Stavba na Mauriciu 2018 - máte tip na hotel?

Zobraz úvodní příspěvek
Zdravím, aktuálně plánujeme svatbu na Mauriciu - konec září 2018. Pročetla jsem tu spoustu vláken a nespočet recenzí jednotlivých hotelů na tripadvisoru, ale stále nemáme o hotelu jasno. Obřad bychom chtěli, když počasí dovolí, na pláži, takže je pro nás jednoznačně nejdůležitější pro výběr hotelu krásná pláž bez kamenitého přístupu do vody. Chtěli bychom all inclusive, pestrou nabídku sportovních nebo jiných volnočasových aktivit, kvalitní jídlo a pití. Letenky již máme, takže cenově za hotel a svatební balíček bychom se chtěli vejít do cca 80 tisíc Kč pro pár za 7 nocí. Nevím, nakolik jsou moje představy reálné, takže budu ráda za jakýkoliv tip :-)
Odpovědět
1
2
@saska87 A kde jste nakonec ty kalhoty sehnali?? :-) Mně osobně se Ellieho styl focení nelíbí, ale každý má jiný vkus a o tom to je :-) Je super, že jste byli spokojení. Doufám, že budeme taky!
Odpovědět
@maasa fíha, ty vypadají krásně ☺️ Jj, v zimě shánět věci na léto je mazec. Také už jsme taj sběžně koukali na pánské, ideálně bílé kalhoty .. a nic..to bude ještě zajímavé 🙈 @saska87 a hodila by si sem nějakou pěknou fotku od něj? Také už jsem četla na něj špatné recenze..že hodně používá fotoshop a retuše..
Odpovědět
@kaczus30
Odpovědět
@saska87 děkuji za ukazku. Jsou fotky, ktere se me libi a ktere ne..tak nejak z nej mam stale smisene pocity, ale uz mame smlouvu a zaplacene letenky tak si musim asi zvyknout na jeho styl..ale moc vam to tam slusi ☺️
Odpovědět
@kaczus30 abych to řekla správně...fotky jsou super jen bych si představovala je více jako od profíka..víc si s těmi fotkami pohrát..
Odpovědět
Jak sem slíbila. Dam Vám info, jak to proběhlo a k cestě přes Dubaj. Pokud mate podobný let jako měli my a teda cca 3-4 hodiny rozhodně není čas se někam vydat. Když jsme letěli tam, tak jsme teda parkovali letadlo někde nakraji úplně vzadu a od přistátni k našemu terminálu odkud jsme pak odlétali to trvalo asi hodinu. A vetšinou už tak 45 min před odletem se nastupuje do letadla... Takže ze 4 hodin jsme měli dvě, kdy jsme se potulovali po letišti. Nevím, jak dlouho by trvalo se dostat ven z letiště někam dojet a vrátit se. Pokud se navíc přemísťujete na letišti z jedné strany na druhou je to i na pul hodiny. Vzhledem k tomu, že jsme byli s yachtwedding, tak jsme měli už na letišti delegatku, která s náma jela na hote (pomoct s ubytovanim) a navíc což byl super bonus i na jiné domlouvání než s delegatkou jsme dostali místní simkartu (například se občas hodilo volat taxikaři). Navíc nám byla k dispozici, jak na tom telefonu, tak i na všech úřadech a měla byt i u příprav na svatbu, ale to nakonec nestihla (kvůli taxikari). My ji teda moc nepotřebovali vzhledem k tomu, že se anglicky domluvíme, ale na druhou stranu pokud někdo neumí dost dobře anglicky, tak se hodí. Mohli jsme si vybrat jestli ji chceme, jako tlumočníka k obřadu a nebo jestli chceme, aby nám šla za svědka (což byla naše volba). Hlavně z těchto důvodů můžu yachtwedding doporučit. Jak je to u jiných agentur nemohu posuzovat. Na úřadech to bylo velmi rychle. Navštívíte vždycky dva úřady. V Port Luis, kde můžou a bývají i fronty, ale to my nezažili za 10 min jsme byli zase pryč. A potom se jezdí na místní úřad (to zname na úřad podle toho, kde mate svatbu). Tedy ten úřad, který ji zajišťuje. Tam to trvalo taky tak 10 min a bylo hotovo (tam se domlouvá termín svatby). Dohromady to v našem případě trvalo cele dopoledne, ale to kvůli provozu v Port Luis a cestě tam a zpět. Když jsme se vrátili z úřadu, tak byla ještě schůzka s naší svatební koordinátorkou a tam jsme celkem rychle domluvili detaily ohledně svatby. Jakou chceme výzdobu, kytku, dort (měl byt pro cca 6 osob a byl daleko vetší), co chceme na svatební večeři, co chceme na snídani na pokoj den po svatbě, hudbu na obřad (3 písničky, jedna na příchod nevěsty, další dvě jsou na podpisy, gratulace, krájeni dortu...) - stačilo dát název písničky a autora a ona je dohledala (davala sem až ráno před obřadem, ale doporuřuji rozmyslet předem), pak jsme byli ve SPA, tam sem si domlouvala líčení a účes a pak jsme obešli místa možného obřadu. Co jsme nevybrali hned domluvili jsme odpoledne, kde jsme omrkli, jak to probíhá u jiné svatby (misto obřadu a vyzdoba - tam jsme kontrolovali výšku oblouku).
Odpovědět
Ahoj všichni, tak my budeme mít svatbu na Mauriciu 7.3.2018 také přes Yachtwedding. Takže moc děkuji za kladnou recenzi. :-) Chtěla jsem se zeptat jak to chodí s kosmetičkou a kadeřnicí? Objednala jsme si balíček v hotelu jen mám trošku strach co se mnou provedou a platit za zkoušku mi přijde zbytečné....A kdo Vás fotil? @cyanistes
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, tak my nakonec letíme přes Blue Merlin, nechali jsme si udělat nabídky asi všude, ale Blue Merlin nám udělal nejlepší nabídku a p. Walter je moc ochotný a umí poradit. Odlétáme 1.5.2017 svatba 7.5.2017 a odlet domu 14.5.2017, celý náš pobyt budeme v hotelu Shandrani. Fotografa jsme si zaplatili, ale nic velkého neočekáváme, abych řekla pravdu ještě jsem neviděla pěkné fotky od místního fotografa.
Odpovědět
No já měla v ceně balíčku makeup a kadeřnici sem pak doplácela. Na zkoušku sem nakonec nechtěla. Nechtěl se mi do toho investovat ten čas a doufala sem, že to zvládnou na ostro dobře. Byla sem spokojena ;-) Fotila nás Nathali přes yachtwedding. Teda Nat and Jude, ale fotila jen Nathali což mě trošku zklamalo, páč avizujou dva fotografy a já je teda očekávala. Navíc sem si připlacela delší focení s albem. Chtěla sem nafotit i něco z příprav. Kvuli pár okolnostem máme nakonec relativně málo fotek. Posunutý obřad o cca 30-45 minut a pak nám začlo pršet na poslední cca půl hodinu, ale to už byla stejně skoro tma. To je asi jediná část z které sem byla trochu zklamaná zpětně. Ale ten den sem nic nechtěla řešit a chtěla si to jen užít... Obřad byl hezký. Jediné co bylo trosku neštastné byl spatný taxikár pro delegatku, takže tam nebyla předtim jak avizovala, ale právě se nám kvuli tomu posunul obřad, což já pořádně nevěděla co se děje, páč mi nikdo nic moc neřekl, jen že ještě nedorazila oddávající (taky přijela pozdě). Ženich byl až skoro do obřadu sám ani fotografka u něj nebyla ani nikdo jiný, takže ta delegatka nám chyběla spíš v tom aby sme věděli co se děje. Jinak sem prisla odpoledne do SPA, kde mě dělali makeup a česali zároveň. U makeupu se ptali jestli to chci ztmavit pokaždé když něco dodělala. Já sem hodně světlá, takže to vetšinou dopadlo tak, že sem to víc tmavé nechtěla. Kadeřnice mi poradila co je do aktuálního počasí vhodné a co mi bude slušet (měla sem určitou představu, ale nechala sem si poradit). Pak sem tam nějakou dobu seděla a čekala a moc nevěděla co se děje... Od obřadu už bylo vše v pořádku. Respektive na obřad nám svítilo i sluníčko. Počasí ten den bylo nejhorší z celého pobytu. Několikrát za den zapršelo, ale nakonec obřad vyšel dobře, pak se zatáhlo a začano hustě pršet před večeří, ale zvládli jsme to s úsměvem. @ksanderka: do jakého hotelu se chystáte?
Odpovědět
@cyanistes Děkuji za info :-) já se taky odmítám stresovat maličkostmi, některé věci stejně neovlivníš. My jedeme do hotelu Veranda palmar beach.
Odpovědět
@lemorne Dobrý den, sice Vám neumím poradit s Vaší otázkou, ale pro rok 2018 hledám 3 nevěsty, které plánují svatbu v zahraničí, abych jim nabídla své fotoslužby zcela zdarma. Měla byste o to zájem? Ukázku mé práce najdete na fb nebo webu. V případě dotazů se neváhejte na mě obrátit. S přáním hezkého dne, Anet
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
Ahoj, plánujeme svatbu na Mauriciusu letos v prosinci. Ráda bych si udělala představu, kolik stojí soudně ověřené překlady úředních listin, prosím? např rodný list, nebo 1 strana, nevím podle čeho se chytit. Díky moc za reakci
Odpovědět
Článek se načítá
Ahoj, taky budeme mít svatbu na Mauriciu. Máme ji přes Yachtwedding v půlce září. Bylo nám řečeno, že počasí je na severu převážně stejné po celý rok. Tak už se moc těšíme. Odlétáme 15.9.2018 z Prahy přes Dubaj. Hotel jsme nakonec s ohledem na cena-kvalita vzali Le Méridien, kde je restaurace s mořskými plody, klidná zóna Nirvana pouze pro dospělé, pláž 1 km dlouhá, kde není hlava na hlavě a velmi bohatá nabídka aktivit. Jinak poptávali jsme více cestovek, u většiny byl přístup perfektní, takže výběr byl spíš tak nějak subjektivní a hlavně o nabídce hotelu a dalších službách. Ceny za překlad listin nás také zajímají.
Odpovědět
Profilova fotka
@barbora4891 ahoj, soudní překlad nas jednoho rodného listu asi 300,-. Také dohromady 600,- a kdyz jsme se vrátili tak jsme museli nechat přeložit oddaci list 1x a to stalo 350,- 😁 ale dostali jsme tip od cestovky na jejich soudního překladatele a to bylo skoro 4x tak drahé.
Odpovědět
Ahoj moc díky za info :-) Nás čekájí i překlady rozvodů, tak to bude asi větší položka, ale alespoň už mám představu. Moc díky! :-)
Odpovědět
@maruska894 My máme svatbu 12.12. Le Meridien jsme měli také ve výběru, ale nakonec měli obsazený náš termín pro obřad, tak jsme vybrali Maritim Crystals Beach Hotel Mauritius. Už se moc těším :-) snad vše klapne :)
Odpovědět
@barbora4891 A s jakou cestovkou jedete?
Odpovědět
@maruska894 Ahoj jedeme s "dovolenasnu"
Odpovědět
Holky, začátkem prosínce se chystáme s Blue Marlin na Mauricius, kde budeme mít svatbu. Rozhodujeme se mezi hotely Tamassa a Victoria. Máte někdo zkušenosti prosím? Nepotkáme se tam s někým?
Odpovědět
Také doporučuji jako agenturu pana Waltera a Blue Marlin. Fotografa určitě Andyho z www.ido.mu Hotel levnější by mohl být Tamassa na jihu ostrova. My měli Victorii a to byla nádhera. Jinak na Mauricius letíme už potřetí. Nemáte náhodou někdo svatbu v prosinci, že bychom pomohli s přípravami atd?😄
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 2 měsících
Zdravím všechny budoucí nevěsty. svatbu již máme za sebou, jsme plní dojmů a proto posílám krátké shrnutí: Agentura - oslovili jsme celkem tři české agentury (Dovolená snů, Deluxea, Blue Marlin). V nabídce Blue Marlin jsme nenašli hotel, který by se nám zamlouval. Navíc mi pan Walter nesedl po lidské stránce. Chtěli jsme něco víc autentického. Pořád jenom Tamassa, Vicotoria .... Dále pro nás byla velice důležitá dlouhá široká pláž bez kamenů, protože jsme nechtěli mít obřad kousek od lehátek a na svatebních fotkách jiné hosty v plavkách. Takový rezort jsme u Blue Marlin nenašli, pokud se nekoukáte do nejvyšší cenové kategorie. Z Dovolené snů mě kontaktovala paní Jana Burianová a telefonicky jsme spolu probrali naše požadavky. Velice jsme ocenili její osobní přístup a zapálení do práce i rychlou komunikaci. Neváhala do hotelů napsat o fotografie svatebních lokací. V rezortech se skvěle orientovala a doporučila nám svého favorita, který přesně splnil naše očekávání. Deluxea nám totožný hotel nacenila nepatrně dráž. Z důvodu přístupu ke klientovi jsme zvolili Dovolenou snů a vřele doporučuje dál. Hotel - La Pirogue u nádherné široké a dlouhé pláže ve Flic en Flac. Hotel se rozprostírá v tropické zahradě se vzrostlými palmami. Je to tuším nejstarší hotel na Mauriciu. V roce 2017 prošel kompletní rekonstrukcí. Působí velice autenticky díky tomu, že bydlíte v malých kamenných domečcích a doškovou střechou orientovaných vždy v oblouku do zahrady a na pláž. Žádné anonymní hotelové pokoje, které na Vás nedýchnou tu pravou atmosféru. Služby hotelu byly skvělé. Personál velice milý. Obzvláště pan Vinod. Kuchyně báječná. Bufet má každý večer tématické večeře. Velká nabídka sportů. Volili jsme polopenzi. K snídani byly veškeré nápoje k dispozici, k večeři bylo nutno dokoupit. Pokud nevypijete několik drinků během dne, je polopenze asi výhodnější. My navíc moc rádi ochutnáváme místní jídlo, takže pokud byl v čase oběda hlad, šli jsme na procházku po pláži cca 2 km až k veřejné pláži, kde je spousta stánků. Nebo Doporučujeme hlavně vyzkoušet placky "Roti" ve stánku Roti AKA. Vždy fronta a vždy perfektní záležitost :) Rodiče, kteří mají zcestováno nespočet rezortů, La Pirogue označili za nejlepší dovolenou :) Svatba - ke snoubencům se chová personál obzvlášť pozorně. Čeká Vás spousta milých drobných překvapení. S hotelovou svatební koordinátorkou jsme během schůzky vybrali místo, dekoraci, dort, květinu a večerní menu. Obecně jsme nechtěli tyto záležitosti moc řešit (proto jsme odjeli taky se oddat na Mauricius :), takže jsme schůzku zvládli za cca 10 - 15 min. Po schůzce jsme dostali podrobný harmonogram kroků, kdy kdo co zajistí (např. kdy vyzvednou šaty, kdy mi dovezou kytku, čas líčení atd). Skvělé a uklidňující pro milovníky tabulek jako jsem já :) Následující den jsme jeli na úřad do hlavního města, kde se pouze kontrolovalo, že my jsme skutečně my :) . Poté proběhla další schůzka na "okresní" matrice, kde se řešil čas obřadu a majetkový režim. Časově to zabralo jedno dopoledne. Není se čeho obávát. Mauricijci mluví poměrně jednoduchou angličtinou. Schůzka se dá zvládnout úplně s přehledem, pokud jste na úrovni B1. Obřad jsme měli ve všední den v 16 hod. Vše klaplo podle plánu. Na obřadu jsme kvůli rodičům měli tlumočníka. Nakonec se to ukázalo jako skvělá volba, protože naše tlumočnice tu nejdůležitější část obřadu, tedy sliby, vedla sama. Nic se tedy nepředkládalo z/do angličtiny. Pouze čeština. Díky tomu nám přišel obřad takový osobnější :) Šaty a make up - šaty jsme si po dlouhém marném hledání objednávala z amerického eshopu. Volila jsem jemnější lehké šaty s volnou sukní ze vzdušného tenclu. Šaty prodávám na bazaru, kdyby některá nevěsta měla zájem :) Velice jsme ocenila službu hotelu, která byla v rámci svatebního balíčku, a to žehlení šatů nevěsty i ženicha. Opravdu precizně vyžehleno :) Měla jsem trochu obavy z make upu a účesu, ale nakonec pro to nebyl důvod. Místní personál ze SPA je velmi šikovný. Mile mě překvapilo, že používají kvalitní profesionální přípravky (kerastase atd.). Fotograf - IDO production. Na fóru několikrát zmiňovaný a právem. Jejich fotky jsou opravdu krásné. Vykouzlí pohodovou atmosféru, díky čemuž nejste v křeči. Nic strojeného a pózy jako přes kopírák. Fotograf má k sobě ještě asistenku, která hlídá, zda není něco špatně s vlasy, skrčeným oblečením atd. Vzhledem k tomu že jsme si objednali pouze fotky v el. podobě (žádná alba), dostali jsme je za necelé dva týdny od obřadu přes elektronické úložiště. Předpokladám, že kdybychom ji objednali i papírové album, dodali by je ještě v době, kdy jste na ostrově. Za cca 5hodinové focení jsme platili 500 Euro. Dostali jsme všechny fotky v upravené podobě, cca 500 fotek. Formality - na překlady všech dokumentů doporučuji v Praze agenturu Altissima. Závěr: Jeden z nejkrásnějších zážitků našeho života. Hotely na Mauricius jsou na svatby skvěle připravení, jsou to vážně profesionálové, takže není nutné mít z čehokoliv obavy :)
Odpovědět
Diskuse pokračuje po 3 měsících
@lemorne Ahoj, moc děkuji za Tvoje shrnutí... skvěle napsáno :-) Plánujeme svatbu ve stejném hotelu teď v říjnu 2019, ale ještě nevíme, přes jakou agenturu. Zatím čekáme na kompletní nabídky. Jen bych se chtěla zeptat, na kolik dní jste byli a kolik to nakonec vyšlo?! Jestli tedy nevadí, že se ptám. :-) A letenky jste si zařizovali sami? Děkuji moc... :-)
Odpovědět
Ahoj holky, taky máme předvybraný hotel La Pirogue... :-)
Odpovědět
@kristyna03 My už ho máme rezervovaný. Už aby byl říjen. :-) Jaký termín plánujete vy?
Odpovědět
konec rijna nebo zacatek listopadu :-)
Odpovědět
@lapirogue Jakou jste nakonec vybrali agenturu :-)?
Odpovědět
@kristyna03 Nakonec "Dovolená snů". Dali nám nejlepší cenu a i jejich přístup byl super. :-)
Odpovědět
1
2
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?