Svatba na ostrově Mauricius 2010/2011

Zobraz úvodní příspěvek
Holky, tak můžeme pokračovat...
Odpovědět
Ale počasí vyšlo, jsme štastni a svoji, užili jsme si to i s Titzkou a jejím manželem. jen to počasí je tu tak napůl. Dnes jsme viděli delfíny-zajeli sjem šlapadlem do zakázané zony a jeli pro nás motorovým člunem-upozornit nás že jsme daleko at se vrátíme:)
Odpovědět
Ahoj holky, s přítelem plánujeme taky svatbu na Mauriciu, zatím to vypadá na konec dubna 2012. Než jsem nakoukla na tyhle stránky, myslela jsem, že jediná cestovka,která se na tyto svatby specializuje jsou Svatba v ráji, ale na základě vaší diskuze jsem našla i cestovku Blue Marlin. Ty mi obratem zaslali nabídku včetně kalkulace. Chci se vás zeptat, jestli jsou v ČR ještě jiné cestovky, které organizují svatby na Mauriciu? Pochopila jsem, že dost z vás si vybralo právě Blue Marlin. Byla tedy jejich nabídka cenově nejlepší nebo kvalitnější? Díky :-)
Odpovědět
@lucil07 Teda Luci, myslela jsem, že jen mi měli špatnou organizaci. Tak to je mi líto-ale což i tak to byl náš nejkrásnější den ne? ;-) Jinak teda já měla makeup šílený při zkoušce, ale ve sv.den naštestí ok. Ale koordinátorky jsou tam prostě "pipky". Taky jsem celé dopoledne nic nejdedla a měla hrozný hlad a přesně jak ty-narychlo do pokoje, narychlo obléct-Elii fotil nějaké rychlo fotky před obřadem... Taky podle toho vypadaly oblečené šaty-zašněrované na h.... :-D Jinak už se těším na foto! :-)
Odpovědět
@lucil07 Lucil, tak to je zajímavé,co píšeš. Mojí útěchou asi je, že i přes ten spěch to byl pro vás překrásný den! Já dnes byla v jednom salonu s mými šaty na zkoušce jak je doladit. Paní byla super, byla jsem tam sama, ale bohužel jsem jim nedala vydělat...závoj jsem zavrhla, nakonec vyhrajou boty bez podpatku, a proto musím někde nechat zkrátit šaty. Taky jsem se rozhodla pro spodnici, pač ač mám jednoduché šaty, vypadají prostě lépe se spodnicí. Jsem však hodně vysoká, tak spodnice v salonu je mi krátká :D čeká mě tedy honba za spodnicí- jednoduchou, jednokruhovou...kdybyste měla některá tip nebo prodávala, dejte vědět, prosím. ;-) Mějte super den, zvlášť vy cestovatelky užívejte na max. a klidně i v zakázaných zonách! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@lucil07 Ahojky, měla bych pár dotazů ještě ohledně pobytu: jak teplá je mořská voda? Brali jste si s sebou jen eura nebo jste měnili i rupie? Jaké jsou tam zásuvky? Byli jste se podívat v tom safari parku? Měli by tam být čtyřkolky, na které chceme jít, tak jestli nevíš, kolik to tak zhruba stojí? Děkuji. Už se moc těším, ale ještě jsou 3 týdny před námi :-)
Odpovědět
@lenule26 Od manžela tě mám pozdravovat protože má podoné pocity jaké jsi sem tenkrát psala:) Víc napíšu z domu-dnes máme poslední večer. Kate jsem nenašla-oslovila jsme jeden pár a nebyli to oni..... Jinak se máte ale na co těšit-nádherně jsme si to užili a na ten zmatek kolem svatby si ani nevzpomenem. Zatím pááááááá
Odpovědět
@lucil07 Lucinko, děkuji za pozdrav :-) Už se moc těšíme na vyprávění 8-) Jinak si ten poslední den pořádně užijte!!!
Odpovědět
Myslíte, dá se zaplatit celá svatba v eurech? Nebo jste platili v eurech jen fotografa? Zatím se na to p.W. ptát nebudu, ale nezvýšil cenu.
Odpovědět
@genevieve To genevieve - Taky máme v plánu svatbu na Mauriciu, začátek května 2012 hotel Shandrani. Taky jsem dávala poptávku do Blue Marlin, protože všichni v diskuzi píší, že je to cenově výhodnější. Každopádně jsem zkusila pro jistotu i Svatby v ráji a překvapilo mě, že se cenová kalkulace liší jen o 1000Kč :-D Svatby v ráji mají výhodnější nabídku na ubytování, Blue Marlin zase na letenky. Tak ted nevím:-( Po těch diskuzích a doporučeních tady se přikláním spíš k BM, navíc mi pan Walter volal a moc pěkně zodpověděl všechny dotazy :-) . A vy máte v plánu který hotel a jaké datum?
Odpovědět
Já psala do svatby v raji nekolik emailu a nedockala jsem se odpovedi! Takze tim padem jsem u Blue Marlin, s nimi jsem si nazacatku psala a pak musela s . W. jednou telefonovat, ale hned jsem dostala meilem kompletni nabidku a dohodli jsme se. Svatby v raji me timto zklamaly.
Odpovědět
@lenule26 Ahojky Leni, ještě mám poslední dotázeček - zítra už letíme :-) Měla jsi na šaty ten velký- dlouhý vak? Já jsem sehnala pouze ten asi metrový, což je samozřejmě krátký :-( Nevíš kde by se dal ještě na rychlovku sehnat? Předem díky ;-)
Odpovědět
V Ikea mají i dlouhé.
Odpovědět
Článek se načítá
@weka Fakt, to jsem trubka, to mě nenapadlo, sice už to asi nestihnu se tam dostat, ale moc díky za info :-)
Odpovědět
@nicol8 My máme v plánu hotel Shandrani 30.4.2011. Datum tak nějak vyplynulo po rozhovoru s panem W. protože jsme moc nechtěli svatbu v květnu a od 26.4. jsou prý nižší ceny za ubytování...jinak pan W. mi hned po odeslání dotazu volal a do dvou dnů zaslal kalkulaci. Za to, když jsem psala na SVR, tak mi za dva dny napsali, že mi celkovou kalkulaci můžou udělat až v červnu, ale že přibližně si jí můžu udělat sama (letenky cca 22.tis.). Když jsem to dneska oboje propočítávala, tak mi tak BM vyšel jen o 1000,- Kč víc, takže asi pojedeme s nima, protože jejich jednání s klientem ve mě vyvolává větší důvěru....jinak když jsem mluvila s W., říkal, že zrovna nějaké nevěstě rezervoval v Shandrani 1.5.2012...nejsi to teda ty? ;-)
Odpovědět
@petik83 Ať ti vše vyjde. pak napiš, jo? Užij si to. Hodně štěstí a krásné počasí.
Odpovědět
@evaamy @kata13 Přeji hodně štěstí a krásnou svatbu. Téééda ten květen je rozjetej :-D Až tu všichnii budete, tak jsem zvědavá na ty dojmy, příběhy atd.... ;-)
Odpovědět
@barum Moc díky, za 2 hoďky vyrážíme směr PHA :-)
Odpovědět
Ahoj holky, davno som tu nebola, tak v prvom rade by som chcela vsetkym, ktore uz mali svadbu na MAuriciu zablahozelat :-) @viwy aj my ideme do Les Pavillons, tak sa ta chcem opytat, ci ste spokojni, ci je vsetko tak ako bolo slubene? uz ste absolvovali aj tie 2 vylety, co mame v cene? alebo na ake vylety sa chystate? nevies dat nejake rady coho sa vyvarovat resp. coho sa drzat? Dakujem moc pekne, pekny den ;-)
Odpovědět
@lucil07 hlavní je, že na ten den i tak rádi vzpomínáte a jste šťastní x-) .. ale docela jsi mě překvapila, asi absolutně žádná organizace :-S a ty jsi nebyla na zkoušce líčení, že se ti to potom nelíbilo?
Odpovědět
@genevieve Ahoj, tak na 1.5. jsem byla já ;-) Akorát to prý šlo jen na 12hodin z důvodu svátku a to je na nás docela špatný čas, protože budeme mít sebou malou, která bude mít v té době 3,5roku a ráda si v tu dobu zdřímne. Takže aktuálně přesun na 2.5. Jen to ještě není 100procentní, protože přítel je do konce týdne mimo ČR. Takže po návratu se uvidí. Takže se tam potkáme :-D . Jinak jsem jsem se na to špatně mrkla a BM vychází o cca o 8000 levněji. Pan Walter mi napočítal 12noci a ve svatbách 11. Jsem si nevšimla :-. . Ale služby od BM jsou určitě kvalitnější, hlavně ty osobní transfery a žádný bus :-) A hlavně ten přístup super. I když musím říct, že mě odpovědela paní z Brna ze SVR hned následující den a poslala kalkulaci na asi 4 hotely co jsem chtěla. A na jak dlouho to máte v plánu vy tu cestu?
Odpovědět
@nicol8 Ahoj, tak to je fakt náhoda :-) Nechala jsem si udělat kalkulaci na 10 nocí, rádi bychom i víc, ale to už by pro nás bylo dost peněz. Svatba by měla být v pondělí, takže úřady musíme oběhat už v pátek a na Mauritius bychom měli dorazit ve čtvrtek. Přijde mi vtipný, že už to vim takhle přesně rok dopředu :-D Hele a ty SVR ti udělaly už finální kalkulaci se vším všudy? To je divný, že mě napsaly, že mi to teď přesně nemůžou říct. :-S No nic, stejně se asi rozhodneme pro BM, právě kvůli té komunikaci.
Odpovědět
@dellores Na zkoušce bylo líčení OK:) Holky ale fakt jsme to neřešili,vše jsme si krásně užili. Už jsme doma, vyzvedli jsme si děti ale ta cesta je dlouháááááá. Snad brzo vložím fotečky. Pááááááááááááááááááááááááá
Odpovědět
@lucil07 Ahojky, to uteklo, viď? Určitě jsi opálená, odpočatá.... :-D A co děti? Těším se na vaše fotky.
Odpovědět
Profilova fotka
@lucil07 Moc Vám gratuluji a už se těším na Tvoje vyprávění pro nás, co tu ještě čekáme :-)
Odpovědět
@petik83 Ahojky, prosím tě já se sem dostala až teď-to už ti moc nepomůžu ]-(
Odpovědět
@lucil07 No to je nádhera:-) my jsme původně chtěli udělat okružní jízdu po česku, ale nakonec to dopadne něco tipu letní noc u vody, koktejlek na terásce, prostě pohodička:) užívejte si společně pohodu:-)
Odpovědět
@genevieve Ahoj, no mě paní ze SVR napsala. že mají čerstvě ceníky na rok 2012. Tak jsi možná psala dříve než já ;-) . A to jsem myslela, že jsem jediná co takhle blázní rok dopředu:-) Počet nocí ještě řešíme, ale určitě minimálně 10, přijde mi škoda když je to tak daloko letět třeba na týden, když už ty letenky stojí tolik. A nás to stojí ještě 20tisíc navíc za letenku pro malou. Ale doma bych ji určitě nenechala. Hraje si pořád s plyšákama, že letí na Mauricius :-D Ale určitě chceme Blue Marlin.
Odpovědět
Čau všem, takže jak jsem slíbil, zde je stručný popis a nějaké doporučení ohledně svatby a Mauritia všeobecně: Svatba 2.5.2011, hotel Shandrani, CK Svatby v ráji (musím zdůraznit výborná komunikace, ale to je závislý na které pobočce se s nimi domlouváte, takže doporučuju kontaktovat Brno) Hotel: užasnej, super kuchyně (i když my jsme myli z Dominikány zhýčkaní, protože od tam AI pochází a na to nebude mít nikdy nic), ale vzhledem k tomu, že na Mauritiu není standardem mít ve všech hotelech AI jako v DR, tak Shandrani nabízí výbornej kompromis, kdy nemusíte nic platit (jen pití na baru se platí od 23.30 hod, ale za celou dobu jsme vydrželi být vzhůru do později jen 1x a to už nám tak padala hlava, že jsme dalšího panáka stejně nezvláli :-D ) Co nás ale trošku štvalo, že je Shandrani psanej jako hotel pro mladý se společenským programem a za celou dobu těch 12 dnů tam byla jen jednou diskotéka, jinak takový ty jejich programy s místníma kapelama k poslechu a pokecu a to nás spíš uspávalo. Ten jeden večer to bylo jak vyměněný, i všichni číšníci a barmani si podupávali a celkově super atmosféra oproti té komorní ve zbývajících dnech, kterou bych pasoval spíš pro starší páry a rodiny s dětma než pro mladý na svatební cestě. To taky podotýkám, že rodin s dětma je tam opravdu HODNĚ, někde jsem četl v recenzi, že tam nejsou, ale věřte mi JSOU, takže kdo nemusíte poslouchat neustále křičení dětiček, tak si vyberte jiný hotel :-D Ještě k té zábavě, bavili jsme se s číšníkem a údajně by měli do příští sezony postavit vyloženě samostatnou diskotéku (dnes to bývalo ve společné otevřené části u baru), takže kdo se tam chystáte příští sezonu, tak už to třeba zažijete.. Svatba: koordinátorka super, líčení a kadeřnice super, cesta na úřady super (BMW X5 :-D), ohledně místa pro obřad máte na výběr 3 možnosti, buď zastrčenou u golfovýho hřiště, pak u pláže u černých kamenů a pak na divoké pláži, kde jsme si to vybrali i my. Co je ale na Shandrani blbý, že termín svatby může bát jen 12 hod nebo 16 hod. Ideální by bylo 14-15 hod, protože od cca 17 hod se začíná stmívat a už se nestihnou nafotit krásné jasné fotky a ve 12 hod je zase vedro. Každopádně co by jsme neudělali pro hezký fotky, takže jsem se holt trošku potil (no trošku víc, takže pro pány zapomeňte na nějaký oblek, já měl košili s vyhrnutými rukávy, bavlněné kalhoty, naboso a i tak to byl záhul.. :-D Dostal jsem solo pokoj na přípravu, který byl hned pod naším, takže než si pro nás přijeli, tak jsme s nastávající komunikovali přes terasu, byla to prča, když jsem se neviděli :-D Jinak obřad cca 25 min, vůbec jsem neopakovali sliby po oddávající, ale zeptala se nás jestli si se berem a po "I do" nám dali napsaný anglicky sliby, který jsem oba dva přečetli postupně jeden druhému. Oddací list v pohodě zavezl řidič, který s námi byl na úřadech druhej den opět do města a třetí den nám ho s apostilou doručli na pokoj, takže super. Fotograf: původně jsme si domluvili Ellieho, ale z nějakých osobních důvodů nám to pak odřekl, tak jsem hledali dál a našli výbornou alternativu: Jean Daniel Villiers (http://mauritius-wedding-photographer...). I když jsme se do těch provařených "skákacích" fotech od Ellieho původně zamilovali na první pohled (ta krásná modrá a takové živé fotky), tak po zkušenosti s Danielem jsme nakonec byli rádi, že to tak dopadlo, protože to co nám vykouzlil on, to jsme fakt nechápali. Věřte mi, že jsme si původně před svatbou říkali, že budeme toho fotografa dirigovat, že ještě tohle a takhle a nakonec jsme to byli my, kdo to chtěl už skončit a fotograf nás furt tlačil, že ještě sem a tamhle a hlavně přesně věděl, jak si nás nastavit, aby to vypadalo dobře.. Komletně nás dirigoval, říkal kam ruku, kam se dívat, stát nebo jít atd. myslel jsem si, že to bude strojený, ale když nám pak donesl album, tak žena podruhé brečela jak želva (poprvé při obřadu :-D ) Co je ale zásadní z poznámek o fotografovi, tak my měli celej den pod mrakem a on dokázal i při minutovém vysvitnutí sluníčka 1x/hod udělat tak nádherný fotky, že jsem fakt nechápali. Co chci teda opravdu zdůraznit, rozhodně si připlaťte za fotografa, protože prostě ti hotelový to tak nedokáží udělat příp. jen v dobrým počasí, ale to je na Mauritiu dost loterie (my měli první 4 dny azuro, pak svatba pod mrakem, pak na výlet celej den pršelo a pak se to tak nějak honilo, takže rozhodně se nedá říct, že v květnu, což už začíná jejich zima a mělo by být sucho, tak nebude pršet. A umění není udělat dobrý fotky když je modrá obloha, ale když je úplně černo a zamračeno.. Jo stál ná na celodenní focení cca 12 tisíc.. Výlety: na jden den jsme si půjčili auto (rozhodně si kdyžtak vemte automat), vč. pojištění které krylo 100% vč. spoluúčasti a spotřebovanýho benzinu to vyšlo na 90Euro (původně jsem chtěl smlouvat s místníma taxi, ale on začal na 170Euro a dostal se jen na 115Euro a když jsem furt trval na svých 70Euro, tak jsme se nakonec rozešli :-D) Ale udělali jsme dobře, řízení nalevo je v pohodě, chce to jen pár minut a zvyknete si. Jeli jsme do Casella parku na procházku se lvy (úřasný, ale mysleli jsme, že to budou dospělí lvi a ony to byly lvíčata) a pak ještě jsem si byli hrát (interaction) s tygry a gepardy. Vše super, akorát nám celej den pršelo a celkem dost, ale zvířátka fakt doporučujem. Po cestě zpět jsme to vzali na jih, stavili se na vodopád Chamarel a sedmibarevnou zemi, jako OK, ale nějak zvlášť jsem z toho zase unešní nebyli. Pak jsem pokračovali na jih k hoře Le Morne, úžasný skalní masiv, doporučuju a pak po jižním pobřěží zpátky do hotelu. Super je, že si člověk zastaví kde chce a nikdo ho nediriguje jako při fakult.výletu. Druhej výlet jsme byli katamaránem na ostrov Isle auf Cerfs, brali jsme to spíš jako příjemnej program s opalováním na lodi, protože jsem věděl, že ráj na zemi jako výlet na ostrov Saona v Dominikáně to nebude a taky nebyl. Ostrov přecpanej, pláže nic moc.. Takže co bylo nejlepší, válet se na síti na oidi nad vodou a pařit Cuba libre, to udělalo z celýho výletu výbornej den :-D Ještě bych doporučil se domluvit v CK a když letíte s Emirates, tak na cestě zpět si vzít stopover na 2 noci v Dubaji. Je to výborná příležitost si to tam prohlídnout a 2 dny nám bohatě stačily na vše zajímavé. Přitom to stálo jen cca 8 tisíc navíc/osobu vč. víz, ubytování a transferů. Přepravujete se buď metrem nebo taxi, vše směšně levný a jídlo to stejný, levnější než u nás.. Možná jsme na něco zapomněl, tak se kdyžtak ptejte..
Odpovědět
@dave7842 Ahojky, gratuluji k Vašemu dni a přeji spousty radostí do společného života ;-)
Odpovědět
@dave7842 Gratulujem. Já pořád nestíhám, řešíme s emirates reklamaci zavazadla a je to děs-tak nepříjemný lidi na které jsme kápli-jen jeden příjemný muž byl ochotný. Máme rozbitý nový kufr a nefunguje nám notas-cd romka. Ted letíme na pojistovnu a napoštu rozeslat oznámení-snad se sem pořádně dostan po víkendu.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?