Svatba v zahraničí pro dva - květen, rozpočet 40.000,-

Ahoj holky, ráda bych si od vás nechala poradit, jaké místo byste doporučily dle vlastních zkušeností pro svatbu v zahraničí - období květen / začátek června Představovala bych si to tak kolem 40 tis. Kč klidně i (o dost) méně... moře v dosahu, teplo a cena už včetně všech záležitostí kolem (foto, tlumočníci, kytky ...) Myslíte, že je reálné za tuto cenu sehnat svatbu, kde vás oddají na lodi / jachtě na moři? Napadly mě destinace jako je Řecko, Chorvatsko, Kypr .. máte s nimi zkušenosti? Nebo máte tip na něco jiného? Díky
Odpovědět
@bibi17 ahoj, my se bereme v Řecku v září a myslím, že 40 000 je opravdu málo. Jen obřad s fotografem (a to jsme vybrali prakticky nejlevnější destinaci) nás vyjde na 32.000, když k tomu připočítám letenky (13.000), ubytování na dvou ostrovech na 16 dní (24.000), půjčení auta na celou dobu pobytu i s trajektem (15.000), tak sama vidíš, kam se dostanu. A to nepočítám jídlo, oblečení, kytky a nějakou večeři pro ty, co se tam za námi přiletí podívat. Taky jsme vybírali úplný konec září kvůli nižším cenám, ale i tak se vyšplháme skoro na stovku :/...takže radím buď zkusit jinou destinaci nebo počítat s větším rozpočtem...bohužel, kurz eura nám udělal maximální čáru přes rozpočet, ještě vloni byl třeba ten obřad o desítku levnější, všichni zdražují :(
Odpovědět
Profilova fotka
Zjišťovala jsem si pro info cenu svateb v zahraničí a za 40 tis. pořídíte levnou dovolenou pro dva, ale bez svatby. Ale muzete se vzit jen se svedky v CR a pak jet za tu cenu treba na libanky:)
Odpovědět
@mish_ka ahoj, jakou lokalitu jste vybrali, popřípadě jakou cestovku? přijde mi to povědomé :) my se bereme v půlce října, na Zakynthosu. Zařizuje nám to CK Alex. S tím eurem máš pravdu, šlo to strašně nahoru :(
Odpovědět
@zackovalu ahoj, CK Alex, lokalita Rhodos - Lindos, vloni obřad nabízeli za 16.000, teď je za 26.000, taky jsme se z toho pěkně posadili na zadek..ale byl to náš sen, tak prostě to zdražení zkousnem a jdeme do toho. Navíc jsme si vymysleli přeplutí z Rhodosu na pár dní na Santorini, tak jsme si sami vyřizovali letenky i ubytování..ale ve výsledku to vyjde nastejno jako přes cestovku na jedno místo s fixním datem. Na kolik to vyjde vás? My si z jejich balíčku nakonec vybrali jen fotografa, zbytek služeb už je pro nás opravdu nad limitem, kytku si nějakou umělou povezu z Čech a restauraci pro hosty si tam zamluvíme na vlastní pěst - byli jsme tam vloni, tak už víme přesně kam jít. Jen přítel je Slovák, takže ještě utopí tak pět litrů ve všech těch překladech a apostilách a dost se teda najezdíme :D...ale už se nemůžu dočkat! :-)
Odpovědět
@mish_ka My máme Zakynthos-Cameo, obřad 30.000, k tomu fotografa a kytku. Restauraci si zkusíme zajistit až na místě, ale poslední dobou mi vrtá hlavou spíš grilovačka - sehnala jsem nám ubytování v apartmánu s velkou zahradou, tak se jen musím domluvit s majiteli, a pokud by něco takového schválili, tak by to bylo skvělé :) Celou svatbu jsme pojali jako dvoutýdenní "eurotrip" (možná se protáhne, podle toho jak nás to bude bavit), takže jedeme autem, na Zakynthosu budeme týden. Tuto variantu jsme zvolili po tom, co nám v CK řekli, že v našem termínu svatby tam už nic nelítá a nabídli nám jen jednu možnost - tam letadlem, zpět autobusem - to jsme zavrhli hned. Muž totiž vybral termín 14.10.14 a v jiný den se brát nechce :) Ani nemluv, my se strašně těšíme :)
Odpovědět
@zackovalu tak je pravda, že my se dívali jen na Rhodos a Santorini, ta cena na Zakynthosu vypadá moc hezky. 32 máme tedy za obřad i fotografa, ale kytku mi k tomu nabízejí tak za 4 tisíce, což je šílený. Ta grilovačka zní moc dobře, super nápad :D..my se ale půjdem pokochat do restaurace na střeše s výhledem na městečko, má to svoje kouzlo. Jinak chlap taky chtěl zkusit jet do Řecka autem, ale na to jsem neměla odvahu a nervy, takže jsme sehnali letenky co nejlevnějc se dalo :D..snad vám vyjde počasí, my na tom Santorini budem na začátku října a už začínám mít trochu obavu, aby pomalu nepršelo a nebyla zima, tak snad bude léto teplé a vše se tam vyhřeje :-)...tak ať se nám to všechno vydaří, pak můžem porovnat fotky :D..a propos, napíšu ti IP, ať to tady zbytečně nezamořujeme :D
Odpovědět
Profilova fotka
Pokud chytnete letenky za dobrou cenu, tak doporučuji Thajsko. Letenka se dá sehnat v akci za cca 13 tis. Pak už záleží na vás, jak budete nároční ale vychází tam všechno neskutečně levněji, než v Evropě. Obřad se vším všudy vč. půjčení šatů a luxusní večeře tam zařídíte při troše šikovnosti do 14 tis. Pokud by někdo chtěl poradit s Thajskem všeobecně, tak klidně pište.
Odpovědět
@mish_ka a @zackovalu Taky resime svatbu v recku s CK ALEX :) Chceme zacatek zari, Zatim s enemuzeme rozhodnout, jestli Zakynthos nebo Rhodos - Lindos, u te kaplicky? A pak se nam teda moc nelibi ubytovani, co CK Alex nabizi.. My bdueme jen dva, takze budeme chtit i jejich svedky. Jak to mate vy? @mish_ka muzu se zeptat, do jake restaurace pujdete? A fotografa mate pers Alex? Ja koukala na jejich svatby na Facebooku a nektere fotky jsou dokonale, jine, jakoby fotil nejaky tezky amater... :(
Odpovědět
@lafarfalla My máme Lindos u té kapličky. S ubytováním jsme to udělali tak, že máme vlastní přes Booking tečka com (Chrysa studios) a letenky taky vlastní. S námi letí 6 lidí, takže svědky máme vlastní, moje svědkyně bude bydlet v těch St. Paul´s Bay studios od Alexe, nevypadají zle - bydlet v Lindosu je fakt pecka, za to to fakt stojí. Rádi bychom do naší oblíbené restaurace Alex´s (už přes dva měsíce čekám na nabídku svatební recepce, ale beru, že asi ještě nemají sezonu, aby mi to mohli poslat), vloni jsme tam byli asi třikrát (fotky ohledně restaurace i ubytka mám kdyžtak u sebe v albu). Fotografa budeme mít od cestovky, jiného jsem nehledala. Mám pocit, že fotografa museli vyměnit, ale to už je dýl, takže teď se nebojím. Co se týká kvality fotek, tak ne všichni třeba měli profi fotografa, třeba je opravdu fotil jen nějaký jejich známý ;-)..Jinak co jsem si sama zařídila, tak je místní floristka, dávat 4 tis. za kytici přes cestovku se mi fakt nechtělo
Odpovědět
@lafarfalla ubytování máme též přes booking com - zařizovala jsem takhle s nima zatím jen dovolenou po ČR, tak snad klapne i ta na Zakynthosu. My pojedeme autem, protože v našem termínu tam toho už moc nelétá a takhle to pojmeme jako "eurotrip". Pojedeme 2 auta - jedno já a muž, ve druhém moje rodina, takže nás bude celkem 8. Naši nedostali tak dlouhou dovolenou, takže přijedou jen na 5 dní, my máme dovolenou 17 dní, máme to spojeno i se svatební cestou :) Od CK Alex máme fotografa a kytku - tu ale hodlám zrušit, protože dávat 4 tisíce za jednu kytici se mi zdá nepřiměřené.
Odpovědět
@mish_ka a @zackovalu Ja se taky prave divala na nejaky ubytovani na bookingu a jeste u jinych CK. @zackovalu my byli od bookingu ubytovani nekolikrat v Chorvatku a Italii a spokojenost! Musime to ubytovani poresit. Od Alexe nam to prujde vsechno takova bida... Zase ale chceme All inclusiv, abychom se nemuseli o nic starat. My chteli svatbu v Italii - Ligurii. Srdecni zalezitost :) Ale tak, jak bychom to chteli, tak to nejde zaridit. V italii jedine v Benatkach nebo na Lagi di Garda a to je pro nas bezvyznamne. Stejne jako to Recko. Tim, ze chceme svatbu jen ve 2, tak to chceme v zahranici. Ale nekde "blizko", jelikoz s nami bude cestovat i syn a v zari mu nebude ani 1 rok :) Takze pro nas je asi Recko ideal :) Ted resime kritiny maleho, ktere budou v kvetnu. Ale jak cas dovoli, tak se vrhnu do plnych priprav te svatby! :) Kytka za 4000 je docela vysmech! :) (v Recku jsme nebyla, ale snad se tam najde kvetinarstvi, kde si enjakou kyticku koupite, ne? Zase ta za 4000 mozna vydrzi cerstva dalsich 50 let :) ) Budu chtit urcite kadernika. A fotografa. Veceri si taky zajistime sami... Na FB svatby v Recku ma jedna nevesta saty, do kterejch jsem se zamilovala! Ale nikde jsem je jeste nevidela!! :(
Odpovědět
@lafarfalla a jaké to jsou šaty, které se ti líbí? Taky jsem jedny vyhledávala, tak třeba ty stejné ;-)..jinak ta moje floristka mi udělá kytičku, korsáž a náramek pro svědkyni tak za 70 euro, což je super cena ;-)..jinak CK Alex nabízí kadeřníka v Lindose za 3-4 tis, takže taky nic moc :/..fotografa má taky neskutečnou hodinovou taxu...ale co, za ten zážitek to stojí :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@bibi17 Taky máme za 2 týdny svatbu v zahraničí, konkrétně v Řecku, na Lefkadě a opravdu jsme to pořídili levně, když nepočítám výměnu peněz na dovolenou na útratu, tak se do těch 40 tisíc vejdeme. Jedem tedy na kombinovaný zájezd, tam autobusem, zpět letecky, cena necelých 8000Kč za osobu, svatební obřad na pláži nám zajistila cestovka, cena vč.všech poplatků tady v Čechách za apostily, překlady a poplatků v Řecku bude tak okolo 10 tisíc, tlumočit nám bude delegátka, svědky máme domluvené - lidé, kteří jedou na stejný zájezd a zároveň nám udělají i fotky. Protože nabídka od řeckého fotografa na 2 hodiny focení v sobotu + fotky na DVD byla 750 eur, což je šílené. Možná si tam zaplatíme nějakou kytičku na výzdobu stolu při obřadu. Se svědky si pak dojdeme na společnou večeři. Další výdaje - kytku mám umělou, šaty, oblečení pro ženicha, tak celkově asi dalších 5 tisíc. Takže celkově jsme na ceně něco málo přes 30 tisíc + tak 20 tisíc na útratu na dovolené.
Odpovědět
@mafoto Já bych poprosila do zprávy více info ;) V Thajsku jsme už byli a docela jsme se rozhlíželi po možnostech svatby, ale na nic konkrétního jsme bohužel nenarazili. Děkuji!
Odpovědět
Dobrý den, @magdina01 mohla bych poprosit o info o vaší svatbě? Jaká cestovka vám to zařizovala? Atd. Chceme taky Řecko letos v září a chtěli bychom se vejít tak do 60 tisíc s tím, že s námi letí pouze náš malý syn. Děkuji
Odpovědět
Profilova fotka
@betak ahojky nám svatbu organizovala Melissa travel z Liberce, oni se na svatby nějak nespecializují, ale protože s nimi jezdíme na dovolené, tak jsme se zkusili jen zeptat, jestli by taky zorganizovali svatbu a šlo to. Ale doklady v ČR jsme si tak nějak oběhali sami, cestovka to poslala delegátce, která tam žije nastálo a ta nám zařídila termín na matrice. Jinak třeba svatbu v Řecku nabízí třeba i cestovka VIAMARE za celkem příznivou cenu - asi 7000 kč (mají to na internetu) pokud si oběháte sami doklady v Čechách.
Odpovědět
Díky za info. Nějaké papíry už máme. Jen co nám nabízejí cestovky se nám moc nelíbí. Pokaždé to má nějaký háček :-(
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 letech
Profilova fotka
@mafoto mně by zajímalo, jak pořídit levně dovolenou v Thajsku..nemusí to být žádný luxus..klidně dobrodrůžo :-) kdy se dá koupit levná letenka a jaké období odjet je nejlepší?
Odpovědět
Profilova fotka
@kacasa Zdravím, koukejte po levných letenkách na portálech typu cestujlevne apod. Nedávno tam byl Bangkok z Vídně za 10 tis., teď je tam Sri Lanka za 9 tis. Já létám do Asie většinou v únoru a letenky kupuji v průběhu září. Nikdy jsem nebookoval ubytování dopředu, všechno řeším až na místě a spím většinou v hostelech a jezdím místní hromadnou dopravou. V Thajsku se dá půjčit motorka, což doporučuji - je to pohodlnější, než tuk tuky :-) V každém městě najdete vždycky spousty možností k ubytování a bude záležet jen na vašem rozpočtu a nárocích. Doporučuji popřemýšlet i nad Filipínami, letenky jsou krapet dražší ale Filipíny zatím nejsou tak turistické, jako Thajsko (tedy kromě Palawanu). Omrkněte i diskuze na hevadbnastezka cézet. Kdybyste měla konkrétní otázky, tak mi napište mail, ať to tu nespamujeme.
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?