Viniční altán, Praha. Máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, chtěla bych se podělit o zkušenosti s těmi, které plánují svatbu ve Viničním altánu nebo ji tam už měly. A zejména by mě zajímalo zda tam někdo taky bude mít/měl hostinu. Momentálně jsem totiž jednáním altánu dost znechucená a chtěla bych se ujistit, že je to jen mými přehnanými nároky ;-)
Odpovědět
No, to máme.. :-N :-N . Tiše doufám, že poslední týden v srpnu si necháme udělat elektřinu a první týden v září dlaždičky... :-N ;-)
Odpovědět
Vy si tam ještě msuíte nechávat dělat elektřinu??? Teda, to vám nezávidím =-) . Držím palce a tiše doufám s Tebou ;-)
Odpovědět
v kuchyni ano... Jsou tam někde vyvedené dráty a elektrika se musí nechat udělat podle dokumentace k návrhu kuchně... Tak to snad klapne :-x
Odpovědět
Ahaaaaa :-) . Určitě to klapne, mysli pozitívně :-)
Odpovědět
čauves holky :-) jen vás zdravím, samozřejmě, že šárce taky držím palečky :-) tak evelynka už je vdaná, doufám, že jí všechno klaplo ;-) a těším se brzy na fotečkyyy :-) mirco, tak máš co dělat koukám s kamarádčiným baráčkem ;-) to je hezké, že už to mají takhle, kór když hledali tak moc dlouho.. tak teď když už jste podepsaly už jistě bude všechno dobrý a brzo budou bydlet :-) kde vlastně baráček koupili?
Odpovědět
Biibi, ahoooooj ;-) . Baráček koupili v Hostivicích. Za chvilku tam jedeme, budou nám baráček předávat i s klíčema a všem možným, takže v neděli stěhujeme. Od příštího týdne budou bydlet v Hostivicích ;-) . Naštěstí vše klaplo, i když to vypadalo všelijak. Kamarádka prodávala dva byty v Praze a kupovala dvougenerační baráček. Takže hledala dva kupce, kteří budou platit v hotovosti, aby se nemuselo čekat na hypotéku. Teď už jsou všechny peníze tam, kde mají být, chybí pouze zápis do katastru, ale tam nebudou problémy :-) . Tak já běžím... Evel, přeji hooooooooooooodně tolerantní manželství plné lásky a spokojenosti x-)
Odpovědět
Ahoj holky, zdravím po víkendu stráveném u "našich". Včera jsem měla kulatiny, takže jsme trochu grilovali, Danielka (tátova přítelka) udělala labůžo dortíkx-)x-). Jinak drahouš dneska ráno brzo vstával a odjel na dětský tábor (jako vedoucí :-D ), takže jsem před sedmou sedla ke kompu a konečně udělala texty na svatební web... (dělala jsem to 4 hodiny, celkem se to nezdá, ale dá to práci).. Oznámka a kartičky budou snad hotové během příštího týdne (dost brutální korekce jsem udělala už v pátek), takže po návratu už snad budu moci posílat... Drahouš jeho bojový úkol-obstarat adresy příbuzenstva - nezvládnul, takže to s budoucí tchýní budu muset vyřídit já... ]-(
Odpovědět
Ahoj holky, zdravím po ránu:-). Mám už dneska dovču, večer odlétám do Londýna (už se strašně těším x-) x-) ). Za chvíli vyrážím domlouvat květiny a pak jdu s kamarádkou na oběd a pak domů balit...
Odpovědět
Profilova fotka
sarkajak: je jentak jsme nakoukla do tematu a koukam, ze jedes do Londyna. Ja tu bydlim.... Kdybys neco potrebobala, napis mi do IP. ;-)
Odpovědět
Ahoj Šárko, přeji příjemný let a dobré nákupy ;-) .
Odpovědět
Ahoj Mirunko, jak dopadlo stěhování? A jak trávíš volno ;-) My dnes podepsali Smlouvu o budoucí kupní.. zaplatili nějaký peníz.. tak snad se nic nepo... :-) A zítra frčíme do lesů :-D :-D
Odpovědět
Ahoj Biibuško ;-) . Stěhování proběhlo hladce, vše se povedlo :-) . Je, tak jste konečně našli vhodný byteček? Zůstanete ve stejné části Prahy? Volno teď netrávím nijak, tento týden chodím do práce, abych mohla mít volno někdy ve školním roce 8-) . Kam do lesů frčíte? My frčíme v sobotu na chatu za rodiči manžela :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky, chci se zeptat, zda nemáte některá zkušenost s tím, že by Vás ženich viděl až při obřadu??? přemýšlím, jak to organizačně udělat ve vin. altánu? nemáte některá nějkaý nápad? předem díky za odpovědi. Hezký den :-)
Odpovědět
Ahoj, musela bys být domluvena s panem provozním nebo paní provozní z Viničního altánu. Manžel by musel nastupovat jako první s maminkou a Ty bys musela být schovaná v restauraci pod altánem. Samozřejmě, do altánu bys musela dorazit dřív, než ženich ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, zdravím po návratu z Londýna ;-) . Mise byla +- úspěšná, mám šaty, mám boty :-) , ženich má košile do práce, ale ne tu svatební :-|, vestičku budeme taky kupovat tady... Na programu jsem kromě nákupů :-p měla i super výlet do Windsoru s jednou holčinou tady z brms, pro obě to bylo naše první rande přes internet :-D :-D. A obě jsme si to užily ;-) . A taky jsem si v sobotu zkusila zahrát golf a kupodivu to celkem šlo :-D :-D
Odpovědět
Ahoj Šárko, blahopřeji k úspěšnému výletu ;-) . Zbytek už dokoupíš tady, nic se nedá dělat. Co byt, už máte klíče? Uvědomuješ si, že za necelý měsíc se vdáváš ;-) ?
Odpovědět
Ahoj Miru, zatím si to neuvědomuju :-D :-D . Klíče jdu vyzvedávat tento čtvrtek, takže doufám, že o víkendu už v bytečku něco uděláme (asi začneme malovat:-)). Jen mě trochu mrzí, že ten byt půjdu přejímat sama, drahouš se z tábora bude vracet až někdy večer a na pátek už měli plné termíny... :-( :-( . Zkusím ještě zásuvky, záchod (jestli drží:-)) a ještě mi někdo říkal, že mám zkusit proklepat parapety... Když tam budou další závady, tak je holt odhalíme až časem a budeme reklamovat... =-)
Odpovědět
Jojo, zkus záchod, vodu, zda teče a zda lze přívod vody v šachtě (u vodoměru) lehce uzavřít a pustit. Pak bych si zkusila ještě otevírání a zavírání oken, včetně otevření na ventilačku, popřípadě mikroventilaci (pokud to máte). Dost často kování oken blbne, tak ať nemáte pak problémy. Pak ty zásuvky a i parapety - leckdy parapetem maskují díry mezi rámem okna a zdí. Rozhodně by neměly vydávat dutý zvuk. Neboj se s nimi trošku zalomcovat. Také zkus kohoutky topení, pokud máte radiátory. A ještě bych si zkontrolovala na všech měřičech (vodoměry, elektroměr, případně plynoměr) plomby. Jsou na první pohled viditelné, takže je to minutka, ale může ušetřit nepříjemnosti. Víc mě momentálně nenapdá :-)
Odpovědět
tak tekoucí vodu jsme už zkoušeli minule, okna taky, parapety ne (kde je mám vlastně zkusit proklepat??), topení jsme taky zkoušeli... Plomby mě nenapadly:-)
Odpovědět
Šárko, tak to budeš mít daleko míň práce ;-) . Parapety poklepej zevnitř a můžeš otevřít i okno a poklepat zvenku. Normálně poklepej po celé té ploše, na kterou bys eventuelně položila kytku. Klidně se o to zkus i opřít, určitě by se parapet neměl po své délce prohýbat, měl by být řádně podepřený. Kdyby se prohýbal, znamená to, že pod tím chybí izolace (montážní pěna) a mohlo by vám tudy zatékat dovnitř. A jak už jsem psala, můžeš nimi i zalomcovat - po stranách uchopit a zkusit jakoby vytáhnout. Někdy je dělníci jen tak nasunou, aby stihli termíny a naoko bylo vše hotové.
Odpovědět
Mirunko, díky za radu:-)
Odpovědět
Holky, v jakém obchodě jste nakupovaly stuhy atd.? Vím, že je e-shop, který má v Praze i kamnnou prodejnu, ale nedaří se mi ho najít... Díky:-)
Odpovědět
Tak oibchůdek už mám (P6) :-p :-p . Včera jsem se dozvěděla, kolik nás cca budou stát dorty (svatební pro cca 40lidí (3 patra) + 2 obdélníkové na večerní pařbu (každý pro cca 25 lidí)). Horní odhad je 4500, tak doufám, že to vyjde nakonec levněji... :-N . :-N No a dneska jdu nebo jdeme (podle toho, jestli se drahouš stihne vrátit) ten náš byteček x-) . A snad bude zítra oznamko, konečeně... ;-);-)
Odpovědět
šárko, našla jsi to skvěle - svatební obchůdek a druhý, kde jsem nakupvala je mojeparty.cz je to ve Strašnicích ;-)
Odpovědět
Biiby, díky za tip, Strašnice jsou blíž:-), nicméně jsem tam nedohledala takovou věc, jako špendlíky na vývazky (všude v galanteriích mají jen s barevnými hlavičkami 8-( 8-( ). Docela mě nadchlo to hélium, v kombinaci z karaoke to může být celkem sranda, ale asi si nechám zajít chuť... Blbůstek, ketré stojí peníze je tolik... :-N :-N Jinak mám novinku, včera jsme přebrali byt, pak koupili byrvy a tónovací barvy a teď o víkendu snad stihneme náš byteček celý obarvit.. :-D :-D
Odpovědět
Šárko, tak super, gratuluju k převzetí bytu ;-) JIstě jste nadšení :-) Jo, tak ty špendlíky nevím.. já je kupovala už dřív v galenterii v Krakovské, takže tam jsem se po nich už nesháněla. Každopádně já před svatbou byla v obou obchůdcích, v každém jsem nakoupila něco jiného :-D V podstatě na té šestce věci na výzdobu aut a ve Strašnicích věci na stoly. Vše na vývazky jsem koupila v Krakovské a jinak jsem asi nikde nebyla :-)
Odpovědět
sarkak: kdybys chtěla takové ty ozdobné špendlíky s perličkou místo hlavičky, tak je prodávám v bazaru :-) a jsem z Prahy, takže bych se klidně osobně sešla :-D (konec inzerce :-D )
Odpovědět
Ahoj Biiby, v Krakovské měli také jenom barevné špendlíky, když jsem tam byla... 8-( 8-( . Věci na stoly na večer budu mít částečně pořešené přes kamarádku, která má svatební agenturu a dělají i výzdoby (takže něco budu mít půjčené a něco koupené za trochu výhodnější ceny ;-) ) a na oběd má snad restaurace vlastní věci na výzdobu, takže to jenom zkouknu a kdyby měli jenom srdíčka a lítečky, tak doplnění pořeším podobným způsobem... :-). "Intimní" Dotaz: měli jste nějak zdobené i venkovní stoly? Uvnitř jste měli jeden hlavní stůl a nějaké vedlejší nebo jenom ten hlavní (pro kolik lidí?) ewel: jsem asi slepá, ale ten inzerát nevidím.... jakou barvu/kolik/za kolik? Když tak písni do IP :-)
Odpovědět
šárko, měli jsme nazdobený jen hlavní jídelní stůl pro 34 lidí. a to úplně jedoduše. Jenom bílý ubrus, do barvy ubrousky, pár svíček a pár kamínků, nic víc. Před námi byl ještě dort a moje kytička, speciální kytky na stůl jsme neměli. A samozřejmě jmenovky. Rautový stůl - tak tam byl jen bílý ubrus a jídlo ;-) A venku nic :-) Kamarádi pak seděli hlavně venku a byly tam pro ně ještě dva stoly uvnitř baz nazdobení, stejně se tak různě potom pendlovalo, už nikdo stejně neseděl po obědě na svém místě ;-) Vy máte stejně ten večerní raut pak jinde, ne? Tak to už bych výzdobu moc neřešila :-)
Odpovědět
Biiby, my ten večerní raut máme tam, kde vy jste měli celý den:-). Jen jsem si říkala, že třeba svícínky s čajovými svíčkami na ty venkovní stoly by mohly být hezké:-). Ty dva stoly uvnitř byly cca pro kolik lidí? A předpokládám, že těch 34 míst bylo k těm T stolům tak akorát... Potřebovala bych nějak rozumně vymyslet, jak tam usadit 70-75 lidí, kdyby byla náhou zima :-(
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?