Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
Profilova fotka
@lucil07 no ty si to mala rychlo...to je super :-D na mensom Slovensku maju tety matrikarky asi viac prace ako v Cechach :-D alebo si len uzivaju leta a dovolenkuju niekde ;-) no dufam, ze do mesiaca to pride, potom si budem musiet zvykat na nove priezvisko....
Odpovědět
@kata13 No je to takové blbé-nesměla jsem používat nové jméno a ted když ho najendou může začít používat až dva měsíce po svatbě je to divné-s tím mezičasem:)
Odpovědět
Ahoj holky, tak nam sa to uz blizi 8-) Chcela by som sa vas opytat, kde je najlepsie si zamenit peniaze? da sa tam platit vsade kreditkou, alebo kolko si asi zobrat na 13dni/10noci? da sa platit aj eurami? za vsetky info vopred dakujem :-)
Odpovědět
@mauricius2011 Ahoj, ty jo už se těšíš viď? To my už za chvíli budeme slavit rok-jak ten čas letí... My měli sebou dolary a měnili jsme v nějaké místní směnárně. Ráda bych ti pooradila zda je to lepší ve směnárně ve městě nebo na letišti ale bohužel si to nepamatuji ]-(
Odpovědět
@lenule26 dakujem, jj uz sa moc tesime ;-) no dufam, ze niekto napise/poradi kde zamenit :-p
Odpovědět
Holky, jedna otázečka-prosím kdo jede nebo byl v Les Pavilons přes BM-kolik Vás vlastně vyšel pobyt? Cena-počet dní. Díky moc.... Jen kdyby se náhodou jednou poštěstilo ušetřit a my se tam chtěli třeba na nějaké to výročí vrátit :-D
Odpovědět
@lenule26 my ideme teraz do Les Pavillons na 13dni/10noci cena od BM 120 000Kc + letenky, ale tam sa cena pohybuje nas vysli 2000 Eur. Tak dufam, ze sa vam podari nasetrit a vyrocie oslavite na Mauriciu ;-)
Odpovědět
@mauricius2011 Díky... Nás letenky vyšly na 40tisíc. Myslela jsem spíš až tak na 5té výročí :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@mauricius2011 my sme si menili na letisku a potom sme este raz vyberali z bankomatu. ale skoro vsade sa dalo platit aj eurami, ked sme ponukli eura nemali problem a kurz sme pocitali 1eur= 39-40 rupee. ale ci to bolo vyhodne na letisku neviem, nepamatam, viem, ze ich tam bolo strasne vela a prekrikovali sa jeden cez druheho kto ma lepsi kurz :-D no uz ti zostava len par tyzdnov, isla by som si to zopakovat ;-)
Odpovědět
@mauricius2011 My sjme měli eura a při příletu jsme si na letišti vyměnili prá drobných. Jinak vás holkyv šechny zdravím. Já sjem se tak namlsala takovou dovčou že bych taky začala šetřit a ejště někdy jela na exotickou dovču-třeba do dominikány nebo maledivy...no ale nevím nevím:)Ale snít můžu:):)
Odpovědět
Profilova fotka
@lucil07 ahooj, no ja tiez dufam, ze sa nam podari si nieco podobne zopakovat. teraz sa to sice nebude dat lebo mame kopec inych planov, ale o par rokov dufam, ze ano :-D
Odpovědět
@kata13 @lucil07 dakujem velmi pekne, tak asi nieco zamenime na letisku, a potom vsak mame kreditku a zobereme aj eurace, tak hadam budeme dost ;-) Uz aby sme tam boli!!! 8-)
Odpovědět
Článek se načítá
@mauricius2011 Záleží jak jste domluveni s fotografem-my se už mailem domluvili že zaplaíme v eurech.
Odpovědět
@lucil07 este ze hovoris, na to som uplne zabudla :-o zalohu sme platili na ucet a zvysok ani neviem, hned mu idem napisat radsej ;-) Dakujem :-)
Odpovědět
@lucil07 Ahojky, Dominkána v dnešní době už není tak drahá-tak snad se Ti poštěstí ;-)
Odpovědět
@lenule26 No já chci zažít tu pravou tropickou exotiku-tu jsem na MAuricu nenašla. Kdysi mě lákala Keňa ale tam se kvůli bezpečnosti ted moc nejezdí. Přijde mi že co se týká poměru ceny a ostatního je super Egypt-ten podmořský svět byl skvělý-ale záleží asi kam člověk jede. Tu Dominikánu snad někdy zvládnem:)
Odpovědět
@lucil07 To mi připadne ještě lepší Indonésie, teda co jsem viděla fotky od známých, sama zkušenost nemám. Mám toho taky ještě hodně v plánu, včetně Madagaskaru, tak musím šetřit :-)
Odpovědět
@kalkulka No je spousta krásných mít-jen my máme dvě děti, hypotéku, v plánu nějakou chatu...sem tam dovča:) ale vsadila jsem sportku:):):) Manželova koelgyně jela na Bali-ale to mě moc neláká.
Odpovědět
@lucil07 Tak to jo, to my nemáme nic, děti zatím tak maximálně někdy v plánu, ono se to pak s nimi změní a člověk se nepodívá nikam /bez hlídání, které mít nebudeme/.
Odpovědět
ahoj holky, jak jste dopadli na úřadech? co svědci, museli jste je uvádět????? mě dnes volala bába z matriky, že jí to z Brna vrátili, že tam jsou potřeba jména a data nar. svědků, dokonce i rodná čísla + že musíme oba podepsat dohodu o společném příjmení..tak tam jdeme zítra znovu. díky
Odpovědět
@evaamy Dohodu o společném příjmení jsme podepsali na matrice před odesláním do Brna ale svědky jsme neuvedli a napsalo se tam, že jsou neznámí. I na stránkách ZM v Brně to tak je že nemusí být. @kalkulka My si je pořídili ve 30, takže jsme něco i stihli:)
Odpovědět
ted jsem volala na zvláštní matriku do Brna, paní mi řekla, že mají tiskopis, kde se svědci -ANO UVÁDĚJÍ, a pokud nebyli nebo jsou neznámí, tak se tam uvede NEZJIŠTĚNO/NEUVEDENO. jenomže když se mě na to babka na matrice ptala, tak jsem jí říkala, že svědci nebyli a ona aby nenechala to bejt, tak říkala, že VÍ, ŽE TAM SVĚDCI MUSÍ BÝT.. no a když tam teda byli tak se mají uvést o nich ty udaje.. takže pro případ, kdy máte rejpavou úřednici si ty udaje zjistěte.. :-( a jak jste to měli s tím překladem oddacích listů? taky jste si nechali přeložit oba dva papíry co vám poslali z Mauricia?? chtěli po vás na matrice oba dva nebo vám ten jeden papír taky vrátili??
Odpovědět
Profilova fotka
@evaamy dohodu o spolocnem mene nam tiez dali podpisat na matrike, ked som vypisovala ziadost. mena svedkov som si tam ciastocne vymyslela a datumy narodenia tiez, chcela som aby to co najskor odoslali. preklad bol potrebny len ten s apostilou, nic ine.
Odpovědět
ted jsme se vrátili z matriky, bábě jsem řekla, že jsem si dneska ráno volala do Brna a že stačí napsat "neuvedeno" a ona na to, že " tak nevím kdo tam seděl, ale že to tam musí být" chápete to, o co jí jde?? ještě jsem jí říkala, že "do měsíce to bude?" a ona na to, že to může trvat libovolně dlouho, že až jim to pošlou, že to oni neovlivní. na stránkách Brna jsem se dočetla, že na to mají měsíc a ve zvláště složitých případech dva měsíce od odeslání potřebných dokumentů.
Odpovědět
Profilova fotka
@evaamy si natrafila na nejaku "velmi ochotnu" tetu na matrike
Odpovědět
@kalkulka Ale zas tak černě bych to s těmi dětmi neviděla. Naše malá má 2,5roku a už stihla s námi být v Chorvatsku /to měla necelý rok a celou cestu prospala/ a v necelých dvou letech byla s námi v Egyptě. A příští rok nás čeká Mauricius a malá samozřejmě letí taky s námi :-D
Odpovědět
@kalkulka My teda taky děti zatím nemáme, ale právě už tak trochu plánujem si nějaké po svatbě pořídit. I proto jsme se rozhodli mít svatbu na Mauriciu, abychom si to pořádně užili, protože se obávám, že až budeme mít děti, tak už toho za prvé moc nenašetříme a za druhé nebude nikdo, kdo by byl ochotný děti hlídat déle než 2 dny... :-S @nicol8 je hezké, že i s malou takhle cestujete, ale já vím, že pro mne už to pak nikdy nebude taková pohodička jako když jezdíme jen sami, vždycky už budeme muset všechno víc přizpůsobovat potřebám dítěte než těm našim...
Odpovědět
@nicol8 No ono to jde cestovat, ale už není tolik korunek co dřív:) My byli zatím v itošce, pak na Vysočině a letos jedem do Itošky-poprvé s oběma. @evaamy Tos natrefila na nějakou důležitou....... Mně sama řekla na amtrice že na to mají 30dní a bylo to ještě rychleji.
Odpovědět
ahojte, tak ako pozerám do kalendára, tak na SR majú moc času, lebo my už to tam máme vyše dva mesiace a zatiaľ nič 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@vladenas no veru, ja to buduci tyzden budem mat dva mesiace a stale nic. no pevne verim, ze do mesiaca to pride :-p
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?