Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
No jo, ten už to ví, nepodaří se mi nic takového utajit, takže jsme to pozorovali spolu :-N Jen si pořád nejsem jistá tou injekcí, snad už to nepříjde. Taky jsem to musela říct sestřičce, ale ta už musí mlčet :-D Markétko, tak to by mi manžílek neodpustil, kdyby to bylo bez tuli tuli. Ten může být unaven jak chce . . . My jsme spali v Premiere Classe a je to taky moc hezký, myslím, že to vycházelo na 40 Eur na noc. Byli jsme ale jen jeden den v centru a druhý den v Disneylandu. Příště bych chtěla na dýl, ale na druhou stranu jsem to už viděla, tak zase raději někam jinam. Mončo, já si také myslím, že to bude v Natura Parku hezký a máš pravdu, bude to asi dobré na procházku po divočejším pobřeží. Tak snad ty ceny budou dobré. Vím, že byl o trošičku levnější než ten náš,když jsme letěli. Teď mají Punta Canu za 22 tis. na 13 dní z Lipska, kéž by to takhle bylo pořád, co :-|
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko jenže mi nachodili asi 20 km :-S nebyli jsme tam sami ale s cestovkou |-| a manžílek by také mohl....ale já ne :-D já lehnu a spím jak dřevo :-N a to ti píchnul injekci?a ted budeš čekat 14 dní :-o to bych nevydržela |-| ty ceny do DR jsou naprosto senzační třeba to tak zůstane :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo, píchnul. Ale já doufám, že když je test pozitivní, tak to bude dobré. Ale nejsem si úplně jistá. Menstruace by měla přijít prý do týdnu a když ne, tak jsem těhotná. Ale já doufám, že test nelže ;-) To já jsem taky pěkná mrtvola, ale tohle jsem mu udělat nemohla, a ještě když mě tam požádal o ruku ;-) Markét, tobě se už to také pěkně krátí, viď. Tak když se to nepovedlo Monča, tak snad přiletíte ve třech vy :-N
Odpovědět
Profilova fotka
já už doufám že 3 jsme :-D :-N ne ba ne,ale ted jsme se opravdu snažili a asi proběhla i ovulka x-) ¨ krátí? :-o mě to nepřijde ]-( test asi nelže udělej si pak ještě jeden a pokud to bude sílit je to tam :-D moc Vám to přeji x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to by bylo fajn, kdyby Vám to takhle vyšlo a vy už tam ve třech dokonce letěli :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Murynka já jsem taky čerpala z vlastní zkušenosti.Pro mě bylo ještě důležité aby to mohlo malé dítě a zárověň to přijatelně chutnalo. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to chápu Jiřinko, když to bylo se žádostí o ruku. Já si také myslím, že padnem. Jenže mi takhle padali v noci i v DR, ještě, že jsme ráno nemuseli do práce ;-) :-D :-D :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
Lucie7 - to nechápu =-) ?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, Keňa už je také s plnou penzí na 13 - 15 dní okolo 30 000 na osobu. Jsem zmlsaná. Mněla bych si asi uvědomit, že dát skoro 70 000 tisíc za dovolenou byl pro nás nadstandard a né běžný standart :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tak jsem se zase pobavila při čtení gratulací v albu. Nějaká mladá paní, které mněla naprosto luxusní IN svatbu, jen tu nemá album, mi píše pěkné věci, ale moc tomu nerozumím, neumím slovensky. Chtěla jsem jí odepsat, že si myslím, že kadeřnici se účes povedl a šaty jsou z kolekce na rok 2008 a vyhlédla jsem si je na veletrhu, ale hrdinka tam nemá ani mail. Páč z toho nechci dělat diskuzi, když je to místo na gratulace, tak jsem jí neodepsala vše, co jsem měla na jazyku. Ale její obhajoba mně snad pobavila ještě víc, když se mně tam jiná nevěsta zastala. Asi založím téma MONČA A PÁJA a budu se bavit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Je to tak,že máme malou dceru,takže sebou na cesty chci brát léky,které jsou pro celou rodinu. |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak teď už tomu rozumím. Doufám, že za pár let budu také takhle uvažovat ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky holky, pořád ještě nemáme doma zprovozněn net, ani nevíte, jak mi večer chybíte :-( Ale dnes už snad bude..potřebuji ho i ke svému "vedlejšáku" a teď nemůžu nic dělat. Mag: Koukala jsem ti do toho alba, ježiš to je taková kráva, mám jí tam taky něco milého napsat? Jinak s tím Natura Parkem, já z něho prve byla také nadšená, rozhodovali jsme se mezi ním, Vivou a Occidentalem Flamengem (už nevím, jak se to přesně píše). Ten Natura je opravdu bomba tou zahradou, bude to tam vypadat určitě exoticky, tak jak má ;-) Mám z toho radost, aspoň budeme mít reference zase na jiný hotel a tip, kam jet příště ;-) Jelikož manžel si stojí za hurikánovou sezonou, tak by to mohlo být tak levné příští rok jako teď, takže myslím, že bychom se tam ještě podívat mohli x-) Jiřinko: já jsem napnutá jak kšandy, moc držím palce!!! Ta moje kámoška, jak jí taky vyšel pozitivní test, byla včera na prohlídce, ale nic nezjistili, musí ještě jinam na ultrazvuk.. takže te´d mám za vás dvě nervy nadranc:-) Přijde mi ale divné, že jí na prohlídce nic nezjistili, když ona přesně ví, kdy jim to ujelo, a že je tím pádem v 5.týdnu, to už by mělo být pouhou prohlídkou znatelné, nebo ne?
Odpovědět
evax: známé se to ukázalo až když byla ve 4. měs.těhu a to předtím u doktora byla a žádné testy to nepotvrdily, ale prostě byla těhu! :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Evax nepiš tam nic, já vůbec netuším, jakou povahu může mít takový člověk, který měl nejúžasnější svatbu nafocenou v časopise, našimi svatbami pohrdá ( nejsem první, komu tak píše) , ale přitom má potřebu navštěvovat a aktivně se projevovat na těchto stránkách. Asi bude z něčeho nešťastná. Evax ty se máš, už víš, že se tam ještě podíváš. Já bych jela klíďo s našima. Tentokrát bych klidně i klidnější místo v Natur Parku, ale to nevyjde. Musíme to nějak skloubit a vychytat dobré ceny. Snad nám bude přát kurz. Já jsem přišla domů s tou Keňou a bylo mi řečeno, že na to nebude. Já to vím, máme spoustu jiného placení a zařizování, ale ve skrytu duše doufám, že třeba, možná , někdy :-N . Prostě začnu šetřit a uvidí se. Jsem z těch těhu holek nějaká dojatá. Jenže já pořád nevím. Na jednu stranu se těším a kontroluji se, na duhou mi to až zas tak nevadí, že ještě těhu nejsem. A říkám si, že třeba našetříme nějaké korunky a ještě se někam podíváme. Takže mi zatím nevadí ani jedna varianta. Jen tedy doufám, že je vše zdravotně v pořádku, jen jsme se díky našemu životnímu stylu netrefili do plodných dnů.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: máš pravdu, ta holka, co tam psala je chudák, léčí si své mindráky tím, že se s naží ubližovat jiným.. někoho takového může člověk jen litovat.. K té dovolené, já ve skrytu duše doufám, že vše klapne, pokud to bude do 20tis, tak to tak nereálné není.. jeslti jet někam tady za 15tis nebo si bura připlatit, to už není takov darda.. a kdyby náhodou se cokoliv přihodilo a my na to neměli, tak je tu varianta 2, nebudem jezdit každoročně na ty "levné" dovolené k moři a raději ob rok do Karibiku nebo tak ;-) No a s tím těhotenství, moje řeč :-) Mně se na jedné straně do toho vůbec nechce, nemůžu se smířit s tím, že bych přišla o všechny ty akce a tak, ale na druhé straně bych mimi zase brala, hlavně, když teď je v tom ta kámoška, s kterou jsme plánovaly společnou mateřskou.. nechám to osudu, tak i tak to bude na něco dobré :-) Holky, stal se obr průser, teď volal manžel: Představte si, že dnes ho chytli v jedné vesnici policajti-rychlost 75km/h.. to je tento rok již podruhé,co překročil o 20, takže mu nedali ani pokutu, jde to rovnou na přestupkové a hrozí mu, že přijde o papíry!!! Volala jsem hned na to přestupkové, jak se to přesně trestá, z toho jsem si sedla.. Na sto pro mu musí vzít papíry, sazba na 1-6měsíců, dle toho, jestli má ještě nějaké přestupky za tento rok, (to má a dost, je vedoucí pobočky a celý den jezdí po zákaznících po celých ZČ), takže papíry pryč na 6měsíců a k tomu pokuta 2,5-6tis!!!!! To je šílenej průser!!!! Přijde o práci, protože bez řidičáku je tam prd platnej, navíc nebude moct nic zařídit na stavbu, nic tam neodveze, nepřiveze, protože nebude pojízdnej, navíc si bude muset najít jinou práci, těžko někde dostane tolik peněz a navíc bude uvázanej někde v kanclu, takhle mohl přes den objet spoustu věcí a zařídit.. jsem zralá na provaz a on taky ;-( Neznáte prosím někoho, kdo by s tím mohl něco udělat? Tohle je fakt existenční problém, je mi z toho ouvej :-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky před chvíli jsem přišla z práce,rozvařila a ted jdu na chvíli za Vámi holky moje :-D stýská se mi po Vás..v práci na net absolutně nemohu ]-( :-( takže mohu jen takhle odpoledne když mám čas :-S Evax co to čtu,to je tedy opravdu nemilá situace |-| ;-( ráda bych ti pomohla,ale žádné známe policajty nemám,vlastně manžela kamarád je jeden až přijde zkusím se pozeptat..je v práci...ach jo nevím jak bych ti mohla pomoci,já sama tu rychlost moc nedodržuji ale do 60 jezdím takže už jsem platila 1tis,pokutu,ale bez bodů...ale jestli to záleží na jeho práci je to tedy hodně blbý... Mag z té husičky co ti psala do gratulací si nic nedělej :-D koza je to hoky další červnová nevěsta je těhulka x-) já už chci také..... :-( ale vnímám to trochu jako vy..papa svobodo :-N =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evčo, tak to mě mrzí, ale obávám se, že když už to přešlo na přestupkový a nevyřešilo se to na místě, tak to bude asi problém :-| Ale uvidíš, třeba mu řidičák nevemou. Sestry přítel taky přišel na rok o řidičák a "blbeček" jezdí, ale říkal, že prý v evidenci o tom záznam nemají, takže prý řekne, že ho zapomněl. Ale nevím, jestli to neříká jen tak. On se tim taky živí, jezdí pro auta pro jeden autobazar :-S Mončo, tohle už nemá cenu řešit a jestli na to budeš reagovat, tak tim spíš je to uspokojuje. S tím mimčem, my to měli stejně, vůbec nás nenapadlo, že by to mohlo jít takhle rychle, prostě jsme věděli, že to bude nějaký čas. Chtěli jsme ještě vyrazit v březnu do Egypta, ale to už asi nevyjde ;-) Ale jak jsem se o tom dozvěděla, tak je to strašně zvláštní a krásný pocit, cítím se strašně žensky :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mury: je to hodně blbý, taky jsem vzteklá, že musel jet takhle rychle, zvlášť, když už tento přestupek tento rok jeden má a ví, že když jsou dva stejný, je to o řidičák.. jenže on spoléhá na to, že ty trasy zná, kde stávají a tak a navíc takhle vesnice je fakt blbá, cedule je daleko za barákama, takže jedeš kus mezi polema a tam to fakt svádí.. a ti hajzlíci byli dobře schovaní :-( Jestli se nám to nějak nepodaří vyřešit, tak je to vážně dál než v pr.. Ale tím Vás nechci zatěžovat, jen mě napadlo, že za zeptání člověk nic nedá ;-) Celkem sranda je, že mě minulý týden taky vyhmátli, v Plzni, jela jsem v noci 65, mám to za 1000Kč a 2 body, moje první pokuta, vždy jsem vše ukecala, ale teď jsem jela s manželovo kámošem, takže byl u toho jakoby svěděk a asi se báli se nějak domluvit :-S Mury a jak jsi na tom tento měsíc? Cítíš se těhu? Počítáš si plodné dny nebo tak?
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko to se ti nedivím,také už bych tak chtěla :-S všichni kolem mě těhotní :-D ale moc ti to přeji..hlavně na sebe bud opatrná s těmi papíry si také myslím že to nepůjde :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Jiři: zatím to mají u sebe měšťáci a ti to do 30ti dnů předávají prý na přestupkové.. nevyznám se v tom, takhle mi to na úřadě paní pověděla.. no budem se modlit. K tomu mimi, ta kámoška zažívá to samé co ty a představ si, že už teď jí vadí, když jí kalhoty tlačí do břicha a má pořád žravou, ale pak toho moc nesní a začala chodit na malou i v noci, což nechodívala.. to mají obě ty moje kámošky, co jsou v 5.týdnu.. jen škoda, že se neznají, mohly to prožívat spolu.. takhle jsme si to s tou jednou představovaly.. Jo a kdy předpokládáš, že se Vám to povedlo? V jakém tak jsi?
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem napsala delší příspěvěk a nezobrazil se, tak jsem nas...á :-x To s tou rychlostí taky nemám ráda, někdy to nejde, ale snažím se alespoň ve vesnici tu rychlost dodržovat. U nás u baráčku to taky svádí. Vypadá to, že vesnice začíná dál, tak u nás jezdí rychle. Manžílek pořád nadává, jenže když někde jedeme spolu, tak taky někde jezdí v obci rychlejš, tak to zase nadávám já. Jinak dávát pozor jsme si přestali asi před měsícem, takže to může být asi tak nebo o něco později ;-) Moje švagrová je v 5. měsící, tak jsme si dělali srandu, že třeba budeme vozit spolu. No jenže teď se bojím jí to říct, protože přeci jen teď byla středem pozornosti a mám strach, jak to veme, aby si nemyslela, že jí trochu zastíníme :-( No a manžílkovým rodičům se to taky bojím říct. Sice pořád naráželi, kdy už budou mít vnouče, ale teď mám strach, aby ¨nám neřekli, že nemáme rozum, když nemáme dostavěno :-| No a švagrová taky pořád běhá, říkala, že kvůli tomu ani nechce jinde spát.
Odpovědět
Profilova fotka
Evax, teda to je síla, já se zkusím poptat, jak se to trestá, kdysi jsem dělala na dopravce, ale z bodovým systémem nemám zkušenosti, navíc se teď každý bojí něco ztopit , protože se to strašně hlídá a hrozí vyhazov a tak. Já mám pocit, že něž byli body, tak se dalo domluvit, že třeba zaplatíte 15 000 pokutu a papíry vám nechají, byla tam benevolence a záleželo na posouzení úředníka, ale to je doba skoro pravěká, vůbec netuším, jak je to teď a navíc, když už s ním byl řešený přestupek. Já se bojím toho samého u Pavla, auto ho živí a jezdí jak čuně. Dřív vozil v autě bednu šampaňského a snažil se to ukecat, ale teď na něj jeden policajt vyrukoval, jestli to má řešit jako uplácení, tak to už ani nezkouší. Teda to je síla, že by kvůli rychlosti, když nezpůsobil nehodu mohl přijít o papíry, to se mi zdá děsivé.Kdyby v té vesnici jel 150, tak to pochopím. Jiřinko já ti věřím, že se teď musíš cítit opravdu žensky. Pro mně je těhotenství největším zázrakem na světě a mateřství největším darem. Myslím si, že bez dětí, nemá naše bytí tady vůbec žádný smysl, ale každý to cítí jinak. Z rodičů si nedělej hlavu.Té poslední větě o švagrové nerozumím , asi jsem natvrdlá. Já si naopak myslím, že je super mít bratránka, nebo sestřenici v podobném věku, snad si budou rozumět.
Odpovědět
Profilova fotka
Mončo, to byla poznámka k běhání na záchod i v noci pro Evču ;-) Já také doufám, že to všechno proběhne v pohodě, ale přeci jen . . . Švagrová bude jezdit ke mně na zahradu a já alespoň za ní do města :-) Vycházíme spolu dobře, máme i dokonce stejné kamarádky, tak snad bude mít také radost, jako ostatní holky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Aha :-N . Tak to máš super Jiří. Mojí švagrové je 45, což není ten problém, mám stejně staré kamarádky, ale vyznávají malinko jiný styl života, takže k sobě nemáme vztah v podstatě žádný. Neteř je o rok mladší, tam je to malinko jiné, je dost ulítlá a malinko free a já jsem asi dost konzerva, pokecáme, je to fajn, ale pokud by to nebyla rodina, tak by jsme asi nikdy nebyli kamarádky. Malinko mně to jako jedináčka mrzí, ale je to bohužel tak.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky neučila jsem se od domorodky pít sladkou kávu se skořicí, to je dobrůtka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
To je opravdu škoda. Já jsem za to ráda. Jsme půl roku od sebe. No a s mojí sestřičkou taky v pohodě i manžílek s jejím přítelem. Taky s ní občas v něčem nesouhlasím, nebo mě něčím naštve, ale v celku je to fajn. No a pod švárou dělám v práci, ten z toho taky asi nebude mít radost. Nastoupila jsem za mateřskou a vzal si mě tam. Nejspíš doufám, že tam vydržím, než se vrátí Jíťa z mateřský, ale to bude až za dva roky a to bych nevydržela. Jinak mi dnes přišly fotoknihy - pro nás ze svatby a z líbánek :-) Mám z nich hroznou radost, ale taky jim to celkem trvalo, asi pro to, že končila ta slevová akce, tak toho měli hodně. Evčo, tobě by taky měla dorazit, viď.
Odpovědět
Profilova fotka
evax-nepočítám,nemám pravidelnou MS tak nemůžu :-( ale přibližně v půlce jsme se hodně snažili :-D a ovulka asi byla podle toho nějakého hlenu :-N tak ten den jsme dělali tuli také,chytají mě takové křeče |-| píchání v podbřišku,ale pokud bych byla tak hodně málo dní =-) takže zatím nic..měla bych to dostat koncem měsíce před dovčou pokud ne udělám si test a testy si vezmu i tam sebou,a pokud bych se to tam dozvěděla pověděla to manžílkovi v DR x-) i se mi o tom zdálo,ale mám strach že se nezadaří,máme se tak fajn že ten černý petr někde bude :-S :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Markét, třeba to tak opravdu vyjde. A přeci nemusí platit, že se něcho nepovede. I když je pravda, že já jsem taky nervozní. Kamarádka mi říkala, že se mám, že mi vždycky všechno vychází. Zatím to tak opravdu docela je, ale to mě znervózňuje :-S Takže pocity máme stejné. Já si zase říkám, že to vypadá, že jsme stačili všechno v jednom roce, jestli jsme na to neměli jít trochu postupně. Tenhle rok: dodělala jsem školu, svatba, stavba baráčku a teď možná mimi ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřnko máš maila.pošli mi ho do IP :-) něco ti pošlu :-D Mag tobě už jsem to poslala na mailík jukni se x-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?