Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 díky moc, tři hodinky by krásně stačili.. zkusim mu napsat =)
Odpovědět
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@tynus Nás fotil Julien Venner. Byl super, fotek máme něco přes 300, z toho 50 upravených a ve vysokém rozlišení. Těch 50 jsme dostali i vytištěných. Zbytek jsem si upravovala sama a i přes nižší rozlišení vyvolané vypadají skvěle. Stál 350 euro, skoro bych si řekla víc za tu práci, kterou odvádí...
Odpovědět
Profilova fotka
@vede to zní moc dobře, děkuju za kontakt=) napsala jsem všem, tak uvidíme s čím se ozvou, jestli vůbec budou ještě volný
Odpovědět
holky ,co uz jste tam byli.Vybirali jste na Mauru z bankomatu ? My neradi vozime moc cash ,vetsinou platime kartou,nebo si vyberem na miste.Ale nevim jak tam :-| Mozna bude lepsi cash.mate zusenosti ? Diky
Odpovědět
@nikus30 Já jsem tam bankomat snad ani neviděla, ale asi proto, že jsme ho nehledali:-) Taky jsem byla nervní z té hotovosti, kterou jsme vezli, ale na pokoji mají trezorek, tam jsme to měli celou dobu zavřené.
Odpovědět
@vede :-) diky ,tak aspon ze maji trezorek:-) jj na letisti maji bankomaty ,teda to jsem aspon vycetla ,tak uvidime :-)
Odpovědět
Holky a eura kromě trzist berou všude,ze jo? Jde mi o vstupy atd.,tam by i mohli brát karty:)
Odpovědět
@miskule666 Ježíš to vůbec nevím , ze tam berou eura ? To je pro me novinka :-) ja myslela ,ze všude jen rupie .
Odpovědět
Ahoj. Tak se k Vám přidávám. Minulý pátek mě přítel v Paříži požádal o ruku a rozhodli jsme se také o svatbu s Bluemarlin na Mauritiu, v lednu 2014. Dost jsem toho načetla, a stále nevím, který hotel, jestli La Victoria, nebo Shi...nebo ten od D...nemohu si teď vzpomenout na název. Rozdíl v ceně je ale značný. U jednoho pro dva 10 000 a u druhého dokonce 20 000. Nevesty tady psali , že se vešli do 100 000 , ale at počítám jak počítám, tak i nejlevnější bude jen hotel a letenka za dva temer 110000. A to nevím, co dalšího si tam naúčtují, plus výlety, fotograf atd.....
Odpovědět
Ten třetí je asi Dinarobin, my měli taky původně vybraný Shandrani ale výměnou za více nocí jsme snížili hvězdičku, nicméně pan Walter nás ujistil, že Le Victoria je spíš 4+ s tím, že se tam teď dokonce dělá i Spa, a jídlo že je určitě v 5 hvězdičkové kategorii :) Takže jsme neměli co řešit, ono když se to dopočítá s prstýnky, fotografem, šaty, atd. tak to dá slušný ranec, to se potom každých 10 tisíc hodí raději na výlety tam :)
Odpovědět
@nikus30 Jj v těch větších střediscích by měli brát-údajně ,tak na to spoleham ..je to tak? kdo jste tam byl..a na letišti asi vybereme RU. Někde jsem i četla ,ze na ty jejich bankomaty az tak nespolehat,tak nevím,lepší mit něco určo s sebou
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@vede ahojky. to je super vědět ;-) také se docela bojím mít s sebou hotovost ale jinak to asi nepujde.
Odpovědět
@miskule666 to jsem fakt jeste neslysela ,ale radši na na to spoléhat nebudu :-) ja chtěla bankomat jen kdyby nám náhodou došli money :-) jinak mám v planu hned vyměnit eura na letišti :-)
Odpovědět
@kotatko77 ahoj ,vítej mezi nás :-) my se vešli do sto tisíc ,ale počítám jen ubytováni a letenky . Prstynky ,šaty atd... V tom zahrnuto to není . Koukám ,ze plánujete v lednu ,to bude zrovna jeden z těch dražších měsíců :-(.
Odpovědět
@nikus30 ahoj, my z bankomatu vybirali, takze uplne v poho. Hlavne mit radsi embossovanou pk s dostatecnym limitem :-). A vylety sly platit v eur i v usd, my platili kus v doladech a kus v rupiich, prepocitala nam to. Ale jinak co si pamatuju tak vsude byli ceny v rupiich (obchody, restaurace). S sebou jsme vezli dolary a vymenovali jsme cast na letisti a cast si nechali v usd, jsme mysleli, ze tolik neutratime :-). A nakonec jeste i neco jsme platili kartou a jednou vybirali :-))
Odpovědět
@petabon ahoj ,super díky za zprávu :-) to je dobry vědet a kde jste vybírali ,někde v hlavním meste ? Nevis byl potom vysoký poplatek za vyber ? No my dolary bohužel mít nebudeme :-(. No prave ,taky si vždycky říkám ,tolik nemůžeme utratit ,ale nezdá se to :-)
Odpovědět
@miskule666 @nikus30 My jsme měnili cca 100 eur na letišti na rupie a bohatě nám to stačilo. Fotografovi jsme platili v eurech, taxíky jsme platili v eurech...Jinak v eurech se platit dá téměř všude, ale kurzy mají horší. Někde můžete o kurzu smlouvat, někde to mají pevně napsaný. V rupiích to ale samozřejmě všude vychází lépe. Třeba v Casela jsme platili v rupiích, kartou se tam nedalo...
Odpovědět
@vede super díky moc za info :-) jsem vůbec netušila ,ze se dá platit v € ,my ale zůstaneme u těch rupii :-)
Odpovědět
Děkuju holky. Já právě nevím, co v těch 53000 za jednoho má pan Walter , třeba pro La Victoria. Samozřejmě, že letenky, all inclusive a ubytování, ale co z té svatby, kolik navíc kromě fotografa v tom svatebním balíčku to je. V lednu jsem se vdávat nechtěla, ale chceme se od vánoc pokoušet o miminko, je mi už 36, takže každý měsíc se počítá a nechci letět s pupkem:_)))) Mě třeba z La Victorie přijde, že máte hezčí fotky než z těch dvou. A rozdíl v luxusnosti pokoje nám je asi tak jedno. Možná je důležité , co je v tom all inclusive od jednotlivých hotelů. Nebo, že by byl rozdíl v pláži? Poraďte:-))) Děkuji moc.
Odpovědět
@kotatko77 my jsme se do sto vešli ,i když jsme si koupili 2 noci navíc ,letime na 9 noci . Ty základní balíčky jsou myslím na 7 noci. Myslím ,ze v těch ostatních mas navíc masaz :-). Určitě tam jeste něco bude. No v tom svatebním ,mas kytku ,korsaz,dekoraci mista obřadu ,dort ,odvoz na úřady , make up a vlasy ,včetně zkoušky ,slavnosti večeři ,určitě jsem jeste na něco zapomela .vlastne potřebuješ jen oblečeni ,prstynky a fotografa :-).
Odpovědět
@nikus30 poplatek ma kazda banka jinak, KB ma 1% z vyberu min 100, Radim ma myslim zdarma nebo neco symbolickyho.. Presne, ono si pak reknes, kdyz uz jsme tady.. Tak jsme na ceny moc nekoukali a za vylety nechali dost, asi jsme to mohli poridit nekde levnejc, ale takhle od hotelu to bylo pohodlny.. A vybirali jsme v Port Loius. My dolary meli jeste z usa, ale je potreba vzit euro nebo dolary, koruny na rupie nevymenej :-)
Odpovědět
@petabon super díky ,no ty výlety z hotelu jsou asi dražší než normálně co ?
Odpovědět
@nikus30 ja nevim, nemam to s cim porovnat. Ale myslik, ze kdyz bys hledala, tak sezenes levnejc. Ale tady to bylo super, ze si pro Tebe prijedou a zase Te vratej :-)). A udelala nam den "na miru", zamluvila vstupy, naplanovala trasu, zaridila ridice, ze jsme se nemuseli o nic starat a premyslet jak zkoordinovat delfiny, lvy a tak..
Odpovědět
@petabon a to jste měli přes to Mirku z BM ? To ona vám vse zařídila ,nebo někdo z hotelu ? Ja nám zatim v planu ,to vse naplánovat sama ,ale uvidím . :-) Byli jste i v Port Luis na tom trhu ?
Odpovědět
@nikus30 jojo, přes Mirku. Na tý informační schůzce nám nabídla spoustu výletů, tak nějak jsem měla přehled z domova, kam bysme zhruba chtěli, tak jsme to rovnou vzali. Měli jsme celodenní výlet s řidičem, ráno delfíny, pak lvy, sedmibarevnou zemi, chamarel a mezitim spoustu zajímavostí, co nám ukázal řidič, oběd u místních a nákupy, kam nás vzal a pak celodenní výlet po ostrůvkách s obědem na pláži (byli humři) a s ochutnávkou rumů (a celodenním popíjením na lodi :-)), a tyhle dva nás stály v přepočtu asi 13tis (myslim, už si to moc nepamatuju). Tak nevim, jeslti to je úplně předražený, nám to vyhovovalo, jak jsem psala, že jsme se nemuseli o nic starat a viděli jsme, co jsme chtěli. Oba výlety byly krásný, jen znova na lvy už bych nemusela. Jak jsme na jiných dovolených akční, půjčujeme auto a objíždíme si všechno sami, tak tady jsme byli líný a nechali se obskakovat, ono to tam k tomu svádí :-))). Vám už se to blíží, Vy se máááte.. :-)
Odpovědět
@petabon jeee ten celodenní výlet lodi po ostruvkach a tim jídlem zni dobře ,to by se mi hodně líbilo :-). Na lvy se těším moc a gepardy taky :-) delfíny v planu nemáme . Ten výlet s řidičem ,to je asi ten co BM v nabídce za 120€ není ?? No to je dost předrazeny , dá se sehnat za 50-60€ na cely den. Plus vstupné ,nevím jestli ten jeji je i se vstupnym. Ale jak říkáš ,proč se jednou nerozmazlit ze jo :-) :-) Jj blíží ,uz mi to začíná pomalu docházet :-)
Odpovědět
@nikus30 mně to došlo asi až v letadle :-)). Ono toho v ceně bylo hodně a víc stál ten výlet na lodi a tam fakt jeďte, pokud nad tím přemýšlíš. Celý den nám nelejval rum s mangovým džusem, tak jsme byli pěkně veselý :-)). Pak se i dvakrát šnorchlovalo. Měli jsme na palubě starší českej maželskej pár s překladatelkou, tak jsme to měli i s výkladem zdarma :-). A bylo toho hodně k vidění.. za to ty lvi aby Tě nezklamali.. je to hrozně komerční a my ještě měli smůlu na organizaci a stáli jsme tam asi hodinu v poledne ve 30 stupních, než jsme přišli na řadu..
Odpovědět
@petabon :-) :-). Ty jo ta loď zní fakt super a rum s mangem hmmmmm :-) :-). A na kolika ostrovech jste asi tak byli ?to bylo asi ale hodne drahy ,bych tak tipla:-). Jj me je jasny ,te budou lvi komerční s tim tak nějak počítám :-(. Ale ja miluji šelmy ,jakože hodně ,tak si tohle nemůžu nechat ujít :-). Prave přemýšlím ,ze si na tohle koupíme lístek na netu dopředu .byli jste tam o víkendu ,nebo v tydnu ?
Odpovědět
@nikus30 v úterý nebo ve čtvrtek, už nevim přesně :-). A bylo tam strašně moc lidí, školky, školy.. taková exotičtější zoo, ale fotku se lvem mám na památku, tak dobrý :-) Já Ti fakt nevim, měli jsme to rozepsaný, ale to zůstalo kdo ví kde :-). Tak 7tis bych tak odhadovala, když dohromady to bylo 13. Ale fakt nevim, na mě nedej :-)). A byli jsme tak na 5-6 ostrůvkách si myslim. Jeli jsme od nás ze shandrani kolem východního pobřeží až na sever. A zpátky jsme jeli sami a řidič nás nechal chvíli řídit :-)) A popíjelo se tak, až se jedna francouzka přecenila :-)) V nabídce měli víc druhu těhlech výletů na člunu, i půldenní nebo bez oběda a mnohem levnější, určitě si vyberete!
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?