Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
fotografa jsme měli exoticafotos. Byli jsme s nimi hodně spokojeni- fotograf a jeho manželka. Hrozně přátelští a celé focení bylo pohodové :-) . Vždy nás nastavili a upravili, tak aby to bylo nej. Spokojenost, doporučuju.
Odpovědět
Ahojte dievcence, nahodou som nasla tuto temu a rada by som sa pridala na vyotazkovanie tych z vas, ktore to mate za sebou :-D My mame termin 9.6. a ked tak pozeram tieto terminy, tak sa bojim, ze budeme mat chladno. Najde sa tu niekto, kto bol na Mauriciu v juny? Ze by mi tieto negativne myslienky z hlavy vyhnala :-D Tak isto sa chcem spytat- chceme na Mauriciu nakupit rumiky a dat blizkym ako darcek a drobnostku zo svadby. Viete helfnut, aky budget si na to vyclenit- co cca stoji flaska rumu a ci je nejake mnozstevne obmedzenie na pocet flias? 8-)
Odpovědět
@akivdeh Tak to je super! Dik za info. Ja je mam taky rezervovany, tak to se mi ulevilo. Tak ted uz mam nejvetsi hruzu akorat z te anglictiny :-) ale na tom se snazim trochu pracovat.
Odpovědět
@sara22 já se mlžu vyjádřit jen k otázce rumů :-D Je jich tam na výběr spousta, záleží co chceš. Ceny mi přišli v pohodě, asi jako u nás (teda myslím, alkohol nekupuju :-) ). Kupovali jsme ho v supermarketu. Obyčejná třetinka stojí asi 120MUR (cca 100 Kč), ale protože jsme to chtěli přivézt jako dárek tak mi to pišlo takové "obyčejné". Nakonec jsme objevili rum s lepší sklenicí a uvnitř s plátky kokosu 250ml za 180 MUR. Ale výběr je velký :-N
Odpovědět
@akivdeh Super, super, to je celkom v pohode cena :-) a mali aj vacsie flasky, alebo len 250ml?
Odpovědět
@sara22 jj měli větší. Výběr je tam myslím dostatečný :)
Odpovědět
@akivdeh Fajn, tak jedna starost odpada :D uz len aby nas pustili na letisku cez kontrolu s tymi flasami- asi ich malo nebude 8-) Vy ste kde byvali?
Odpovědět
@sara22 nejprve Le Victoria, pak soukromě u Le Morne a nakonec Mahebourg :-)
Odpovědět
@akivdeh Tak to ste celkom pocestovali :) My ideme dole k Le Morne do hotela Paradis, tak dufam, ze tam bolo pekne :-D
Odpovědět
@sara22 jj, to víš, že tam bylo krásně :-) Nevím, jestli to bylo tím, že bylo krátce po cyklonu, ale u pobřeží pod Le Morne byly hodně silné proudy, takže na plavání nebo šnorchlování to moc nebylo :-| Ale třeba jsme byli jen na špatném místě a o pár desítek metrů dál je to už dobré :-N
Odpovědět
@akivdeh no uvidime :-) a taxikarovi sa ako platlo? evracmi ci rupiami? komu vlastne vsetkemu sa platilo rupiami..uvazujeme nad tym,kolko si je treba zamenit.. :-)
Odpovědět
@sara22 my jsme platili jen rupiemi. Pouze fotografa a další ubytování jsme měli předem dohodnuty přes net a i platba byla dohodnuta v E. Myslím, že v těch menších městech by ani E nebrali, ale jistě to nevím.
Odpovědět
Článek se načítá
Holky, moje kosmetička se minulou neděli vrátila a říkala, že vše platili v USD. Rupie se moc neoplatí měnit, pokud zůstanou, je problém je zaměnit zpátky... Takže doporučila buď USD nebo, kde to půjde, tak kartou. Podobnou zkušenost měli i tcháni, jen oni tam byli už dávněji, tak jsem nevěděla, zda je to aktuální. My si změníme tak 10 tisíc na doláče a ty tam vyměníme za rupie, ale jen kdyby bylo potřeba ;-)
Odpovědět
@zuzineckah USD? to je sranda,lebo v cestovke mi prave povedali,ze skor beru €.. :-\ tak ja uz som uplne zmatena :-D
Odpovědět
@sara22 tak nevim, no :-D ona říkala jednoznačně doláče :-D možná jak kde... Ale to je asi blbost..
Odpovědět
@sara22 Ono je to v zasade jedno. lokalne se vse plati v Rs nebo Eur. V USD nebo GBP se da platit taky, ale je to asi podobne bezne, jak s tim platit v CR. Rs se daji zpet na EUR vymenit uplne bez problemu - na letisti ve smenarne. Doporucuje si nechat uctenku od vymeny EUR za Rs. Kartou jsem platil jen hotelovy ucet.
Odpovědět
@zuzineckah Ono je to ani ne tak blbost, jako moznost. Ale samotny hotel uvadi ceny v Rs a EUR. Ale vezmou cokoli, byt je pak otazka vyhodnosti smeny.
Odpovědět
@alfred1 ta "blbost" byla myšlena na to "jak kde"... že berou dolary to je fakt, se kterým přišli 3 páry, které tam nezávisle na sobě byly. A ano, pokud člověk stihne vyměnit peníze na letišti před odjezdem, tak není problém, samozřejmě. Ale pokud ne a nenatrefí na někoho třeba tady, tak asi smůla. Švagrové přítel má směnárny a když jsme se ho ptali, jestli to jde vyměnit řekl, že ne... :-| Evidentně se dá platit veškerou "světovější" měnou :-D
Odpovědět
@zuzineckah záleží, kde se člověk pohybuje a tedy kde platí :-D Pokud je jen na hotelu a turistických místech, tak problém s E a snad ani USD není. Pokud ale chcete trošku cestovat, si nedokážu představit, že bych v buse nebo na místním trhu platila v jiné měně než MUR ;-) Ale nezkoušela jsem to.
Odpovědět
@akivdeh tak jasně. I ta prvotní informace byla taková, že mít buď USD nebo tedy EUR a podle potřeby si vyměnit na ty jejich šušlíky, pokud se člověk vybere někde na výlet :-)
Odpovědět
@akivdeh Ja si nedokazu moc predstavit, ze bych pouzil jejich autobusovou dopravu. Mozna jsem prilis zhyckany, a pravda, ze jsem nikdy nejel v autobuse vyrobenem za druhe svetove valky, ale necham si ten zazitek ujit.
Odpovědět
@zuzineckah Tak zbydou jako pamatka... Kolik ti jich zbude? 1000? To je sestset korun, to neni celkem nic kvuli cemu by clovek zkrachoval. Ja jsem zbyle rupie hodil v hotelu do schranky jako dysko a bylo po problemu :-D
Odpovědět
@alfred1 já jezdím po cizích zemích, abych je poznala- krajinu, lidi a jejich chování, historii,... A to v hotelovém komplexu člověk nenajde :-( Naopak to beru jako super zážitek cestovat s "domorodci" místními autobusy ;-) . I když je asi pravda, že po návštěvě Indie, mě už asi nic nepřekvapí a jen tak nerozhodí :-D
Odpovědět
@akivdeh No tak ta Indie aspon co se tyka autobusu docela odpovida. Nikdo nerika, ze musis sedet v hotelu, ale taky jsou proste verejne autobusy nepekne. Taxiky jsou tak na vyrazne vyssi urovni. Jinak pokud jsi na objevovani, tak doporucuju na Mauritiu zeleznici (to neni chytak, ja vim, ze uz mnoho let nejezdi).
Odpovědět
@akivdeh Jinak v zasade ani ciste pobyvani v hotelovem komplexu neni nijak spatne nebo o nic horsi nez poznavani mistnich, navic zvlast kdyz jde o vlastni svatbu. Ono se spousta lidi (netvrdim ze ty konkretne) snazi vsugerovavat myslenku, ze tak cestuji jenom snobove a kastani a ze jedine prave cestovani je poznavani lidi, obyceju, mistni kultury a tak podobne. IMHO je to uplne stejne pokrytecke si hrani na misionare co se snazi chvilku "zit" s domorodci v pralese. Na dovolene, odpocinku a relaxaci bych vubec nehledal zadny vyssi smysl ani nic podobneho. A to ted ani nenarazim na takove kulturni zazitky jako nevyzadany grupensex v Indii.
Odpovědět
@alfred1 taky řešení, může být ;-) uvidíme kolik budeme měnit, já nemám potřebu trajdat po ostrovu, tomu chci věnovat tak 1, max 2 dny x-) Nevybrali jsme si luxusní hotelt s fully AI, abychom to přeháněli s dobrodružnými výlety :-D. Jdeme si užívat veškerou péči dobrého resortu, odpočívat a lenošit 8-) Těším se jak malá holka, po dvou letech budu moct konečně vypnout hlavu a trávit veškerý čas se svým báječným mužem :-N
Odpovědět
Holky, poradte, mame volit Le Victoria nebo Shandrani?
Odpovědět
@alfred1 já jsem nenapsala, že lenošení v hotelu je špatné. Každému vyhovuje něco jiného. Mně 7 dní v hotelu s AI docela stačilo. Být tam déle, asi bych se už nudila a trošku (trošku víc) by mi bylo líto, že to co poznávám, je jen nějaké "pozlátko" a skutečný život je zcela jiný... :-|
Odpovědět
@tabicek Za me z tehle dvou Shandrani.
Odpovědět
@akivdeh To uz ale zase zklouzavame do filosofie. Pohodli a luxus nemusi byt nutne pozlatko ve spatnem slova smyslu. Kdyz vemu na Cesko, tak je dobra restaurace, auto, dum, zahrada pozlatko? Mam se jit kvuli skutecnemu zivotu prodirat mezi bezdomovce? Sorry, to je trosku extremni, ale proste je to filoficky problem. Ja jsem se s mistnimi bavil, cetl jsem jejich noviny. Je pravda je v prumeru jsou chudsi nez lidi v CR, ale v zasade maji podobne problemy jako my - jenom se muzou jit odpoledne vykoupat do oceanu :-D A jestli jste tam byli 7 dni, tak 2 dny vam sebrala svatba, tak to uz tak moc na lenoseni nezbylo ne? Ja bych se tam jel zfleku nudit hned a klidne na mesic :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?