Viniční altán, Praha. Máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, chtěla bych se podělit o zkušenosti s těmi, které plánují svatbu ve Viničním altánu nebo ji tam už měly. A zejména by mě zajímalo zda tam někdo taky bude mít/měl hostinu. Momentálně jsem totiž jednáním altánu dost znechucená a chtěla bych se ujistit, že je to jen mými přehnanými nároky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ehm my UŽ také rozdáváme oznámení, respektive konečně dorozdáváme těm, které jsme dlouho neviděli. No máme jich tam ještě cca 15... Nicméně partnerovi jsem dala na starost 1!! oznámení a stejně ho předal blbě. Nechápu, jak může někdo kamarádovi Marku Novotnému dát oznámení s jiným jménem. Pochopitelně oznamko Marek Novotný doma leží v krabici a jakou obálku mu partner dal, to bohužel nevíme. Takže teď se doma pídim, čí oznámení mu valstně dal. Bože pomóóóc. No lakys to vaše pečení doma, to teda smekám, musí tě strašně bolet záda... auuu. Já taky zkoušela péct - udělala jsem 3 plechy a odpískala jsem to. nemám chuť se ničit před svatbou koláčkama :))) No jinak u nás již pracují nervíky na všech frontách, děsně jsme se pohádali se ségrou, což je "velice příjemné" v tento čas... Stále u mě pokračuje jakýsi vnitřní třes a bojím se, jak a kdy zařídím tu spoustu věcí, které mám napsané na papíře. Uff, už 14 dní se snažím dokopat udělat svatební noviny, zatím jsem si jen stahla něco z webu a tím to skončilo. Chci udělat ještě tombolu + nacvičit vtipný 1.tanec. No to máme co dělat. Ženich si byl sednout včera se svým svědkem a probrat detaily, "přišel" (připotácel se) v půlnoci a nějak to neustál, ve 2 v noci uklízel celou koupelnu, tak se tam dnes úplně bojím jít. Pochopitelně u mě bezesná noc, miluju celonoční chápání... Jsem KO.
Odpovědět
Elleye, tak to jsi měla v noci veselo ]-(
Odpovědět
ellye: s vnitřním třesem se přidávám k tobě do klubu od rána mi příjde že jsem na něco zapoměla a nevím na co. No už se nám to kvapem blíží :-). O víkendu jsem taky oznamaka rozdávali zbyly nám 3 ze 75 to jde a ty dneska pošlu poštou :-). Koláčky byla brnkačka s tchýní a tetou :-) po lahvince dobrého vínka mi už bylo stejnak všechno jedno :-). Konečně jsem taky domluvila podrobnosti na večer a doufám, že všeho bude dost. Budou 3 kýty cca 12 kg / kus, řízečky 3 kg kuřecí, 3 kg prasečí, 25 bochníků chleba, 50 rohlíků na jednohubky. pak 3 x salánová mísa ( 1/2 kg ) a 3 x sýrová mísa ( 1/2 kg ) , kopa zeleniny a těstovinový salát. Taky utopenci a nakládaný hermelín od každýho velká zavařovačka asi 5 litrů ? Ze V alkoholu už jsem se ztratila máme toho cca 1/2 pokoje do výšky 90 cm :-) + 3 sudy piva. Co myslíte bude to stačit ?
Odpovědět
Profilova fotka
Ehm lakys, kolik že máte lidí???? 3 kýty tj 36 kilo masa, 6 kilo řízků, 25 bochníků atd...?? Kde že je tahle skvělá párty?? x-) x-) x-) Začínáš mě děsit, že my toho máme málo.... 1 kýta, 4kg řízečků, 3 kg roostbeefu, 2 kg rajčata s mozarelou, 1,5kg salámy, 1,5 kg sýry, 3 kg kuř.špalíčky+křídla, a pak ve 22 hod guláš... + zelenina, ovoce s fontánou... Jj v noci bylo velice veselo, ale beru to s nadhledem.. akorát dnes mladý pán nafasuje rukavice, kýbl, Savo a v koupelně se bude dát jíst z podlahy. Bílá rukavice ho nemine :)))))) Celou koupelnu jsem naleštila v pátek, byla jak ze škatulky! Nastoluji tvrdší režim před svatbou, aby mi nezlenivěl :) Už jste byl někdo další v altánu?
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: z toho mnozstvi by mel nezavisly pozorovatel dojem, ze chystate nejake tezke obzerstvi pro vsechny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ellye: taky me zajima, pro kolik lidi to mas. Ja mam ted jen pro srovnani oslavu nasi mamky, ktera mela 40 lidi. Uz ted se bojim, ze toho mame my malo :o)
Odpovědět
to nevím měli by jsme mít cca 80 lidí a nevím jestli to není málo, ale zase kdyby to zbylo tak by mě to taky mrzelo, ale snad hlad mít nebudou :-) do altánu se chystám příští týden :-) potřebuješ něco zjistit ?
Odpovědět
lakys: uf, tohle budete jíst týden :-D
Odpovědět
sand ne zase 80 lidí je dost a bojím bojím, že jich dorazí i víc a kdyžtak je to vlese kde se nějaká divá zvěř najde co by to dojela
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: nene nic nepotřebuju, jen mě zajímalo, jak jste dopali :)) Tak příští týden. Lakys toho jídla máte mraky, neměj strach, že bude málo. Máte 42 kilo masa (kýty a řízky) + ty talíře + salát + utopence a hermelín 5ti litrovkách, tj. v každé lahvi cca 30 kousků, že jo? Takže si to spočítej - 80 lidí - to bude muset každý (včetně tebe x-) ) zbaštit min. půl kila masa a k tomu 1/3 bochníku chleba. To vše bude mít bohatě obložené zeleninou, salám a sýr cca 40 dkg pro každého. Pak se dorazí jednohubkami (jestli bude mít ještě vůbec chuť na jídlo ;-) ), ženy (které budou mít v sobě maso a chléb) si dají těstovinový salátek. Až všem po tomhle slehne (to se ale asi nestane x-) ), tak si dají utopence nebo hermelín. Lakys neměj vůbec strach, jídla máte opravdu dost a osobně si myslím, že ty kýty ani všechny nakonec dělat nebudete. (ale to bych neřešila, dáš ji naporcovanou do mrazáku a v létě to postupně sníte ;-) ) A to nemluvím o tom, že budete mít koláčky, dort a ... x dalších věcí. Domnívám se, že pokud tohle všechno budeš chtít do těch lidí nacpat, tak na tvou svatbu opravdu nikdy nezapomenou :))))) martja: my budem mít tak cca 50-60 lidí a kdyby bylo málo, tak se prý dá něco přidělat.. Takže když čtu, co má lakys, tak se děsím, že u nás budou lidi hladovět. no nic, jim kdyžtak řeknu, že se můžou o týden později dorazit u lakys :))))))) :-D :-D
Odpovědět
ellye : děkuji za uklidnění máš pravdu bude toho dost. Asi by jsme uživili ještě jednu svatbu :-) Takže kdyby někomu něco chybělo tak se zastavte. Střední čechy uprostřed lesa :-)
Odpovědět
Profilova fotka
OK kdyžtak přiletím :)) Ale fakt bych se nebála, když si to takhle přepočítáš na kila, tak zjistíš, že toho na jednu osobu vychází více než dost. Můžeš být v klidu, máte královské pohoštění a nikdo o hladu nebude.
Odpovědět
Článek se načítá
:-) je to fakt bude toho hodně.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky mám na vás prosbu, mohli byste mi napsat radu, jak posadit tyhle lidi ke stolu, aby to nebylo blbé? Mamka, její přítel (viděla jsem ho 5x), jeho postižená dcera (viděla akorát na fotkách), otec (vídám na vánoce), jeho přítelkyně, ségra, 2 děti, ségry manžel, teta, stejda (nesnáší se s tátou). Pomóóc, s tou postiženou dcerou jsem se to dověděla teď, že bez ní mámy přítel nejde. A přeci neposadím na druhou a tředí židli od novomanželů mámy přítele a jeho dceru. Můj Radek je nikdy neviděl. Díky za názor.
Odpovědět
tak to je teda oříšek, dle chytré knihy by to mělo být asi takto: novomanželé sedí na nejčestnějších místeh, vždy tak aby byli čelem ke svatebním hostům, nevěsta po pravici ženicha. Na pravo od nevěsty sedí rodiče ženich, nalevo od ženicha rodiče nevěsty. Na dalších místech sedí světkové, prarodiče, spurozenci potom další příbuzní a přátelé. Děti mohou sedět u samostatného stolu popř. si k nim sedne některá maminka. Zkus se domluvit s mamkou zda trvá na tom aby přítel seděl vedle ní pokud ano asi ti nezbývá nic jiného než vedle něj usadit postiženou dceru ( záleží asi i na tom jak moc je nesamostatná ). Ostatní děti bych usadila dál od Vás přece jen vyžadují víc péče tak aby vás moc nerušili a knim ségry. Tátu k vám a strejdu někam na druhou stranu a když je posadíš na stejnou stranu tak se ani moc neuvidí :-). Držím palce abys to zvládla bez úhony. Mě to čeká večer. Moc se mi do toho nechce, ale už moc času není a musím to dodělat ;-(
Odpovědět
Profilova fotka
lakys díky moc. Právě si nejsem jistá, jestli mamka bude vyžadovat sedět vedle svého partnera - asi by to bylo vhodné, ale přijde mi zvláštní, aby on se svou postiženou dcerou seděli hned u novomanželů. Ach jo to je oříšek, nechci je rozsadit, aby seděli zvlášť (máma u nás a její partner na konci stolu...) No ale když je rozsadím, tak to budu muset rozsadit i tátu s jeho přítelkyní.. No hlavně že každý říká, je to vaše svatba, udělejte si to podle svého.. Dětičky budou sedět u nás, budou tam 4 děti - 8mi letý syn svědka, pak moje 3letá neteř, dále 1,5roku má neteř a ještě náš 10ti měsíční synovec. Tak je necháme sedět u svých rodičů a uvidíme. No čas nám neúprosně letí a také doděláváme tyhle zasedací pořádky v autech a u stolů atd... už aby to fakt bylo zdárně za náma.
Odpovědět
to jo čas letí včera jsem se chtěla taky vrhnout na zasedák a nějak jsem ztratila odvahu. Já řeším kam s partnery od svědků. Byly pozváni ze slušnosti a nechci aby seděli na čestných místech, ale zase rozdělovat je je taky blbé. Co stím ? jak jste to holky vyřešili vy ?
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: Podle me by meli byt schopni uznat, ze cestnym hostem jsou predevsim oni, prave kvuli funkci svedku, ale jejich partneri uz tam jaksi jsou jako bezni hoste. Je sice blby je rozsadit, ale nevim nevim, jestli bych si jejich partnery posadila nekam dopredu pred moje pribuzenstvo... Zalezi asi taky jestli ty partnery znas osobne a jaky s nimi mas vztah... My to mame nastesti velice jednoduche - nasi svedci tam partnery mit nebudou, uf :-N
Odpovědět
tak to se máš o jedne problém míň. Od svědka s přítelkyní kamarádíme, ale od svedkyně jsou ho viděla 2 x v životě a nechce se mi je upředňostňovat před rodinu. Nějak to budu muset pořešit.
Odpovědět
Profilova fotka
No mně jde za svědka ségra, tak toto mám jednoduché. Radkovi jde kamarád a jeho žena + dítě 8let a budou sedět u něj (také je moc neznám). Ale my neposazujeme svědky na čestná místa. Nejdříve budou Radkovo rodiče, pak bratr se svou rodinou, (babičky nakonec nejdou, zdraví to nedovoluje) no a pak svědek s rodinou, na chvostu nej... přátelé Radkovo rodičů (něco jako teta a strýc). Na mé straně to mám sice jednoduché se sestrou, ale rozvedení a znepřátelení rodiče - fakt nevím, co s nimi. každý tam bude mít svého přítele/přítelkyni a ještě do toho nečekaně ta dcera maminýho přítele. Situace na prd, jak to udělat a nikoho neurazit...
Odpovědět
to bude ještě příšek, držím palce at to vyjde bez zbytečných vrásek
Odpovědět
Profilova fotka
lakys ale když nad tím tak přemýšlím, tak zkrátka ty páry raději na tu oficiální část rozsadím, než aby mi seděli na čestných místech. Přítelkyně a přítelové svědků popř. rozvedených rodičů snad musí pochopit, že se jedná o svatební oběd, kde u zasedacího pořádku funguje jakási etika... No jen aby to pochopila moje máma, že její parner bude sedět na chvostu... Stejně po hlavním jídle - polovina lidí bude přwebíhat od jednoho k druhému a budou se různě posouvat. Takže tu hodinu a půl to snad vydrží...
Odpovědět
hlavně když to předem nebude nikdo vědět a pak to bude hotová věc pochybuju že by někdu od nás dělal scénu. Přítelkyně od svědka původně na oběd ani nechtěla, ale zase tu znám už dlouho tak proč by tam nebyla. Horší je to s přítelem od svědkyně viděla jsem ho 2 x v životě a nevím co s ním :-N
Odpovědět
Profilova fotka
No já teď mluvila s mamkou a v žádném případě nechce, abych je s přítelem a postiženou dcerou rozsadila, to prý radši bude sedět s ním na chvostu ]-( . Já zešílim. Takže to vypadá, že na čestných místech nebude sedět nikdo a bude svatý klid. Lakys a co kdybys posadila na čestná místa rodiče a né svědky? A nebo sourozence... zkrátka někoho z rodiny.
Odpovědět
no držím palce. O tom jsem taky přemýšlela ale zase mi to nevychází od partnera je to maminka a táta ode mě jen mamka a pak by se mi nepovedlo zase usadit zbytek podle párů a důležitosti. ach jo taky mám z toho těžkou hlavu.
Odpovědět
Profilova fotka
Zase si musíme uvědomit jednu věc, jedná se o zasedací pořádek na oficiální část, tzn. takto budeme sedět tak cca 2 hodiny? takže na jednu stranu, snad to někdo ty 2 hodiny vydrží a pak se stejně bude různě přecházet. Taky z toho mám nervíky, ale je ještě čas to dořešit.
Odpovědět
to jsem si říkala taky že je to na chvilku když jsem dělala zasedák na auto. A to bylo veselo. Co tchýně předvedla bych nepřála ani nepřátelům. Já se z ní asi picnu. Zasedán na hostinu musím za každou cenu ututlat nerada bych aby se její scéna opakovala.
Odpovědět
Profilova fotka
My naštěstí máme svědky bez partnerů (tedy přítelovo svědek je ženatý, ale mají menší dvojčata, tak s nimi bude manželka doma) a rodiče nejsou rozvedení, takže tam nic takového nehrozí. Přítel má akorát dvě babičky, dědu a ségru, tak ty budou naproti mýmu bráchovi s rodinou. Zbytek už nějak rozházíme :o)
Odpovědět
tak jsem se do toho včera vrhla a snad je zasedák hotový ještě čekám na připomínky od přítele a pak už jen nástěnu. V restauraci je malý prostor okolo stolů tak bude lepší když bude zasedák i u vchodu do místnosti.
Odpovědět
Profilova fotka
ellye: Tak jsem dělala tu výzdobu u nás na chalupě (pod bílým stanem). Mám to hozené v albu "Inspirace a zkoušky". Je to pro 40 lidí (židle jsem neřešila, jen jsme dali přes lavice deky :o) ). Trvalo to celkem 2 hoďky, ale měla jsem na skleničky a ubrousky vždy po jedné z pomocnic. Docela mě překvapilo, že to trvalo tak dlouho :o)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?