Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
@lucil07 tak to je dobře. Psala jsem ti na mail.
Odpovědět
@vladenas Gratulujem k svadbe, my budeme mat svadbu tiez v hoteli Shandrani v septembri 2011. Citala som ze v Shandrani su k dispozicii dva casy na svadbu a to bud o 12:00 alebo o 16:00, je to pravda? Koho ste mali za fotografa? Radsej by sme si vybrali termin o 12:00 ale objednali sme si Elieho na pol dna a vtedy vraj prichadza do hotela o 14:00. Vy ste si vybrali ktory cas, popripade, ktory odporucas? Boli ste aj na nejakych vyletoch, ak ano zajednavali ste ich vopred alebo az na mieste? Slub ste museli opakovat? Dostali ste dopredu napisany nejaky text slubu? Kolko casu ste stravili s vybavovanim na uradoch? Vopred vdaka za odpovede.
Odpovědět
Holk y ten slib je fakt v pohodě-já moc aj neumím ale zopokovala jsem to bez chybičky. A texty slibu se liší.
Odpovědět
Holky, ještě mě tak napadlo...jak je to s příjmením po svatbě a Mauritiu? Protože si neuvědomuju, že bychom někde vyplňovali moje nové příjmení.Přece jen jsou 2 možnosti- příjmení po manželovi a mít 2 příjmení. Oni automaticky počítají s tím, že si nevěsta bere příjmení po manželovi, že jo? A po návratu musíte nechat zase úředně přeložitoddací list a sami tu kopii odeslat do brna na tu speciální matriku? nebo jak to je? A v zaměstnání a všudu se změny stavu hlásí asi až s tím českým oddacím listem, že?
Odpovědět
Profilova fotka
@beremka To by mě taky zajímalo, jestli už tu budeme sezdaní hned po příletu nebo až po tom, co to schválí ta zvláštní matrika?
Odpovědět
@beremka @rawenna Když přijedete z Mauritia, tak si necháte soudně přeložit oddací list do češtiny a vyrazíte s manželem na vaši místní matriku. Tam s vámi matrikářka vyplní vše potřebné (doporučuji předem na vaši matriku zavolat a optat se, jaké všechny dokumenty si máte s sebou přinést, obzvlášť jestli už máte děti:-)), včetně papíru, kde se volí příjmení manželky, a všechno pošle na zvláštní matriku do Brna, kde vystaví český oddací list. U mě to trvalo necelé tři měsíce, protože matrika chtěla doplnit ještě jeden papír kvůli nestandardnímu přijmení. Potom si na vaší místní matrice vyzvednete český oddací list, se kterým vyrazíte na kolotoč změny dokladů ;-) Do té doby budete ještě oficiálně používat staré příjmení. Dokud není český oddací list, tak v ČR oficiálně sezdáni nejste - to mi bylo řečeno, ale nejsem odborník... V zaměstnání se změna hlásí po vystavení nové občanky.
Odpovědět
@julyanne díky za info :-) No teda...tak to to oficiálně můžem říct skoro až na Vánoce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@julyanne Díky za info, já vůbec nevěděla, že se musí na místní matriku - já bych posílala přeloženou apostilu rovnou do Brna :-D
Odpovědět
@julyanne No tot eda bude na dlouho ale ofic vdaná snad jsem od 3. 5. ne?? abychom pak neměli daný termín že např v čr to bylov vyřízené 5. 8. :)
Odpovědět
@kalkulka JJ, určitě i s malou... Už tu bylo pár nevěst i s dětmi a všechny to zvládly. Nedokážu si představit, že bych ji v tak důležitý den neměla u sebe. A hlavně když je na víkend u babičky, tak už šílím smutkem. Takže bych tam 14 dní tesknila. Na podzim jsme s ní byli v Egyptě a byla zlatá a to měla 2ročky. Tak příští rok jí budou 3.5, to už zase bude mít více rozumu :-) A navíc se těší na ty krásné šatičky :-D
Odpovědět
@lucil07 :-D jj, do oddacího listu se pak samozřejmě zapíše datum svatby na Mauriciu
Odpovědět
Profilova fotka
ahojte dievcata,tak uz som aj ja 'skoro' doma,prave cakame v dubaji,leti nam to az o 2,5 hod tak mam koopec casu.no musim povedat,ze sme mali uzasny tyzden.po prilete sice prsalo,co nas trosku vystrasilo,ale kym sme sa v hoteli naobedovali bolo krasne.hned sme mali stretko s delegatkou a koordinatorkou.delegatka mirka na mna teda nespravila dobry dojem,skoro nic nam neporadila a vylety by ani nespomenula keby som sa nepytala.koordinatorka bola ok,vsetko sme dohodli a stretli sme sa uz az v den svadby. Druhy den sme boli na uradoch,to bola celkom rychlovka.po obede som bola na skuske ucesu a make upu. Make up bol klasika linky, co ja nenosim,no v den svadby som jej povedala,aby mi dala radsej miesto nich tmave tiene a konecny vysledok v den svadby vlasy aj make up boli ok. V den svadby prebiehalo vsetko super a uvolnene.rano sme polezali na plazi,potom som si hodila sprchu a bezala kadernicke o 12.15.bola som tam cca hodku max hodku a pol.potom som isla rovno do druhej izby,kde mi priniesli obed a cakala som. Steeve ma prisiel trosku pofotit a isli sme.pocasie vyslo super,mali sme to na plazi a riadne pieklo. Svadba bola super,skvela atmosfera,velmi prijemne sme sa citili.veceru sme mali v talianskej,lebo rybia bola plna,ale tam bolo tiez skvele.len nase lampiony nevyleteli :( fakt skvely den a luci dik,ze ste prisli velmi ste ma potesili a milo prekvapili. Zvysne dni sme si uzivali.jeden den sme si pozicali auto od jedneho pracovnika hotelu (diskretne samozrejme inak by ho vyhodili) za 35eur a jeden isiel s nami a spravil nam vyklad a exkurziu za par piv, videli sme aj opice v prirode bolo to krasne.dalsi den sme boli cely den na katamarane,cenu sme super zjednali na 100eur spolu.videli sme delfiny,mali sme tam kopec jedla,boli sme pri tom velkom kameni co trci z vody a na ostrove.potom zacalo riadne fukat a tak sme plachtili,zobrali nas na otvorene more,bola skvela atmosfera,popijali sme,spievali,tancovalo sa,fakt nezabudnutelny zazitok.ostatne dni sme uzivali na plazi.pocasie nam vyslo skvele,prsalo len ked sme boli autom okolo ostrova a to nam vobec nevadilo,stale to bolo len par minut.takze my sme si ten tyzden fakt super uzili a radi by sme sa vratili jedneho dna ;) zatim papa
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
a este som zabudla,ten vstup do mora nam trosku vadil,ked sme sa kupali vedla dinarobinu,v den ked sme chodili po ostrove to bolo ovela lepsie,skoro ziadne koraly,ale s hotelom sme boli velmi spokojni.prstienky nam tiez nechali v krabicke,ked sme ich upozornili tak ich polozili na kvet na kytici na stole.zabudla som sa opytat na muslu alebo nieco,tak ani neviem ci to maju. Inak vy ste mali miesta v lietadle take ako bolo na letenkach od p.W?my uplne ine uz ma nic nenapada,co by som mala este napisat. So steevom sme boli spokojni,len tie fotky neretusoval,co mohol,ale nie je to az take zle.
Odpovědět
@marije ďakujeme :-)
Odpovědět
@beremka svadbu sme mali o 12.00, topánky som mala aj na obrade, potom pri niektorom fotení som bola bosá a keď sme vyšli na chodník tak som si ich obula, takže som bola obutá tak na striedačku. s česaním aj líčením som bola spokojná. ešte na skúške mi to urobila tak ako to bude robiť na ostro.
Odpovědět
@beremka a ten lampion, nevedeli sme či ho púšťať, ale Ellie vybral miesto kde nefúkal skoro vôbec vietor a povedal nech ho pustíme, tak sme ho pustili ;-)
Odpovědět
@beremka obliekala ma koordinátorka a bola šikovná, mala to rýchlo a dobre zašnurované
Odpovědět
@zitka11 bolo to tak, ponúkli nám buď o 12.00 alebo o 16.00 a mali sme Ellieho na celý deň. ale myslím že keď mu poviete dopredu, že máte svadbu o 12.00 tak určite príde. My sme mali o 12.00 ako asi skoro každý kôli foteniu. na úradoch to bolo v pohode asi na 4 hodiny aj s cestou. Oni to tam berú už ako rutinu. Na úrade u pána, ktorý nás sobášil sme boli ešte nakoniec a pýtal sa nás, či chceme vlastný sľub, či chceme v slovenčine alebo v angličtine a ešte nám dal možnosť opakovať po ňom alebo čítať. tak samozrejme sme si vybrali čítať.
Odpovědět
@kata13 gratulujem. tak to teda rýchlo ubehlo keď ste už aj vy doma. dúfam, že čoskoro pridáš fotečky. my sme s Mirkou boli zase spokojný. cez ňu sme si brali jeden výlet, chceli sme katamarán, ale odporučila nám rýchločlnom a bolo to fakt super. a druhý výlet sme mali s daveom, prenajali auto a išli sme s nimi po ostrove, najskôr do casela parku a potom smerom na juh. len v ten deň nám pršalo, to bola jediná chybyčka krásy.
Odpovědět
@kata13 AHoj škoda že jsme se ve victorii nepotkali dřív. A super že jste si užili dovču. Svatbičku jste měli krásnou-bylo to úplně jiné sledovat jako přihlížející. @vladenas Paráda že jsi kápla na dobrou koordinátorku. A máte fakt krásné fotky, Daniel dělá takové umělecké. jak psala KAta steve neretušuje:).) A někdy by mohl:) My nakonec děláme v sobotu grilovačku a posvatební oslavu. Já se pořád dokola dívám na svatební fotky-už jsme tu zprávu vypustili do světa.
Odpovědět
@lucil07 my sme mali Ellieho, toto je zase jeho štýl. my sme mali už jedno stretko na chate tento víkend ale zúčastnení už o tom vedeli. akurát po príchode sme išli za mužovim otcom a ten nám podobne ako vám ani nepovedal gratulujem. :-|
Odpovědět
@kata13 Gratulujeeeeeeeeeeeem ;-) a dakujeme za opisanie vasich zasitkov :-)
Odpovědět
@lucil07 Gratulujeeeeeeeeeeeem ;-) aky Daniel? to je nejaky fotograf? Ja uz som zufala, Ellie nema cas v ten termin ako budeme mat my svadbu, tak som ohlasila jednu pani, no vcera mi napisala, ze ani ona nebude v tu dobu na Mauriciu, tak som nakoniec nasla dalsiu pani, tak cakam na odpoved, ak odpise, ze nema cas, tak uz fakt neviem...poradte prosim, steveeho nechceme urcite, nakolko sa nam paci iny styl. Dakujeeeeeeeem a pekny den :-)
Odpovědět
@mauricius2011 ešte je tam aj daniel a sú s ním spokojní, len neviem celé meno, ale na diskusii bol už spomínaný
Odpovědět
;-) @vladenas aha uz viem Daniel Decotter...hmmm...ani jeho fotky sa nam moc nepacia :-( no nic to, idem hladat dalej, dufam, ze niekoho najdem
Odpovědět
@mauricius2011 Daniel Villers se jmenuje. My jsme byli se stevem spokojení a líbila se nám i cena:) Album je hezké, i s pohrál s nalepením fotek a máme vel. cca 23x16cm. @vladenas Ale zamrzí to že?? Já jsem z toho pořád zmatená že jako ani neřekli gratulujem. Téměř cizí lidí na webu gratulují a chválí fotky apod a rodina manžela má takto chladný přístup. Asi se cítí uražení že to bylo na tajno. Holky a jak jste na tom s adaptací na normáln běžný režim?? Mně se nechce nic dělat:):) JSem si zvykla na lenošení asi:)
Odpovědět
@lucil07 dakujem, idem ho pohladat ;-)
Odpovědět
@lucil07 no prekvapilo ma, že to nepovedal. a nábeh na normálny režim? ešte sa nekoná, som v robote už 4 hodiny a ešte som nič poriadne neurobila. v piatok som urobila akurát výplaty a to bolo všetko, potom sme oslavovali
Odpovědět
My máme nakonec v sobotu grilovačku-tak snad vyjde počasí. A ted když vidím ten přístup jsme ráda že jsme to udělali tak jak jsme to chtěli. Byli jsme tam v klidu jen spolu a na nikoho jsme se nemuseli ohlížet atd...krásně jsme si to užili, odpočinuli si a tak to mám být.
Odpovědět
@lucil07 v našom okolí sú teraz ešte dve svadby a skonštatovali, že naše riešenie bolo to najlepšie riešenie
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?