2013, svatba u moře. Mauricius/Maledivy/Řecko. Plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Proč, kam a kdy se chcete jet vzít k moři? S jakou cestovkou a na kolik vás to vyjde? My zatím plánujeme svatbu u nás, ale čím dál tím víc se nám zamlouvá tato alternativa :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 nam rekli matrika v miste bydliste a ti to poslou do brna:-) oddaci list je pry nekdy druhy den a nekdy to trva treba 3. Ale p.Walter ti to rekne:-):-)
Odpovědět
@rozzaarka tak to by to mohli zvládnout i na tom Mauriciu :-) my to mame v Ut a budem tam do So možna do Ne :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 tak uvidis:-) kdyztak ti to BM posle postou:-) :-)
Odpovědět
@vede Dejte si s těmi ověřenýni kopiemi pozor! pokud ty kopie chcete použít později do zahraničí, a to chcete, tak to musí být ověřeno přímo u notáře s notářským razítkem! Ověření na poště ani u sekretářky nestačí! Musí to sám notář osobně podepsat, jinak to v zahraničí neplatí a nedostanete Apostilu /nebo jak se to jmenuje/. Řeklo nám to více notářů nezávisle na sobě. Rozdíl v ceně není nebo je maximálně dvacku.
Odpovědět
@rozzaarka no to bude muset ale do Irska,se v ČR moc neohrejem :-(
Odpovědět
@kalkulka ok diky za info :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@kalkulka tak to je dost dobry... diky za info:-)
Odpovědět
@rozzaarka @kalkulka Holky,tak ctu info, co mam od BM a stoji tam ,ze overena kopie staci i z posty,tak jsem z toho jelen :-|
Odpovědět
Já psala fakt info od notářů a jejich sekretářek, raději bych si to ověřila u nich, možná že v ceně ani rozdíl není, ale nejlíp, když si zavoláte do notářské kanceláře. Jedná se fakt o tu Apostilu. Pro nás to bylo taky překvapení.
Odpovědět
@kalkulka jasne rozumím , asi to pro jistotu udělám u notáře :-)
Odpovědět
@kalkulka já teda nevim,ale my to nechávali normálně udělat na poště, pak překlad od soudního překladatele a pohoda.. žádnej problém... takže nevím, kde se tohle vzalo.. :-)
Odpovědět
@nikus30 my se brali ve čtvrtek a odlítali v neděli večer.. tam je třeba 3 pracovní dny, aby ti to dali.. takže proto.. a pak jdeš na matriku v místě bydliště a oni to pošlou do Brna.. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@nikus30 my to měli taky tak.. a apostilu máme.. :-)
Odpovědět
@danny77 diky , my tam budeme pak jeste ty 3 pracovni dny,tak by to mělo byt ok:-) s tím ověřováním asi jeste pisnu do BM:-)
Odpovědět
@danny77 No nechtěla jsem plašit, jen jsem napsala to, co nám bylo řečeno. Takže, když se bereme ve středu a odlítáme v sobotu večer, tak se to s tím oddacím listem tam taky nestihne :( A prosím jak dlouho to pak trvá, než to přijde do Česka poštou? Protože teď nevím, na kterou adresu si to nechat zaslat.... děkuji.
Odpovědět
@kalkulka aha, tak to nevim.. nám to prostě fungovalo.. :-) no, nám přišel asi za měsíc.. docela jsem koukala, že jim to tak trvalo, ale ví bůh... my si to nechali pro jistotou poslat přímo do SVR, bylo nám to tak i doporučeno, protože prý se občas stávalo, že na zadanou adresu ten oddací list nedorazil - že ji zkomolili nebo co.. adresa agentury je ověřená, když spolu komunikují.. možná vám to stihnou dát, ale člověk nikdy neví... spíš bych s tím nepočítala.. :-)
Odpovědět
tak mi dnes prisla cena za soudni preklad u nas v Olomouci 395 kc za jednu stranu,tzn .790kc za jeden rodny list,predpokladam ,ze chteji prelozit obe strany :-|
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 to je divny, vetsinou se to dela na normostranu - tzn ne tolik stran, kolik ma rodny list, ale podle poctu znaku
Odpovědět
Nové rodné listy jsou jen jednostránkové. Pokud by to tak bylo, stačí zajít na matriku a nechat si ho vytisknout nově.....
Odpovědět
No tak asi jeste zkontaktuji někoho jiného a novy rodný list by se mi taky hodil,uz přece jen něco pamatuje :-)
Odpovědět
@rozzaarka prosim te,takže ty myslíš , ze bych teda za ten rodný list ,měla platit jako za 1 stranu,kdyby mi to udelali na normostranu ? ,chci to vyřešit ted jak budu v ČR ,ale nevim ,diky.
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 podle me by to tak melo byt, nekde jsem to tak cetla... ze se neplati za pocet stran, co das ty, ale za normostranu, coz znamena za cisty text, ne za tisic tabulek
Odpovědět
@rozzaarka ok diky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 http://www.soudni-preklady.cz/cz/soud... koukni do sekce cena:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 @vede holky dneska me trklo - ta overena kopie podle me staci z posty - na Mauriciu uz prece budeme pouzivat pouze ten preklad. Ceska overena kopie uz je tam kazdemu naprosto ukradena:-) hlavni je, aby ten soudni preklad mel vsechny nalezitosti. A @nikus30 bud uplne v klidu, p.Walter mi rikal, ze az mu dorucime vsechny ty doklady, tak to kontroluji a rekne ti, kdyby neco chybelo/bylo blbe:-)
Odpovědět
@rozzaarka super odkaz diky moc:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 nemas zac, poslala jsem jim dotaz, jeste i do nejake jine prekaldatelske firmy, tak ti kdyztak pisnu, co mi napsali:-)
Odpovědět
@rozzaarka no tam ,kde jsem psala ja mi napsali ,ze je to cena za jednu stranu,tak jsem jim dnes psala znovu a zeptala se ,tak budu cekat na odpoved :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, solidní překladatelská firma si účtuje od normostrany (NS) do té by se měl rodný list v pohodě vejít. Nevím, jak to mají soukromníci, ale agentury mají ceníky nastavené od NS. Zatím jsem sice překlady nezařizovala, ale před pár lety jsem v 1 agentuře pracovala, tak myslím, že se to nijak nezměnilo. Psala jsem teď bývalé kolegyni, kolik je aktuální cena, tak vám to sem pak napíšu, až se mi ozve.
Odpovědět
@vikynka33 diky ,zrovna jsem Ti chtela napsat,jestli nahodouuz nemas hotove preklady? :-D V jakem hotelu mate svatbu?
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?