Viniční altán, Praha. Máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, chtěla bych se podělit o zkušenosti s těmi, které plánují svatbu ve Viničním altánu nebo ji tam už měly. A zejména by mě zajímalo zda tam někdo taky bude mít/měl hostinu. Momentálně jsem totiž jednáním altánu dost znechucená a chtěla bych se ujistit, že je to jen mými přehnanými nároky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
martja: my budeme mit vlastni hudbu komplet ;-)
Odpovědět
martja: taky budeme mít vlastní CD :-) do altánu se chystáme koncem května prý to tak stačí. Teda pěkně rychle se mi to blíží za měsíc a 1 den jdu na to :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: mp3 nebo klasicke formaty?
Odpovědět
Profilova fotka
martja: to by ti meli rict na Altanu, jaky format pozaduji, aby byli schopni ho prehrat.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, také budeme mít vlastní CD. Zítra se tam chystáme, tak to zjistím - jaké formáty mohou být a jestli i mp3. Holky já mám ještě 23 dní... uf, úplně se mi orosí čelo, když si to takhle řeknu.
Odpovědět
Profilova fotka
ellye? ty uz to mas vazne za par, panejo :-) Kam se hrabu se svymi 94 dny :-D
Odpovědět
já jdu na řadu hned za týden to už se nám bude elly jen smát
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, takže teď jsme přijeli z altánu, pan provozní je sympaťák a z jeho podání veškerých informací mám super pocit. Sraz 15 min před obřadem nahoře na spodní terase altánu, ani o 5 min později ani o 5 min dříve, zkrátka přesně. Můžeme pochopitelně počkat dole v parku pod altánem, když tam budeme o něco dříve. Doporučoval výjezd ze Strašnic v cca 10:35-10:45 (obřad je v poledne), ať tam prý jsme raději dříve a z parkoviště pomalu dojdeme do horní části parku, tam počkáme cca do 11:35 a pak pomalu dojít na tu spodní terasu. Ale opradu nechodit dříve až do prostor altánu, neboť tam bude svatba před námi a motali bychom se tam a my také potom nebudeme chtít, aby se nám tam motala svatba, co bude po nás. V 11:45 tam bude čekat on + matrika. Matrika si vezme OP a asi prstýnky (na ty jsem se zapomněla zeptat), on si vezme CD s hudbou + rozpis která písnička na co je a vybere se víno na přípitek a všechno ostatní už organizují oni (on a matrika), řazení, nástup, pouštění hudby atd. Tak ta hudba néé na mp3, pouze CD. Na jejich výběr hudby jsme nekoukali, máme svůj výběr. Nejdříve se tedy odebere nevěsta s doprovodem (otcem nebo kdo ji povede, u mě je to mamka) nahoru na schody-bez hudby, buď nějak tajně (pán určitě poradí tu nej... cestu na tajňačku) a nebo normálně prostě odejde nahoru. Dole se seřadí ženich a zbytek všech hostů. Poté pan provozní hodí oko na někoho, kdo bude pouštět CD. Ten pustí CD - píseň na kterou nastupuje ženich s maminkou+svatebčané. Na tento nástup doporučoval raději 2 písničky (mají tam smyšku, takže tyhle 2 písničky pojedou celou dobu, než nastoupíte). Až všichni nastoupí tak on opět hodí oko a pustí se nevěstina píseň, nevěsta v mém případě skočí tučňáka ze schodů :-D .. pak je 15 min obřad a po obřadu on opět hodí oko a pustí se hudba jako podklad při přípitku a gratulacích. Také na toto doporučují 2 písně a smyčka bude opakovat tyto 2 písně, dokud se nedogratuluje. Pak focení a lehce před třičtvrtě opustit prostory altánu kvůli další svatbě. Parkování doporučil dole u Lidlu+benzínky, i přes to, že si zařídíme karty na parking nahoře v zóně, tak tam prý nebývá volno a 99,9% svateb parkují právě u toho Lidlu+pumpy. Ukáže vám i tu nejkratší cestu od auta k altánu. My to zkoušeli jít hodně pomalou chůzí (ale bez podpatků, to ještě půjdu zkusit ve svatebních botech) a šli jsme to 10 minut, takže počítám raději 20 min. Uff to je román, tak snad je to takto komplet.
Odpovědět
Profilova fotka
Jo a jinak už se nám to s lakys fakt hodně blíží a určitě se vám pak nebudu smát, až to budu mít za sebou a vy před sebou... vím jaké budete mít nervíky a budu držet pěsti, aby se vám to všem vydařilo včetně počasí (mj. i počasí v altánu zařizují, tak jsem objednala polojasno a 25st. x-)) Jo a ptala jsem se, zda už některá něvěsta dala toho tučňáka ze schodů, takže prý ne a já budu první.. jupííí Jinak všichni kolem mě začínají plašit a já jsem v klidu, nevím, čím to je, asi klid před bouří :)) Dnes se mi zdálo o chlebíčkách, že byli všude v baráku na schodech na talířích - od sklepa až do podkroví :-D Také jsem konečně zkusila dekoraci a jsem nadšená z toho, co jsem nakoupila. Dám to do albíčka. Teď začnu dělat na novinách a možná dáme i tu tombolu. No a třešnička na dortu bude nácvik vtipného prvního tance, ženich trochu prkýnko, tak se mu moc nechce, ale to dáme :)))
Odpovědět
Profilova fotka
ellye: super, diky moc za vycerpavajici info! :-) My tedy mame spolecnou nastupovou pisen jak pro zenicha, tak pro nevestu, takze budou muset udelat kdyztak smycku z jedne pisnicky :-D Ale je dost dlouha a ani nepocitam, ze by dosla do konce... :-) Zrovna vcera jsme se s pritelem domlouvali, ze mesic pred svatbou udelame jizdu k altanu nanecisto, a v den kdy je tam svatba, at mame prehled o tom, jaky tam bude/nebude naval :-D Tak sjem na to zvedava. Kazdopadne me vyhodi ridic urcite nahore jak je Rybalkova a prinejhorsim preparkuje :-D :-N U toho Lidla se mi producirovat porad nejak nechce, prochazi se tam dokonce kolem proskleneho fitka atd. a ja nemam rada "cumendu" cizich lidi :-D Jsem stydlivka...
Odpovědět
Profilova fotka
ellye: jeeee, tak to ja si taky objednam polojasno a 25°C, to je proste ideal! ;-)
Odpovědět
Ellye: takže předem tam musíme být OBA? Já jsem myslela, že to vezmu tou zadní cestičkou a všichni mě uvidí, až budu přicházet k oltáři :-(
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ladie: podle me tam byt nemusis. Jde preci jen o to,a by se predaly OP a prstynky, a to zvladne i nekdo jiny ;-) Nebo s emuzes setkat s matrikarkou na horni terase, dokud budou ostatni dole, a pak se jit zase schovat. Tak to asi udelam ja.
Odpovědět
Uvidíme, co nám řeknou v tom altánu - zkusím se na to přímo zeptat, až tam půjdeme.
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě tam bude stačit jeden z vás na předání OP, CD, prstýnků a výběr vína. a ty můžeš čekat tajně nahoře, v tom by neměl být problém. Já už na tu tajňačku rezignuju a uvidím až v den D jak to bude probýhat. Tam akorát jde o to, že když přijedeš ze shora a budeš tam třeba v půl, tak tam musíš někde v ústraní v té boční (horní) uličce čekat do těch třičtvrtě, na to tam kladou veliký důraz. Mě asi také vyhodí řidič nahoře, abych nešla odspoda, uvidíme podle počasí. Také máme v plánu zajet se tam podívat, až bude nějaká svatba, jakt ot am bude probýhat. No ale už moc možností na okouknutí nemáme, takže snad to stihnem nějaký pátek...
Odpovědět
Profilova fotka
ellye: jee, no jo, vy to mate v patek. To mate trochu nevyhodu v tom, ze tam asi bude vic aut - lide jeste neodjedou na vikend. Ja tajne doufam, ze tam bude prazdno - loni v lete jsme tam totiz byli nekolikrat, a o vikendu bylo nahore vzdy poloprazdno. Ale chceme to okouknout primo kdyz tam bude svatba, abychom to videli v praxi - preci jen tam muzou teoreticky parkovat najednou az 4 svatby (2 se stridaji na altanu a 2 v pavilonu), takze kdzy se to sejde, muze byt naval :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, koukala jsem, ze uz zitra se jedna holcina vdava prave v Havlickovych sadech, i kdyz ne v altanu ale nahore v pavilonu. A bude ji fotit Zuzka, kterou taky budeme mit x-) Nemuzu se dockat, az slecna vlozi fotky do alba :-D
Odpovědět
nunna: sejdou se max 2 :-) to mlůe být cca 200 lidiček . Pavilon a altán má odlišný termíny asi by se matrikáři uběhali. ellye: díky za informace. Jen mě překvapují MP3 mě paní do telefonu tvrdila, že to není problém :-) ještě se na to znova přeptám.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: no to bohuzel neni pravidlem - myslim s temi terminy :-N Mam pocit, ze nam dokonce prave primo na matrice bylo receno, ze to berou pri jednom, ze jedna pani je nahore, druha dole... No kazdopadne ono i tech 200 lidi by stacilo :-| :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem koukala na stranky matriky, a maji na srpen 14.8. termin i na pavilonu i na altanu.... :-N Jen u jednoho maji napsano, ze je to patek a u druheho sobota, tak nechapu...
Odpovědět
to je divný, když jsem na podzim mluvila MČ P2 tak říkaly že termíny vypisují taky, aby neměli 2 místa zároveň prý to nestíhají. Asi bude někde nějaká chybka.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: jj, asi jo.
Odpovědět
to by tam byl ještě větší blázinec než bude možnost 4 svateb na jednou je vražedná kombinace, i když sady jsou rozlehlé.
Odpovědět
Profilova fotka
ellye: Super info :o) Jinak mě ty mp3ky taky překvapují, nevím, jak budeme vypalovat plné formáty od různých interpretů. Pokud to tedy není myšleno jako mp3přehrávač :o) Jinak já musím jít 100% ze shora, zezdola bych byla uvařená jako rak, tak snad to s tím parkováním nebude tak děsné. Já dokonce uvažovala o svatbě právě v pavilónu, protože je lépe přístupny (pro mne a babičku), ale v našem termínu v pavilónu neoddávají.
Odpovědět
SLAVNOSTNĚ OZNAMUJI ŽE JSEM VČEREJŠÍ PEČENÍ VÝSLUŽEK PŘEŽILA :-) Teda holky jak jsem ráda že je to za mnou upekly jsem cca 1000 koláčů a to jsem jich potřebovala 600. Výslužky a oznamka jsou rozdaný konečně můžu zase něco odškrtnou.
Odpovědět
Uf, tak to se teď na sladké dlouho ani nepodíváš, co? :-)
Odpovědět
to asi ne i když jsem nechtěla stejnak jsem uždibovala co se dalo.
Odpovědět
To znám. I při pečení ván.cukroví se vždycky zapřísahám, že nesmím uždibovat, ale myslím, že je všem jasné, jak to vždycky skončí :-D
Odpovědět
jen doufám, že jsem tak přeslazená že už do svatby na slaký ani nepomyslím.
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme teď o víkendu ochutnali mamčiny dvoje svatební koláčky, tak jsme jedny vybrali :o) Jsou mňamózní :-D Jinak u nás proběhlo první rozdávání oznámení (mojí rodině, kdy byla příležitost, že všichni přijeli na mamčino narozeniny). Vše dopadlo super a moc se jim oznámení líbilo .o)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?