Viniční altán, Praha. Máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, chtěla bych se podělit o zkušenosti s těmi, které plánují svatbu ve Viničním altánu nebo ji tam už měly. A zejména by mě zajímalo zda tam někdo taky bude mít/měl hostinu. Momentálně jsem totiž jednáním altánu dost znechucená a chtěla bych se ujistit, že je to jen mými přehnanými nároky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mirca: je to sobota. Ted jde o to, jestli si ten den nebude uzurpovat radnice pro sebe.... Ja doufam, ze si zaberou oblibenejsi cerven a cervenec, loni to pry tak bylo, ze zabrali vic ty drivejsi terminy a srpen moc ne...jsem blazen ale snazim se tomu verit, co jineho nam zbyva :-) Proste najdeme cestu, jak to zvladnout vsecho tak jak jsme chteli.
Odpovědět
Ahoj holky, konečně mám slovenský oddací list!!!! Uáááááá, já snad půjdu slavit :-N :-N :-N . Podotýkám, že měl byt hotový dle zákona nejpozději do 2. 10. 2009. Dnes jsem si ho byla vyzvednout a je na něm datum 6. 10. 2009. Pak ještě celých 14 dní cestoval do ČR =-) =-) . Zítra večer pojedu na Slovensko a konečně si zažádám o nové doklady :-) . Jenom dva dny v práci a máme 5 dnů volna x-) . Pa.
Odpovědět
Miru, tak to gratuluju ;-) ;-) . Já si jdu dneska zažádat o nový řidičák, dle zákona na to mám 5 pracovních dní od převzetí OP (vyzvedávala jsem ho minulou středu), prý pod pokutou 2000... jj, lhůty se musí plnit, že? :-N :-N Jinak u mě to vypadá i na pracovní středu ]-( ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj slečny a vdané paní z Altánu. Tak jsem se po několika dnech prokousala komplet celým tématem Viniční altán - neboť i nám se tato varianta na svatbu velice líbí, tak jsem sbírala veškeré informace. Ohledně termínu je skutečně problém, ale dle paní Pištěkové: TENTO TÝDEN VYHLÁSÍ MATRIKA TERMÍN. My však máme problém ten, že chceme obřad v poledne, po obřadu oběd v Altánu a po obědě navazující večírek. Prý to ale nejde, jedině, že budem mít obřad až v 15hod.. a to nechceme, to je pozdě :-S Tak mi paní Pištěková řekla, že bychom to mohli udělat tak, že si seženeme vlastního oddávajícího a ona zavolá na matriku a ten termín pro nás rezervuje a matrika na něj již termín nevypíše. Moc se mi to ale nezdá. Jako že obejdeme matriku... Aby v tom nebyl nějaký problém. Máme vybraný termín 26.6.2010 (stejně jako Ladie). My bychom to chtěli v pravé poledne.... Máme už předběžnou rezervaci a pokud tomu dobře rozumím, tak by tam po nás již žádný obřad neměl být. Ale info od paní Pištěkové je takové zatím nejasné.... Tak nevím, jsem z toho trochu zoufalá...
Odpovědět
ellye: zvláštní je, že v červnu se v altánu vdávala kamarádka, také v poledne a oběd tam měli (a po nich šla další svatba)... I když to, co píšeš, říkala i Mirča... :-N .
Odpovědět
Profilova fotka
No ono to tak prý ještě loni (i letos) fungovalo. Ale od roku 2010 toto již odmítají dělat (tlumočím pí Pištěkovou), protože se jim tam letos 2 svatby promíchali a byl to průšvih. Chápu to tak, že tam měla jedna svatba obřad + hostinu v poledne a druhá svatba měla jen obřad v jednu. Ty co to měli v tu jednu prý pojídali těm co to měli v poledne něco z připraveného rautu. Ale my budem mít raut až večer, tudíž když budem mít v poledne obřad a od jedné hostinu uvnitř, klidně můžou být nahoře v altánu další svatby... nepotkali bychom se tam... Paní Pištěková mi však řekla, že toto už nikdy z těchto důvodů dělat nebudou. Takže buď obřad s hostinou a večírkem až v 15 hod a nebo si sehnat vlasního oddávajícího a obejít matriku ještě před tím, než vyhlásí termíny a zabookovat termín, který chci (ale sehnat oddávajícího). Ale to se mi zkrátka nějak nepozdává. Ještě to jde řešit tak, že tam budem mít v poledne obřad, hostinu jinde a pak na večírek zpět do Altánu... ale to je divné. Možná paní Pištěková myslela i ty 2 svatby, které se na této diskuzi probírali (měli tam rezervaci na hostinu 2 svatby najednou a to tam jaksi prakticky nelze provést). Joo mj. Šárko psala jsem ti IP ohledně těch úžasných balónů, co jste měli...
Odpovědět
Profilova fotka
Každopádně chci jen dodat, že mě to pěkně štve, protože když jsme začali uvažovat o svatbě, tak toto bylo poslední, v čem jsem viděla problém. nikdy by mě nenapadlo, že budu při řešení svatby řešit takové věci.
Odpovědět
Tak holky, jak už tady bylo zmíněno, paní na matrice dneska řekla, že termíny snad budou na konci týdne. A ještě říkala něco o tom, že místo dvou míst (radnice, Viniční altán) jako loni budou oddávat na třech místech a tím pádem musí vyřešit termíny. No, moc jsem to nepochopila - termín má na starosti přítel a tlumočil mi to do telefonu dost nejasně. Ale pro nás osobně z toho vyplývá, že 19.6. se v altánu nebude oddávat na 90% a 26.6. ještě neví. Tohle je fakt síla!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! ]-(
Odpovědět
Ahojky holky, tak paní na matrice taky kjoukám že každýmu říká něco jinýho :-D před chvílí jsem s ní mluvila a termíny prý budou nejdřív příští týden a ani předběžně neví zda vypíšou 12.6. pomalu mám z toho schízu
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: to je sila, priteli zase rekli, ze tento tyden. Uz toho zacinam mit dost ]-(
Odpovědět
nuuna , tak to nejsi sama kdyby mleli to samí. Pomalu koukám po jiném místě, ale stále doufám že to vyjde.
Odpovědět
Profilova fotka
Ja taky, ale nechci jinam.... Hlavne mam pocit, ze kazdy tvrdi diametralne neco jineho, jak je to s tim, nechat se oddat na Altanu nekym jinym, nez matrikarkou z Prahy 2 a ty podminky okolo.... Pritel mluvil s pani Nebeskou, a z toho co rikal to vypada, ze sance na tohle je prakticky nulova. Tak uz tomu fakt nerozumim... Jen nevim, kde jinde bychom se brali, naivne jsem s tim tak nejak pocitala.
Odpovědět
Článek se načítá
Tak další informace. Ve Viničním altánu jsou bez termínů Prahy 2 neschopní cokoli pro vás udělat - to je jasné, ale stejně jsme tam volali. Pokud v altánu nebude oddávat Praha 2 = bude tam volno, tak jsou 3 možnosti: - zařídit si oddávajícího z Prahy 2 (což je nesmysl vzhledem k tomu, že budou ten den oddávat jinde) - zařídit si někoho z magistrátu (prostě někoho, kdo je pod Prahou a ne žádnou jednotlivou městskou částí), ale dost pochybuji o jejich "ochotě" - církevní sňatek. Takže nám opět nezbývá nic jiného, než čekat ]-( Ale stejně nechápu - denně už nějaký ten pátek jim volá x lidí a oni nejsou schopni sepsat pár pitomých termínů a domluvit se!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! :-S
Odpovědět
adie , to nejsi sama kdo to nechápa ale že je ještě baví odpovídat ( pravda už moc příjemní nejsou ). Obávám se že bych šla do církevního obřadu :-) Takže musíme jen čekat a čekat...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky,je to přesně tak, jak to napsala Ladie. U varianty-zařídit si někoho z magistrátu-to může být v podstatě kdokoliv ze zákonodárců (to mi řekla Pištěková)-starosta, místotarosta, senátor, poslanec atd... U mě veliké štěstí, mám známého poslance a jsem s ním už domluvená.Jen jsem zvědavá, jak to bude s tím poslancem probíhat. Myslím tím, kdo seřadí svatebčany na nástup do altánu, kdo nám podá prstýnky, kdo pustí hudbu atd... toto všecho asi zařizují ty matrikářky... Nikdy by měš nenapadlo, že budu při zařizování svatby řešit takové věci...
Odpovědět
Profilova fotka
Také nechápu, proč je pro matriku takový problém vypsat termíny. Alespoň by měli od nás pokoj a nemuseli nám neustále zvedat telefony a odpovídat. Holky já mám z toho jednání taky divný pocit a začínám se poohlíže po jiném místě.. Ale stále také doufám, že to nějak klapne...
Odpovědět
Taky pořád doufám. Jiné místo se mi hledat nechce, protože altán je pro nás dokonalý. No, snad se brzy rozhoupou, protože mi na tom termínu visí všechno - šaty, fotografka, DJ... Ach jo 8-(
Odpovědět
Profilova fotka
Máš pravdu, na tom termínu závisí vše. Já se toho s tím poslancem docela bojím, nevím, jak by to tam organizačně probíhalo... nejradši bych to snad udělala i tak, že přistoupíme na variantu obřad ve 3 a poté hostina a večírek... Ale je blbý, že tam zavírají ten park v půlnoci. To bude děsně krátký večírek, když bude od 19 hod. Ach jo, to je dilema. Také nechci už nic jiného hledat, Altán je pro nás ideálním místem...
Odpovědět
Profilova fotka
Jj, Altan je pro nas taky ideal a clovek se tezko srovnava s variantou, ze by se ho mel vzdat :-|
Odpovědět
Jo jo altán vede :-) nakonec to všechno dobře dopadne nebojte :-)
Odpovědět
Profilova fotka
bojim :-.
Odpovědět
Profilova fotka
taky bojim, ale věřím.... :-S
Odpovědět
Profilova fotka
ellye: jj, nadeje umira posledni. Co nam taky zbyva holky :-D :-N
Odpovědět
Profilova fotka
přesně tak. nejhorší je, že na tom termínu fakt závisí vše ostatní.. A bez termínu nemůžeš v podstatě nic pořádně zařídit. nebo teda můžeš no, ale je to takové jako nejisté. Jistota v termínu a v místu svatby-to je asi základ. Zkusím asi cvičně popíchnout telefonem matriku...
Odpovědět
Profilova fotka
Dej vedet, jak to dopadlo :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ehm, tak jsem je popíchla. Prý příští týden - snad by to mohlo být. A bude to pravděpodobně prý jen jedna sobota v měsíci, to je děs. A s vlastním oddávajícím je to problém, protože prý u toho musí být vždy někdo z té matriky z Prahy 2.. a bohužel tam nebude nikdo, protože matrikářky budou v tu chvíli oddávat někde jinde a nebudou mít čast tam přisluhot nějakému poslanci. To mi ale Pištěková vůbec neřekla, tak mi řekla, že s poslancem to nebude problém udělat kdykoliv a kdekoliv. Ach jo, takhle snad přípravy svatby vůbec nemají vypadat, né?
Odpovědět
Profilova fotka
Jednu sobotu v mesici???? To si snad delaj prdel :-o Hm, holky, ja to vzdavam a jdu najit jine misto. na tohle uz fak tnemam ani nervy, ani trpelivost. Mam toho prave tak akorat dost.
Odpovědět
Profilova fotka
mám stejné pocity, prý ty oddávací místa maji 4 na Praze 2 a jsou na to jen 2 matrikářky, tzn. každá sobota jedno místo. Nuuno chápu tě, ale zkus ještě vydržet, dáme jim ten příští týden a uvidíme s čím přijdou, jak to dopadne, nezahazuj tu možnost Altánu, pak by tě to třeba mrzelo... :-( A kdyžtak půjdem ve svatebních šatech demonstrovat před matriku ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
ellye: kdyz ja uz fakt nemuzu :-( Kdyby to slo, tak si ted klidne vsadim na to, ze nas termin na Altanu nebude, a vyhraju jeste slusny penize :-| Copak mam nadeji, ze s jednou sobotou v mesici se trefime? Uz tak byla nahoda, ze Zuzce vypadl nekdo na pristi leto a my ten termin chytli. Myslim, ze tim jsme stesti vycerpali. Nechci sirit pesimismus, to ne. Kdybych nemela fotografku na to jedine mozne datum, tak urcite tak nevysiluju, protoze bych s tim mohla trochu soupnout, nebylo by to napevno... Ale takhle je to fakt na prd.
Odpovědět
Profilova fotka
hmmm to máš pravdu, ta naděje je fakt malá. Také jsem netušila, že bude problém, zvolit si takové datum, jaké my budeme chtít. Taky už toho mám dost, ale já mám tu výhodu v tom, že mě je termín relativně jedno. Fotografku vyberu až poté, co budu mít termín. Ale chtěla bych Lenku Senicovou a nebo Ladu Baladovou. Ale když nebudou mít volno, seženu snad někoho jiného, i když néé tak dobrého. Jedna sobota v měsíci, to se fakt ty ženský na matrice zbláznili. Třeba, když je budeme pořád atakovat, tak na Altán těch termínů vypíší víc, jako že je o toto místo větší zájem... No nic, za zkoušku nic nedám, ve čtvrtek tam zavolám znova, aby viděli, jaký je o to zájem a třeba.... kdo ví... Ale s problémy tohoto tipu jsem fakt nepočítala..
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?