Vyplatila se vám svatební koordinátorka??

Zdravím, plánujeme svatbu, na které budeme mít cca 50 lidí. Není to moc, ale přesto zvažuji, že si najmu koordinátorku, minimálně na koordinaci svatebního dne, abych nemusela zatěžovat ostatní s nějakými úkoly. Přemýšlím ale, že bych jí využila i na ostatní věci, jako je doporučení dodavatelů apod. Vyplatí se to? Všude čtu, že i přesto, že člověk zaplatí za koordinátorku, ušetří zase na těch ostatních věcech. Budu ráda, když se podělíte o své zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
@mi_ma28 Nevím, jestli mi koordinátorka ušetřila peníze, ale rozhodně mi ušetřila spoustu, ale fakt spoustu času a nervů. Byla jsem ráda, že někdo při přípravách i ve svatební den myslí za mě a že nemusím zatěžovat rodinu nebo kamarády. Takže za sebe určitě doporučuju.
Odpovědět
Za me rozhodne ano! Toho casu, casu, casu a nervu, co nam koordinatorka usetrila... Od zacatku jsme meli jasno v tom, ze tam nechceme lidi nahnat jako na brigadu, aby od rana zdobili prostory a pak je zase druhy den s tou kocovinou odstrojovali. Zarizeni dekoraci dtto. Nabizela nam i doporuceni dodavatelu kvetin nebo vizazistky, ale to jsem si chtela najit sama podle toho, co se mi bude libit. Taky tam resila komplet planovani celeho dne a bylo to vyborne, nemuseli jsme se starat skoro o nic, vazne jsme nechteli na vlastni svatbe nic resit, jen se bavit. Nutno ale rict, ze jsem na jedne svatbe zazila i dost otresnou koordinatorku, ktera vzdycky vletela mezi lidi, co se bavili, a ze ted se musi jit delat to a to. To ta nase nedelala, harmonogram byl orientacni a jela hodne s citem - kdyz byli lidi v druzne zabave, tak proste s dalsimi vecmi pockala.
Odpovědět
Pokud je to profesionálka a máte větší svatbu, tak se to vyplatí. Pokud je to jen další nevěsta, která začala dělat po své svatbě koordinace, tak se to rozhodně nevyplatí a svatba bude ještě více chaotická než kdyby tam ta koordinátorka nebyla. Těch je bohužel většina. Hodně nevěst po své svatbě začne buď fotit a nebo koordinovat. Profesionálku poznáte podle toho, že s Váma během několika schůzek probere a vyřeší naprosto vše. Na svatbě pak už jen dohlíží aby vše naplánované klaplo. O takové koordinátorce pak ani nevíte a přesto klape tak jak má, protože s tím má bohaté zkušenosti, ví co si pohlídat. Amatérku poznáte tak, že skoro vše řeší za pochodu na místě. Dokonce i věci které měli být domluvené dávno předem, bude za Vámi pořád chodit, pořád se na něco ptát a ve výsledku budete jen vystresovaná. Taková koordinátorka pak bohužel udělá víc chaosu než užitku. Při výběru se dobře dívejte jak je firma dlouho na trhu, a hlavně hledejte reference. Nenechejte se tlačit do věcí které nechcete, nebo se Vám nelíbí jen proto, že to koordinátorka jednoduše neumí zařídit. Přeji šťastnou ruku při výběru.
Odpovědět
@jmn76 určitě souhlasím, ze výběr je důležitý, ale i taková nevěsta po sve svatbě, pokud to ma v krvi, může byt d9brou koordinatorkou. 😁 ale na prvni schůzce člověk většinou pozna co před ním stojí @mi_ma28 hele, záleží- dobra koordinatorka vam bude takovou oporou, určitě ulevi od stresu a pokud nechceš zatěžovat ostatní, aby třeba pomohli s výzdobou tak bych si ji vzala. Zvláště jestli ty sama nemáš žádné zkušenosti s nějakou organizací, tak budeš tapat, brečet a to ve svatební den nechceš 😁 Dobrá svatebni koordinátorka pomůže i pokud se třeba zhorší počasí a přijde déšť 🙂
Odpovědět
Dobry den, muzu se zeptat, jak se ceny koordinatorek pohybuji? Uz tak mi prijde svatba velmi nakladna a to se do pristiho roku maji zvedat jeste ceny..
Odpovědět
Já mám kamaráda, který organizuje stavby a vím, že si bere 10 % z ceny svatby. Mě ale přípravy třeba baví, takže ani jeho služby nevyuziji 🙂
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, V areálu kde budeme mít svatbu je i koordinátorka. Určitě ji využiji ve svatební den na dopoledne. Aby se postarala o příjezd hostu,vyvázky,usazení hostů a po obřadu. Už jsme měli i schůzku ,sepsali jsme co a jak a pak začneme ladit až příští rok. Podle mě to vyhozený peníze nejsou, nemám kamarádky co by mi šly za druzicky a staraly se o hosty. A svědkyne chci aby byla semnou u ranních příprav.
Odpovědět
@zoe_se_vdava @rheb @jmn76 @ttalgi děkuji za Vaše postřehy a zkušenosti..🙂 vybráno mám podle recenzí, ale jsou právě dražší, tak si chci být jistá, že to za to stojí, přeci jen samotná svatba není levná záležitost, tak každý další výdaj navíc chci promyslet 🙂. @martina9876 tohle je podle mě super, takhle to má i jedna agentura u nás, ale našla jsem na ně asi jen dvě recenze, tak nevím..taky si berou právě 10% a ještě píšou, že jsou schopni zajistit různé slevy atd, takže by se to mělo vyplatit, ale moc se mi do toho nechce z důvodu absence nějakých recenzí...koordinátorky, na které jsem našla super recenze zase chtějí 3x tolik, a to je ještě cena OD......
Odpovědět
@mi_ma28 Sejděte se s koordinátorkou, nezávazně o tom pokecejte, dejte na svůj vlastní dojem. Nevím co je pro Vás dražší. Pokud mají dobré reference, tak je to známka toho, že to asi opravdu umí a mohou si dovolit říct víc peněz. Tady u nás nevím o nikom kdo by si účtoval procenta z ceny svatby. Není to běžný postup, protože to už by museli být některé koordinátorky dávno milionářky 🙂 Většina koordinátorek to má jako hodinové balíčky. Můžete mít např. koordinaci příprav po obřad a nebo koordinaci celého dne. Na slevy které Vám koordinátorky mohou zajistit buďte opatrná a vše si předem ověřte i sama s dodavatelem. Většinou je to totiž obráceně. Dodavatel platí koordinátorce provizi za doporučení. A tu provizi si samozřejmě přičte k ceně. Ve výsledku tedy můžete zaplatit víc, než když si dodavatele objednáte sama napřímo.
Odpovědět
Profilova fotka
Ted to sojednávám, protože jsme vyhráli slevu 1000Kč na koordinaci.. Potřebuji jen zkoordinovat obřad, protože svědci musí stát vepredu a nemůžou koordinovat, pak už to půjde. A řekli si o 6 tisíc i s dopravou co je cca 30km od Brna (oni jsou taky z Brna)... Takže to stoji dost...
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova koho prosim mate? Taky zvazujeme koordinaci obradu a zatim ty kalkulace, ktere mi prisly mi prijdou silene…. Diky
Odpovědět
Profilova fotka
@hajkovka vyhráli jsme teda úplně top firmu - svatby podle Katy.. Sleduju je dlouhodobě a obdivuji jejich práci... Ale poprvé jsem se setkala s kalkulaci... Jde vlastně o koordinaci cca 2 hodin.. Na kolik to nakalkulovali tobě?
Odpovědět
Článek se načítá
@te_ssiinka_nelova aha. Tak to je zajimavy. Kalkulaci od nich mam taky, ale asi na 20 000 kc 😄 mozna jsme se teda nepochopily v obsahu koordinace. Tak jim jeste odepisu. 🙂 diky
Odpovědět
Profilova fotka
@hajkovka to jste se asi nepochopily... hele já s ní teď dojednávám kafe, jelikož tohle se prostě nedá řešit přes instagram =D těch 20 tisíc podle mě je za celý den... mě napsala 6 a je tam ještě schůzka před obřadem a budou to dvě slečny.
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova ano. Taky mam v kalkulaci 2 slecny. Jeste jim to teda otocim. Diky 🙂
Odpovědět
Z Brna bych doporučil Easy Wedding. Investujte do profesionálů, vyplatí se to. Zkuste se s nima sejít a uvidíte. 6 tis za 2 hodiny od Katy je opravdu hodně. A pokud tam budou dvě nějaké slečny (rozuměj kamarádky paní majitelky které budou mít zrovna čas) místo ní, tak to asi nebude úplně to pravé. Ve výsledku to bude stejné jako když pověříte svědky a ještě ušetříte.
Odpovědět
A nemáte někdo tip na někoho šikovného z okolí Karviné, Ostravy? Jako nejlepší se zatím jeví simply yes, ale zajímalo by mě, zda se tím tady zabývá ještě někdo jiný🙂
Odpovědět
Profilova fotka
@jmn76 proč by tam měli byt kamarádky majitelky? Promin ale poslední dobou hledáš na všem jen to špatný.. Katy je vyhlášena v koordinaci svateb... Možná sis všimla, ze o víkendu byl už 6 ročník wedding bazaru a vis kdo to organizuje? Katy... Svědci budou koordinovat zbytek dne, ale nemůžou se rozkrajet když maji stát vepředu a ještě to koordinovat, třeba jen to, ze by se museli vecpat na gratulace jako první aby hned potom šli lidem rozdávat kornouty.. Ano stoji to dost, ale my vyhráli slevu, tak je škoda to nevyužít a já nemusím řešit kdo pustí hudbu na jeden příchod, kdo mi natočí tenhle jeden konkrétní příchod atd... Od toho tam budu mít je, protože svědčí, družby a družičky maji furu prace a jeste tam musí nastoupit... Stejně tak už nemusím řešit kdo mi spravi šaty jakmile vyjdeme ven... Katy je profesionál dost velký a nelíbí se mi shazování jejich firmy, že to jsou nějaké kamarádky, za tou firmou nestojí jen Katy jsou velký tym lidi..
Odpovědět
@te_ssiinka_nelova Nehledám na nikom nic špatného, naopak se snažím poradit z vlastní zkušenosti. Projděte si moje posty, myslím že tu hlavně radím než kritizuji. Kritizoval jsem jen Váš poukaz a to ani nebyla kritika, jen poznámka. Pokud tam bude přímo Katy tak to bude v pořádku. O tom ale pochybuji že tam bude. Pošle tam za sebe na 99% někoho jiného a bez zkušeností. Uvidíte sama.
Odpovědět
Profilova fotka
@jmn76 Zrovna koordinátorku z Easy Wedding jsem zažila na dvou svatbách a byla to katastrofa. Přesně na ní seděl váš popis neprofesionální osoby. Bylo tam teda přes stovku lidí, ale stejně by to měla zvládnout ukočírovat.
Odpovědět
My jsme dali za koordinaci celeho dne (vcetne dvou schuzek) asi 8000 (Praha). A to to byl profik, ktery mel roky zkusenosti, spoustu kladnych recenzi a k tomu jsme si s ni osobnostne sedli (coz je za me nutnost). Nejaky procenta mi prijdou jako nesmysl. Jinak k dotazu. Urcite se nam vyplatila. Ja jsem byla od rana uplne v pohode, ze vsechno zaridi ona a ja se o nic nemusim starat a ten pocit mi vydrzel celej den. Dala nam taky spoustu rad a pomohla nam ujasnit si, co na svatbe vlastne chceme/nechceme. Jsem moc rada, ze jsem ja nebo moje svedkyne nemuseli nic resit a ocenila jsem i takove malickosti jako, ze mi po obrade pred skupinovym focenim prinesla vodu, at se napiji, protoze bylo fakt vedro 😄 )
Odpovědět
Byli jsme na svatbě kde byla koordinátorka fakt hrůza. Např. při usazování hostů před obřadem volala kde je maminka ženicha ať se jde posadit, vůbec nevěděla, že ji ženich už nemá. Pak se ptala na maminku nevěsty a ta byla s nevěstou, protože ji vedla k obřadu. A takových fopa bylo víc. Prostě hrozná arogance a neprofesionalita. Zkazila dojem ze svatby. Všichni si oddechl, když v 17hod. odešla. A pak se všeho ujali svědci a bylo to prima. Za mě koordinátorka vyhozené peníze.
Odpovědět
Ví někdo poradit jak vybrat koordinátorku? Celou svatbu máme na jednom místě, přesto zvažujeme koordinátorku kvůli počtu hostí (70). Budu vděčná za jakoukoliv radu 🙂 Svatba bude kousek od Kolína
Odpovědět
@vanesa_kubackova Co od koordinátorky/agentury čekáte? Pouze koordinaci svatebního dne nebo i pomoc s hledáním dodavatelů, zajištění výzdoby atd.?
Odpovědět
@dkl asi spíš pouze koordinaci dne 🙂 nějaké reference?
Odpovědět
@vanesa_kubackova … Já bych jednoznačně doporučila Markétu a Slow weddings CZ (odkaz případně do zpráv). Agentura je poměrně nová, ale Markéta dlouho pracovala v jiné známé agentuře a má za sebou hodně svateb, které kordinovala sama v rámci té agentury a následně pod značkou Slow weddings. Mně bude dekorovat a koordinovat svatbu na jaře a nemohla jsem si vybrat lépe 🙂 Kéž by takový přístup a způsob komunikace měli všichni dodavatelé! Vše, co mi zatím doporučila ohledně dekorací, úplně odráželo můj vkus a styl svatby. A samozřejmě s místem a dodavateli byla také velmi nápomocna. Jsem perfekcionista a musím mít vše pod kontrolou, ale u Markéty nemám nejmenší strach, že by svatba neklapla 🙂
Odpovědět
@rraadka díky zkusím kouknout
Odpovědět
Profilova fotka
Je hlásím, že koordinace po pripitky nás mela vyjít se slevou (vyhráli jsme na svatebním festivalu) za 6 tisíc a celodenní koordinace se slevou je za 8 tisíc... Asi je jasný pro co jsme se rozhodli 😉 a nelituju, i svědkyně to nebere jako, že bych ji nevěřila... Bereme to tak, ze si to o to víc uzijem 😉🤗 jinak Paní Lenku ze svatby podle katy po osobní schůzce moc moc doporučuji, je strašně příjemná a hlavně své "řemeslo" zná
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?