Viniční altán, Praha. Máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, chtěla bych se podělit o zkušenosti s těmi, které plánují svatbu ve Viničním altánu nebo ji tam už měly. A zejména by mě zajímalo zda tam někdo taky bude mít/měl hostinu. Momentálně jsem totiž jednáním altánu dost znechucená a chtěla bych se ujistit, že je to jen mými přehnanými nároky ;-)
Odpovědět
Ahoj všichni, debata teď moc nejede, nestíhám... 8-( :-| . Přes den nestíhám, večer jdu pak většinou na nějaký sport nebo na kafe/pivo/víno :-N :-N . Novinka: zamluvila jsem dodavatele minizákusků, jestli budou i koláčky ještě nevím, podle toho, jak se v rodině dohodneme 8-) 8-) Mirčo, doufám, že druhý pokus s výšivkou bude ještě hezčí než ten první, přeci jen, praxe je praxe... Látka snad už barvit nebude... :-x A neboj, všichni na svatbu určitě dorazí a navíc v pořádku ;-) ;-) Biiby, na aktuální zážitky ze svatby jsem celkem zvědavá... Tak si říkám, že bych se měla nechat inspirovat:-). Co šaty, dobrý? ;-) Holky, už se Vám to hoodně krátí, když nad tím tak přemýšlím, tak bych proces taky urychlila ;-) ;-) miss.wasabi: fotky máte fajn, takové pohodové, uvolněné... Hodně štěstí :-)
Odpovědět
Profilova fotka
díky jo, bylo to hezky uvolněné, měli jsme 24 hostů, takže skoro taková středně veliká svatba, ale nezvali jsme žádné tetičky, které jsme roky neviděli, ale jen nejbližší rodinu a kamarády. Jsme rádi, že jsme nejprve zvolili variantu posezení nad kávou, dortem a chlebíčky a teprve na večer jsme šli dovnitř ke stolu na večeři. Tím pádem se hosté i navzájem trochu seznámili, když se mohli procházet a posedávat venku, a mělo to oravdu hezkou atmosféru. Kolik hostů budete mit vy, michvon?
Odpovědět
Profilova fotka
miss.wasabi, to je dobrej nápad, nejdřív dort a pak teprve vevnitř večeře. my ale máme svatbu v poledne, takže bude hned oběd, až pak kávička a dort. ještě přesně nevíme, kolik nás bude, cca 14-20, přece jen máme ještě nějakej čas na upřesnění. hlavně přítel má furt dost času na to, aby se rozhodl, koho pozve, já v tom mám jasno, jen radši počítám s tím, že si třeba moje nezadaný sestry najdou chlapa :-)
Odpovědět
miss.wasabi: Jéééé, tak to jsem ráda, že máš z altánu jenom samé pozitivní zprávy :-) . My budeme mít také pana Zatloukala, takže věřím, že vše bude v pořádku. Ani nevíš, jak jsi mě potěšila x-) . My už máme cenovou nabídku z altánu, takže vím, jak nás to cenově vyjde a jsme spokojení :-) . Nás bude na svatbě dohromaday 30. Opravdu máte moc hezké fotečky, sluší vám to ;-) . Šárko: Jojo, druhý pokus bude lepší, mám jinou látku a ta už nepouští. Vyzkoušela jsem ji vyprat všemi způsoby a pohoda. Čtyři dny práce byly zbytečné, ale co...kupodivu jsem to ani nějak extra neprožívala :-N .
Odpovědět
Ahoj holky :-) Mirco, jééé s těma šatama. Tak teď to určitě už vyjde a třeba tu minulou výšivku použiješ na něco jiného ;-) Miss.wasabi, ještě jednou veliká gratulace x-) Holky, letím na klavír, tak večer ahojky :-D
Odpovědět
Biibi, ne ne, nepoužiju ji na nic jiného, celou jsem ji vypárala :-D . Už mám hotovou polovinu druhé, takže pohodička :-) . Dobře si zahraj :-)
Odpovědět
Ahojda Mirco, už jsem doma, dnes jsem tam byla šíleně dlouho, už jsem jí tam zívala |-| Ale šlo to i s těma nehtama, myslela jsem, že omdlí, ale ona z nich byla nadšená, prý jsou pěkné :-D :-D Dnes jsem jí také oznámila, že se budu vdávat, dala jí oznámko, tak se zajímala, bylo to moc milý x-) Ty seš teda rychlík, že už máš půlku další ;-) Tak ať ti práce jde od ruky a prstíčky moc nebolí :-) O víkendu, budu péééct, se celkem těším :-) A v pondělí jdu na šaty na poslední zkoušku, aby mi je upravili na tělo :-)
Odpovědět
Biibi, jsem také doma :-D . Zítra ani nejdu do práce, jelikož jdu k lékaři. Ráno nemusím vstáááávat :-) . Jo jo, tahle výšivka jde rychle, zítra bude tahle opakovaná část hotová :-) . Prstíky jsou už zvyklé, už nebolí. Také budu o víkendu péct a vyšívat další část šatiček. Pokud to půjde vše hladce, o víkendu by měly být šatičky na 90 % hotové :-) . Už mám za sebou tři návštěvy solárka. Už nemám nezdravou bílou barvu, ale nejsem ani hnědá. Ještě mám tři týdny, tak to zvládu. Důležité je, že jsem se ještě nespálila a kůže si začíná zvykat :-) .
Odpovědět
Mirco, tak paráda s tím solárkem ;-) Já nevím, kdy ho zvládnu, příští týden mám každý den někde být a ten další ještě horší.. vše kvůli svatbé, vlasy, šaty, nehty, altán, odvézt poslední oznámko, zajet pro zákusky, odevzdat seminárku, několik akcí v práci... :-p Já zítra také nejdu do práce :-D Ale vstávání ti závidím, mám školu, musím tam být v osum :-S Mám teď celý týden pořád něco, dnes celý den v práci, pak klavír, jsem hotováááá, spááát... :-D Pošli mi kousek své energie, jooo :-) Moc těším na šatičky, až budou hotové, doufám, že pošleš. Budu opravdu moc potěšená :-) Koupila sis k nim už ty ponožtičky? :-D
Odpovědět
Biibi, posílám Ti na dálku hoooodně energie ;-) . Ponožtičky doma už mám - jsou krásně teplé s pletenými kytičkami po stranách :-D :-D :-D . Kdybys chtěla, mám i jedny s motýlkama po stranách a ty jsou lehounce do fialkova, hodily by se ti :-D :-D :-D . Neboj, až budou šatičky úúúúplně hotové, pošlu ti fotečku ;-) . Já mám teď toho také hodně - závěrečné zkoušky, kadeřnice, altán, šaty, poslat oznámka známým a sousedům, dát dohromady dekorace, péct koláčky, zákusky, dortíky,..... Ale jsem ráda, že vše, co šlo připravit dopředu, už je hotové :-) . Tak ráda bych ještě chodila do školy jako studentka :-N
Odpovědět
Mirco, úplně chápu :-) Sice ve škole sedíme celý den, ale proti tomu, co mám v práci, je to relax a klid.. paradoxně si odpočinu. Jen tím strávím celý den :-D Máš pravdu, říkala jsem si, že připravuji věci hodně dopředu, ale teď to nemít, asi se zcvoknu :-N Ty ponožtičky by se mi tuuuze líbily x-) po svatbě ti je můžu vrátit :-D :-D jdu spát a chlap ještě nepřišel z práce :-N paaaaa x-)
Odpovědět
Biibinko, už asi sladce spíš a zdá se ti o svatbě ;-) . Ano, učit děti je docela vyčerpávající, ale neumím si představit, že bych dělala jinou práci :-) . Studentský život byl krááááááásnýýýýýýý x-) . Teď při šití šatiček jsem si začala uvědomovat, že se budu vdávat. Doteď mi to nějak nedocvaklo :-N . Na ponožtičkách se můžeme domluvit :-D . Už je zase dlouho vidět, tak i můj chlap začal chodit z práce později než v zimě. Ale už je doma a sladce spí x-) . Pa zítra ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Mirunko, tak o svatbě se mi nezdálo :-D Už teď delší dobu ne.., ale měla jsem takový období, kdy to bylo celkem často a už jsem si říkala, jestli mi nehrabe :-N Teď se ale cítím naprosto báááječně, přijde mi, že svého chlapa miluju víc než kdy dřív, on je na mě tak hodnej, že si to snad ani nezasloužím :-N Ale on říká, že zasloužím :-D Tak to je bezva, že už to došlo, že se budeš vdávat :-D No, jo, máš to už za tři týdny, to je hned.. Jééé, fakt už brzičko x-)
Odpovědět
Biibi, ty to máš už za dva týdny :-D :-D :-D . Jo, můj chlap je na mě také hodný a já na něj také - vždyť se milujeme a budeme se brát x-) . Hezké chování si zasloužíme určitě všichni. Za chvilku jdu na poštu, poslat oznámení známým a doma nám zůstane už jenom jedno :-) . Cestou domů nakoupím ingredience na pečení, abych si mohla udělat těstíčka a péct. Zítra jsem zase sama doma, tak budu mít klídeček na svatební pečení :-) . Dnes je na teploměru 9°C =-) ! V dlouhodobé předpovědi hlásí na naše období 18-24°C, při snížené oblačnosti i 27°C. Těch 24°C beru všemi deseti :-) .
Odpovědět
Mirco, jo letí to, těším se :-) Také mám nějaká přání na poslání a už týden je nosím v tašce - chicht.. Také budu péct, už všechno, co budu chtít, tak to sfrknem tento víkend. Ono toho zas ale tolik nebude :-D To počasí je teda děs.. Mně už je snad asi fuk, kolik bude stupňů. Hlavně ať neprší, jinak ta cesta k altánu bude špatná a já na obřad dojdu špinavá jak prase :-N Takže prosím prosím prosím, smutně koukám, sluníško x-)
Odpovědět
Mirco, nemužu najít recept na čokoládové linecké od tebe. Mohla bys mi ho, prosím, poslat znovu. Děkuju
Odpovědět
Už jsem zpátky doma - venku je hnus a v Albertu spousta lidí =-) . Nechápu, proč už neodjeli na chalupy a chatičky, když je venku tak hezky a předpověď na víkend je skvělá :-D :-D :-D . Kupodivu na poště bylo jenom pár lidí, takže vše bylo vyřešeno rychle. Ještě jsem vyzvedávala jeden balíček. No jo, v dešti bude cesta do altánu tragická :-N . Ale co, teplé ponožtičky to jistí :-D :-D :-D . Také prosím prosím bezpršavo x-)
Odpovědět
hotovooooo, upečeno x-) mám pět druhů, nafotím, dám do alba :-) Mirco, co ty?
Odpovědět
Ahojky Biibi, jsi šikulka ;-) . Já jsem si hrála s šatičkama a udělala jsem si těstíčka. Teď jsem byla nakoupit, chci jít ještě do solárka a pak udělám asi vosí hnízda. Teď je v troubě perníček, aby měl miláček ke snídani - včera si o něj řekl. Zítra upeču připravená těstíčka. Partner dnes přivezl asi 2 kg jahod od maminky ze zahrádky x-) .
Odpovědět
Mirco, jahůdky mám taky mor ráda :-) Také je budu chtít do svatebního dortíku x-) A co šatičky, už komplet hotovo? Dnes budem zdobit ještě poslední druh cukroví a možná upeču ještě jednu dávku lineckého :-D
Odpovědět
Ahoj Biibi, také budeme mít jahůdky ve svatebním dortíku x-) . Cukroví je komplet upečeno, akorát ještě naplnit, to udělám v týdnu. Rozhodla jsem se zredukovat počet sladkého na svatbu, protože si neumím představit, že každý ze svatebčanů by snědl 50 ks =-) . Šatičky jsou hotovy tak na 70%, dnes jsem na ně ještě ani nesáhla, ale jdu na to :-) . Ty už se příští týden můžeš vdávat :-D
Odpovědět
Mirco, tak to je dobrý, že už máš šatičky hotové - téměř. To již brzy se také budeš moct vdát :-D A já taky =-) Ale počkám raději ještě dva týdny ;-) Dala jsem do alba fotky, jak jsme napekly :-D
Odpovědět
Biibi, napečeno máte hezky ;-) . Já jsem večer mazala linecké a nějak jsem se nemohla dobrat konce a pak mi došla marmeláda :-D . Ještě mi zůstalo na dnešek. Šatičky by byly včera kromě výšivky hotové, ale večer mě do nich zašněroval partner a ejhle - musím je kapánek zabrat, jinak by nebyla rezerva na šněrování. Ušila jsem si šněrovačku tak, aby byla nahoře po sešněrování tak na 10 cm roezvřená, ale po stažení zůstala tak maximálně na 2 cm =-) . Někde se asi stala chyba, a to jsem si je skoušela v sobotu :-D . No nic, to bude otázka hodiny. Pak ještě udělat finální délku a jednu výšivku a bude to. Dle mého názoru nejsem ještě moc opálená, ale v šatičkách to už vypadalo dobře x-) . Máme dnes závěrečné zkoušky, tak jsem musela do práce hned od rána, jinak bych začínala až v 10:35. Odpoledne mám lékaře a pak půjdeme s partnerem na večeři, máme dnes výročí x-) .
Odpovědět
Ahoj holky, zdravím po víkendu ;-) . Byli jsme v Tp oběhnout rodinu a navíc tam bylo "Zahájení lázeňské sezóny", tak jsme mrkli a na pár koncertů... Nicméně bylo hnusně, dost pršelo ]-( ]-( . S tátovou přítelkou jsme se dohodli, že na svatbu budeme koláčky péct, říkala, že zkusí pár receptů a pak něco vybereme a když budu v Tp, tak v průběhu prázdnin napečeme... S "mražákovou metodou" to bude ok, ve čt před svatbou holt bude muset drahouš pro koláčky zajet, abychom udělali výslužky :-). Už se docela těším ;-) x-) Biiby, to cukrovíčko vypadá úžasně, hned bych si mlsla ;-) :-N . Mirco, s šatičkama mívám naprosto opačný problém =-) 8-( . A co na šatičky vlastně partner říkal? :-)
Odpovědět
Halooooooooooooo =-) =-) , kde jste kdo... :-N :-N ... Mirčo, co šatičky? A co výroční večeře? Doufám, že jste se naladili na romantickou notu ;-) ;-) . Bylo nějaké překvápko? :-N Biiby, co cukrovíčko, ještě ho máte? :-D :-D ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, teď jsem toho měla plno k zařizování, ale hotovo, tak zas pár dní bude volněji a budu moct s vámi drbat :-D Dnes proběhla zkouška účesu a je to paráda x-) Navštívili jsme altán, paní tam byla skvělá, milá, ve všem nám vyšla úžasně vstříct, takže z dnešního dne jsem komplet nadšená a už se nemůžu dočkat svatby :-D Však deset dní uběhne jako voda x-) Mirco, děkuju za pochvalu cukroví x-) Od takové pekařky to potěší :-) Šaty mám na zip, byla jsem tam v pondělí a naštěstí se do nich vešla :-D :-D V tomhle je šněrovačka lepší, ale naštěstí dobrý :-p Co tvé šatičky a co výročí? Gratulujuuuu x-) Sarko, také děkuju za pochvalu cukrovíčka :-D Stále ho máme v lednici, tak snad už tam vydrží :-D Jistě se vám podaří napéct bezva koláčky a v mrazáku pak vydrží ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, nějak jsem se sem nedostala =-) . Partner pracoval na počítači, tak jsem sem nemohla a pozdě večer se mi už nechtělo. Šárko, já mám také problém, že se do něčeho spíš nevejdu, ale ty šatičky byly výjimkou :-D :-D :-D . No nic, už je to hotové a i šatičky jsou dokončené. Akorát je potřebuju vyprat a pořádně rozžehlit a vyžehlit. Ale to až o víkendu, dřív na to nebude čas. Za týden mi už přijedou rodiče :-) . Dnes jsem si byla nechat zastřihnou konečky vlasů a i ofinku u paní, která mě bude česat na svatbu, tak jsme aspoň domluvily veškeré podrobnosti a časový harmonogram. Ještě musím naplnit nějaké cukroví a pak se pustím do zákusků :-) . Výročí v pohodě, my to nijak nehrotíme, nekupujeme si dárky a ani neslavíme. Zašli jsme na večeři, dostala jsem kytičku a bylo nám fajn x-)
Odpovědět
Holky, jsem ráda, že žijete ;-) Už se Vám to celkem blíží:-), máte můj obdiv, že ještě neplašíte:-). Na počítadle se mi dneska objevilo číslo 99 :-N :-N . Už se to celkem blíží :-p :-D
Odpovědět
Sarko a já mám dnes číslo 9, tak to máme skoro stejné :-D :-D Nějak vůbec nejsem nervózní a moc se těším :-)
Odpovědět
Biiby, tak to je super, doufám, že budu taky ve stejné pohodičce, již přestěhovaná v novém bytečku :-N ;-) To ty už budeš vdaná mladá paní :-D :-N ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?