Viniční altán, Praha. Máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, chtěla bych se podělit o zkušenosti s těmi, které plánují svatbu ve Viničním altánu nebo ji tam už měly. A zejména by mě zajímalo zda tam někdo taky bude mít/měl hostinu. Momentálně jsem totiž jednáním altánu dost znechucená a chtěla bych se ujistit, že je to jen mými přehnanými nároky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: a u koho jste si nakonec vybrali? Ja uz jsem vypotila tri stranky svatebnich novin, jde to zatim celkem pomalu... Jinak zadne prevratne novinky, az na to, ze budeme muset velmi neplanovane zaplatit 23.000 uplne za nic, tak ted resim, kterou ze banku bude nejlepsi vyloupit :-|
Odpovědět
Nuuna: až se rozhodněš pro banku, tak dej vědět. Půjdu ji vyloupit s tebou :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ok, prima, partak se hodi :-D ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, tak koukám, jak se nám to všem daří tak nějak všechno zařizovat - oznamka, noviny, sehnání peněz... Paráda :) My byli o vík projít Štěrboholy a máme boty pro miláčka, v Europarku v CCC za 549,- černé kožené. Mají tam docela výběr a ceny mě teda fakt překvapily. Ajaja nuuno to je nemilý výdaj takhle před svatbou, copak, změnila jsi šaty a teď je máš od Matragi :-) :-) Tak to hlavně nějak zvládněte v klidu, já si nedovedu představit, že bych z tvrdě ušetřených peněz měla 1/4 dát pryč úplně za nic... Ehm s tou bankou bych se taky připojila, ale to už by bylo asi nápadný, to by nás bylo moc :-) i když ve třech by to ještě šlo, každá ruka se pak hodí :-D
Odpovědět
nunna: garfický návrh a zpracování jsem dělala sama a tisk jsem objednala u fotosvatebka v Praze jedno mě vyšlo na 14 kč :-) Všechny výdaje jsou nemilý. Do loupení jdu s vámi teď mě zrujnoval dárek pro mamku k 50- tinám :-) a za 2 měsíce má ségra 30 a pak svatba :-) nevím jak ten rozpočet doplnit. Když nás bude víc třeba těch ban zvládneme víc.
Odpovědět
Lakys: mamka má 50 pár dní po svatbě :-|
Odpovědět
jo po naší zase tchán :-) letošní rok jsme se všicni moc pěkně sešli máma 50, ségra 30, babička 70, druhá 80 a tchán 50 :-) takže asi nezbývá nic jiného než být v lihu :-) no a dohoho svatba.
Odpovědět
Profilova fotka
Kez b saty od Matragi :-N :-D Bohuzel je to platba za kterou nam v ruce nezustane nic. Tim vic me to stve, protoze nam dalo silenou praci neco nasetrit, a ten nam po tech vydajich doma zbyde sotva neco kolem deseti tisic... :-x
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to mě mrzí, že se vám to takhle zkomlikovalo a budu držet pěsti, abyste to zvládli. Svatba stojí strašnejch peněz, až mě to překvapilo.. Člověk nechce žádný speciální nadstandart, samy si tu děláme oznamka, abysme ušetřily každou kačku a ve finále ta svatba stejně vyjde na děsivou sumu. To kdybych tušila :-) Ale fakt když jsem koukala na ceny v obchodě se sv. doplňky, tak vše s názvem "svatební" je jednou tolik drahý. No a ty kulatiny se vám pěkně sešly, to je taky teda blbé... ale snad to všichni kolem musí pochopit, že máte mnohem důležitější výdaje jinde... a že dárky budou buď mini a nebo žádné :-S Narozky budou příští rok zase, ale svatba ne (snad) my máme tyhle kulatiny naštěstí z loňska za sebou, akorát tchýně v srpnu 60, ale té ať koupí dárek pes, když ho tak miluje.
Odpovědět
ellye: kéž by to pochopili mamka toužila po nový telce ( 15000 ) a tchán touží po kolu ( 19000 ) a bůh ví jestli na něm budě někdy jezdit to opravdu pochybuju nikdy jsem ho na kole neviděla a to mají v garáži 3. Na nás ohledy neberou jen neustéle předhazují jak to měli oni a že nechápou proč musíme mít tohle ( obřad ve viničním altánu když radnice je kousek ) a tohle ( večerní mejdan pro kamarády ) a když chci zrušit koláčky tak je hned vítr na střeše ...
Odpovědět
Profilova fotka
Taky nás ještě čekají kulatiny a to mojí mamky. Vůbec netuším, co budeme kupovat, ale vím, že mamka nebude chtít nic drahého, případně se na to složíme s bráchovo rodinou a taťkou. A pokud jdete vykrást banku, hlásím se k vám. Taky máme teď mimořádné výdaje (odejde nám asi nájemník, který nám vypomáhal s hypotékou) a fakt to bude chybět :-(
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: Ajaj tyhle výdaje jsou teda dost nepříjemný. Já teda spíš nepochopím, jak může od vás kdokoliv z rodiny čekat, že v době, kdy plánujete svatbu, budete kupovat takové dary. A jestli po tom touží, no tak ať si to koupí. Přeci vy to nebudete v této době financovat. Tohle by mě hrozně štvalo ... Joo ale to předhazování, jak měli svatbu oni, to je asi snad všude stejný. Proč v altánu, proč večírek atd? Jestlipak my budem také takoví za x let, až jednou naše děti tohle budou plánovat... To nééé. Zkrátka svatba a výdaje s tím spojené jsou pro vás dva teď na prvním místě a rodina by to podle mě měla přinejmenším tolerovat.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
ellye: jj, je to smutny. Do dneska nechapu dotaz pritelovy babicky, proc to jako mame zrovna v altanu, kdyz je preci tolik svatebnich sini! ]-( To maji ti lide tak SPATNY vkus, ze nevidi, jaky je rozdil mezi svatebni sini z dob komunismu, nejlip s umakartovyma stenama, a vinicnim altanem? Copak starsi generace nemaji smysl pro romantiku? 8-(
Odpovědět
ellye: na jednu stranu nám vyčítají kolik nás to bude stát a pak se jen tak mimochodem zmíní o dárkách k narozkám. Já už se nerozčiluju nemá to cenu a pěkně mě to štve a nejen to když jsem objednávala oznamka tak jsemse samosebou ptala kolik chtějí rodičové pozvánek čekala jsem že tak 5 každý tak moje mamka chtěla 4 a tchýně 25 trochu jsem vyvalila oči a zeptala se jestli ví kolik stojí a hned bylo veselo. Pochopím, že chtějí dát svým nejbližším přátelúm, ale proč celému sídlišti a lidem se kterými se vidí jednou za 10 let. Taky nás cpali do krásné obřadní síně městské části Prahy 13 :-) řekla bych tak z 50 let jen proto, že je to na sídlišti a zadarmo. Zrovna u altánu mě těch 3000 líto není.
Odpovědět
Profilova fotka
Taky jsme s nasima debatovali kvuli penezum...a kdyz jsem se zeptala kolik je stala ta jejich a kolik vydelavali, tak uz to mamka pochopila. Sice mit svatbu u nich pobliz, tak nas to vyjde mnohem lepe,... ale uz aspon chapou proc to vse stoji tolik penez.
Odpovědět
dobré ránko :-) altán jsme zvolili pač je úžasnej a pak po cestě na chatu kde bude v lese velké mejdlo .-) takže stejnak by jsme přejížděli, ale moc to rodičové nechápou, ale jak už jsem psala je mi to už jedno prostě to bude tak jak máme v plánu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: tak to je slušný s těma oznámeníma... nejhorší je, že jí člověk na to nemůže nic říct a tvářit se, že je to ok.. aby nebyl "zbytečně" problém v rodině. 25 kousků to je fakt slušný, tož to je podstatná část našich oznámení.. No holky nezbývá nám nic jiného než se nad tím zasmát a jít dál, páč to bysme se z těch tchýní zbláznili. Také nechápu ten nevkus co se týče obřadních síní.. asi fakt ty starší lidi nemají smysl pro romantiku. A fakt 3000,- je snad nej částka v Praze (kromě umakartových obřadních síní). Já nevim, ty lidi se prostě snad zasekli v té své době a vůbec nechápou, co se teď s náma děje. Zkrátka s tou svatbou se nezavděčíme všem, vždy se najde někdo, kdo to bude hanit... Ale hlavně, že si to užijeme my nevěsty a taky ženichové a nad tím ostatním musíme asi mávnout rukou. jen bychom si to užili o trochu víc, když by se to rodině líbilo se vším všudy. Naštěstí v naší rodině se nikdo nad tím místem nepozastavil, ba naopak, líbí se jim to - to se divim :-) . Akorát moje tříletá neteřinka si pořád myslí, že teta bude nevěsta na zámku (miluje zámky a princezny). Tak tam čekám zklamání v den D, až uvidí "jen" altán... ;-( Jinak souhlasím, že altán ve vinici je super místo, neokoukané a překvapuje mě, že pro většinu pražáků fakt neznámé. Holky já už se docela i těším :))))
Odpovědět
Profilova fotka
U nas nastesti zatim ohledne mista reptala jen babicka, ostatni jsou take nadseni ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ellye: Tak neteři ukaž fotku, ať ví co čekat :-D Tak my plánovali taky Altán, ale dnes jsem tam volala a volný termín okolo toho, který jsme chtěli je 2.9. a to je čtvrtek. Tak jsme se rozhodli, že budem hledat dál. Místo je to hezké, přišla mi sympatická hlavně ta výzdoba uvnitř než samotný altánek, a cena příznivá. No nezbývá než věřit, že najdem jiné krásné místo se stejnými vlastnostmi.
Odpovědět
Profilova fotka
manzelinka: jj, na altan uz je dost pozde, my si zamlouvali termin tusim uz nekdy s rijnu, hned po vypsani terminu.
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna: To my ještě ani nevěděli, že se budem brát. Myslím, že tam hodně dělá cena, že je hned plno. A pak, nevím, proč neoddávají v sobotu 4.9.
Odpovědět
Profilova fotka
manzelinka: Nemyslim si, ze to je o cene. Spis o prostredi ;-) Ve Vinicnim altanu se oddava pouze jednu sobotu v mesici, a to proto, ze Praha 2 ma pouze dve oddavajici matrikarky, ktere musi stihat 4 obradni mista - s tim ze Radnice Prahy 2 ma samozrejme nejvic terminu. Kdyz se to vse rozdeli mezi 4 mista, je jasny, ze moc terminu nezbyva. Navic snad i byly stiznosti, ze Altan je v lete kazdy vikend zabrany svatbou, a "normalni" lide si tam nemohou skoro ani dojit na kafe...
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna: To bezpochybně také, ale za 15 000,- by tam tak plno asi nebylo ;-) Která jsou prosím tě ta ostatní místa?
Odpovědět
Profilova fotka
manzelinka: 4.9. myslim oddavaji o kousek vys u pavilonu, je to tam take moc krasne, ale ja chtela toho 3.9. Zamlovali jsme to v prosinci a uz zbyval termin od 10,14 a 15h, tak to mame na 14h.
Odpovědět
ahojky: tak další perlička včera přítel vyzvedl oznamka, samotné oznnámení je pohodě, ale to co dokázali udělat s pozvánkama se stolu je mi na bli... a jetšě se to snažili zakamuflovat , že přvní katričky co byly na hoře byly v pohodě a to co bylo pak pod tím no prostě hrůza. Takže přítel kouknul jen na prvník 5 ( asi jako každý ) a už si nevšiml jaký hrůzy balíček skrývá - rozmazanej tisk a text na křivo. Dneska tam budu volat už se těším jak je sjedu :-). Nechápu proč se jim 5 pocedlo a zybtek 65 ne. Doufám, že to přetisknou jinak bude asi hodně veselo.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: Proto si co můžu, vyrobím sama.
Odpovědět
Profilova fotka
manzelinka: no dalsi mista jsou pavilon v Havlickovych sadech, radnice Prahy 2 a treti je tusim na Vysehrade u Vysehradske zdi.
Odpovědět
Profilova fotka
nuuna: Ten Vyšehrad může být krásný!
Odpovědět
Profilova fotka
manzelinka: jj, je to tam krasny, romantika :-) Akorat bych se bala pocasi, znam se, jaky mame v tomhle "stesti" :-D
Odpovědět
Na vyšehradě mají oddací dny jen ve čtvrtek, pokud to nepředělali na podzim jsem to zjišťovala. manzelinka : to já taky, ale když to chci mít kvalitně natištěné tak to nemůžu tisknout doma pochybuju, že každý má doma ofsetovou tiskárnu na plno barevný a plošný tisk :-) graficky jsem to zpracovala sama jen tisk se nepovedl u pozvánek ( oznamka jsou tak jak mají být ), ale už jsem s nima mluvila a do 3 dnů to mám opravená a na jejich náklady ani problémy nedělali.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?