Viniční altán, Praha. Máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, chtěla bych se podělit o zkušenosti s těmi, které plánují svatbu ve Viničním altánu nebo ji tam už měly. A zejména by mě zajímalo zda tam někdo taky bude mít/měl hostinu. Momentálně jsem totiž jednáním altánu dost znechucená a chtěla bych se ujistit, že je to jen mými přehnanými nároky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: :-D :-D :-D
Odpovědět
pro dnešek to balím frčím konečně domů díky za rady a těším se na daší pokec ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: ahojky a zase priste ;-)
Odpovědět
Ahoj holky! nuuna a lakys: My jsme parkovali v ulici Perucká - úplně na konci. Je to slepá ulice za rodinnými domky, bylo tam dostatek místa. Na svatbu nás vezl svědek, který tam pak nechával auto do druhého dne. Kde parkovali ostatní, to vůbec netuším. Nám přijeli na svatbu asi jenom dvě auta, jinak všichni MHD, jelikož jsme celou svatbu měli v altánu - obřad, hostinu i raut, takže jsme nikam nepřejížděli a auta nebyla potřeba. Sraz jsme měli až chvilku před obřadem v Havlíčkových sadech, nechtěli jsme sraz u nás doma - tam jsme byli jenom my dva :-) . Končili jsme před půlnocí, každý se pohodlně dostal MHD domů. V den svatby jsem si zkusila oba přístupy do altánu. Od Perucké ulice po schodech nahoru k altánu a pak po schodech až ke Gröbeho vile, kde jsme měli sraz se svatebčany, pak se svatebčany po schodech dolů k altánu a po svatbě opět po schodech dolů k restauraci Park restaurant a k náměstí Bratří Synků :-) . Přijde mi to rovnocenné, jelikož někomu se chodí hůře do schodů, jinému ze schodů. Moc si nevybereš, navíc tam není zábradlí, takže chůze ze schodů dělá starším lidem víc problémů, než nahorů. My jsme si místo obřadu vybrali až 3.12.2008; 4.12. jsem zarezervovala telefonicky matriku a altán - chtěli jsme svatbu 19.6. nebo 20.6.2009 v 15:00 hod. a vše na jednom místě. Při pohledu na volné termíny na stránkách Viničního altánu bylo rozhodnuto - čekal tam na nás termín 19.6. v 15:00 x-) .
Odpovědět
mirca18, ahojky díky za vyčerpávající popis snad to nějak dopadne bude tam spousta kámošů tak snad jim někdo pomůže. Když jsi tam měla obřad kde jste se fotili nahoře u vily nebo dole okolo vinice.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky vsem :-) mirco moc diky za popis ;-)
Odpovědět
Ahoj, my jsme se fotili v altánu, ve vinici, pod altánem se dělali společné fotky a my si pak s fotografem šli ještě sami fotit nahoru k vile...
Odpovědět
Ahoj holky, tak my to měli zase jinak :-D Parkovali jsme dole u Lidlu, aut nás bylo asi 12, jeli jsme rodina i kamarádi pohromadě. Zaparkovali jsme tam v pohodě, místa bylo dost. Vyjít schody bylo v pohodě, taky jsem měla podpatky a přiznám se, že ani nevím, jak a byla jsem nahoře. Můj dědeček 83 to zvládnul taky, ale je fakt, že on je ve skvělé kondici. Obřad jsme měli 13.6. a na matrice jsem ho rezervovala už v na konci září, po vinobraní. Tak nevím, proč s tím letos tak otálejí.. protože sice času je fůra, ale konkrétně takový dobrý fotograf by se měl zamluvit už teď. Je fakt, že to ostatní nespěchá :-) Fotila nás úžasná Lenka Seničová, stejně jako Mircu ;-) a fotili jsme se nahoře u vily a kolem altánu :-) Tak nevěstinkám altánicím, hodně štěstí ;-) Mirco, máš IP, se Sarkou už jsme se konečně shodly - hihi :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
biiba: No prave, ja uz mam fotografku zamluvenou, protoze kdybych cekala na matriku, nikdu tu kterou mam, mit nebudu... Protoze ma rok dopredu plno.
Odpovědět
nuuna, to je právě to.. úplně tě chápu ;-) jen tu matriku otravujte, jsou tam přece od toho :-) a to nejde, aby vám ten termín dali předběžně?
Odpovědět
Profilova fotka
biiba: Zrejme ne :-| Ja fakt netusim.... Pritel tam vola minimalne kazdy tyden, pani Nebeska uz si vzdycky dela legraci "tak zase za tyden" :-D Ale nastesti ona sama rikala, ze ji to nevadi, at klidne otravujeme. Ale fakt nam to stoji na tom jedinym terminu, my se jinak meli brat az za dva roky... Ale fotografce se uvolnil termin, tak jsme si rekli ze toho vyuzijeme. Tak to nechci propasnout. Je to dobrej trenink na trpelivost :-D
Odpovědět
:-D :-D jo, to je teda super trénink. a pak uvidíš, jaká to bude úleva, až vám jednou řekne, že už jsou termíny vypsané :-) to abyste šli potom bouchnou šampaňský :-) fakt nechápu, co jim na tom tak trvá. ale myslím, že se o termín bát nemusíte, ono se to během jednoho dne fakt nezaplní. třeba před náma zrovna žádná svatba nebyla a bylo to v sobotu v půlce června :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
biiba: Taky si myslim, ze nezaplni - pokud nemame takovou smulu, ze na tom je nekdo uuplne stejne jako my a na stejny termin :-D ale to snad ne... az vypisi terminy, normalne tam nabehnu, prace neprace, at to mam z krku, a pak bude oslava , chi chi. No nevim, jestli oni nemusi ohledne terminu neco kontrolovat, treba z organizacniho hlediska... Ale me nic takoveho nenapada, tak treba se jim jen nechce :-D
Odpovědět
taky nechápu co na tý martice dělaj, vžyď to není těžkí pátek a sobota :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ja vim co delaj :-D Zvedaj telefony a rikaji, ze nevedi kdy vypisou terminy, zavolejte si pozdeji :-D :-D :-D
Odpovědět
:-D :-D :-D
Odpovědět
Ahoj holky, fotila nás Lenka Seničová, jak už psala Biiba - máme foto z altánu, z okolí altánu, u Gröbeho vily,... Nuuna: termín stačí domluvit telefonicky, nemusíš tam hned běžet. Po telefónu se domluvíte, do kdy přinesete s partnerem potřebné dokumenty a pak si to naplánujete. Nemusíš nocovat před matrikou. Altán má na vypsaný den 6 termínů, určitě vám nic neunikne. Jak už jsem psala, my jsme ve frekventovaném měsíci našli volný termín 3.12. - čekal na nás. Schody jsou opravdu v pohodě, nic tragického ;-) . nuuna: Ať přestane Tvůj parnter telefonovat na matriku, aby mohly dámy vypsat termíny :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mirca? diky za uklidneni, ja uz z toho byla fakt nervni, neverila jsem, ze by nam ten termin mohl vyjit :-) Jestli to jde i po telefonu, tak to je parada :-)
Odpovědět
nuuna, my taky rezervovali po telefonu, osobně jsme si tam šli až pro papíry a to po novým roce ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
biiba: no tak to je super :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj damy :-) Chtela jsem se zeptat jeste na jednu vec. Pamatujete si pribliznou minutaz na hudbu k obradu? Jako jak dlouho cca zabere proslov, co prstynky, atd? dneska jsem premyslela o hudbe a dosla jsem k tomu, ze to hodne zalezi prave na tomhle.
Odpovědět
Ahoj nuuno, potřebuješ několik písniče, jak už zde bylo zmíněno. My jsme měli nástup svatebčanů, nástup ženicha a nevěsty (šli jsme společně). Potom byl proslov paní oddávající, tudíž hudba nehrála, začala hrát až při výměně prstýnku a pokračovala po celou dobu gratulací a focení v altánu. Nebylo to proto, že bychom měli tolik písniček - na prstýnky a gratulace jsme jich měli 5 písní. Mladý kluk, který nám hudbu pouštěl, udělal smyčku a po celou dobu focení nám hrálo "našich" sedm písniček. Délka všech písniček byla standartní, vždy ji ten kluk podle potřeby začal tlumit a udělal hezký konec. Záleží také na tom, jak budete nastupovat a kolik lidí ;-)
Odpovědět
mirca18, ahojky náhodou nevíš zda je možné si zařídit živou hudbu místo kazeťáku ??? Nevím jestli s tím nebudou dělat problémy.
Odpovědět
Myslím, že to půjde, pokud to nebude mnohočetná kapela, která zabere půl altánu :-D .
Odpovědět
ne ne mám představu nějakých klasiky cca 3 - 4 šmidlálisté :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mirca: no, my treba pujdeme kazdy zvlast. Myslim, ze treba ticha hudba bez zpevu jako podkresleni proslovu by slo? My totiz mame jednu moc oblibenou pisnicku, je to bez zpevu, pomaly, klidny, takze by to nemelo rusit. Slo mi spis o to, ze neodhadnu ty delky, a nektery pisnicky jsou treba pekny a sednou az v pulce, na kterou nakonec ani nemusi dojit, pokud to bude na svatbe rychly :-D A taky by bylo blby, kdyby skoncila hudba na nastup v polovine nastupu :-D :-D :-D
Odpovědět
prosím ještě o jednu radu, nevím jakého fotokrafa si vybrat určitě by bylo dobré kdyby už tam fotil a věděl kde co je nej... prosím podělte se o zkušenosti.
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: Ja myslim, ze ve vinicnim altanu fotil kde kdo ;-) Je to hodne oblibene misto. Ja mam zamluvenou Zuzku Scharf, ale ta uz ma volno jen v tydnu, pokud ji nekdo nevypadne ( toho jsme vyuzila i ja :-D )
Odpovědět
nuuna, její práce je nádherná´, ale teď je už nemožné ji mít :-(
Odpovědět
Profilova fotka
lakys: Zas tak nemozny to neni, ja si taky myslela, ze si budu muset pockat na prespristi leto a zadarilo se ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?