Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 myslis tu tovarnu na van.caj? to si protlacis:-) my 100% delfini, Vanilla, Casela a uvidime, jestli vezmeme Chamarel nebo ne (mame to za barakem po ceste do Casela, ale special jen kvuli tomu bych tam nejela). A pak to hinduisticky jezero. Takze to mame v podstate podobny:-) Na Port Luis kasleme, kamaradka letuska rikala, at tam vubec nejezdim, ze to je jak kdyz jsi v Indii - nikde nic a bida. Ale to si prohlineme cestou na urad a asi nam to bude stacit:-) je fakt, ze ty to tam mas podstatne bliz:-)
Odpovědět
@nikus30 A co cukr a rum? To by doma projit mohlo... A co botanicka zahrada? Roche crystal? Maison Labourdennais? Mahebourg? Maison Eureka? Rochester falls? Premyslel jsem i o ostrovu dvou kokotu (Deux Cocos)... ale to je na cely den a pro nas dost daleko (Blue bay).
Odpovědět
@alfred1 no spis asi jen ten rum :-)). Jj na botanickou zahradu jsem zapoměla ,tam bych chtěla taky :-). Já chci vždycky vidět všechno ,ale moje draha polovicka zas všechno vidět nemusí .na ten ostrov uz jsem taky koukala ,přiznám se ,ze nekteré z těch nazvu ,co píšeš slyším poprvé . Ale google is my friend ,jdu na to :-)
Odpovědět
@nikus30 ahojky, tak vyřízeno, zařízeno :-)...po dnešní schůzce s panem Walterem jsme rozhodnuti. Hotel La Victoria, na 10 nocí, návrat z 30.9. na 1. 10. - jen doufáme, že budou volné letenky, zítra dopolko je bude pan Walter rezervovat a potom pošle podrobnosti. Uff, mám z toho obrovskou radost, už se nemůžu dočkat. Tak to vypadá, že tam přeci jen budeme zároveň :-)
Odpovědět
@alneha no tak to je super zprava, ze je fajn ? :-) a kdy budete mit tedy odlet z CR,? na zpet poletime asi spolu teda:-).
Odpovědět
@nikus30 jo, je fajn, odpověděl nám úplně na všechny otázky, a že jich bylo :-)...hlavně kvůli dětem, měla jsem hrozně dotazů na jídlo a na zvládání letu jejich dětmi atd....myslím, že to vychází na 19.9. , zítra nám pošle přesné datum, podle toho, jak budou volné lety :-) ...a vy odlétáte kdy?
Odpovědět
@alneha no ja taky mela milion dotazu a jeste jich asi par mit budu :-) my letime v SO 21.9. myslim,ze kolem 16h :-)
Odpovědět
@nikus30 já to budu vědět zítra, tak písnu, kdy přesně :-)....no, Pavel(přítel) má strach, abysme vůbec někam odjeli, trpí asi nějakou formou paranoi a má strach, že ck krachne :-)...noooo, doufám, že bude všechno v pořádku
Odpovědět
@alneha Krachu bych se asi nebal - je to IMHO velice pekny byznys a pan Walter ho dela skvele. No a jinak jsou samosebou pojisteni (byt nikdo nevi na jakou castku - to se zakaznici dovedi, az kdyz to krachne :-D ). Hlavne letenky mate hned po zaplaceni (a uz jsou proste vase). Ubytovani se neda tak lehce proverit jako letenky a tam dostanete hned po zaplaceni vouchery, takze pro paranoiky aspon pocitove neco mate v ruce :-)
Odpovědět
@nikus30 No priznam se, ze uz jsem se po nejakem vyleteni koukal 8-) Nejak jsem si to co chcem videt poskladal do dnu, aby to bylo nejak po ceste za sebou a dalo se to za den stihnout, ale stejne se uvidi az na miste podle pocasi a nalady... Spis jenom abych tak nejak vedel, kolik si brat cash =-)
Odpovědět
Ahoj všem budoucím mauricijským svatebčanům :-) U nás to bude za chvilku rok po svatbě, strašně to uteklo. Moc rádi vzpomínáme. Na Mauriciu jsme strávili nádherných 23nocí. Procestovali jsme co se dalo. K inspiraci galerie zde http://mauritius.orbion.cz/galerie/fo... Nejkrásnější asi ostrov s majákem, kousek od hotelu Shandrani, dále Eureka, Parky La Vanilla a Casella, ostrov Ille aux Cerf, Chamarel /kousek od něj úžasná restaurace http://le-chamarel.restaurant.mu/ - nádherný výhled a skvělé jídlo/. Botanická zahrada taky super. A určitě bych nevynechala Gris Gris. Taky samozřejmě jezero a továrnu na čaj Boisí Cheri. Prohlídka byla zakončena ochutnávkou v restauraci s výhledem. Jinak do Port Lous doporučuji jet o víkendu. Byli jsme se tam celkem třikrát. Přes týden vždy ucpané, o víkendu pohoda... Manžel musel vidět známku, takže jsme byli i v muzeu Blue Penny a viděli osvícenou známku :-D Manžel spokojen ;-) Vše jsme absolvovali s naší tříletou dcerou. Ta stále vzpomíná, že viděla delfíny, hladila zebry a jezdila na želvě :-) Je to nádherný ostrov a určitě vše předčilo naše očekávání. Jinak jsme měli 14 dní půjčený vůz. Cestovat se dá v pohodě na vlastní pěst s mapou. Jen jsme poslední den urazili zrcátko ;-( Paní z půjčovny to naštěstí vzala v pohodě.
Odpovědět
@alfred1 no jsem zvedava ,jak se vratite a vsechno Nam snad povis :-) uz to mate za chvilku ze ? Ja budu muset po tvem vcerejsim prispevku,vylety jeste promyslet :-). Par veci me zaujalo :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@nicol8 diky za informace ,vecer omrknu Vase fotecky . Nepamatujes si na kolik cca vyjde pujceni auta ,kolem 50€ ?? A plati se nejaky deposit ,napr .kdyz dojde k poskozeni vozu,jak pises :-) :-). A b jakem jste byli hotelu ? Shandrani ? Diky
Odpovědět
@nicol8 23 noci... woaw. Taky jsem chtel na takhle dlouho. No co, tak zas priste. Navic pri druhe, treti svatbe uz bude mit clovek zkusenosti a bude to bez stresu... :-D
Odpovědět
@alfred1 :-) o tom nepochybuji, že pan Walter je velice schopný obchodník a myslím, že i velice milý a světaznalý člověk, udělal na nás ten nejlepší dojem. Ale znáš to, ten pocit nejistoty bysme měli i s velkou cestovkou a k pocitu nejistoty by se ještě přidal pocit, že jsme všem v cestovce totálně jedno, tento pocit u pana Waltera rozhodně nehrozí. :-)
Odpovědět
@alneha U "velke" cestovky bych se asi bal vic - ono se staci podivat kdo je majitelem a kdo vede takove "velke" cestovky. Ne, ze bych byl rasista, ale zase rozhodne nejsem multikulti priznivec a najdi v CR jednu cestovku, ktera nepatri nebo ji neridi nejaky Mustafa... Ti ji nechaji krachnout lusknutim prstu a za 14 dnu maji cestovku novou... A kdyby neco, tak zmizi nekde v Zimbabwe a uz nikdo nikdy nenajde. Takze ceska mala cestovka, ktera v zasade neni ani tak cestovka, jako poradenska agentura (v Cedoku nejsou ani schopni rict, jak clovek do dane destinace poleti, natoz aby ti vystavili dopredu letenky) je dle meho nazoru vyrazne bezpecnejsi a solidnejsi. Apropo obcas je mi tech lidi co leti "autobusem" B737 z Prahy do Dominikanske republiky lito a obcas se jim smeju. Pro neznale, Boeing 737 je prtave letadylko s mensim mistem pro cloveka a jelikoz neni schopne doletet takovou vzdalenost, tak musi mit 2-3 technicka mezipristani pro dotankovani, takze let, ktery zvlada bezne velke letadlo za 13 hodin, oni leti treba 22 hodin :-D A to nemluve o tom, ze je jeste ta cestovka slusne natahne a zaplati 2x tolik nez clovek co leti beznou linkou. Nekteri lide musi byt bezpochyby masochisti.
Odpovědět
Jinac paranoici si mohou overit sve letenky zde: www.checkmytrip.com
Odpovědět
@alfred1 :-)...tak teď jsi mě pobavil :-)....máš pravdu s velkýma cestovkama, nejsou absolutně schopni ti cokoli o dané destinaci říct, kromě toho, co si dokážu přečíst v katalogu :-)...a já přeci jen potřebuji trochu podrobnější info, vzhledem k tomu, že budeme cestovat s dvěma malýma dětma :-). Co se týká letecké společnosti, myslím, že nic lepšího bychom si nemohli přát :-) (no, možná lepšího ano, ale ne v dané třídě :-D )
Odpovědět
@nikus30 já jsem asi divná, ale už teď přemýšlím, co si vezmu sebou na sebe :-D ... nejspíš budu muset obměnit šatník :-D
Odpovědět
@alneha Ja jsem na tom stejne ,Ja jsem si loni b letnich vyprodejich ,nakoupila tolik veci Jen za par eur ,ze uz mam snad vse :-))). Ale I letos samozrejme pujdu slevy omrknout :-)
Odpovědět
@nikus30 tak já taky něco málo mám, ale nějaké hezké dlouhé letní šaty by se ještě hodily :-) a krátké letní šaty :-) a plavky :-) a......no, nejspíš to pořeším nákupem v Drážďanech, to bude nejlepší :-)
Odpovědět
@alneha no vidis ,plavky nemam :-)) no mam ,ale chci nove samozrejme :-). Jj v Nemecku urcite nakoupis :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 @alneha nestresujte, taky nemam co na sebe a to to mame za ctvrt roku:-):-)
Odpovědět
Ahoj, jak jste resili nebo budete resit vymenu penez? Je lepsi tady za czk vymenit eur a pak na miste ty jejich nebo rovnou vyberem z jejich bankomatu vybrat jejich menu (poplatek v zahranici byva/ja mam 1% z vyberu). Samozrejme karty budeme mit tak jako tak, ale penize na neco s cim pocitam uz ted (fotograf, nejake vylety a tak..)
Odpovědět
Profilova fotka
@petabon penize si smen na letisti nebo mistnich bankach. Neni to problem :-)
Odpovědět
@alneha No Drazdany nevim. Ja bych doporucil Viden, Milano, mozna Pariz. Do Londyna leta za nakupy hodne lidi, ale tam jsem zatim nebyl. Drazdany jsou stale "vychodni evropa" :-(
Odpovědět
@petabon beru cash :-)
Odpovědět
@alfred1 Nejsem zhýčkaná milionářka, abych jela jen tak nakupovat do Milana nebo do Paříže. Londýn sice na nákupy super, ale nechce se mi kvůli pár hadříkům cestovat takovou dálku. Myslím, že Drážďany úplně postačí :-)
Odpovědět
@alfred1 jj Londyn je nejlepsi ,muzu vsem doporucit :-)
Odpovědět
@petabon me bylo receno ,tady vymenit nase na eura ( coz me se netyka ) a pak tam na letisti za jejich menu .jde to pry I v hotelech ,ale tam uz je o neco horsi kurz :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?