2013, svatba u moře. Mauricius/Maledivy/Řecko. Plánujete?

Zobraz úvodní příspěvek
Proč, kam a kdy se chcete jet vzít k moři? S jakou cestovkou a na kolik vás to vyjde? My zatím plánujeme svatbu u nás, ale čím dál tím víc se nám zamlouvá tato alternativa :-)
Odpovědět
@vede no Ja v tom nejakej velkej problem nevidim,prijde mi to jako dobrej napad , a kdyz uz tam budem, proc toho nevyuzit,akorat by se zase musely vyridit visa,no poslu par mailiku a budu vedet vic:-)
Odpovědět
@nikus30 Jo to jo, já to myslela tak, že se SVR jsme my neměli problém:-). Že se nemusíš bát. Někdo tu má na SVR skoro averzi, tak jen, že je to v klidu:-). Jinak je to dobrý nápad. Taky jsme o tom přemýšleli.
Odpovědět
@vede a nepujdete do toho ? My jeste nejsme teda rozdnuti na 100% ,ale bylo by to fajn :-)
Odpovědět
@nikus30 Nene, snad někdy příště. Letíme na Ma v létě a to je v Emirátech nesnesitelné vedro. A to by nebylo nic pro nás:-). Mám známou, která tam žije a na léto jezdí sem. Řikala, kdyby děti nemusely do školy, tak sem letí už v květnu a tam se vrací v říjnu...
Odpovědět
@vede tak to chapu ,Ja uz na velka vedra taky moc nejsem asi starnu nebo co,driv jsem vedra milovala :-)
Odpovědět
@nikus30 ahoj.. my jeli přes SVR a měli 2 dny stopover v Dubaji.. nemůžu si stěžovat, vše zařídili a vše klaplo na jedničku.. když jsem poptávala BM, tak mi řekli, že Dubaj si mám zařídít sama, že to nedělají a prý by mě to vyšlo dráž..že mi dokážou ale něco doporučit.. to jsem nechtěla.. SVR zařídili víza, ubytování, transfer a fakt dobrý.. akorát záleží na tom, kdy letíte, my tam byli 20. září a teplota 40C.. fakt mazec.. takže to fakt nedoporučuju, chce to letět tam dýl na podzim nebo v zimě :-)
Odpovědět
@nikus30 Me se Dubai moc nelibi, tak jsem tohle ani nechtel, ale v zasade neni problem se domluvit s BM a v Emirates si objednat stopover - Emirates maji na webu, ze to zajistuji, pokud s nimi letite. @danny77 A kde jste pri tom stopoveru bydleli? Letistni hotel, v centru nebo na plazi?
Odpovědět
@alfred1 bydleli jsme v centru.. na pláži ne.. taky proč, když jsme tam byli 2 dny a to jsme chtěli vidět město a ne pláže... ty prý tam nejsou nic moc.. tak nevim.. nevim, jak to má BM, ale když jsem se na to vyloženě ptala, tak mi řekl, že si to mám zařídít sama, že mi dá tipy na ubytování.. ale to je vše.. normálně na týdenní a delší dovolenou bych tam nejela, ale 2 dny byly OK.. aspoň vím, co tam mám čekat.. :-)
Odpovědět
@danny77 Diky všem za info. Ted me děsí to vedro,jak jsi psala,my poletime totiž taky v záři :-( v Dubaji by jsme chtěli byt max prave ty 3 noci . Hotel si klidne zařídíme sami,popřípadě i visa,spis bych chtěla , aby prave zařídili ty letenky :-) kdy jsi se na to v BM ptala ? Ted někdy ? Prosim te jak daleko je to tak asi z letiště do centra ? No nic vecer zkontaktuji p. Waltera a uvidím ,diky
Odpovědět
@danny77 Jo tomu rozumim a kdyby tam ten stopover chtel (coz nechci), tak bych si to zaridil sam. Stopover by me asi spis zajimal v jinych mestech. @nikus30 Myslim, ze letenky vam zaridi jak si reknete (maximalne bude trosku jina cena za ne). Ja jsem taky rekl primo ktery let a ktera sedadla chci a nebyl to zadny problem. Kdyz reknes proste ktery den a jakym letem chces letet, tak ti to zaridi. Nabizeli mi let pres Pariz s moznym stopoverem v Parizi. Jenom to budete mi slozitejsi o zavazadla, nez pri beznem prestupu.
Odpovědět
@alfred1 jj o Paříži jsem slyšela ,ze je to tam trosku složitější :-( ze se cena by šla asi na horu s tím počítáme . A vy letite take přes Blue Marlin ?
Odpovědět
@alfred1 tak kdybych letěla přes něco jinýho než přes Dubaj, tak bych asi dělala stopover tam... ono to lze dělat tam, kde máš přestup.... to dá rozum, ne?? ale v Paříži jsem byla několikrát, takže pro mě by tenhle let fakt byl zbytečnej.. nehledě na to,že do Paříže se podívám ráda, ale na víc než 3 dny.. :-) my to zařizovali 2 měsíce před odletem, takže jsem byla ráda, že nemusíme řešit víza apod, protože sami nemáme času nazbyt - jsme dost pracovně vytížený, ještě abych někde něco lovila na poslední chvíli.. kdybych to měla tak jako vy - cca rok dopředu, tak si to klidně zařídím taky sama.. :-)
Odpovědět
Článek se načítá
@nikus30 tohle mi Walter řekl v srpnu.. letenky nejsou problém..je tam cca 500, příplatek za letištní taxy, nic víc.. prostě přebookujou let na Mauricius na jiný den, což asi nebude problém, neboť ta linka tam lítá denně a vy to máte rok dopředu.. letadlo na Mauricius sice bývá vyprodaný, ale takhle moc dopředu snad ne...:-)
Odpovědět
@nikus30 jo ještě.. letiště je ve městě, cca 6 km od centra - kde jsme bydleli..ale ono je tam všechno tak roztahaný, že se bez taxíku stejně nehneš.. :-) řekneš centrum, ale napříč to má taky třeba 30km.. :-)
Odpovědět
@danny77 aha takže to je čerstvá informace,tak kdyz budu chtít jen letenky,tak by to snad nemel byt problem :-) taxiky,ale zas tak drahy asi nejsou ne ? Kdyz by jsme tam byli jen tak na krátko ,tak by jsme museli jen taxi ,aby jsme ušetřili čas :-). jeste jednou diky za info :-D
Odpovědět
@nikus30 letenky ti zařídí v BM, ostatní asi sama, já už to víc neřešila.. času na to máš dost, tak to nebude problém.. :-) taxíky na naše poměry jsou tam dost levný.. myslím, že mají nástup cca 3,-AED a pak tuším ve dne 1,80 AED za km, v noci je to o trochu víc, ale oproti nám je to pořád brnkačka.. :-) nebo se domluvíš se soukromým řidičem, tak jako jsme to měli my.. domluvili jsme si taxu na hodinu a on nás pak vozil jak dlouho jsme chtěli a ukázal nám, co jsme chtěli.. fakt byl moc prima.. :-) bez nich se fakt nehneš, když jsme chtěli z našeho hotelu do Dubai Mall pěšky - tak to vypadalo, jak to je blizoučko a ono to bylo 7 km... :-) a to je to fakt v centru.. :-) jediný problém je, že jsou tam ukrutný zácpy - a to vše zaplatíš v taxíku.. neboť ono to počítá nejen na ujetý km, ale i nějaký čekání.. my tam byli o jejich víkendu (pá-so) a to nám ten řidič říkal, že není provoz, že jinak tu trasu, co jsme jeli půl hodiny, jedou v běžným provozu třeba 1,5 hodiny.. to se pak soukromý řidiči moc nevyplatí.. :-)
Odpovědět
@danny77 mas pravdu casu je dost,vypada to ,ze by jsme tam byli taky pa-so;-) coz by bylo teda fajn ,podle toho ,co pises.Nic jdu zkontaktovat BM,diky
Odpovědět
@nikus30 Ba ba, tedy jako ano :-) V Parizi bych to nevidel jako slozite (ani vizum neni treba), ale spis me vadi celkove podminky, parametry a rizika letu pres Pariz :-( A krom toho, do Parize se da dojet kdykoli, to asi nema smysl se s ni "zdrzovat" pri tehle ceste.
Odpovědět
@danny77 IMHO na pripravu vseho staci mesic. My uz mame nyni vse hotove a venujeme se jinym vecem, jelikoz uz neni co vymyslet :-) No ikdyz ja jeste musim zhubnout a dojet si do Vidne pro nejakou echt peknou kosili 8-)
Odpovědět
@danny77 A co to jejich metro? Neco jsem videl, ze maji nejake predplacene karty, ale s ohledem, ze tam nechci, tak jsem to vic nezjistoval. Byly jste se podivam na te sjezdovce?
Odpovědět
@alfred1 metrem jsme nejeli, neboť 2 nejbližší zastávky u našeho hotelu byly zavřený, což nám ovšem nikdo neřekl, takže jsme šlapali v tom vedru pěkně hezky.. a vzhledem k tomu, že je dost omezený - trasově.. tak skoro vždycky potřebuješ kombinaci matro-taxi, tak to nemá smysl už vůbec.. ale byli jsme se podívat v tý hale a hezký, nový, moderní, stejně jako celá nová část Dubaje.. :-) no a když se tomu takhle můžeš věnovat, tak je to prima.. já na to prostě čas neměla, takže jsem byla ráda, že to mám bez starostí.. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 jestli si ten stop zaridis pres SVR, jen bacha na zabookování letenek u BM, aby ses nesekla v datech:-):-) V tom zari, kdy jedete uz je v Dubaji o neco lip, nebo porad jak v lete? To je tam pry fakt na chcipnuti:-):-)
Odpovědět
@rozzaarka pry je tam na chcipnuti :-D Nejak nechapu jak to myslis s tema letenkama a s daty,jsem dnes nejaka pomalejsi :-D
Odpovědět
@nikus30 No aby ses nespletla treba v datumech :-) Tady to tak velky problem neni, ale pri delsich letech dokaze casovy posun obcas udelat solidni bordel ;-)
Odpovědět
Jeee to me vubec nenapadlo,ze bych si mohla splest data,já myslím , ze to v pohode zvládnu :-D :-D Jinak BM uz zařizuje i hotel + visa při stop overu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 tak tim padem jsi v klidu, kdyz ti to zaridi vsechno:-):-) spis jsem myslela, aby jsi pak dobre napsala napr.: odletame v 1.9. z Phy do Dubaje, tam zustaneme 3 noci, takze Dubaj - Mauricius az 4.9. a zpatky uz v kuse (nebo obracene, jestli tam chcete cestou zpet):-) Je mi jasne, ze to zvladnes, jen opatrne s temi daty:-):-) den sem, den tam a pak je vsechno jinak:-):-) taky vzdycky data pocitam velmi velmi opatrne:-):-) ale kdyz to mas vsechno pres jednu agosku, jsi v klidu:-) kdyztak je zazalujes:-D:-D
Odpovědět
@rozzaarka Jasně rozumím :-)) věřím ,ze to muže byt někdy problem :-) .my jeste nejsme rozhodnuti na 100% , visa I hotel by jsme si asi zaridili sami ,visa se zaridi online pres fly emirates,stoji cca 1500 na osobu , co mi přijde ok, o víkendu bude porada :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikus30 tak uvidite:-) my jeste premyslime o noci dvou navic, ale buhvi, jak to bude. zas at mame klid na zarizeni rautu:-) hlavne at se tam neudusite:-D
Odpovědět
Mám takový dotaz. Dáváte oznámení před svatbou o tom, že se budete brát, nebo až po o tom, že jste se vzali?
Odpovědět
@rozzaarka no my prave bud Dubai ,nebo taky noci navic :-))
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?