Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka tak muz mi rekl, ze sae koukne do zakona o op podrobneji, ale jestli jsi dostala ten nahradni zluty papirek, tak by to pry podle nej melo stacit. jinak jmeno pry az od oddaciho listu a pro jistotu si zavolej na vnitro. ale ten pas by mel fakt byt pul roku platny. Nejlip by ti to pry rekli na ministerstvu vnitra
Odpovědět
@bromlegirl my Valentyna zasadne neslavime :-)
Odpovědět
@kalkulka souhlasim s rozarkou ,nove prijmeni az po vydani ceskeho oddaciho listu :-). To me teda ceka taky pekne vyrizovani , a nemuzes si udelat pas na ambasada v Nemecku ,tak to mam v planu ja. A prosim Te ,jak oni na letisti poznaji podle stareho pasu, ze jsi vdana ? to prece nikdo nezjisti ne ? Nebo jak to funguje ?
Odpovědět
@kalkulka a uz mate cesky oddaci list ? Trvalo to dlouho ?
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 jasne, ze ne muzes klidne jet na stare jmeno ..aspon v Anglii to tak spousta lidi dela...
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 delaji to v Brne i na pockani?
Odpovědět
@bromlegirl no tady prave taky :-)) Ty brdo to nevim jestli na pockani,vsude ctu ,ze cca mesic ale jakto je nevim .
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 Zacina mi lepit,.prej se tam plati nejaka pokuta...vztahuje se to ale na lidi, kteri nebydli trvale v CR? Pomoc!
Odpovědět
@bromlegirl jj plati se pokuta,pokousim se zjistit co a jak.pokud mas trvale bydliste v CR ( jako ja ).tak se to vztahovat urcite bude,pokud ne ,tak by to asi projit mohlo :-) .
Odpovědět
@bromlegirl tak jsem se docetla na strankach ministerstva vnitra ,pokuta az do 10 000Kc :-( ,kazdopadne jsem psala k nam na matriku,tak uvidim co mi napisou. Moje znama nemela OP nekolik mesicu a ta pokuta ji opravdu hrozila,zachranila ji az nejaka znama ,co tam pracovala ;-)
Odpovědět
@nikus30 Ja jsem nemel OP asi 3 roky a nikdo mi pokutu nedal :-D Ale to jsem byl jeste mladej a blbej. Dneska bych si to uz nelajsnul.
Odpovědět
Oddaci list nam prisel po 4 tydnech z brna, s tim problem nebyl. S tema zenskyma na urade se bavit nedalo, obcanku mi zabavili a nevratili. Zmena prijmeni je pry povinna od data snatku - vim ze to tak neni, ale co jsem mohla delat? Prisla k tomu i matrikarka z prerova, ktera mi taky rikala nepravdive informace, pry mi v olomouci lhali, uz jsem nevedela co je a neni pravda. Prosim muzes mi teda od manzela zjistit, do kdy mi plati pas? Plati 3 mesice od zmeny prijmeni to je 100%, ukazovali mi to napsane na papire, ale od kdy je teda ta zmena prijmeni? Kde to mam pisemne najit? Diky Jo a ta pokuta je 10 az 15 tisic, v prerove to zrovna resili, ale proste prerov... No comment.
Odpovědět
Článek se načítá
tak taky přispěju svojí troškou do mlýna - už to mám za sebou, takže pro ty, co je to čeká.. oddací list přišel z Brna cca po 4 týdnech, matrikářka na našem magistrátu mi řekla, že nové jméno mám používat ihned, protože jak jsem přišla zažádat o český oddací list a uzavřela jsem tam dohodu o společným příjmení (vypisuje se do žádosti o český oddací list), tak to platí.. ale nesmíš nikam na úřady atd.. protože na to žádný papír zatím nemáš.. takže já to používala až od doby, kdy jsme měli český oddací list.. když přišel, ustřihla nám matrikářka rohy a máš 14 dní na zažádání o nový OP.. pas platí 3 měsíce od uzavření sňatku - to mi taky řekla.. měla jsem to jen tak tak, odjížděla jsem znova do zahraničí, brali jsme se na konci září a český oddací list nám přišel na začátku prosince, na začátku ledna jsem měla nový OP i CP.. v lednu jsem vyjížděla pryč... taky jsem si myslela, že je to 3 měsíce od vydání českého oddacího listu, ale prý ne.. tak já nevim..
Odpovědět
@danny77 Diky za info :-) prosímte nepamatujes si jestli ten cesky oddaci list chodi doporučene,nebo normálně ? Pokud pokud doporučene,to si pak nebudu moc ani vyzvednout :-( .
Odpovědět
@danny77 vy jste s tim oddacim listem sli nejdriv na matriku ustrihnout rozky? Nam to prislo postou domu, tak jsme s tim sli rovnou na urad vymenit obcanku, to jsem mela jit nejdriv ustrihnout rozek na matriku? To nam tam teda pri te zadosti nikdo nerekl...?!? A prosim Te, o novy pas jsi zadala jeste se starou obcankou? Mne to tak vcera udelala ta zenska, se starou obcankou, kterou mi pak uz nevratila, mi zazadala o novy pas a s tim starym ted jeste na tri tydny jedu zpatky do nemecka. Ja jen doufam, ze mi ten pas fakt vystavi na nove jmeno!!!! Myslis, ze jo? To by me zachranilo. Zenska to tvrdila, ale nevypadala moc presvedcive... Moc moc dekuji za Tve info.
Odpovědět
@nikus30 dorucene, sle my jsme ho nechali poslat na tchyni, nebyl to problem. A ty jsi odkud? My z olomouce a zijeme v nemecku. Mozna jsem si ale s tebou uz psala, ted nevim:)
Odpovědět
@kalkulka Jee ,diky. Jj uz jsme si psali :-) jsem taky z OL ,ale momentálně v Irsku :-). Takže to jde ,to je super. ,,a to jsi jim na matrice v míste tvého bydliště dala jméno tchyne Jo ? Nebo az nějak si to řešila přes to Brno ?
Odpovědět
@danny77 jeste jeden dotaz ,pro vyřízení nového pasu se asi potrebuje ten cesky oddaci list ze ? Diky
Odpovědět
takže po pořádku.. :-) s přeloženým oddacím listem z Mauricia na matriku v místě bydliště - tam žádost o vydání českého oddacího listu, oni to pošlou do Brna a pak to zase z Brna přijde jim - z matriky mi volali, že už ho mají.. takže zase zpátky - s OP obou manželů, tam matrikářka ušmikne rohy a mastíte žádat o OP.. :-) já o pas žádala rovnou, když jsem žádala o výměnu OP (měla jsem k tý ušmiknutý OP takový žlutý potvrzení o změně stavu a jména a to jim stačilo), u nás na magistrátu je to v jedný místnosti, takže mi to paní úřednice udělala dohromady a pak jsem si to dohromady zase vyzvedla.. takže na pas ne s novou OP, ale se starou OP s ustřiženým rohem a potvrzením.. :-) a nezapomeňte na to, že když si jdete nový CP vyzvednout - tak odevzdávate starý.. jinak je za to pokuta.. kalkulka - záleží na tom, jaký jsi tam vyplnila jméno na žádosti, reps. ta paní na matrice - a ty sis měla zkontrolovat údaje.. aspoň u nás to tak bylo nikus30 - na nový CP potřebuješ "novou OP", tzn. starou s ušmiknutým rohem.. český oddací list potřebuješ jen když ti ho předává matrikářka, která ti zároveň ušmikne roh.. :-) jinak sice říkali, že ten oddací list mám vzít na žádost o novou OP s sebou, ale tam ho nepotřebovali, neboť funguje nějaký ten jednotný registr, takže už to tam měli propsaný..ale kdyby to prý nebylo, tak ho potřebujou.. já osobně se děsila, co to bude lítání, ale nakonec jsem všechno - OP, CP, řidičák zvládla v jedný budově za cca 1 hodinu i s focením na ŘP, protože tam si musíš fotku donést, kdyžto na OP a CP si tě automaticky fotí.. a to bydlím ve větším městě.. :-)
Odpovědět
@nikus30 osobně si moc nedovedu představit, že to řeším jinak než přes matriku v místě bydliště.. oni tam měli žádost, nějaký vzor, podle klerýho to vyplňovali a já si jen zkontrolovala údaje a podepsala.. veškerý transfer s Brnem zajišťovali oni.. :-) ale slyšela jsem,že možná funguje, že si to tam pošleš přímo sama, ale to fakt nevím.. tohle pro nás bylo nejpohodlnější, vyhneš se tomu, že tam bude něco špatně a budeš žádat znova.. :-) jinak na tý matrice u nás jsou vcelku milý ženský, ale ta rychlost.. obrňte se trpělivostí.. jednu žádost, na 4 stránky - kde jen dopisuje údaje jí trvalo 3/4 hodiny a to je ještě pořád na něco ptala a nebyla schopná to vyplnit sama.. :-)
Odpovědět
@danny77 tak diky za super info ,no já nepředpokládám ,ze u nás na vesnici pani matrikarka fotí na OP :-) já budu dělat CP tady v Irsku ,to bych tipla ,ze ten oddaci list potrebovat budu ,asi ho vemu kdyby náhodou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to je masaker... Netusim ako si vybavim nove doklady. Vsetky pisete o matrikach atd..., ale vlasy mam sedive, ked s tym pojdem na Slovensko. O to horsie, ze budem musiet dokladat veci na cudzinecku policiu tu v CR, plus k tomu asi aj prelozit oddaci list nielen do cestiny, ale aj do slovenciny... Takto som musela behat kvoli prelozeniu rodneho listu. Blahozelam k trpezlivosti vsetkym, co uz to maju za sebou a nam, co to caka, tak uz teraz si zacinam obalovat nervy sladkym. Ja sa snad kvoli tomu ani nevydam :( ;).
Odpovědět
Danny 77: Moc dekuji! No uz je mi to jasne, nam poslali ten oddaci list postou domu, nikdo nam nerekl, ze si ho muzeme na matrice vyzvednout a tim padem jsme preskocili to odstrihnuti rozku. Ale tak jinak to vypada vse dobre :-) Ja uz z toho byla cela zmatena, ale na zadosti o pas bylo podle me napsane nove jmeno a pod tim puvodni. Spis jsem mela strach, aby to fakt takto fungovalo, ale asi bude, kdyz jsi to mela stejne :-) o ridicak jsem si zazadala rovnou taky, se starym pasem a nebyl to problem. Tak to vypada nakonec docela pozitivne :-) snad uz bude za 3 tydny vse pripravene k vyzvednuti a ja budu mit po problemu:-) hura :-) a s tim pasem mi to teda vychazi tak tak, jeste ze jsem o tom nevedela, stresovala bych se, ale stejne bych to nemohla ovlivnit. Resila jsem to vse, jak nejrychleji to slo. Diky pekny den
Odpovědět
Nikus: vis ze na ambasade si v irsku muzes vyridit vse? Oddaci list, obcanku, pas, ridicak? To nam tady rikali. Nemusis jezdit do CR ani na matriku v OL, je to info primo z matriky v olomouci.
Odpovědět
Profilova fotka
@danny77 Danny ty si hvezda!!! Diky moc za super info!!!
Odpovědět
Profilova fotka
@vbakosova to je dan za to, ze jsme meli / budete mit svatbu v zahranici :-)
Odpovědět
@bromlegirl Stejně bysme to udělali znovu úplně stejně :-) i za ty komplikace to stálo :-)
Odpovědět
@kalkulka no to si děláš srandu ,to jako fakt ?no to by bylo super, myslela jsem , ze jen pas . No myslím ,ze zkontaktuji ambasádu v Dublinu :-). u Vás v Německu to nejde Jo ? Diky moooc za info :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 no pozeptam se v Londyne... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka mas pravdu. To je mala dan za tak super svatbu a vzpominky:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?