem krku:-D
Odpovědět
Profilova fotka
pipiii: já taky děkuju ;) já už jsem koukala, jsou fakt super a za dobrou cenu. Rozhodně lepší než platit majlant za to co by na fotkách nakonec vypadalo stejně. Já akorát dělím fotky na ty co přijdou na rajče, ale je toho hrozně moc =-) jdu na zapsání zprávy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tááák hlásím :o) K dotazům, měli jsme bungalov č. 1145 v první řadě u beach volejbalového hřiště. Posílala jsem předem do hotelu email, ale nikdo mi neodepsal, takže těžko říct jestli jsme to měli zařízené skrz ten můj email nebo skrz tu cestovku přes kterou jsme jeli (název teď dohromady asi nedám něco jako schaunsland?? najdu to později). Každopádně z letiště jsme jeli my dva + německý starší pár. Dojeli jsme do hotelu a já dumala nad tím jestli máme uplácet nebo ne – po tom co psala mag a míša tak jsem se bála, že budeme úplně jinde. Tak jsme tam stáli a Alex žmoulal v ruce 20dolarů, že jako kdyby. Obsluhující pán teda koukl na voucher náš a toho páru a odešel někam dozadu a pak se vrátil a vyndal na bar dvě obálky. Já už začala načuhovat co to je a byla jsem připravená šťouchnout do Alexe ať vytáhne dolary.. no ještě že jsem to neudělala :))) Otočil se na nás, vzal jednu obálku a koukám nahoře už bylo napsané naše příjmení a taková červená značka. Tak začal vysvětlovat, že vevnitř máme karty na ručníky na pláž, číslo na trezor, seznam restaurací + nějaký kontakty a samozřejmě klíč. Otočil obálku (na druhé straně je ta mapa areálu co vyfotila evax) a řekl, že máme teda 1145 a zakroužkoval to místo. Tak jsem byla úplně happy. Naložili nám kufry na to vozítko a čekali jsme až ten druhý pár taky dodělá checkin. Ten chlap měl taky přichystaný dolary, ale jak viděl nás tak je zas strčil do kapsy. No každopádně dostali bungalov někde hodně daleko takže se pán začal vztekat a mával dvacetidolarovkou, tak teda dostali bungalov v té druhé řadě a bylo to. Došli jsme do bungalovu, odemkli a tam na stolku bylo připravený nakrájený ovoce , příbor a ubrousek a dvě skleničky na šampus. Na posteli bylo udělaný z ručníků srdíčko a ležel tam papír. Koukla jsem do lednice a tam se chladilo šampaňský… prostě nádhera. Bohužel než jsem stačila vytáhnout foťák tak můj otesánek stačil zlikvidovat půlku talíře toho ovoce :))) Na tom papíře bylo napsáno, že nás vítají v hotelu a že nám přejí hodně štěstí do manželství a ať si užijeme líbánky. Dole bylo napsáno, ať se zastavíme na guest service a že dostaneme dvě trička a malý dárek. Trička jsou „hotelový“ takže na zádech je veliký logo a vepředu nápis viva wyndham dominicus. Dárek byly fotky od místního fotografa/fotografky – dostali jsme na to certifikát se kterým jsme tam potom šli. Zrovna tam měli papouška tak nás hned naaranžovali a celkem máme 6 fotek. Jinááč je to tam úplně super, spousta jídla, pití, no přesně jak psaly holky. Vyzkoušeli jsme Roca grill, pizzérii, Viva Mexico a dvakrát jsme byli ve Viva Cafe – jak jsem už psala, za Viva Cafe se platí 10dolarů na osobu, ale podle mě je to tam nejlepší. Manžel byl hrozně nadšenej z mexický protože tam nalejvali tequilu :)))) Píšu tak nějak pátý přes devátý koukám. Jo na výletě jsme byli s Míšou a Kubou na Saoně. Ještě jsme chtěli na Catalinu, ale nebylo dost lidí. Na jiné výlety jsme nechtěli, už kvůli manželovi. V podstatě třičtvrtě doby tam jsme strávili ve vodě :))) oba máme rádi šnorchlování a potápění a tam je opravdu co vidět. Já jako správný potápěč jsem se samozřejmě odřela o korál…. nejdřív ruku a pak ještě zadek, no luxus s takovýma krvavýma šrámama pak chodit po pláži :)) ale zase budeme mít skvělý fotky pod vodou, nafotili jsme tři filmy. Jo a aby toho nebylo málo tak v letadle když jsem se zvedala tak jsem dostala křeč do .. no tady to můžu napsat… do zadku (půlky) a nemohla jsem ani jít :)))) Alex se mi tlemil, že poletím do San Jose (tam to letadlo pokračovalo) a sejdeme se až zas v letadle zpátky. A ještě k těm smskám, to bylo vtipný. Mě přišla asi v deset večer jestli vyzvedneme Kubův pas na guest servisu, tak jsem si říkala, to myslí jako ráno druhej den nebo kdy co jak? A Míša to posílala už nějak dopoledne a dokonce jí přišla doručenka, že už mi sms přišla.
Odpovědět
Profilova fotka
Asi zkusim už jít spát :) do svatebního alba už jsem dala pár fotek z DR, zbytek zkusím zítra hodit na to rajče. x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?