Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
Profilova fotka
Asi sa spy tam blbost, ale teraz cumim na strasnky ministerstva spravedlnosti a nejak neviem, co tam mam hladat na ten preklad - je to znalec a tlmocnik?
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 Akoze by si siel s novym pasom do stavu manzelskeho... Noooo, tak to by si asi aj este stupol na cene s takym :) Kazdopadne tvoja vyhoda je, ze pokial si neberies meno skoro manzelky, tak je to ok, ja sa toho mojho zase nechcem vzdat, ale doma celim vyhruzkam, ze sa teda nevdam.... Teeeeda to este bude dilema pri vypisovani papierov na urad :D
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 S tym poistenim sushlasim, ale zial nic lepsie tu na trhu nie je... Mam to prelezene cele a tiez sa mi to nepozdava. Kazdopadne to aby som si tam zvala vsetko, co mi moc nebude luto stratit, ale to sa vazne neda... Tato predstava straty niecoho ma desi do zelena. Hodne tazko to zvladam. Na svoje veci som velmi vysadena.
Odpovědět
@vbakosova Udelej to jinak... Google -> hledat "soudni preklad" -> firma nekde pobliz tebe -> telefon -> a je to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Supis pupis , idem na to. Este ze su vsetci teraz na obede :)
Odpovědět
@vbakosova Ja jsem navrhoval obe prijmeni s pomlckou (k pomlckam mas jako slovenka pochopeni "Cesko-slovenska federativni..." :-D ), ale neproslo to, takze bude jen me. Na novy pas uz kaslu - stary uz je vyplneny v papirech, takze uz je pozde.
Odpovědět
@vbakosova Ja ti mohu doporucit dve firmy v Praze, me to stalo 1300 kc komplet.
Odpovědět
@vbakosova No hlavne chce clovek na svatbe vypadat pekne, takze si vezme pekne a povetsinou drahe veci. Kdyz vezmu, ze fakt slusna znackova kosile stoji 3000Kc a samosebou clovek na 14 dnu neveze jednu...
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 Staci dat prelozit rodne listy pokial nemame ziadne ine manzelstvo za sebou, ze? Kopia pasu nemusi byt overena... tusim...
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 To mas uplnu pravdu, kazdopadne som z toho vyplasena ako srnka v lese... Vy mate kedy svadbu? Teda ak to nie je tajne a chce sa ti na to este odpovedat, ked sa to pytalo uz dalsich milion predomnou ;)... Na to poisteni skusim este zapracovat, ale ak budes nieco mat, tak sa urcite ozvi, myslim, ze to pomoze mnohym...
Odpovědět
@vbakosova Presne tak... RL -> vyrobit overenou kopii -> preklad
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 A overunu kopiu mozem mat aj z Czech pointu? Volala som totiz jednemu sudnemu prekladatelovi a ten, ze to obcas neuznavaju, tak som z toho Martan.
Odpovědět
Článek se načítá
@vbakosova Rozhodne ano. Je tam normalni kulate razitko a nekde na Mauritiu stejne netusi co je na tom razitku napsano :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@alfred1 Ak ma chcel ten panacik vystrasit, tak sa mu to podarilo... Ja som si to tiez myslela. Teraz zhanam sudny preklad pre svoj slovensky RL, malo kde to tu v CR robia. Trochu akcnosti a adrenalinu nezaskodi spojene s pripravami :).
Odpovědět
TAK TO POZOR, už jsem to tady jednou v diskuzi psala! Protože potřebujete soudní překlad do zahraničí, tak je potřeba mít ověřenou kopii od notáře s PODPISEM OD notáře! Czech point nestačí, jinak to v zahraničí není platné. Klidně se na to zeptejte i jinde, ale tak to je (na Czechpointu se neptejte, tak nic nevědí a jdou rádi, že za to dostanou prachy). Já volala několika notářům, když jsem to zjišťovala a vždycky se mě sekretářka zeptala, zda to chci do zahraničí (když ne, tak tam dá jiné razítko ona, když ano, tak tam dá své razítko notář a podepíše to).
Odpovědět
@rozzaarka Já počasí řešila celý loňský červenec, než jsme objednali zájezd (sledovala jsem průměrné teploty - bylo kolem 25). Taky jsem měla strach, tak jsem se dotazovala a dokud mi pan W. byl ochoten odpovídat na maily, tak mi sdělil, že on tam nejradši jezdí na konci června (možná to chtěl prostě prodat, tak kecal) a 18 hrozí fakt jen na horách ve vnitrozemí. Ale ve svr mi řekli v podstatě to samé. Takže jsem to přestala řešit. Stejně jindy nemůžeme a počasí neovliníš. Jak bude, tak bude, no. Teď už s tím stejně nic nenaděláš. Takže radši přibal svetr:-)
Odpovědět
@kalkulka Ale plno lidí to tu mělo ověřeno jen u Czech pointu a prošlo to. Mně to řekl i ten překladatel i v cestovce...Nechce vydělat i ten notář?
Odpovědět
@vede Když jsem obvolávala minimálně 4? Potřebovala jsem sehnat ověření v pátek odpoledne. Spíš to tak má být, ale na Mauritiu na to naštěstí nedbají. My to riskovat nechtěli. A stálo to myslím 50 kč. Navíc, když jsem řekla, že to potřebuji do zahraničí, tak se mi omluvili, že notář je pryč a že mi nepomůžou, tak nevím.
Odpovědět
@kalkulka Ale stejně mi bylo řečeno, že mám mít originál s sebou. Kopii řeším jen proto, že nechci mít originál sešitý s překladem a když bude mít někdo problém, budu mít s sebou originál, ne? Jsem z toho jelen trochu :-.
Odpovědět
Profilova fotka
@vbakosova ja si na netu nasla uznane soudni prekladatele pro muj region a pak se s nou spojila..
Odpovědět
Profilova fotka
@vede my si sebou brali i originaly a kopie.. Fakt jsme to nechteli riskovat... V zaveru jsme neukazovali nic, ale clovek proste nevi na koho narazi :-)
Odpovědět
@bromlegirl No právě, že to máš nakonec s sebou všechno i ty originály, kdyby něco. A teď mám znovu potvrzené z cestovky, že fakt stačí Czech point.
Odpovědět
Profilova fotka
@vede nam rikal, ze tam jezdi nejradsi konec cervna nebo cervenec, jeste nez vedel termin, takze asi nekecal :-):-) diky, jsem klidnejsi:-) delsi hadriky si urco vezmu, vecery asi budou chladnejsi nez v Turecko, kde je 45 ve stinu:-D jeste jsme navrhovala datum 4.7..Jestli 3.7. bude hnusne a 4 krasne, budu fakt vytocena:-)
Odpovědět
@rozzaarka Musíš z negativ udělat pozitiva. Na focení je lepší pod mrakem, to ti řekne každý fotograf:-) Hele, stejně to neovlivníš, tak nemá cenu z toho mít nervy. A když bude lejt, budeš mít hezký fotky za deště, no. I když je jasný, že by to zamrzelo, ale s tím se musí počítat.
Odpovědět
Profilova fotka
@rozzaarka paradoxne, Mauritius a fotky z nej vypadaji super i kdyz jsou v desti... Je to proste krasna zeme, tak to pocasi je vlastne jedno... Kdyz tak si vemes na sebe plastenku :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@rozzaarka Dest je romantika.. :-))) A aspon by jsi mela originalni fotky.. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka Co je to Czech point?
Odpovědět
@bromlegirl Jo, nějaký apartní pršiplášť by byl bezva. Ale aby pak to zavazadlo nebylo stokilové, když se budeme takhle připravovat na všechny možné varianty :-) @rozzaarka Fotky za slunce mají všichni, tak třeba budem mít originální v dešti:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vede @bromlegirl ja se nehroutim, nebojte:-) ale ted sjem videla neci fotky ze svatby se zatazenym nebem a vubec nebyly hezky:-( ale co, kvuli fotkam tam nejedeme, ale radsi bychom proste hezke pocasi, ale kdo ne:-) tady by to bylo vic hop nebo trop. Treba tady letos v nase datum prselo a prselo a prselo:-)
Odpovědět
@rozzaarka Modrý nebe vykouzlíš na fotce vždycky:-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?