Svatební cesta - Dominikánská republika. Poraďte!

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj holky, zakládám téma už přímo na Dominikánu - našla jsem pouze tipy kam na svatební cestu apod. a takové rady už nepotřebuji, proto zakládám nové. Máme 5* hotel, all inclusiv, Punta Cana, 21 nocí, říjen-listopad. A chtěla bych se zeptat: - jaká všechna očkování? Žloutenka, co dál??? - kam na výlety,kromě hlavního města? Chtěli bychom aspoň pět výletů... - s kým a jak na výlety? S CK nebo s domorodci...??? - měli jste i nějaký léky proti střevním problémům? My než jsme jeli na Djerbu, začli jsme něco brát a brali celou dobu pobytu a vše bylo OK. Nevím, jestli je něco podobného nutného i sem... - další zajímavé tipy - varování před... ??? - jsou ochotni komunikovat v angličtině? - co s sebou vzít - co by nás nemuselo napadnout ;-) - jak se tam pohybují ceny různých suvenýrů a blbůstek, jinými slovy kolik peněz, když jídlo máme a výlety do toho nepočítám ;-) to je asi vše, předem všem moc děkuji za rady. Už se tam strašně moc těšíme a chtěla bych toho vědět co nejvíc, abych si to tam pak mohla co nej nej užít a nemyslet na to, že jsem zapomněla tohle očkování, ... ;-) x-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Jojo, český film a super herecké obsazení, malinko suchý humor, ale mně se to strašně líbí.
Odpovědět
Profilova fotka
já to chtěla vidět, apak jsem na to úplně zapomněla, vidíš to, mám náplň na další dny, musím se poptat známých, zda ho nemají :-) Můj ex byl na dvd ujetý, měli jsme úplně vše, kolikrát dřív, než to šlo do kin, když jsem se stěhovala, tak jsem půlku dvd samozřejmě zabavila (tj asi 400ks a teď je doma přeskakujeme v krabici, protože na to vůbec nekoukáme :-D ) no j, ale teď jsem od těch nových odřízlá a do půjčoven nemůžu, vždy zapomenu vrátit ve stanovené lhůtě a to se pak člověk prohne :-N Jinak Mag zírám, co vy jste všechno v té DR neobjevili, co my jsme neviděli :-) ale možná za nás tam ty flašky na baru nebyli.. ale nevim, kafe jsme si tam dávali jen párkrát a většinou po obědě..
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak jsem se vrátila z práce a to je zase něco vás dočíst :-D Murynko: my snubní prstýnky nosili. Sice už jsou trochu poškrábané, ale to by byly i tak. Jinak mi jeli na Saonu od hotelu. Na zpátek jsme jeli katamaránem. Mohla jsi si vybrat, buď obě cesty člunem, nebo jedna katamaránem. Podle toho si i pak jela na jinou pláž. Bohužel nevím, na které byli ti, co jeli jen člunem. Já si toho alkoholu moc neužila. Po 5ti dnech jsem měla plnou pusů těch oparů a musela jsem brát prášky, takže jsem moc nepila. Ale to mě mrzelo. Jenže jsem si nechtěla pokazit dovolenou, tak jsem to přežila.
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj jiřinko těch oparů se také bojím :-( protože na ně dost trpím ]-( ted už tolik ne,ale ještě nedávno před každou menstruací jsem měla plnou pusu to bylo vždycky něco ;-( my na tu saonu asi pojedem od toho antonia,kolik vás to vyšlo od hotelu?? :-o jinak Magy byla koukám akční..ty nšli a viděli kde co,hlavně ty jeskyně x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Markét, já veděla, že je nejspíš dostanu. Neumím si rty pořádně chránit. Dřív jsem s nima dokonce byla i doma, nešla jsem třeba týden do školy. A všichni mi vždycky říkali, že vypadám jak kačer s takhle nateklou hubou 8-( No, teď už se o to umím postarat líp, že se mi to uklidní, ale bolí to jako čert. Teď si nepamatuju, jestli to stálo 60 nebo 70 USD (bylo to o 1 nebo 5 USD dražší, než kdyby jsme jeli obě cesty člunem). Byli jsme rádi, že jsme jeli tim katamaránem. Váleli jsme se na přídi a pořádně vidíš pobřeží, jak je to pomalý. Nalévají ti tam zase pití, hrajou písničky a tancuje se. Hráli hlavně Boba Marleye a to byla ta pravá pohodička, super se to k tomu hodilo :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky Jiřinko, ty jsi v práci opravdu neuvěřitelně vzorná!! :-) Jak jste jeli tím katamaránem, byl motorový nebo ne? Protože když jsme sledovali rychlost toho nemotorového v tom vedru, to mi přišlo vyčerpávající.. Mně se šíleně líbila cesta tím rychločlunem, to jsem nikdy nezažila, jak skákal z vlny na vlnu, občas jsem měla i strach, že s epřevrátíme, působilo to na tom otevřeném moři, že ta vlny jsou ¨pomalu větší než my, fakt pecka x-) Na opary taky trpívám, hlavně u moře z toho slunce, ale v DR se mi to naštěstí vyhlo.. jela jsem zazásobená balzámem na rty s faktorem snad 50 a mastičkou proti oparům.. mastičku jsem vůbec nepotřebovala a balzám jsem si snad dala jenom první den. Ale je fakt, že my nejvíc času trávili v polostínu pod palmama nebo ve vodě.. Kdybychom se škvařili na sluníčku, tak mi taky určitě vyskáčou, má tam fakt sílu :-) Mag byla neuvěřitelně akční, ale to je dobře, víme co jsme nevěděly a ty aspoň víš, kam jít ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jiřinko a vy také máte ty fotečky od toho fotografa??nabízeli je i od toho hotelu?? =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám taky spoustu mastiček, ale pořádně si to mažu, až když opravdu vyskáčou. My to přeháněli a ve stínu jsme byli opravdu minimálně. Tam jsme taky jeli rychločlunem, bylo to uplně super, ale projížděli jsme slejvákem a to pěkně štípalo, museli jsme si přehodit přes sebe ručníky a ty pak byly durch mokrý :-N Ten katamarán byl motorový, jeli jsme asi hodinu a nás se to opavdu moc líbilo. Jinak zdání klame, opravdu nejsem pilná. Zítra máme firemní akci, tak jsem po obědě stahovala písničky. Dostala jsem důležitou funkci :-D :-D :-D No a to jsem dělala asi 3 hodiny. Včera a předevčírem asi dvě. Když mi to dali za úkol, tak jsem říkala, že můžu jedině v práci, že doma by mě s tím manžílek vyhodil, tak to jinak nešlo. Umím si to zařídit, co 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Markét, my ty fotky nemáme, ale je to škoda. Jela tam holka, co fotila, tak jsme si koupili vyvolanou ze člunu. Nevím, jestli fotila na pláži, když někdo chtěl? Když jsme se šli projít do toho parku, tak mezi dvěma hotely tak někoho taky fotili, tam byli taky nějací fotografové
Odpovědět
Profilova fotka
parádně si to umíš zařídit :-D Já zase svýho šéfa vyslala s nákladem pryč, takže mám dnes i zítra klid 8-) Jiři k těm oparům, znamená to, že máš nějaké nečistity v těle, zánět nebo tak, zkus pít kopřivový čaj, čistí krev a měla by jsi se tvorby oparů zbavit ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Evičko a co ty děláš za práci? Ty jsi vždycky do pěti viď. Tak já ten čaj zkusím ;-) Jinak se teď s vámi opět loučím, příjdu večer. Vašík jede služebně na baráček do Podpořan, tak objedeme další a omrkneme fasádu. Papa
Odpovědět
Profilova fotka
dělám v jedné autodopravě, starám se, aby auta měli s čím jezdit, zajišťuji náklady, fakturuji atd, prostě vše, aby firma šla, šéf na to moc není :-) Zrovna mi padla, tak letím, nevím, kdy se tu zase ukážu, budem stěhovat a večer už budem v novém, ale netuším, zda tam jde internet :-S Jiřinko, čajíček zkus, není to ni moc dobrého, ale dá se to, když myslíš na to, že ti to pomůže, kopřivy prodávají normálně v lékarně a tam je napsáno, kolik lžiček do hrnečku. Stačí jednou denně.. a když si ho uvaříš víc, tak si s tím odvarem polývej hlavu po umytí, rostou pak hrozně rychle vlasy ;-) Letím, papapa
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
já tu zůstanu sama ;-( ;-( ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
Já u moře také trpím na opary a na akné. Pár boláčků se mi nevyhnula, ale opary jsem neměla. Já jsem o tom fotografovi věděla a když jsme přijížděli, tak se zrovna fotila nějaká holčina z jiného člunu. Hned jsem ho odchytla, aby udělal fotky, než budeme rozmočení. Mně se strašně vždycky líbí, jak někdo kňourá, že se nerad fotí atd. a schovává se a tak a pak se diví, že nemá jedinou pěknou fotku. Mně focení baví, tedy v mezích normy, hlavně chci mít pěkné vzpomínky a není to zadarmo, že? Jen mně mrzí, že neumím pořádně fotit, protože občas mám nápady a nedokážu to těm fotografům říct.My si na radu Evax sedli ve člunu hned dopředu a bylo to seper. Zároveň nám fotograf vše říkal anglicky, jeli jsme s Itali. Holky, já když někam jedu, tak se z toho snažím vymáčknout co jde a hodně toho prožít. Když se mamča vrátila po dovolené se mnou z Francie, tak prohlásila, že potřebuje další týden dovolené a už se mnou nikam nejede :-D. Doma jsem vyšťavená a otrávená, jak jsem tady pořád sama a nic mně nebaví. Teď jsem se vztekala u toho žehlení. Na půlce věcí jsou různé skvrny, peru vším možným a pořád někde skvrny, to samé mně nebaví s uklízením. Uklidím a za hodinu je ta práce vniveč, dobře, přeháním, ale druhý den to vypadá stejně.Kdybych měla korunky navíc, zaplatím si uklizečku, bez legrace i do paneláku, ale to by mi ty korunky chyběli na cestování a tak. Na dovolené jsem naopak hrozně energická a ze všeho hrozně nadšená.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag to jsme na tom podobně..akorát s tím rozdílem že já se pořád potřebuji na něco těšit |-| |-| to mě prostě vede dopředu,,a jak nic není tak jsem plně vycuclá a hotová ]-( s tím praním je tu úpně samé :-( také už nevím čím prát...no a o úklidu už vůbec nemluvím :-p protože to naše zvíře chlupatý pouštím i domů a pak to také tak vypadá :-S :-S na fotografa se rovnou zeptám-já se fotím strašně ráda..a hodně fotím :-D a určitě si sednem dopředu x-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky, jsem tu jen na skok, dobalila jsem poslední krámy a za chvíli přijede banda kámošů to odtahat, tak si u vás dávám kouřovou pauzičku :-) Mag, já to mám na dovče úplně stejně, ze všeho jsem unešená, ale bohužel jsme se báli půjčit skůtry, takže jsme nic okolo neviděli, ale jsme poučení pro příště :-) Focení mě taky strašně baví, fotky jsou vlastně to jediné, co jednou člověku budou připomínat, že byl mladý a co všechno prožil a viděl.. :-) K těm skvrnám na oblečení, já to dřív taky tak měla, mohla jsem koupit jakýkoliv prášek a furt někde něco.. no a pak jsme koupili novou pračku a od té doby se žádná skvrnka neudrží.. nemáš třeba špatnou pračku? Jinak se s váma musím podělit o dnešní novinku, nemohla jsem se asi 3 dny dovolat kámošce, až dnes mi napsala, že je jí strašně zle, že jí pokousal pes a při té příležitosti zjistila, že je těhotná.. má potrhanou ruku, tak jeli k doktoru, ten jí chtěl nasadit antibiotika, tak říká, že má týden spoždění, tak jí nahnal na gyndu a je v 5.týdnu!!!! Akorát jí tedy musel dát nějaká slabší antibiotika a jí se ta ruka teď zanicuje :-( Je mi z toho ouvej, rok už nebere prášky, nesnažili se nějak intenzivně o mimi, ale bylo tolik příležitostí, aby otěhotněla za ten rok a ona je v tom zrovna teď a pokouše jí pes.. to je prostě zákon schválnosti :-( No a aby toho nebylo málo, tak před 3.týdny byla se svým psem na rentgenu. Teď jí nezbývá, než doufat, že bude vše ok.. život je někdy fakt svině,co |-|
Odpovědět
co ty hurikány tam ted?
Odpovědět
Profilova fotka
evax hlavně aby byla kamarádka v pořádku,vždycky se to tak blbě semele :-( s tou pračkou jsme na to také myslela,ale novou budem kupovat až do nového,takže to půl roku bude muset holčina vydžet |-| je ale už dost stará,jestš jí měla tchýně a je jí asi 10 let,takže má holká nárok no :-S a to jí pokousal její pes nebo cizí :-o :-o beau nekoukáš na zprávy :-N ,ted tam žádný opravdu není Ike zmizel a nový se netvořil...to by mi Míša určitě napsala
Odpovědět
Profilova fotka
http://www.weather.com/outlook/travel... beau jukni jsem a počkej než se ti to načte-žádný hrikán tam opravdu není 8-) 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak te je teda zákon schválnosti s tou kámoškou, ale ruka se zahojí a mimčo bude v pořádku. Já také uvažovala, jestli to není pračkou, ale novou se mi kupovat nechce. Máme pračku Ardo už asi pět let. Zaprvé pořád pere, zadruhé jsou to zase penízky, za třetí nevím, jestli je to tou pračkou a za čtvrté, máme jí zabudovanou v koupelně ve skříni, takže by to znamenalo rozbourat skříň :-(
Odpovědět
Profilova fotka
holky hlavu vzhůru ;-) i když mě se to dnes říká ]-( stále mám náladu pod podem mrazu ;-( koukala jsem v DR je jasno ;-) tak snad mají holky hezky 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
už jsem zpět, opět kouřová :-) , kluci narvali plné 2 transity a odjeli, já zatím dodělávám zbytek věcí tady, bude to ještě na jedno kolo.. nechápu, jak se to sem vše vešlo, bydlíme v 1+1, který je překopaný na velkou jednu místnost s postelí u stropu. Tohle je fakt záhada, 4 transity nábytku, krámů a hader =-) Ta kámoška má 2 pitbuly (hodný), jenže je napadl nějakej rotvajler a začali se rvát a ona chytrá je roztrhávala, tak nejen že má trošku pokousané psy, ale je pokousaná sama a trošku víc než ti psi :-( Navíc tady na ambulanci narazila na nějakého vyloženě chytrého doktora, který jí to zašil a jí to právě teď hnisá.. to vím i já laik, že kousance od psů se nemají zašívat, musí se z toho uvolňovat a vytékat ta nečistota atd.. takže dnes šla k doktoru jinému a ten jí zase rozpáral.. Aspoň nějaká dobrá zpráva dne, že mají holky v DR hezky x-)
Odpovědět
Profilova fotka
evax-chjooo to mi ani neříkej :-( někteří jsou fakt paka ]-( jenže víš co je nejhorší?já bych udělala to samé a toho mého bych chtěla zachránit |-| |-| dnes tam hlásí jasno ale další dny pršet :-( až do konce týdne tak tomu nerozumím :-o
Odpovědět
Profilova fotka
jako kdybych měla nebojové plemeno, tak se to taky budu snažit roztrhnout, ale stejěn asi ne rukou, ale spíš klackem, nebo bych do toho druhéko kopla, co já vím, ale vždyť ona má 2 pitbuly, kdyby je nechala, tak oni si s 1 rotvajlerem podle mě poradí, nebo tam aspoń nemusela strkat ruce.. Já mám malinkou yorkšírku, takže já bych bohužel v tomto případě asi už ani neměla co zachraňovat, tam stačí jedno kousnutí :-( Ale hlavně, že to dopadlo tak, že to schytala jen ruka, mohlo to být horší |-| Mury, k té předpovědi deště, ono to tak horké nebude, zrovna tyto předpovědi vůbec nevycházejí, mně tam mělo pršet celý týden a nic.. a jak tam byla Mag, tak hlásili taky celou dobu déšť a taky to tak nebylo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mury přestaň koukat na počasí, stejně to neovlivníš, pokud hlásí déšť, tak už to bude jen ten tříminutový a né to, co jsme zažili my. Já bych se mezi ty psy také vrhla. Stejně tak jsem zachránila svojí činčilu před jezevčíkem Holky já se z toho pominu. Včera u nás za barákem srazil dvě maminy s kočárkem trolejbus, já jsem pochopila, že je vše O.K a dnes hlásili, že jedna umřela. Podle záběrů televize jsem pochopila, že jedna z nich je asi bývalá sousedka. Před nedávnem se odstěhovali, protože jim vlak přejel holčičku, tak z pochopitelných důvodů začali znovu. Narodilo se jim miminko a teď? Jen doufám, že jsem špatně koukala, protože to by bylo na jednu rodinu už opravdu moc a oni jsou fajn lidi. Ach jo.
Odpovědět
Profilova fotka
Mag, no tak to je taky otřesný.. kdyby to byli ti samí lidé, tak to už bych pak se na jejich místě odstěhovala někam na samotu u lesa, kde nejezdí žádné takové dopravní prostředky. A jak je možné, že je ten trolejbus srazil? Byla to jeho vina? Určitě ano, viď, už vidím jak maminy s kočárkama vběhnou do silnice pod kola trolejbusu.. Když jsme u toho zachraňování, tak to já toho svýho pejsánka taky už zachránila, napadla ji kuna, nářez, co :-) Mag, ty máš činčilu? a jak se snáší s kočičkama?
Odpovědět
Profilova fotka
mag já koukala jen dnes ;-) jinak to nesleduji |-| ty jo ty zprávy,mě už to vážně drtí ;-( ;-( ;-( samá špatná zpráva :-S :-( dnes jsem měla puštěne tel.noviny jinak na ně nekoukám a opět hlásili vlastní otec-myslivec zastřelil omylem svou dceru ;-( ;-( byla s nimi na lovu bažantů či co.... |-| |-| |-| holky co se to s tím světem děje???? :-o
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak se opět přidávám. Jsou to smutný zprávy, já nevím, jak já bych se z toho dostávala ;-( Murynko, koukala jsem na to počasí ale mezi Kubou a Floridou se to pořád drží, Na Kubě ještě pořád prší. Jak píšou, že má pršet, tak se podívej na ten satelitní obrázek, nad DR se něco tvoří. Ale je pravda, u Monči jsme se taky báli a tak špatný to nebylo. Evčo, už jsem si napsala, že si mám zítra koupit kopřivy. Na ty vlásky by se mi to taky hodilo. Spíš bych potřebovala, aby houstly, ale když porostou rychleji, tak taky dobře ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Mag, mohla bych take videt Tvoje fotky z DR?
Odpovědět
Profilova fotka
Holky je to fakt smůla. Je to naprosto rovná a přehledná silnice, kde chcíp pes, žádný velký provoz a ty mamči šli po přechodu. Fakt hnus. Některé náhody jsou fakt úplně blbé.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?