Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj, Murynka, omlouvám se,že jsem neodpověděla dřív,ale nemohla jsem byla jsem pryč. Jinak Ercefuryl,který jsi psala má dvě nevýhody.Ta první je,že ti zabere pouze na průjem bakteriální,tj. třeba salmonella,ale na průjem jako je cesta,kde je to většinou kombinace stresu,viru,změna diety apod. Tak je lepší Enterol.Další věc je,že je pouze na předpis. Takže musíš k doktorce,tam si posedíš,pak ji dáš 30,-Kč, pak jde do lekárny a tam dáš taky 30,-Kč a nebo si ho koupíš za celé penízky a Enterol má cenu 88,-Kč. Takže rozdíl je fakt minimální. :-N
Odpovědět
Profilova fotka
lucie-u doktorky recept neplatíš ;-) navíc dělám ve zdravotnictví tak mi ho kdokoli napíše-to je má výhoda x-) nám dost v Egyptě pomohl,tedy ne nám ale sousedům,takže na něj nedám dopustit :-D :-D
Odpovědět
murynka: diky za odkazy.Letime z Mnichova 28.9, urcite pak napisu dojmy
Odpovědět
Profilova fotka
Nám zase pomohl Rease, myslím že se to tak píše. Mury, já si myslím, že ho potřebovat nebudeš, ale v kufru se ti na 100% neztratí. My nakonec potřebovali jen dezinfekci, náplast a obvaz, to když si Pavel při těch vlnách u Hany rozsekl zápěstí až na kost, cvok jeden ( přímo na kloubu, není tam žádné masíčko, tak byl vidět kloub , fuj :-S ). Udělala jsem mašličky, zavázala a druhý den to stejně sundal. Ale z dezinfekcí byla prča. Řval jak pominutý, takže oděrku na zadku jsem mu musela vydezinfikovat, když zavřel oči, že jde spát...a řval znovu :-) .Nemá blbnout. A to se koupali za zídkou proti vlnám, tedy na pláži, jenže při té bouřce to nebyla pláž, ale moře.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky je potřeba si brát Do DR osušky??já vím že jsou tak dispozici,ale v Egyptě také byli a byli pěkně hnusné :-p seprané no fuj...tak jak to vypadá tam??my máme krásné nové,ale zaberou v kufru dost místa :-S takže bych je raději nebrala tak děkuji za odpověd
Odpovědět
Profilova fotka
Mury v hotelu jsou dva ručníky, dvě osušky a jeden rušník na zem, když vylezeš z vany. Jsou čisťounké a bílé, ale pokud ti vadí erární ručníky, tak si vem své. Na pláži jsou velké tmavě zelené, nebo tmavě modré osušky, když jsme jeli na výlet, tak jsme si je brali sebou. Fén a osušky jsou zbytečné věci.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag, díky za tip na Emily23. Opravdu jsem ji našla v květnu. Už se spolu domlouváme. Ď.
Odpovědět
Profilova fotka
Tak vidíš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mag děkuji normální ručníky mi nevadí ale ty plážové osušky jsou dobré?takže myslíš že je zbytečné brát si své??
Odpovědět
Profilova fotka
V pořádku jsou ručníku na pokoji i na pláži. Já jsem si jeden den vzala ručník z pokoje na pláž a i pres to nám paní uklizečka dala dva čisté a odnesla si jen jeden. S ručníky si vůbec nezatěžuj hlavu. Mamča psala, že je z Rhodosu zklamaná, nelíbí se jí pláž a ani ubytování není extra kvalitní , prý se jim mnohem víc líbilo v Turecku. Je mi to líto, protože je to vyšlo s polopenzí na 45 000 a jsou jen v malinké vesničce, kdyby si připlatili, tak mohli na Kubu nebo do DR s plnou penzí. Jenže oni už to mají zaplacené půl roku, mamča v lednu dostane služby na celý rok, tak Las moc nekupují.
Odpovědět
Profilova fotka
no jo no.mě také Řecko nějak neláká za prvé je drahé hodně ]-( a za druhé to okolí a hoteli nic moc :-S možná tam někdy vyrazíme ale až s miminkem x-) ale maminky je mi líto když se tam člověka tak dlouho těší a je pak zklamaný :-( to znám....ale snad si alespon odpočinou a zahřejou... za ty ručníky děkuji dobrá neberu nic alespon zbyde v kufru více místečka :-D a také to tamfunguje forrmou karty?dáš kartu dají ručník-na pláži a pak dáš ručník oni kartu??
Odpovědět
Profilova fotka
mag a jak jedete do té Paříže to máte za kolik my to tenkrát měli na 4 dny s 1 nocí přespání v F1 a vyšlo to na 2700 pro jednoho,tak přemýšlím že na jaře to zopáknem ale akorát do jiného městečka ale Paříž je překrásná kdy tam jedete?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky, jen se k vám po delší době vracím a musím si přečíst, o co jsem přišla ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak tentokrát to nebylo tak hrozný, dalo se to přečíst celkem rychle. Celý víkend bylo něco a neměla jsem vůbec možnost zapnout internet Mončo: Do Emirátů bych si s miminkem určitě troufla ale jen tak od listopadu do března, jinak je tam strašný horko. Já bych taky zkusila s mimčem i Egypt, nikdy jsme problémy neměli ani v tunisku, tak doufám, že by to tam taky nebylo. Vanilko1: Spolužačka byla na Samaně a bylo moc spokojená a podle fotek to vypadá taky krásně. Já kdybych jela ještě jednou do DR, tak bych pak právě zkusila tu Samanu, jak píšeš, připadá mi nejméně dotčená a hezká. Murynko: co se týče ručníků a osušek, tak mi také bez problémů, je zbytečné je tam brát ;-) Holčiny, zítra jdu k doktorovi, tak uvidíme. Já bych si strašně přála, aby mi oznámil, že jsem těhotná, ale mám strach, že budu zklamaná :-( Dělala jsem si testík a ta druhá čárka byla slabě vidět, tak nevím, co si mám myslet. Nemůžu se zítra dočkat a přitom se trošku bojím. Tak držte palečky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko to je super budu moc držet palečky...testí zkus ještě zítra ráno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
No jo, jenže já už žádný nemám :-| Tak se necháme překvapit. On mi stejně vyšel v pátek i v sobotu. Prostě tam byly dvě čárky, ale jedna o dost slabší, ale ukázala se, tak nevím. Budu doufat ;-)
Odpovědět
jirinka:to rada slysim, nevis v jakem hotelu byla tva spoluzacka ubytovana?a jake výlety se ze samany poradaji? s miminkem drzim palecky (neboj zpocatku nemusi byt stejne tluste)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, já ěla hrůzu, kolik toho za víkend napíšete, abych to dnes stihla dočíst a ono je to v pohodě, zase tak moc jste toho nenapovídaly :-) Jiřinko: já si myslím, že těhu budeš, to, že je čárka značí jen to, že vajíčko není ještě dlouho zahnízděné, takže se nevylučuje tolik toho HGG, proto je 2.čárka světlejší.. no rozhodně dej hned vědět, až přijdeš od doktora, držím palce!!!! :-) V pátek mi shodou okolností oznámila další kámoška, že je taky těhu, dávali si zatím pozor, chtěly jsme začít na stejno, ale jednou to jejímu manželovi ujelo a je to tu, takže přesně ví, že je v 5.týdnu.. takže my tento měsíc na to musíme už skočit :-D Mag: kdyby náhodou něco, tak s tvým plánem souhlasím, momentálně je volnej ;-) :-D A jak vám holky je, vymarodily jste se? Přeji pohodový první den v práci ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evax, ještě pořád je volnej, to je divné ne? Hm, jenže já už mám vybráno, ale bez baráku a s pár dluhy z nevydařeného podnikání ;-) , ale my to zmákneme Mury to je super cena ta Paříž, jak je to dlouho. My jedeme za 3990 pro jednoho a spíme také v F1.Ty ručníky jsou na tu kartičku a vyměňují je u hlavního bazénu. Jiřinko to bylo povídáního, jak mimí ještě ne, že jsi po škole a barák :-D :-D :-D :-D . Já to tedy vidím jasně. Ty čárky nejsou stejně znatelné. Těším se na výsledek, ale myslím, že není pochybností. Já naopak cítím, že budu mít měsíčky ;-( . Ta paní z DR mi mezi doporučené hotely napsala i ten Natura Park, které byl jedním z mých vytipovaných. Takže mám jasno, zaměřím se na něj. My ho tenkrát nevzali, protože je klidnější než Viva a doporučovali ho pro starší. Teď jsem prošla fotky a chci jet s nimi :-( :-D . Jen doufám, že v tom dubnu bude nějaká inteligentní cena.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: mě to taky hlava nebere, už od té doby tam bydlelo snad 5 holek, ta poslední byla fakt fajn, t ami padla do oka, ale i ta je nyní odstěhovaná.. nevím, kde je chyba, asi jsem nasadila příliš vysokou laťku :-D :-D :-D Nebo se s ním teď nedá žít, nevím, neřeším, ale je to divný. K tomu Natura Park, ten se mi taky děsně líbil, to je ten úplně poslední v řadě na Punta caně, že jo.. mně ho tenkrát manžel zavrhl, kvůli tomu, jak je tam moc jezírek a tak, že tam bude spoustu havěti.. ale četla jsem předtím na něj někde recenze a jeden pán tam psal, že je to tam hotová zoo, mají tam spoustu zvířátek v areálu! To musí být krásný x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mag v té Paříži jsme byli loni na začátku října :-) bylo to moc fajn a krásné jiřinko tak co?????????? =-) =-) x-) tak jsem přežila 1 den v práci :-S je to tam docela strašné,ve středu máme provozní schůzi je to tam rozhádané ]-( akorát ve čtvrtek nejdu jdu na seminář :-D ve středu neoperujem takže také pohoda a konec měsíce se u nás bude dělat topení takže budem mít zavřeno,takže před odletem asi nepůjdu do práce x-) x-) venku je taková zima ]-( že už se modlím at letíme.je to hnus :-p
Odpovědět
Profilova fotka
Evax to bude tou laťkou ;-) . Já nevím, jestli je poslední, ale je to s tou ZOO. Ty komáři byli všude mimo hotelu, tak snad i tady to bude stejné. Mně se to prostě líbí a mamča by byla z té zahrady nadšená. Pokud je poslední, tak bude určitě možnost jít do nějaké divočiny, jako jsem byla já s Pavlem a to naši také můžou. Hlavně tam bude ta česká delegátka
Odpovědět
Profilova fotka
Evax, prý máš poslat fotku, kolegyni se to zdá dobrý, tu půlku ti prý také dá ;-) Mury na jakém oddělení pracuješ? Mamča byla léta na ARU a teď je na záchrance - operátorka.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak jsem byla u doktora a udělal ultrazvuk. Viděli jsme tam jednu tečku a říkal, že to může a nemusí být gravidita, tak mi nechal píchnout vyvolávačku a jdu zase za 14 dní. Jenže já si teď po práci dělala nový test a ten je už mnohem jasnější. Holky, chce se mi teď opravdu brečet, doufám, že se nic nepokazí ;-) Mončo, my to všechno urychlili, protože jsme nevěděli, jak dlouho to může trvat a zjistili jsme, že už není proč čekat. No a vypadá to, že asi vyšlo mnohem rychleji, než jsme čekali. Ale nechci nic zakřiknout, budu mít pěkný nervičky. Pořád nemůžu uvěřit, jestli tomu tak opravdu je :-) Jinak děkuji za povzbuzení, jsem opravdu ráda, že jsem Vám to mohla říct |-| Teď už to je na jinou diskuzi. Holky, taky Vám moc přeju, ať to co nejdříve příjde :-) No a teď k pravé diskuzi o DR ;-) Na Natura Park jsme také moc koukali, ale manžílek pak řekl, že zkusíme Bayahibe, protože to je na Jihu a hlavně blízko Cataliny a Saony a opravdu se vyplatilo. Jen jsem se tam taky bála těch všelijakých rybníčků a jak je to zarostlý - nemám ráda hmyz a nebyla jsem si jistá, jaký to bude. Už by se zase měla vrátit brzy Míša, že jo?
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko no super,moc držím palečky x-) Míša snad dnes letí domů a zítra by se tu mohla ukázat nebo ve středu :-N a už si něco naznačila Vašíkovi??? ;-) Mag dělám na oční ambulanci plus na sále |-|
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko, tak teď se chce brečet mně. Moc ti to přeji a držím palečky. Třikrát to už nebude náhoda. Já doufám, že se mamča do té DR dostane a Natura to u mně zatím vyhrává. Hmyz nám nevadí. Ta Soana si myslím, je stejně daleko, ale Santo Dimingo a Catalina je opravdu dál. Možná tam bude výlet do toho vodního parku, to může být také fajn. Řekla jsem Pavlovi, že tam chci jet znovu, tak mně hned přisekl. Má pravdu potřebuji autíčko, abych se mohla s mimčem pohybovat, pak ten byt a zařídit pokojíček, ale pokušení je obrovské.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak to je fajn, to jsou skoro samé plánované operace ne? Jiřinko, to mně také zajímá, už je naznačeno. Já jsem říkala doma, že když se nepovedl Dominik z DR, tak se třeba povede Franta z Francie :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Mag z francie :-) no nevím nevím |-| mi tam padli jak zabití a hned usnuli a ráno opět od 6 od rána na nohou :-p takže na nějaký tuli tuli v Paříži nedošlo :-N hmm moc fajn to není,málo peněz více práce ]-( ale do mateřský to musím vydržet |-| :-p
Odpovědět
Ahoj holky, vidím, že se bavíte o Francii, taky jsem tam byla a přesně, jak píše murynka, byli jsme s přítelem tak unavení, že jsem si taky ani neužili žádné tuli! :-) U moře to má holt lepší spád, takže až budeme chtít plodit děti, nejspíš vyrazíme někam za teplem! :-)
Odpovědět
chtěla jsem napsat v Paříži, ale snad jste to pochopily :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?