Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
@nicol8 Dakujem, tak ak mi ho lucil preda, tak ti ho rezervujem a ked sa vratime z Mauricia, tak bude tvoj, jo? ;-)
Odpovědět
@mauricius2011 Jojo jsme domluvené, zjistím to poštovné. pá
Odpovědět
@lucil07 Oki, dakujem pekne ;-)
Odpovědět
@mauricius2011 Super. Závidím, že už to máte za chvilku. Já se ještě načekám :-(
Odpovědět
@nicol8 uvidis ako to ubehne, pamatam sa ako sme to mi pred rokom planovali a uz je to tu ;-)
Odpovědět
@nicol8 My to plánovali od srpna na vkěten a fakt to rychle uteklo:)
Odpovědět
@mauricius2011 Psala mi Vladenas, že má taky toho průvodce na prodej. Ona je taky ze SR tak by bylo možná lepší když si to vezmeš od ní a já od Luci07 kvůli poštovnému :-D
Odpovědět
@nicol8 ahoj, napisala som lucil, tak uvidime, co odpise, ci ho uz poslala, ci nie, jo? potom ti dam vediet ;-)
Odpovědět
@nicol8 @mauricius2011 AHoj holky-už jsme to psala maur do IP-já jsme to na poštu zanesla zrovna dneska-cena za pšotovné na SLovensko mě teda ale překvapila. je to škoda, že jsme se takhle minuly :-x
Odpovědět
Holky, mám asi pro některé z vás divnou otázku, ale...jak jste řešily oznamování vdavků u moře v práci? PO jste donesly oznamko a i nějakou výslužku ze slušnosti? U nás se vdavky očekávají a kolegyně občas vyrypují, že až se vdám, že to a ono, a že se těší na zákusky a že mi nechají upéct kolegyní svatební dort etc...vůbec nevím, jak se zachovat, jak to řešit...Případně jaké byly reakce lidí vpráci?
Odpovědět
@beremka My jsme to neřešili nijak. Manžel si myslí, že do soukromých věcí nikomu nic není. Normálně nikomu nic neřekl a až měli poradu začali se vyptávat-protože si všimli prstýnku. Jinak myslím že právě proto se jedeš vdát někam daleko aby ses vyhla i těm výslužkám apod co patří ke klasické svatbě. 8-)
Odpovědět
No prááááááávě. Mně se ty peripetie kolem fakt nelíbí,ale tlak okolí je docela velký...všichni čekají kdy, třesou se na to. No a my tak, tajnůstkáři :)
Odpovědět
Článek se načítá
@beremka Je to hlavně vaše věc-od manžela v práci spousta lidí ani neví kdy měl svatbu, kdy apod. O nás to doted neví spousta lidí:)
Odpovědět
@lucil07 ahoj,planujeme taky svatbu na Mauritiu,zatim teda valcime s rodici pritele. Moc se jim to nelibi. Chtela jsem se zeptat, zda je jeste aktualni ten pruvodce, o kterem pises. Rada bych si ho poridila. Diky za odpoved. Irena
Odpovědět
@iris11 Už jsme ho poslala Mauricii:) Jo a nejlepší je to s rodiči vůbec neřešit:)
Odpovědět
@iris11 Ahoj, na kdy to plánujete? Já si ten průvodce nakonec kupuji na knihcentrum.cz. Mají ho tam jen za 299Kč. :-D
Odpovědět
@nicol8 no datum je jeste ve hvezdach, ale predpokladam, ze v zime. Zjistovala jsem si jake tam je pocasi a tezko si vybrat. Na netu psali, ze tam muzou byt od ledna do brezna nejake cyklony,ktere trvaji par dni ....
Odpovědět
@lucil07 Moje cast rodiny s tim nemazadny problem,ale pritelovi rodice jsou dost verici,takze jsme narazili, ale s tim jsme pocitali...zamlcovat jsme to ale nechteli....
Odpovědět
Holky, urcite se uz orientujete lip nez ja. Muzete nam doporucit agenturu na naceneni? Jsme z Brna, takze prichazi v uvahu Travel buSiness. Taky jsem si vsimla, ze hodne lidi zminuje blue marlin... Pak je jeste moznost si jen koupit samotny zajezd a svatbu si zorganizovat sami s mistni agenturou ......asi to ale rozhodnou penize za nas:)
Odpovědět
@iris11 Ahoj tak já jsem to zkoušela i u Blue Marlin i u TBC. Cenový rozdíl byl něco přes 10tisíc za stejný balíček a hotel. Výhodněji u Ck Blue Marlin. A hlavně pan z CK BM byl velmi ochotný. Tak nebylo o čem přemýšlet :-D Organizovat sama bych si to asi netroufla. A hlavně když máš svatbu spojenou i s pobytem přímo přes CK máte plno slev a výhod :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@iris11 nicol ma pravdu, ked uz mate pobyt cez CK, svadba je uz najmenej, myslim, ze na fakture z blue marlin bola cena za svadbu nejakych 650eur, co je skoro nic oproti cene celej dovolenky ;-) a nemas aspon ziadne vybavovacky
Odpovědět
ahoj, dnes jsem byla na matrice. z Mauricia mi došly dva papíry. "certified extract of a marriage entry" a "attestation of a celebration of marriage". od obou jsem si nechala udělat notářskou kopii a českou verzi od soudního znalce, ale matrikářka po mě chtěla jenom ten první papír..takže jsem za ten druhý platila zbytečně, nechápu, proč ho teda posílají, když není potřeba.. samozřejmě došlo i na svědky, prý dělá 3 svatby týdně a VÍ, že jsou potřeba jména a data narození. šla jsem na matriku sama, tak po mě chtěla okopírovanou občanku skoromanžela, naše pasy, originály rodných listů,originál oddacího listu + jeho kopii. do pc dělala "zápis o uzavření manželství", pak to vytiskla, dala mi to zkontrolovat a podepsat. zapsala tam i jaké budeme používat příjmení. v kanclu seděly dvě úřednice. u té druhé byl nějaký muž a když odešel, tak ta druhá na tu "moji" prej: "škoda, že máš práci, mohly jsme se zeptat pana učitele na ty knížky" ... 8-(
Odpovědět
@evaamy ahoj, dakujeme za info ;-) no ja som velmi zvedava, ako to bude u nas na uradoch, dufam, ze vsetko pojde hladko :-p Uz niekto z vas skusal povedat, aj ze napr. s vami boli rodicia, pratelia, no proste niekto koho poznate a ti boli svedkovia, takze ste potom na urade nahlasili ich mena a udaje? Dakujem :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@evaamy no staci ti len ten papier s apostilou, my mame tiez dva papiere. jeden nam dali hned v den svadby a potom ten druhy s apostilou. nastastie ja som nepotrebovala ani manzelovu obcianku ani nic, len rodny list som pre istotu mala so sebou. no odo mna tiez chceli mena svedkov, nakoniec som si vymyslela a poslala im to tak do mailu. im to uplne stacilo, keby ma to napadlo ked sme boli tam, tak by som povedala niekoho z rodiny a bol by svaty pokoj. ale uz budu dva mesiace co cakam, uz by mi to mohlo aj prist z tej matriky ]-(
Odpovědět
u nás na to mají měsíc, raději si tam zavolej a zaurguj to. jestli to někde "nezaložili" a nezapomněli na to jako na Mauriciu náš oddací list.. taky nám ho poslali, až když jsme se po něm začali shánět.. praha22.cz: Matriční nebo zastupitelský úřad postupuje žádost o zápis do Zvláštní matriky v Brně bezprostředně po jejím podání. Zvláštní matrika provede zápis do matriční knihy po obdržení podkladů nejpozději do 30ti dnů. pak to pošlou zpátky na místní matriku a ti ti zavolají, že si pro to můžeš přijít
Odpovědět
Profilova fotka
@evaamy jj teta na matrike mi povedala, ze zvycajne to trva 2mesiace a kedze je dovolenkove obdobie asi to bude trvat aj 3mesiace. myslim, ze to je u nas aj maximum. tak este chvilu pockam a ked tak potom im cinknem :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@kata13 určitě to musí do 2měsíců poslat. Včera jsme byli na matrice v Opavě odkud to tam posílala a říkala, že to musí do měsíce poslat! Ale je to na nic to čekání :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@pavla_h na SR myslim, ze su to 3mesiace. to cakanie je uplne hrozne, este stale pouzivam stare priezvisko, najradsej by som mala uz vsetko doriesene :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@kata13 jj přesně tak...
Odpovědět
@kata13 Jé to mě mrzí-mnám řekli že ze zákona na to má mtrika 30 dní a bylo to za 2,5 týdne. ted čekám na obanku a řidičák a pak mi začně běhání:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?