Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Kde jste? Manžílek teď přišel domů a dělá si večeři, jsem zvědavá co vymyslí. V lednici je mexický guláš, plněné papriky s rajskou a karbanátku, ale prý na to nemá chuť. My jsme rozmlsaná rodina :-D
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem na diskuzi motorkářky se SILL :-D my tak cestujem že ani nevím kde vlastně jsem :-D :-D :-D :-D -na jaké diskuzi myslím já mám hlad a tady nic není ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
vychazky mas? Kdybys tady nekecala celej dlouhej den, tak sis mohla dojit nakoupit :-D
Odpovědět
Profilova fotka
sill :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky já jsem vzteklá. Mám rozbitý foťák, už podruhé stejná vada. Nevyjíždí objektiv. Mám záruční list, servisní kartu, krabičku, doklady z minulé opravy a nemůžu najít doklad o zaplacení. Už zas vidím, jak s tím bude problém a neopraví to. Oni snad čekají na to, že lidé tyhle věci nedají dohromady. Přitom na tom záručáku je datum prodeje. Zítra tam pošlu Pavla. má vyjednávací talent, ale jen chvíli, pak začne řvát. Tak nám držte palce. Jojo mury, při venčení pejska si koukej koupit něco dobrého. My máme plnou ledničku, ale nic co by mi šmakovalo.Pavel nakonec udělal topinky s vajíčkem a sýrem. Hádejte jestli jsem si také dala........jasně že ANO, já jsem hrozná. Při hledání dokladu o zaplacení jsem našla fotky z Tunisu, 4 roky staré a chtělo se mi brečet.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag držím palečky...aby to mnažílek vyřešil já doufám že budem mít do DR v poho kameru,mamce se nechtělo tenkrát když jsme jí měli brát do Egypta něco otevřít,tak to ted nesla na opravu a jim to šlo :-N asi tam bylo něco seklé,ale v egyptě jsme jí neměli ]-( ale do DR usoudila že bysme jí mít měli :-D tak doufám že než odjedeme se zase sekne ]-( :-( já jsem si nakoupila,ale vše jsem snědla ]-( jak jsem doma vše sežeru :-S proč se ti chtělo plakat s fotek z Tunisu?? :-o :-o
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, vy jste toho zase nakecaly :-) mám teď přišla objednaná brašna na foťák, to bude přítel rád, chtělo nějakou spešl a v obchodech jí nikde nemohl sehnat evax - já dělám taky v autodopravě 8-) dneska si dám pauzu od pečení a jedem ještě na nějaké nákupy; počasí už neřeším, svatbu máme 20.9. a do 20.9. má být prý hnusně a pak hezké babí léto ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky Pavlí a přišli už Vám ty podklady k odletu?? :-o ono mám být babý léto ale až konec září začátek října,kdy budem pryč ]-( ]-( a až se vrátíme tak bude zase pěkná kosa :-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, tak jsme přestěhováný!!!!! Nosili jsme to do 23,30h, ale je to. Sice není nic vybaleno, ráno manžel hledal krabici z koupelny dobrou půlhodinu a do práce musel jít v tom, v čem byl včera a já jakbysmet :-S Ještě kluci velice chytře nastrkaly pytle s oblečením do skříně a před ní pak vysotohovali všechny krabice, takže to bude pěkná fuška, dostat se k oblečení.. doufám, že o víkendu to vše vybalíme.. ale už teď vím, že se někde ztratila moje 1 kolečková brusle, byly úplně nahoře na krabici a je tam jen jedna :-( To samé žehlička na vlasy.. ale ono se to snad ještě někde ukáže.. fsvojap: taky v autodopravě? To bychom mohli spolupracovat ;-) Kdyžtak mi písni do kde, třeba do IP :-) K tomu počasí, já četla, že teď s emá hodně ochladit, budou i přízemní mrazíky (!), ale od 20.září zase přes 20stupňů!! Takže ti to Pavlí vyjde akorát krásně na tvou svatbu :-) Mag: to mě taky zajímá, proč tě rozusmutněli fotky z Tunisu? Vždyť máš teď čerstvě za sebou pohádkovou dovču x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, já to s Mončou pochopila tak, že jedla a ještě k tomu našla fotky s Tunisu, kde si připadala jiná =-) Jinak s tím počasí docela překvápko, naši měli jet v neděli do Itálie, ale když četli předpověď, že na Riviéře má být 16 stupňů, tak na to kašlou a prý počkají, na nějaký letecký last minute. Ve Splitu má být 11 stupnů, to je síla. Fsvojap: počasí nemá cenu řešit. Na naší svatbě bylo hnusně a týden předtím ještě říkali, že bude cca 20 a polojasno, no a pak to postupně měnili, až jsme v pátek věděli, že bude zima a celý den nám pršet. A nakonec to stejně bylo hezký i za toho počasí ;-) Já už předpovědím vůbec nevěřím, bůh ví, jestli vůbec ještě bude babí léto. A třeba naopak Vám to může krásně vyjít.
Odpovědět
Profilova fotka
Jiřinko máš 1*, pochopila jsi me stesky :-D , na fotkách z tunisu jsem nějaká tenčí :-D evax gratuluji ke stěhování a pak ti pogratuluji ještě jednou až budete mít za půl roku konečně a kompletně vybaleno :-D :-D :-D . Já nesnáším vybalovat po dovolené, natož stěhování. Holky možná se mi podaří dostat naše do DR. Ta paní, co tam mám cestovku, tak spolupracuje přímo s airstopem, takže super. Teď jen najít hotel někde poblíž k nim za dobrou cenu a přesvědčit mamču, že to zvládne na letišti. Holky můžu Vás o něco poprosit? V letadle dostanete takový modrý papírek, kde píšete, kam jedete, vaše zaměstnání a tak, na letišti při odjezdu si jich pak můžete vzít kolik chcete, můžete mi prosím jeden vzít a po dovče naskenovat a poslat, nejlépe vyplněný. To je jediné úskalí, které by naši nemuseli zvládnout, my s tím měli také malinko potíže, ale oni to nakonec moc nekontrolují.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky kde jste? Já si přivstanu a tady nikdo :-D . Dobrá zpráva, foťák mi vzali. Hurááááááááááááá. 24.10 jedeme do té Paříže, tak douvám, že bude opravený.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Mag to je super že rodiče také pojedou do DR at jsem mamka začne chodit také :-D :-D :-D holky jedna holčina od nás z června je těhu ;-) já už chci takéééééééé |-| jsme se vrátili z města koupili jsem si ty botky.moderní na pláž já růžové Jirka modré.knížky na čtení zrušila jsem stavebko a zároven udělala nové :-) ted jsme dopapali... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
já jsem tady, trošku jsem taky musela pracovat a teď jsme byli s manželem na obědě, dala jsem si výbornou kuřecí směs v bramboráku, mňam x-) ale asi prasknu 8-) Mag, díky za gratulaci k přestěhování, ale pokud bych měla mít vybaleno až za půl roku, tak to na to pro jistotu kašlu, protože tak za půl roku se budem zase stěhovat do nového baráčku.. já myslím, že vybalené to bude rychle, nafrkám to do skříní a je to. Oblečení zůstane víceméně na hromadě, protože je všechno skoro nevyžehlené.. Hrozně se těším, až si vyskládám nádobí a tak do kuchyňské linky, to mě ba :-) Je super, že ti vzali ten foťák :-) i bez toho dokladu? A co to, že se vaši rozhodli také pro DR? O jaké paní odtamtud mluvíš?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky nezakřiknout, ještě to není jisté. je to paní, na kterou mi tady dal někdo kontakt, už ani nevím kdo. Pořádají zájezdy z Punta Cany a ona tam žije. Vše v češtině. Mamča chtěla do těch Emirátů, ale jen kvůli tomu, že je to s českou CK. Teď je natěšená na DR, ale my se moc těšit nesmíme, nebo si to zakřikneme. Teda holky vy jste toho stihli. Evax to jste se museli stěhovat, když za půl roku bude další stěhování ? Já si teď vařím kašičku a opaču si karbanátky, jsou od babičky tak uvidíme. U našich vrcholí cestovní horečka, V sobotu odlétají do toho Řecka . Mury já budu rušit stavebko na ten byt, tak se tam musím jít pozeptat. Končit by mělo v prosinci a v lednu budou probíhat platby za byt, tak uvidíme. Ani nevím, kolik je tam naspořeno, nějak jsem to nesledovala.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: to víš, že jsme se museli stěhovat, jinak bychom to nedělali,ani nevíš, jak mě to drtí :-S ten byt, co jsme v něm bydleli, chtěl začít obývat majitel a měli jsme čas do listopadu se vystěhovat.. takže jsem sháněla něco jiného, ale vše bylo hnusný vybydlený nebo drahý, pak jsem narazila na tento, je u parku, mám to 5min pěšky do práce, kousek na pozemek, je po rekonstrukci, slunný, no krásný, chtěli to obydlet hned, tak jsme to odkývli, abychom o něj nepřišli, tak nebo tak bychom se do 2měsíců museli stěhovat.. pěkně mě ale štve, že budem platit o 3tis víc než v tom původním.. ceny pronájmů tady šly strašně nahoru ]-( Jo, to jsem ti chtěla napsat, jak jsi říkala o tom bytu, že ho nesmíte 5let prodat, že je to dost svazující, tak to tak kámoška taky měla a toužila po baráku,tak to vyřešili následovně: vzali si úvěr na parcelu a barák, za rok se tam přestěhovali, byt pronajali, z nájemného platili částečně úvěr, no a až uplyne ta lhůta, tak byt prodají a splatí úvěr ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
evi gratuluji k přestěhování :-) je to super,ted už jenom do baráčku :-D :-D to zvládnete :-N já mám stavebko od našich budu tam mít cca 115 tis.ale z toho zaplatím auto...abychom byli bez dluhu a půjčíme si na rekonstrukci..nové jsem ani nechtěla ale mají nabídku že neplatíš za zřízení tak jsme do toho šli je to na 6 let budem platit 500 měsíčně,a pak z toho nechám udělat krb x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, koukněte na Airstop. Zítřejší odlet z Düsseldorfu, 14 dní, AI, necelých 18 tis.!
Odpovědět
Profilova fotka
yany dej sem odkaz!!! :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
yany, koukám, ale nevidím :-N
Odpovědět
Profilova fotka
já právě také ne ]-( :-N
Odpovědět
Profilova fotka
Evax já s tím tak nějak také počítám s tím pronajmutím a tak. Jen se bojím, že mi to někdo zničí. Na druhou stranu. Stejně nebudeme stavět hned. Možná ta pětiletá lhůta je akorát. Kolik platíte nájem? 3 tisíce to je dost, ale Plzeň je nádherná. My platíme 5 tisíc i s televizí, internetem a tak, za náš byt a já i tak prskám.Mně se tam strašně moc líbí. Já bych se odstěhovala z Chomutova hned a to na dvě místa Plzeň, nebo Liberec. Také chci odkaz, ale možná už je to prodané, to je suprovka a pro lidi co je netíží závazky do práce a tak je to perfektní.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, taky už jsem koukala na airstop a na týden Kuba za necelých 15 tis. AI, to je super co. 11 dní myslím cca 18 tis. Jen jsem teď četla článek a nevím, jak se bude mít Lenka, sice je Ike za Kubou, ale asi to tam bude pěkne znát :-( My teď platíme nájem 3900 + kabelovku a internet, tak jsem zvědavá, jak si zvykneme platit o 7 tis. najednou víc.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj Jiřinko my ted platíme pouhých 1000 kč ;-) pouze elektrika,voda...a internet vodu moc neplatíme máme ze studny..jen v kuchyni máme městskou ale platím 3 tis.za to auto.. :-( dnes jsme se koukali tak 300 tis.na 6 let splátka 5500 tis.do toho asi půjdem,ale ještě to bude málo...krbu už jsem se vzdala,bazenu..to se může udělat časem 8-) Ike prá míří k mexickému zálivu,ale podle mě na kubě to bude hodně znát no uvidíme až se vrátí x-)
Odpovědět
Profilova fotka
No tak holky, teď vás asi vytáhnu ze splínů, my platili nájem 6500 a to byl známej a teď v tom novém budeme platit 9000Kč včetně enrgií (net a tv se tam teď řeší) a to je jedno z těch levnějších tady.. je to 1+1, 52m2 po rekonstrukci, byty bez rekonstrukce, hnusné, staré se tady pronajímají za tu samou cenu.. dá se teda sehnat i byt za 7500Kč, ale to je ten nejmenčí 25m2 :-S Je to otřesný.. Ale Mag máš naprostou pravdu, plzeň je krásná, já to tu miluji a nikdo by mě odsud někam dál nedostal :-) K těm cenám DR a Kuby, dle mého je to te´d trošku dole kvůli těm hurikánům, asi se přestali zájezdy prodávat,lidé se možná bojí, tak lákají na cenu.. já bych se klidně nechala zlákat, kdybychom už neměli po :-) Kámoš s přítelkyní teď v říjnu chtějí někam na dovču do 15tis, mysleli Tunis, tak jim ukážu tohle, budou nadšení x-) Ten kluk se větru nebojí, léta také na kitu a dělá paraglaiding (nevím, jestli se to tak píše) a jeho slečna je mladičká, je jí 18, takže ta za ním půjde klidně na konec světa :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky ten baráček se asi vyplatí. Jiřinko máš pravdu že skok o 7 000, to je síla, ještě horší než u evax. Já než půjdu do hypošky, tak si zkusím půl roku, nebo rok dávat stranou tu předpokládanou částku a uvidíme, jestli to půjde. Já bych si za ten náš byt při pronájmu mohla vzít maximálně 1000, takže žádná sláva, protože mezitím mi nájemníci můžou zmizet podlahy, koupelnu, kuchyň a možná na tom budu ve finále ještě hůř :-( .
Odpovědět
Profilova fotka
Evax, tak to je skoro jako Praha. Na druhou stranu až dostavíte, tak budete mít cenný majetek a rozdíl nájem a hypotéka nebude takový. Já kdybych měla žít v Plzni sama se svým platem, což díky tabulkám ty holky v Plzni mají stejné, tak se můžu jít pást , protože bych to neutáhla.
Odpovědět
Profilova fotka
holky počkejte, to jsem vám ještě zapomněla napsat, že k tomu nájmu budeme platit hypotéku 12000, nájem teda odpadne, až dostavíme, ale ta hypotéka bude pořád a navíc musím platit 5000měsíčně úvěr na ten bývalý barák, protože ještě neproběhlo vypořádání, furt se soudíme a úvěry byly brány na mě a na moji mami stavebka, takže ex nemusí zatím platit nic :-S Počkej Mag, za podnájem jen 1000Kč????? Jakto? Jak je to velký byt? To přeci není ani možný =-) To máš ale recht, za 1000Kč to nemá cenu vůbec pronajímat.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag: máš pravdu, baráček se určitě vyplatí.. kdybychom si tady chtěli koupit byt, tak 3+1 nejde pod 2mil a my se s pozemkem a barákem vejdem tak do 2,2mil se vším všudy.. Akorát to teď ten půl rok bude trošku náročnější platit 9tis nájem + 12tis hypotéku a to ostatní co jsem psala, není v tom různé pojištění, spoření, benzín do auta a hlavně jídlo.. ale měli bychom to zvládnout, horší by bylo, kdybych do toho otěhotněla a musela být doma.. Ale za půl roku odpadne ten nájem, tak místo toho pak můžu na mateřskou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
A asi počítáte s prodejem toho domečku, co už jste měli ne? Teda Evax, ty jsi samý dům :-D . Těch 2,2 za dům i s pozemkem, to se zase zdá dobré mně. Tady lidé nemají velké platy, už jsem o tom psala, takže já bych k nájmu, mohla hodit max 1000Kč a to máme 3 +1 90 m2 přímo v centru a za barákem park. Nevím, jak se budou pohybovat ceny za těch pět let , ale teď bych ho mohla prodat tak za 700 000Kč a to bych měla co dělat, ale níž bych nešla, protože je po rekonstrukci. Kolegyně prodávala družstevní byt za 350 000 a nemohla ho prodat, nebyl sice v nejlepší lokalitě, ale stejně. Proto nám sem stěhují tmavočechy. Realitky od nich v Praze kupují byty s tím, že jim koupí byt tady + dostanou nějakou almužnu a jim je to jedno, kde jim budou vyplácet dávky.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?