Viniční altán, Praha. Máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, chtěla bych se podělit o zkušenosti s těmi, které plánují svatbu ve Viničním altánu nebo ji tam už měly. A zejména by mě zajímalo zda tam někdo taky bude mít/měl hostinu. Momentálně jsem totiž jednáním altánu dost znechucená a chtěla bych se ujistit, že je to jen mými přehnanými nároky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: tak teď jsem se fakt zasmála, nedovedu si představit, že bych takhle poránu měla potkat někoho běhat v neoprenu. To bych šla do kolen.
Odpovědět
taky bych se asi trochu lekla. Teda včera jsme počítaly koláče a málem jsem šla do kolen mám chuť je zrušit. Celkem 17 kg :-( a jen tchýně jich chce 5 kg tak si je bude muset asi holka zaplatit sama. Od včera kvůli tomu tak trochu zuřím. A ještě jedna perlička :-) večerní mejdam budeme mít nedaleko naší chaty a protože tchyni příjde nevhodné, aby její příbuzní spali v penzionu tak mi oznámila, že se hold budeme muset v našem pokojíku uskromnit, že tam bude s náma spát tetička, strejda, bratranec a jeho rodina. Asi je zbytečné mít soukromí o svatební noci. Kdyby to co reším bylo tak před půl rokem asi bych se na celou svatbu vykašlala a radši odjela někam do teplíčka. Takže nakonec penzion scháním pro sebe a manžílka tohle fakt nemám za potřebí. Chvilkama mi příjde, že je to svatba tchýně a ne moje.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: tak to je teda opravdu sila..... Jinak s tema kolackama , to se snad pomatla, 5kg??? :-o Vzdyt to je snad 500 kolacku ne??? To my nebudeme mit ani na celou svatbu tolik =-) Bych ji rekla, at si je koupi sama :-N
Odpovědět
Lakys, obdivuji tě. Já už bych tchýni poslala někam hluboko a daleko ;-) a svatbu udělala jen a pouze podle nás.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: Drzim palecky, at ti vydrzi nervy. Normalne ji to napocitej. Jinak ten penzion pro vas mozna bude vysvobozeni :o) Ja se o vikendu taky trochu chytla, pac ma nejvice pripominek, ale nijak nepomuzou :o/ Nicmene jsme se udobrily, tak jen doufam, ze to vydrzi...
Odpovědět
Taky nevím co s tolika koláčema jen doufám, že ji to ještě pěkně proškrtám do čtvrtka musíme mít final na objednávku tak to mám ještě dva dny. nuuna: tak to vám závidím jen 500 .-) mě to celkem vyšlo na 850 ks :-( a když se to všechno sní tak musíme zákonitě puknout. ladie: už se na to pomalu chystám nechápu o co jí jde. Platit nic nechce a jen se do všeho montuje. martja: taky si myslím, že v penzionu bude klid.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: a kolik budete lidem davat kolacku??? Ty blaho, me to prijde hrozne moc. My to budeme davat jen symbolicky, a ne na zranici, at si hoste mysli, co chteji :-N :-D
Odpovědět
tchýně trvá na 10 ks pro každýho a pro rodinu 20 taky mi to příjde hrozně moc dneska si sní budu muset promluvit. Nejdřív jsem koláče vůbec nechtěla pak jsem ustoupila, ale myslela jsem že jen tak symbolicky a pak se z toho tohle. Snad to nějak ustojím.
Odpovědět
Profilova fotka
Uf, to je tedy pekny :-| No teda uprimne, kdyby mi nutila tchyne neco, co na svatbu vubec nechci, asi bych to udelala tak, ze jestli to chce, fajn, ale zaplati to ona. Nedokazu si predstavit, proc bych mela ze svych penez platit neco, co chce pouze ona :-| V tomhle jsme nastesti s pritelem oba neustupni a svatbu si delame podle sveho. A kdyz ma nekdo nejake jine predstavy, tipneme je hned v zarodku :-D
Odpovědět
Jo tak tudy cesta nevede ona si to vůbec neuvědomuje že nás to něco stojí a nevím jestli si hraje na haura nebo na co. prostě z toho dělá jednu velkou šaškárnu a vlbec nechce slyšet ja to chceme. A pak ještě nezapomene zmíňit, že jsou chudý a nemaj prachy, ale koláčů by objednaly nejradši kamion. nejhorší na tom je , že než aby se nima přítel hádal tak dělá, že se ho to netžýká nebo jim to odsouhlasí a pak se hádáme spolu. Jo holky nevíte jak velký je koláček z učňáku Chabařovická ? z váhy to nedokážu odhadnou .
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: A co by se stalo, kdyby jste to neudelali jak ona chce? Ona to preci neplati, tak jak do toho muze tolik kecat? By me docela namichlo, kdyby me v takove situaci pritel nechal grrrrr :-|
Odpovědět
ahojky. Řekla bych, že by byli schopní nepřijít pač by byli neskutečně uražení.
Odpovědět
Článek se načítá
No, Lakys. Těžko radit. Já jsem horká hlava a veškeré snahy mamky a tchýně o míchání se do NAŠÍ svatby byly rychle a hodně rázně utnuty. A je klid. Zkusila bych promluvit s přítelem, ať mamku usměrní a když ne, tak bych nereagovala. Chce x kg koláčků? "Ale maminko, my už jsme ty koláčky objednali a tolik jsme jich vážně nebrali." Jojo asertivita/nasertivta 8-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Taky uz jsem slysela...To me na te svatbe nechces?... Je to skoro jako vydirani. Ale nemuze se clovek hadat kvuli "blbosti", tak aby to ovlivnilo veskere budouci vztahy. Chapu lakys, ze si to "necha libit". Urcite pomuze domluva pres pritele, pokud se tak ale uz nestalo a nic nepomohlo. To pak zatnout zuby a zkusit to zbyvajici obdobi do svatby prekonat. Nicmene bych to pri dalsi obdobne otazce nevydrzela a zeptala se, zda to take budou platit
Odpovědět
no je to každopádně těžký. Když nepříjdou budu si to vyčítat a když bude po jejich tak taky. Asi se trochu večer přiopiju a bude mi to jedno :-) Večer jdeme k rodičům doladit ty koláče a doufám, že nějaké to kilo stáhnem :-) Jinak dneska jsem vyzvedávaly koláčky na ochutnávku a musím říct , že jsou opravdu výborné ani jsem to nečekala a to že je dělali učni nikdo ani náhodou nepozná. Myslím, že mám jasno a objednáme je tam.
Odpovědět
Ahojky holky, tak konečně jsem doma a tak tochu mě napadlo převážit koláčky, protože se mi toho zdá na kg málo z toho učiliště Chabařovická a světe div se inzerovaných 20g/ koláč nikde. Mají sotva 8 - 10 g jeden. Nevím co si o tom mám myslet zítra jim budu volat, ale v tom případě nestojí kg 125kč, ale 2x tolik a to už je normální cena v cukrárně a nemusím se pro ně tahnout přes celou Prahu.. Tak držte palce ať to zítra dobře dopadne.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: Když ale koukám na jejich stránky, tak tam mají napsanou cenu za pečivo 220 za 1 kg, takže to cca ceně odpovídá.
Odpovědět
Profilova fotka
Nicméně pokud ti slíbili nějakou cenu za koláček, tak by jí měli dodržet. Tohle je nefér jednání a je určitě dobře, pokud tam zavoláš.
Odpovědět
Mají tam zvlášť cenu za pečivo a zvlášť za svatební koláče, kde je jasně napsáno 20 g - 2,50 Kč a pokud 8 - 10 g prodávají jako za 20 g tak je to docela neseriozní.
Odpovědět
Profilova fotka
Aha, tak toho jsem si nevšimla. =-) Dej vědět jak pořídíš.
Odpovědět
tak holky vůbec se s nima nedá mluvit a tak to řeším písemně již přes paní ředitelku. Dám info jak jsem dopadla, ale každopáně už scháním někoho jiného kdo koláče upeče.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: to jsou teda radosti :-| Holky, my vcera rezervovali apartma na svatebni a posvatebni noc :-)
Odpovědět
Lakys: to mě zajímá. Co ti řekli?
Odpovědět
nunna: mám sto chutí se na celé koláče vykašlat ještě mám jednu variantu tak uvidím jak to bude vycházet, ale pomalu už začínáme počítat s tím, že je upečeme a bude. Nejhorší je na tom to, že se s tebou nikdo nebaví a nikdo jejich podvody neřeší. No uvidím co na to ředitelka školy pak už asi jenom ČOIka.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: ja bych se na ne asi vyprdla uplne, nestoji to prece za nervy, ze nebude vse tak jak ma ne? A nechala bych udelat kolace u nekoho serioznejsiho.
Odpovědět
Lakys, tak to rychle vyřeš. My k nim jedeme na koláče příští pátek :-D
Odpovědět
Nunna: tchýně začíná uvažovat že je upeče :-) , ale zase třeba pochopí, že jich nepotřebujeme tolik co chce a vůbec bych se toho nabála pít naštěstí umí. ladie: já bych ráda vyřešila, ale oni nějak nejeví zájem, asi mají peněz dost a nepotřebují další. Paní Nováková se mnou mluvila způsobem palvačové báby takže teď už komunikuji pouze písemně s ředitelkou a sama jsem zvědvá jak to dopadne. Myslím, že opraví ceník a bude tiše po pěšině. Jsem ráda, že jsem si toho všimla dřív než jsme je definitivně objednaly pak by mě to štvalo víc. A hlavně za 250 kč za kg si je můžu koupit kdekoliv a nemusím pro ně jezdit přes celou prahu do kotěhůlek.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: za takovou cenu si je muzete opravdu objednat kdekoliv jinde... Btw dobry napad s tchyni, ja bych ji zaukolovala, a ono by ji to mnozstvi kolacku rychle preslo :-D ;-)
Odpovědět
asi to tak dopadne když dorazí ještě teta a ségra za sobotu je to hotové :-) a možná i bez nervů a starostí.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: Tak to je děs... jinak tu je někde klub, kam se dávají špatné reference, tak je tam napiš.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?