Svatba v kostele. Musím být dodatečně křtěná?

Profilova fotka
Ahoj holky. Chtěla bych se vás zeptat ... Plánujeme s přítelem svatbu v kostele, on má za sebou Svaté přijímání a já nejsem ani křtěná. Nemá některá z vás zkušenosti, jak to probíhá? Zda musím navštěvovat hodiny náboženství a být dodatečně pokřtěná nebo to už v dnešní době není potřeba? A musí se přítel před svatbou vyzpovídat? Má z toho hrůzu :-D Díky moc za odpovědi.
Odpovědět
Profilova fotka
Koukám, že se to řešilo v nějakém předešlém příspěvku, ale kdyby se našel někdo, kdo by mi řekl (ať už z vlastní zkušenosti nebo z okolí), jak to chodí v případě, že je křtěný jen jeden, budu ráda. Díky.
Odpovědět
Ahoj, tak co já vím tak záleží hlavně na faráři, ale přítel se nemusí křít prostě stačí jen když je pokřtěn jeden. A zpověd určitě není potřeba do toho tě nikdo nutit nemůže, samozřejmě pokud je obřad se mší tak většinou nevěsta i ženich jdou k příjmaní, ale u vás bych volila tu kratší verzi a příjmání tak není.. Určitě najděte fajn faráře a máte to uplně v suchu :-)
Odpovědět
ahojky, stačí když je křtěný pouze jeden - nemel by vám nikdo bránit - ty budeš brána jako nevěřící tak pak jen musíš slíbit a nekde podepsat, že nebudeš bránit partnerovi ve víře a ve vychování dětí ve víře - obřad buď se mší nebo beze mše, u vás asi raději bez, ne? :) kdyby byla se mší tak ty si potom nemůžeš jít "pro oplatek" což je vlastne vyvrcholení celé mše, manžel ano ale rok pred obradem by mel jit ke svate zpovedi - pokud je ale jedna polovina neverici tam myslim ze lepsi beze mše a k tomu staci pokrteni jednoho
Odpovědět
kamarádka měla svatbu v kostele, ona křtěná nebyla, její přítel ano, musela se nechat pokřtít před svatbou, vyzpovívat se nemusíš, jen budete muset chodit na nějaká sezení a povídání s farářem ale je možné, že každý fararář to řeší jinak, nejlepší je se zaptat v kostele, kde chcete mít obřad
Odpovědět
@iifca ahoj, tak my to máme uplně stejně. On je pokřtěný a já ne. Pokřtěná být ani nemusím, jen se to musí posílat ke schválení biskupovi. Vyplnili jsme strašně dlouhej formulář, ten se poslal tomu biskupovi. Pak jen došli na matriku podepsat další. No a teď chodíme na jakési ohlášky, celkem asi 6x, kde nám povídá o tom, jak překonávat těžkosti v manželství (např. zdali se k parnterovi chováme tak, aby neměl strach být otevřený a tím pádem nebyl nucen lhát) K tomu mému mluví stylem "Bůh řekl" a ke mně "naše víra věří, že", takže mi to předkládá, aniž by mne do něčeho nutil a řekl mi, že zda-li se nechám po svatbě pokřtít nechá čistě na mne, jak to budu po svatbě cítit.
Odpovědět
Profilova fotka
@iifca Jsem na tom stejně. Nejsem ani křtěná, ani věřící a svatba bude církevní. Ovšem beze mše. S partnerem musím chodit k oddávajícímu faráři na přípravu. Je to cca 6 sezení. On s Vámi bude mluvit o tom co pro Vás znamená manželství a pod. Po tomto sezení knez žádá za oba o schválení sňatku biskupa nebo koho. Musíš podepsat že nebudeš bránit výchově dětí ve víře a je to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Taky budeme mít svatbu v kostele a přítel není křtěný. Farář to vzal v pohodě, prý se jen formálně žádá o svolení církve... Což je ale samozřejmě schváleno. Ke zpovědi nemusíš, to je spíš kvůli příjmání - což bez křtu stejně nemůžeš. Absolvuješ pár sezení na faře :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Teda holky, díky moc za odpovědi. Všechny jste mi moc pomohly a rozhodně i usnadnily rozhodování. Díky.
Odpovědět
@iifca my jsme měli svatbu v kostele zrovna minulou sobotu...manžel křtěný nebyl, nechal se pokřtít zrovna v ten den, stejně tak biřmovat a byl i na svatém příjmání..já před tím křtěná byla a ke zpovědi jsem ten den musela..nevím jak to funguje jinde..je to různé a záleží vážně na faráři.. jinak my oba jsme věřící tak možná proto to u nás bylo tak důležité.. manželé jsme už 5 let, a řekli jsme si, že po 5 letém výročí přesně na den to zpečetíme znovu a to přímo před Bohem...a nelitujeme toho..byl to moc krásný povedený den..až budou fotečky tak nějaké dám... svatební šaty jsem, já ale už neměla..jelikož už jsem jedny měla a manželé jsme už byly..navíc jsme to měli přes 2 hodiny..takže já bych v kostele v šatech zmrzla..bylo tam jen 10 stupňů a venku 25 stupńů skok jako blázen..takže jsem měla kalhoty,ale neřešila jsem to.. pokud budete mít vy jen obřad tak to v šatičkách vydržíš.. přeji ať se vám váš Den D vydaří na jedničku..svatba v kostele je na celý život..nikdy nejde rozvrátit..i po rozvodu stále patříte k sobě.. :-)
Odpovědět
1
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?