Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 nepovedlo se mi vygooglovat jine pruvodce, treba se to tam da obejit... ale to pujde asi zjistit az na miste...
Odpovědět
Profilova fotka
@rozzaarka My když jsme tu horu viděli, tak jsme řekli, že tam teda nepůjdem...fakt pro trénovaný lidi :-) ale ptali jsme se na to, uplně nahoru se vylézt nedá, chodí se s průvodcem a jde se tak do třičtrvrtě, je tam nějaký kříž...
Odpovědět
Profilova fotka
@tripitaka a nerekli vam, kolik to stoji a jak velky jsou skupinky?:-)
Odpovědět
@tripitaka No to je velka skoda, ale jsem rad, ze to vim aspon predem. Usetrim jedny boty.
Odpovědět
@kalkulka Kufry za pětistovku? To asi jedině na tržnici, ne? Když kouknu jinde, tak jsou (ty levný) tak za 1200-1500... A chápu správně, že co se týče zavazadlového prostoru, tak jsem tam limitovaná váhou, ale né počtem zavazadel? Takže můžu mít třeba kufr a tašku, když se vejdu do těch 30 kg? A ještě jedno příruční do letadla.... Nebo i do zavazadlového prostoru můžu mít jenom jeden kousek? Jde mi o to, že když teď budu kupovat dva kufry, tak že bych jeden chtěla koupit spíš menší, ale mám strach, že se nám to tam pak nevejde. S tou manikúrou až na místě si mi docela nahlodala, to vůbec není špatný nápad. Ale nevím, jestli to risknout, zase kdybych neměla nic, tak to by asi dobrý nebylo. I když teda nějak stejně nevím, co si tam nechat vyrobit, když si nehty stříhám na úplně krátko a delší prostě nesnesu. Před asi 4 lety jsem si nechala udělat francouzskou pedikúru i s obrázkem v takové té vietnamské provozovně a vydrželo mi to asi 2 měsíce, což mě teda hrozně překvapilo. Ale vůbec netuším, co to mohlo být, tak nevím, jestli se mi to podaří letos stejně, když vlastně nevím, co si objednat. :-D Můžu se ještě zeptat, jak si to měla s účesem a líčením? Jela si tam s nějakou představou a pak si se domluvila tam, nebo si to nechala na nich? Já zatím absolutně žádnou představu nemám, ale nevím, jestli se můžu spolehnout na to, že se na místě domluvíme na něčem solidním...
Odpovědět
Jenom ještě dodatek k tomu výšlapu na Le Morne - ještě podle dostupných info tam jsou přeci jen některá exponovaná místa, tj. není to úplně jen procházka do kopce. :-) Takže prostě pro někoho, kdo nemá problém s výškama...
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 tak tak :-) s manželem nejsme ještě nadšenci do výšek a ve skutečnosti to vypadá docela hrozivě...uznali jsme, že se na to zespodu dívá líp :-) a ještě v tom 30ti stupnovým teplu a 95%ní vlhkosti se tam škrábat, na to jsme neměli :-)
Odpovědět
@tripitaka No ja to mam spis tak, ze mam odpor k organizovanym vyletu a zajezdum vubec. Takze s doprovodem nejakeho Jerryho me to nelaka. Vysky ani vyslapu bych se ani tak moc nebal. Ale rozumim tomu, ze to maji jako narodni chranenou pamatku a s ohledem na historii te hory, to plne chapu.
Odpovědět
Profilova fotka
Jak planujete oslavu po svatbe s prateli a rodinou? my to porad nemuzeme vymyslet...
Odpovědět
@rozzaarka my uz jsme to rozhodli ,zadne oznameni ,zadna mega party ,jen nejblizsi rodinka .S holkama budu mit damskou jizdu ,ted v kvetnu jak budu doma:-). vy budete mit velkou oslavu ,hodne lidi ze ?
Odpovědět
@beag Ahoj, no kufry jsme koupili v takovem tom levnem obchode, kde jsou kramy za par korun, sice v nemecku, ale v CR je to urcite stejne. Uz jsem odtamtud mela kufr, mensi a slouzi doted uz nekolik let. samozrejme, nez ho koupim, tak zkontroluju, jestli vse funguje. A manzel ma taky mensi za 500 kč z podobneho obchodu a je s nim plne spokojen. Oba kufry prezily i cestu letadlem a nic jim neni. Stejne se to vsechno vyrabi v cine... Ja ukazala kadernici na miste dva obrazky, co se mi tak priblizne libi a ona mi hned vyrobila uces podobneho stylu, ale mnohem krasnejsi !!!! Byla moc sikovna. A co se tyce liceni, ja se normalne nelicim vubec a nemela jsem zadnou predstavu, rekla jsem ji neco prirozeneho a ona se me porad ptala zda to ci ono a ja nemela ani paru... Nakonec mi vse nadherne sladila, pri zkousce mi udelala jedny linky na jednom oku silnejsi, na druhem slabsi a ja se podle toho rozhodla, co se mi libilo vic. Manzel byl na zkousce celou dobu se mnou - ja ho chtela jako poradce, sama se v tom fakt nevyznam :-) Na zkousce byl nadseny a v den svatby jeste vic, i ja kdybych si to mela zopakovat, nic bych nemenila. Uces i make up byly perfektni a vydrzelo to az do dvou do rana, uces i druhy den! Asi to byla nahoda, nevim, ale vse - kytice, stíny a výzdoba byly sladěny do fialova, sama bych to lépe nevymyslela.
Odpovědět
@rozzaarka A co přesně by tě zajímalo? Já jsem teď v oslavě ponořená až po uši. Objevili jsme bezva místo, už je jasný i termín, v dubnu budeme ladit menu (jediné, co je zatím jisté, jsou domácí hambáče a prase na večer:-). Bude to retro-piknik-party se "sportovními" aktivitami (badminton, plážák, nohejbal, kroket, závody na šlapadle nebo na lodičkách) o ceny, co přivezeme z MA (snad něco přivezeme, ale mám představu nějaké místní produkty). Pro nesportovce a důchodce asi bingo, když už to ladíme do té Ameriky 50.léta. Svatební to vlastně bude jen tím, že budeme promítat fotky. Sladké si budu dělat sama převážně (cup cakes, tvarohové nepečené minidortíky s ovocem), něco objednám. Dort nebude. Spíš hodně ovoce. Kytky objednám ve velkoobchodě a udělám si sama. Už na ně střádám plechovky. Musíme zařídit nějakou hudbu (škoda, že je to o prázdninách, protože máme ve škole úžasný jazz band:-( a rozvoz dom pro ty, kteří nebudou chtít spát na místě. Fotit budou kamarádi a příbuzní, někteří z pozvaných hostů jsou vášnivými a dobře vybavenými fotografy, tak z toho snad něco bude. Myslím, že ta nejhorší organizace nastane, až to pustíme do světa - čekání na potvrzení účasti, potvrzení ubytování atd., atd...
Odpovědět
Článek se načítá
My nedělali po svatbě žádnou oslavu, důvod, proč jsme se brali na Mauritiu byl ten, že naše svatba stejně nikoho nezajímala . Ukázali jsme fotky pár kamarádům a dobrý.
Odpovědět
Profilova fotka
@vede ja prave moc nevim, jak to uchopit. chtela bych, aby z toho aspon trochu bylo patrne, ze je to oslava svatby a ne "parba" pro zvane... u nas by se moc nehralo a nesportovalo jako u vas, chceme muziku a tancovat - napred i klasiku s rodinou a pak vecer az prijdou kamaradi, uz zadny valciky a spol nebudou. shodli jsme se, ze udelame tombolu, ale dal jsme takovy nerozhodny
Odpovědět
@rozzaarka Tak to já neporadím, my to klasický mít nechceme záměrně. Přesně proto neděláme svatbu tady...
Odpovědět
Ahojte, máte zkušenost s půjčením svatebních šatů přímo na ostrově?
Odpovědět
@ka6ka Tak s tim jsem se nesetkala, ani jsem o tom neslysela, ze by to nabizeli. Osobne tam byl problem najit nejaky normalni obchod, natoz svatebni saty.
Odpovědět
Děkuji za info. Já na Mauriciu nikdy nebyla, takže nemám představu o tom, co je tam dostupné. Nicméně si nedokážu představit, že svatební šaty budu tahat z ČR. Pobyt plánujeme na 14 dnů. Vyplatí se šaty půjčit na tak dlouhou dobu?
Odpovědět
@ka6ka @ka6ka no vetsina holek si veze saty z CR ,ale myslim ,ze je ma vetsina koupene nebo usite.Ja osobne budu teda mit pujcene,ale bylo tezke najit salon ,ktery nenavysuje ceny ,ale podarilo se :-). Ja budu mit saty taky na neco malo pres 2 tydny ,v salonu uplne v pohode ,pry to delaji takhle normalne .Mam povoleny I fotky ve vode,jen je nesmim propalit ,ale to u nas nehrozi :-)). Ja si vyvybrala jedny z nejdrszsich satu ,co tam meli za 9.500,ale jak říkám měli i mnohem levnější .
Odpovědět
@nikus30 já si vybrala šaty na netu. Jen zatím nevím, v kterém sálonu je mají. ;-( http://www.inweddingdress.com/style-b... Mohu se zeptat, zda máte svatbu vyřízenou přes Blue Marlin? A na kolik Vás to cca vyjde?
Odpovědět
Pekne saty mas vybrané ,jen mám obavy ,ze v salonech budu těžko k sehnání ,většina těchto stranek se svatebnimi saty jsou z Činy a daji se koupit pouze přes net ,.prvne jsem o tom taky premyslela ,ale jak jsem se docetla,tak většina nevest si pak musela nechat saty stejne upravit :-(. a to me by se nevyplatilo ,jelikož žiji v zahraničí a tyhle služby ,jsou tu dost drahé :-((. Jj jedeme přes BM ,mame to na 9 noci all inclusive atd ..... 50tisic na osobu. taky pojedete přes BM ??
Odpovědět
@ka6ka Ja zjistovala ceny pujcoven a platila bych za pujceni na 14 dni tak 8-10 tisic a to byly nejobycejnejsi saty. Proto jsem si je nakonec koupila a upravila na svoji postavu, vyslo me to o vic jak pulku levneji a saty mi zustaly na pamatku ( ja je kupovala jednou pouzite, ale vypadaly jako nove, z pujcovny je pred Tebou melo uz nekolik lidi, tak to vyjde nastejno). A pri foceni se saty dost uspinily od pisku a more, i od opalovaciho kremu, nevim, jak by se na to pri vraceni satu tvarili. Ja bych si je byt Tebou koupila v CR a prevezla, v letadle mi je bez problemu povesili.
Odpovědět
@ka6ka ted čtu příspěvek od kalkulky ,já mám asi fakt štěstí na salon ,saty mám objednané uplne nove ,budu je mít jako uplne prvni nevěsta ,a a pískem si pry opravdu nemám dělat starosti a skvrny od krému pry jsou taky řešitelné ,no asi mám fakt štěstí no :-)) diky za to . Jo a ty saty ti v pohode v letadle vyvěsi ,jak píse kalkulka :-))
Odpovědět
@ka6ka My to mame za 243 (letenky, ubytovani, obrad a fotograf) na 12 noci.
Odpovědět
My to měli asi za 120 /ubytování, letenky, fotograf, výlet/ na týden, nepočítám svědky.
Odpovědět
@nikus30 ahojky, tak příští týden jedeme na osobní schůzku s panem Waltrem, přítel nechce jednat jen přes net. Ale je rozhodnuto, hotel La Victoria, all inclusive, 9 nocí, ještě nevíme přesné datum odletu, ale ten váš velký den stopro stihneme :-)
Odpovědět
@alneha jeee ,tak to je paráda :-) U pana Waltera se Vám bude líbit ,já jsem taky nic neplatila ,dokud jsem nemela osobni schůzku :-).Tak to mate uplne stejne jak my :-) pak písni dojmy ,datum atd....:-))
Odpovědět
@nikus30 Určitě napíšu. Taky se nám nechce nic platit, dokud to "neomrkneme" :-)...jsme teda docela přešvihli rozpočet, ale když už, tak už :-)
Odpovědět
@alneha @nikus30 Ja myslim, ze ma docela rozumne platebni podminky a zatim muzu rict, ze po zaplaceni behem PAR HODIN dodal co slibil (letenky, vouchery,...).
Odpovědět
@alfred1 jj pravda ,letenky jsme obdrželi témeř hned po zaplacení :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?