Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
Profilova fotka
barco mas pravdu, asi fakt bude stacit to obyc poistenie aj s batozinou. co sa tyka toho prekvapenia, tak to je asi individualne. u nas bude pre neho skoro vsetko prekvapenie, lebo vsetko vybavujem ja, aj ked sa otom rozpravame, do toho az tak poriadne nevidi, takze s prekvapenim vela roboty mat nebudem 8-) s tym slubom to bude u nas tiez sranda :-D ale sme sa dohodli, ze ten obrad nech je co najkratsi, aby sme si mohli uzivat cely den
Odpovědět
Mě napadlo jeslti třeba nějaké hezké trenky např s nápisem novomanžel nebo tak něco. 8-) 8-) Nebo nějakou extrakošilku na svatební noc-ikdyž já ho už po těch pár letech asi už ničím nepřekvapím :-D
Odpovědět
Jiank ty boty asi přehodnotím a koupím nějaké obyč. ted jsem pala paní co tu jedny prodává na bazaru. tak uvidím jak změří stélku. já měla jednu představu ale ty stojí od 1500 výše a mají je jen na netu.
Odpovědět
lucil: jako že se domluvíš s přítelem? To bych právě nechtěla. To pak není takové překvapení. To spodní prádlo ale není tak špatné holka....Určitě by to pro něj ale byla příjemná změna. Jinak boty bych taky neřešila, Lucí. Stačí fakt nějaké obyč. Stejně je budeš mít pod šatama a na focení je budeš určo sundavat. kata: taky myslím...je to relax a po horách lézt nebudeš. je to zbytečné. Nad tím slibem pořád přeýšlím :-D Jestli ho vymyslet a nebo opakovat po nich.
Odpovědět
@zitka11 Zitka ja si cez nich idem booknut tie delfiny s vyletom na Benitiers. Mozno este neskor nieco ale to ak, tak na mieste. Pisala som tam lebo som sa chcela spytat 2 kratke otazky a taka zlata pani mi odpisala email na 4 A4-ky so vsetkymi detailami takze vyzeraju seriozni a veeeeelmi ochotni. Takze delfiny dam cez nich a uvidime ako sa rozhodnem pre zvysok.
Odpovědět
@barrcaa jestli ti můžu doporučit, tak si řekněte svůj slib .. my to neudělali a teď je mi to trochu líto, ono přece jen když rozumíš každé druhé slovo, tak to není ono :)
Odpovědět
@mishkab my to řešíme teprve od začátku ledna, svatbu máme v květnu.Teď jsme zaplatili letenky, do konce března zaplatíme zbytek ceny, objednali jsme si fotografa a mezitím vyřešíme prstýnky a šaty. Řekla jsem si, že se tím nebudu stresovat, tak se snažím to dodržet :-D :-D :-D
Odpovědět
Holky obyč pojištění stačí, storno bych nepřipojišťovala je to zbytečně drahý. Prý už tam letěla i nevěsta se zlomenou nohou :-D Maximálně zavazadla, ale na zpoždění zavazadel se to stejně nevztahuje :-|
Odpovědět
Profilova fotka
kvik tak som zvedava co povies na tie delfiny ked sa vratis ;-) a ked to objednavas online mas tam aj tu zlavu 10%?
Odpovědět
kvik: to jde objednat i online? Myslím ty výlety. To jsou teda věci. Myslela jsem, že to jde jen přes BM a nebo na místě. dellores: vůbec nevím jak takový slib ani vypadá, kdybych ho chtěla říct po svém. Jako co se říká, víš? Podívám se schválně na internet. Přítel umí anglicky, ale já bych asi všechno nerozuměla. Taky se nebudeme pojišťovat na storno....Jak říká Petik, je to zbytečně drahý.
Odpovědět
barrcaa: no to co jsme říkali my, má BM na svých stránkách a je to o tom, že při něm budeš stát v dobrém i ve zlém, že mu budeš naslouchat, podporovat ho atd. je to podobné jako to, co se říká u nás .. nebo jak říkáš mrkni na net a něco tam třeba najdeš
Odpovědět
Ahoj holky, mna tiez zaujima ten slub...my sice vieme obidvaja dobre po anglicky, ale aj tak uvazujeme, ze si povieme slub a ano po slovensky, ma tu s tym niekto skusenosti? dakujem :-)
Odpovědět
Článek se načítá
dell: koukala jsem a máš pravdu. Dají se sehnat a je to ta klasika, jak píšeš. mauricius: prý stačí požádat tu svatební koordinátorku, že si chcete říct slib slovensky a není to problém. Tolerují to, ale oni tomu nerozumí, takže asi koukají :-D
Odpovědět
@barrcaa Ano ide :) Teda malo by, este som to neobjednala. Asi pocas buduceho tyzdna to booknem ale myslim ze by to nemal byt problem.
Odpovědět
barrcaa:super, dakujem...vsak nech kukaju hehe...nie sme este uplne rozhadnuti, ale keby tak aspon budem vediet, ze treba informovat koordinatorku a ide to... ...vcera som hladala nejaku hudbu na youtube, chcela by som nejaku peknu pesnicku, ked budem prichadzat, potom pocas obradu nic, vsak aj tak to vypnu a potom po obrade a ak sa bude dat, tak este nejaky sladak na jeden tancek, ma s tym niekto skusenost, ci by sa to dalo, myslim si zatancovat trochu, jeden sladacik aspon? ...a ak uz niekto ma vybrate nejake pesnicky, prosim dajte tip, aspon na ten prichod, co by sa hodilo, dakujeeeeeeeem ;-)
Odpovědět
kvik: určitě ne...Asi to taky řekneme v češtině. maur: zkusím něco najít. Měla jsem jednu nádhernou, ale kde jí mám? :-o Musím se podívat Holky, teď řeším ( hodně dopředu, vím to :-D ), že to tam nechci mít. Teď jsem si nechala napsat nové prášky - Qlaira. Nemáte s ní někdo zkušenosti, jak je to s posouváním menstruace? Nikde to tam nepíšou.
Odpovědět
Baru taky to řeším abych to neměla, bohužel jsme to od porodu neměla tak se s tím bude těžko hýbat. Jinak my jsme zase nemocní a zavření doma, tentokrát neštovice :-|
Odpovědět
Zavolám asi doktorovi,ať mi řekne. uvidím, jak mi to bude vycházet. Já takz marodila tři týdny s kašlem, ale chodila jsem do práce, tak proto to tak dlouho trvalo než jsem se z toho dostala. Za pár měsíců už budeš odpočívat u vody a opalovat se... ;-)
Odpovědět
No jen abych neměla mensky. zatím je nemám :-o
Odpovědět
To snad ne, nepřivolávej to :-)
Odpovědět
No budu klidnější až je dostanu abych věděla jak je posunout.
Odpovědět
No to ti věřím. Já je nebrala, ale nechala jsem si je kvůli tomu napsat. Je to spolehlivější si to předělat práškama než pak tou tabletou, co dávají. I když bzch si to spíš nechala vyvolat dřív než později, ať si to odbydu u nás.
Odpovědět
Dievcata, a mate nejake stranky kde najdem priklady manzelskych slubov v cestine/slovencine? Asi to este predsalen zvazim, len absolutne netusim co by sme si povedali :) ak mate nejake linky velmi by ste mi pomohli. dakujem!
Odpovědět
kvik1: ja som nasla tieto :-) ■„Ja, [meno], si vyberám [meno], za svoju manželku, a budem rešpektovať všetky jej úspechy a zlyhania, budem sa o ňu starať v zdraví i v chorobe, živiť ju a prežijem s ňou všetky obdobia svojho života .“ Tak tento sľub sa mi moc nepáči, pretože je moc namyslený. ■„Jedného dňa som stretol teba [meno], a zamiloval som sa. V ten deň som sa rozhodol, že sa budem z celého srdca snažiť, aby z tvojej tváre nikdy nezmizol úsmev, aby tvoje oči nikdy neplakali a aby ťa nikdy neťažili problémy. Dnes tu stojím a prisahám, že sa ťa budem celý život milovať, opatrovať a že ťa nikdy neopustím.“ ■„Ja (meno), si beriem teba (meno)za svojho manžela, partnera v živote a v láske. Počas nášho manželstva ťa budem milovať každým dňom viac a viac. Spolu budeme prežívať každý jeden deň, budeme sa smiať, plakať a čeliť spoločne všetkým prekážkam. Celý život sa budeme verne milovať v dobrom i v zlom. Dnes Ti tu dávam svoju ruku, srdce a svoju lásku. Od dnes až naveky.“ ■„ (Meno), od tohto dňa ti sľubujem, že sa budem s tebou smiať v čase radosti a plakať v čase smútku. Budem sa s tebou deliť o svoje sny a pomáhať Ti pri plnení tvojich snov. Budem počúvať, chápať a radiť Ti. Budem ti verný v dobrom i v zlom, bohatstve i v chudobe. Si moja najlepšia priateľka a ja Ťa budem vždy ľúbiť a rešpektovať.“
Odpovědět
@mauricius2011 Dakujem, ked sa to trosku poupravuje tak sa nieco z toho da pouzit :) Velmi pekne su niektore, len si neviem predstavit toho mojho ze by mi take ody skladal :)))) Kazdopadne ak mate este nejake tipy dajte, skusim si nieco poskladat z viacerych co by nam "slo z ust" lahsie, aby to bolo pekne ale nie prehnane :)) A kto vie, mozno nam to ani nepovolia a budeme habkat v anglictine ;)
Odpovědět
Já, (jméno) odevzdávám se tobě, (jméno) a přijímám tě za manželku (manžela). Slibuji ti věrnost v časech dobrých i zlých, ve zdraví i nemoci, v hojnosti i nedostatku. Chci tě milovat a ctít po celý svůj život, dokud nás smrt nerozdělí. To je ten klasický.
Odpovědět
Och... tusim to uz zacinam prezivat... :-D Asi predsalen budem bojovat aby sme si to mohli po slovensky povedat...aka romantika :)
Odpovědět
Uz som si z toho urobila vlastny "remix", dakujem vam :)
Odpovědět
Tak jsem psala panu W a není problém si říct slib i v rodném jazyce-ale až po tom ofic v AJ. Já jsem zvědavá kdy si nechám udělat ten pas když ted nesmíme ani na krok.
Odpovědět
Ahoj, my jsme měli slib v češtině, určitě do toho jděte, je to super, až na to,že jsem to měla krásně naučené, ale manžel odříkaval slib (měli jsme každý svůj) jako první a tak mě to dojalo, že jsem ten svůj skoro nezvládla :) V angličtině je potřeba říct pouze Yes, I do :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?