Zimní svatba - únor 2013

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Je tu někdo kdo plánuje svatbu na Únor příštího roku? Co říkáte na zimní svatbu a co vše už máte zařízené?
Odpovědět
Holky, právě jsem přidala diskusi ohledně svatebních darů. když se budete nudit, mrkněte na to. Zajímal by mě váš názor. :-) http://www.beremese.cz/diskuse/svateb...
Odpovědět
@hanajdesign Taky zdravim :) No ja jsem puvodne chtela podzim ale skrz rodinu jsme vybrali leden. No obrad bude cirkevni jsem verici a pritel taky ale zas zadni fanatici :) Jsem v ceskoslovenske husicke cirkvi a pritel v rimskokatolicke ale ne oficialne takze kostel bude husickej :) Je to moderni kostel coz nam bylo prvne lito ale zas si rikam bude to neco noveho :) Ke vsemu mame fararku takze pro starsi osoby to bude asi dalsi sok :-D Jinac vsechno se bude dit v Olomouci :) No a barvicky vybiral pritel.Chce bilo-cervenou.Ja jsem teda chtela hnedo-zlatou ale zas jakou volit kytku kdyz saty mam ivory? :( Jinac kyticky budou karafiaty a do nich strasova ozdoba a nebo gerberky.No sice mi karafiaty vsichni rozmlouvaji ale jeste budou koukat co jim predvedu :-D Na sebe asi hodim kabatek mozna kozisek i kdyz ja moc ty chlupatiny nemusim ale mam takovej pocit ze k tem mim krajkovim satum by byla chlupatina moc hezka.A strih satu mam spis letni.Ja jsem chtela saty krajkove coz taky mam a krajkovy rukav jenze takove jsem uz nesehnala :( A jak to mate vy??? Jsem cetla ze chces barvy cappuccino,seda,modra a bila.To vypada dobre ale zas nebude to moc ledove v zime?Ja jsem chtela jeste k te bile a cervene dokonbinovat stribrnou ale vubec netusim jak :( Takze ji asi vynecham-
Odpovědět
@verunka11221 Možná ty barvy budou trochu ledový, ale v zimě se to hodí víc než na podzim nebo na jaře. Mám ty barvy ráda. A i když si to spousta lidí nemyslí, na mě působí teple. :-) Šaty budu mít splývavé s dlouhým rukávem. Vepředu lodičkový výstřih a vzadu hluboký do V. A pod šaty bude béžová krajková halenka, která čistě bílé šaty krásně doplní. A jestli mi v tom bude zima, budu si pod to moct vzít ještě jednu vrstvu - obtáhlé triko tělové barvy. V pase béžová stuha. A se závojem ještě nevím. Mám ráda jednoduchost a nerada bych to nějak přeplácala. Možná budu mít ve vlasech jen nějakou květinu. No a když bude velká kosa, vezmu si kabát. Buď si od někoho půjčím ve svatebních barvách nebo "zakontrastuju" svým retro červeným kabátkem a la 60. léta. Uvidíme. Třeba navleču nějakej chundelatej svetr. (Je to ještě daleko.) Husitské kostely nejsou špatné. Taky tu máme v Havlíčkově Brodě jeden, kde se bralo už několik mých kamarádů. A my jsme s přítelem původně měli mít svatbu v husitském v Jihlavě. Je gotický a čistý bez zbytečné výzdoby. Jsme taky věřící, takže by nás tam pustili. Jenže nakonec to budeme mít asi přímo v mé rodné vsi, protože v Jihlavě bychom museli mít hostinu v hotelu nebo restauraci. Nemáme moc financí, takže vymýšlíme co nejskromější variantu. Máme ve vsi modlitebnu naší církve, kde si za minimální poplatek můžeme udělat hostinu sami. A Jihlava je už odsud daleko. Takže hledáme nějaké hezké nebo aspoň vtipné místo na obřad. Preferujeme exteriér. S blátivou variantou musíme taky počítat, ale to už nějak půjde zkombinovat. Svatbu jsme začali plánovat teprve před měsícem, takže máme ještě hodně práce. Na druhou stranu, když nám nejde o rezervaci místa, na co s tím vším plašit tak moc dopředu? :-) A termín ještě přesně nevíme. Ty prezidentský volby nám to pěkně zavařily. Takže zbývá už jen sobota 19.1. a 2.2. Chcem to co nejdřív, protože už chceme být prostě oficiálně spolu. :-)
Odpovědět
@hanajdesign Tak jako ze se hodi na tohle rocni obdobi to bezdepat :) No ja si myslim ze zima ti bude urcite :) A zavoj bych nedavala ja nevim proc ale me se k zimni svatbe nejak zavoj nezda.Nebo aspon ve vetsine pripadu.Prave me to prijde moc kdyz nevesta ma kabatek a k tomu jeste zavoj.Ke vsemu budes mit krasnej vystrih zezadu a zavoj by ho jen schovaval.No ja mam vyhodu ze kostel je vytapenej je z roku 1927 takze fakt novodoba stavba.Z venku teda po pravde hezkej neni ale interier se mi libi ke vsemu zrovna opravovali podlahu a varhany :) Takze vse bude tip top :) No ja vim termin ani ne mesic :-D Ke vsemu v zime to je vic v pohode neni hlavni svatebni sezona takze fakt neni kam spechat :)
Odpovědět
@verunka11221 Jen to chcem stihnout do všech jarních prázdnin a už i 2.2. by mohl být problém, protože předtím jsou pololetky. Ale zas tolik dětí v příbuzenstvu nemáme. A taky jsem zvědavá, jak se bude svatební šílení kloubit s tím vánočním. Letos nám to pěkně splyne v jeden velký shon. :-D A k tomu venkovnímu obřadu jsme s přítelem dostali odvahu jednoduchou rovnicí - vymrzlý gotický kostel vs. venkovní mráz (s určitou šancí, že do toho zasvítí sluníčko)? Hele, teď koukám, vy máte svatbu ve středu! Jak jste k tomu došli? To je pozoruhodné. :-)
Odpovědět
@hanajdesign No datum jsme si vybrali skrz cas a taky ze ve vsedni dny byva vse volne :) Na pripravu mame trosku zkracenej cas tak jsem se bala jestli se vse stihne a taky nechci zadne problemy s vybiranim hospody ci fotografa.Vlastne vse musime mit zarizene do prvni pulky listopadu takze na to meme zhruba mesic a pul a z toho uz je pulka fuc :-D Na druhou pulku listopadu a na prosinec se nemuzem spolehnout to bude tolik prace ze doma jen prespime.No a pak jsou svatky to se nic nestihne zaridit.Ke vsemu pani fararka jede v druhe pulce ledna do lazni a ja jsem za kazdou cenu chtela ji ponevac to je rodinna znama.No a ke vsemu rodine ani pratelum to nevadi :) Detem skolou povinne se udela proste volno z rodinnych duvodu,ti co jsou v duchodu nemaj co resit a zamestnani si to uz zaridili no a nekteri jsou vlastnimi pany takze taky neni problem :) No a ke vsemu kdyz nekam zavolam tak maj volno na tenhle datum :-D
Odpovědět
@verunka11221 Ještě aby neměli volno. :-) Je to kousek po Silvestru. Všude jsou inventury. Na to si budem my muset dát majzla, když budem chtít něco nakupovat na hostinu. To ale tu svatbu nepotáhnete dlouho do noci a hosté budou asi z okolí, ne? Kamarádka je toho názoru, že je dobré udělat svatbu v pracovní den, protože aspoň se vytříděj lidi, pro který nejsme tak důležití, přijedu jen ti, kterým na tom opravdu záleží. Na jednu stranu ano. Na druhou naše rodiny to mají k sobě hodně daleko (cca 140 km), takže i když chcem hostinu zakončit ještě ve slušnou hodinu, přesto jich hodně přespí do druhého dne. Možná bych uvažovala o pátku, kdyby to bylo v létě a všude bylo plno, ale i mně ta sobota přijde docela fajn. Jiná věc bude, pokud bychom zjistili, že většině rodiny ani oddávajícímu se termín nehodí. No uvidíme. Ale termín už to bude chtít rozseknout - hlavně už to říct i rodičům. Rozhodli jsme se nedávno, takže si chcem napřed dobře promyslet důležité věci, než do toho necháme kecat ostatní. :-D
Odpovědět
@hanajdesign No rodinu mame v Olomouci a v Prostejove takze opravdu pohoda.No ja si myslim ze potahnem ponevac jsou svatebcane velice akcni a nekteri uz maj domluvene volno na dva dny :-D No jinac hlavni je datum jak je stanovene tak uz je to pohoda.Ale bez datumu to jsou nervy clovek nevi jak se zaridit.
Odpovědět
@hanajdesign Zdravím kolegyňko :-). Se přiznám, že dekoraci zas tak moc neřeším. Mám v plánu jen průhlednou vázu s gerberami, které budu mít i ve svatební kytici a taky ve vlasech. uvažovala jsem taky nad kaly, ale ve vlasech by vypadaly blbě....tak jsem je nahradila gerberami, které by měly vydržet i v mrazu. S těma větvičkama to je dobrý napád :-), pokud to bude sedět s šaty (což určitě u tebe bude :-) ). Vlasy budu mít rozpuštěné vlnité a tou kytkou....mám přirozeně vlnité vlasy a v těch se citím nejlépe a myslím si, že mi i nejvíc sedí. Jinak koukni na můj profil...jsou tam šaty, kytka i účes.
Odpovědět
Ahoj, já mám svatbu na konci ledna a dekoraci mám bílo-vínovo-zlatou. Mám v plánu na bílý ubrus, vínovou organzu a bílé svíčky omotané zlatými perličkami na niti, popř. to ještě něčím zlatým lehce doplnit. Budete mít na sobě nějaký kabátek. Máte už boty. Já nemůžu sehnat bílé lodičky.
Odpovědět
@patricie78 Ahoj, lodičky....no to bude děs....už to vidím....hodlám sehnat buď v bílé, či červené barvě. A jelikož jsem dost vysoká budu muset sehnat baleríny. Já se s konečnou platností rozhodla pro kabát v bílé barvě z obyčejné konfekce. Nad dekorací musím ještě trošku popřemýšlet....
Odpovědět
Červený lodičky seženeš v pohodě. Já jsem začala shánět bílý, a přestože jsou taneční, tak má zatím jen Baťa za šílený peníze.
Odpovědět
Článek se načítá
@patricie78 nejde jen o barvu, ale i o styl...
Odpovědět
Já mám v plánu v povánočních výprodejích koupit kozačky světle hnědé až šedé barvy (barva svatby). Tak jako tak si chci letos pořídit nové kozačky a takhle budou mít hodně slavnostní premiéru. Do sněhu bych v lodičkách nešla. Ani to focení v závějích na vysočině si nedovedu představit v něčem nízkém. Brrr. A potom se přezuju do béžových balerín, které už nosím. S kabátem uvidím podle aktuálních teplot. Jsem zvědavá, jak nám všem vyjde počasí. Bude to to nejdobrodružnější na celých přípravách. :-) cital: stanovili jste si, do kolika "mínus" uspořádáte obřad venku a od kolika už ne? Teď po tom létě si nedokážu představit, jaký mráz jsme schopni snést. :-D
Odpovědět
Baleríny na obřad fakt nééééé. To bych nedala. Baleríny budu mít samozřejmě tam kde bude probíhat hostina - tedy v teple :-). Na obřad budu mít určitě kozačky. Tento rok si musím stejně nějaké pořídit nové botky ... Barvu kozaček řešit nebudu - nepůjdou stejně vidět, takže to vidím na černou barvu. My jsme si řekli, že svatba nebude venku pokud nebude bláto a pokud nebude pršet, či velmi, ale velmi hustě sněžit. Předpokládám, že 2.2. bude slunečno, -5 a 10 cm sněhu :-D . Myslím si že hranice je okolo - 10 až 20 stupňů. Asi taky jak pro koho...
Odpovědět
Profilova fotka
@cital Ja bych se bála trochu jestli nebudu mit cerveny nos:) ale venku je to urcite hezci
Odpovědět
@paola1 To se zamaskuje make-upem 8-)
Odpovědět
@paola1 Červený nos v kostele nebo venku? Navrhuji venku. :-) No ale navíc to k tomu patří. Já hlavně budu mít umrzlý prsty na rukou i na nohou, protože se mi špatně prokrvují. Myslím, že ani rukavice to nezachrání, když budu muset celý obřad držet ledovou kytku. Ano, my 19.1., pokud se na tohle datum dohodnem, budeme mít taky slunečno, -5 je optimální. Sněhu klidně 70 cm. Po poledni už bude vyhrnuto. A kolem zúžených silnic budou trčet 2 m vyhrnutého sněhu. :-D Ať žije Vysočina.
Odpovědět
@hanajdesign Týjo...ty budeš mít svatbu na Vysočině....tak to je super :-). Já v takovém neznámem kraji, který je, ale terénem a krásou na tom úplně stejně jako Vysočina :-). Já bych radši méně sněhu...tak do těch 20 cm, protože už vidím svého nastávajicího jak odhrnuje ty kupy sněhu den předem...no to by byl boj!
Odpovědět
@cital Mně je kdyžtak prohrne tatínek sněžnou frézou nebo bagříkem (na takové kalamity je vybavený). :-D Ženich bude ještě tou dobou na jižní Moravě a o sněhu nebude mít ani potuchy. :-D
Odpovědět
@cital Kolem Opavy je to krásný. (pokud to budete mít tam) A pokud by bylo bláto a museli jste do kostela, tak pokud to bude ten z tvé fotogalerie, pak bych nevěděla, na kterou variantu se víc těšit. :-)
Odpovědět
@hanajdesign Nene ten to nakonec nebude, původně jsme to chtěli místo venku tam, ale nějak se nám z toho kostelu neozívají :-(. Jako zima by v tom kostele byla stejně stejná jako venku...tak co, že :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanajdesign tak taskové ty hřejivé polštářký do kapes u kabatu:))
Odpovědět
@paola1 Jo, ty jsou dobré, ty jsem měla jak jsme letos lezli na Mont Blanc, fakt to pomáhá :-D .
Odpovědět
Holky, tak jak pokračují přípravy? V tomhle počasí už můžeme začít zkoušet. :-)
Odpovědět
ahoj my mame svadbu teraz v zime 24.11.2012 z dovodu, ze som silne alergicka na pel a ine blbosti, tak som povedala, ze pre mna je to asi naj obdobie,keby nemusim brat ziadne lieky , nasi si myslia, ze som blazon, ale vedzte ci nie v lete topia sa kolace, je horuco vsade ano su pekne fotecky, ale nepoterebujem byt na liekoch a smoklit, takze som rozhodla v zime zrovna na naordky mojho chalana. viem mozno som blazon, ale v jari nie vsetko kvitne a v jeseni odkvita takze nie a neznesiem lalie to som povedala, ze v ziadnom pripade , lebo by som sa ocitla na infuzii, su velmi aromaticke
Odpovědět
@hanajdesign Nazdárek, pomalu se vlečou ... nakonec mi to nedalo a vymyslela jsem již výzdobu ;-) . Jinak toho mám hodně, ale hodně před sebou.... Začínám mít obavy, že zmrznu :-). Jak jsi na tom ty?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj my máme svatbu 22.2.2013 :-). Oba zimu zbožňujeme proto tento termín ale odezva z rodiny nebyla moc kladná :-(
Odpovědět
@nefertary To jsi trefila přesně! Celá rodina a i kamarádi jsou v šoku, že se bereme v zimě. Ale přesně jak říkáš ty....oba milujeme zimu a je to přeci naše svatba ;-) . Já se vdávám 2.2.2012 ... takže o 2 méně :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
@cital Přesně tak je to NÁŠ den:-D. Máš taky hezké datum :-). Nejhorší je, že má rodina je 300km daleko, takže to strašně řeší, že bude kalamita a tak :-| Ale když řeší zimní dovolenou tak kalamita není problém :-S
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?