Viniční altán, Praha. Máte zkušenosti?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahoj nevěsty, chtěla bych se podělit o zkušenosti s těmi, které plánují svatbu ve Viničním altánu nebo ji tam už měly. A zejména by mě zajímalo zda tam někdo taky bude mít/měl hostinu. Momentálně jsem totiž jednáním altánu dost znechucená a chtěla bych se ujistit, že je to jen mými přehnanými nároky ;-)
Odpovědět
Právě proto jsem Ti to napsala, aby ses také pobavila :-N . Puzzle má 1000 kousků, zlikvidovala jsem jenom malou část - naštěstí =-) . Hned jsem ho musela složit, abych veděla přesně, kolik dílků mám hledat :-) . Už jsem doma z nákupu a kupodivu jsem koupila vše, co jsem měla v plánu a ani jsem si neudělala seznam. Cestou na nákup jsem se zbavovala odpadků - měla jsem 4 různé pytle (plasty, směsný, papír a bordel z vysavače). Při odchodu z bytu jsem si přpadala jako bezdomovec :-D .
Odpovědět
Už mám hotové těsto na linecké :-) Koupila jem si v obchodě malinovou marmeládu a je celkem fajn :-) Hehe, nevypadalas jak bezdomovec, ale jako někdo, komu není fuk, jak to tady vypadá 8-) :-D Takže puzzle už je zas složený, to ani partner nepozná, že se stala nehoda :-)
Odpovědět
Malinová marmeláda může být mňakózní :-) . Jsi šikovná ;-) . Jo jo, puzzle sjem hned složila, to bych pak pořád přemýšlela, zda jsou všechny kostičky, nebo nějaká chybí =-) . Partner to nepozná, ale já mu to řeknu :-) . Nechce se mi dělat těstíčka. ještě je málo hodin, nejraději peču večer :-D
Odpovědět
Já těstíčko udělala - nakonec jen jedno - a teď odpočívá v ledničce :-) Začnu péct tak za hoďku. Budu dělat linecké, ale bezu dírky. Slepím ho a pokapu čokoládou, tak snad to bude vypadat hezky :-) To já bych to taky určitě řekla :-) A ještě bych si z něj možná udělala srandu, že jsem to vyluxovala celý :-D :-D
Odpovědět
Ok, také jdu udělat nějaké těstíčko :-) . Ještě musím uklidit vyprané prádlo. Teda, dnes jsem udělala docela dost práce :-) . Musela bych být hluchá, abych ho vyluxovala celé - jednotlivé dílky hezky chrastily, jak si to šinuly trubicí do vysavače :-D :-D :-D . Jdu udělat šifonové látce další octovou lázeň. Hi hi, my ocet doma moc nepoužíváme, tudíž ho nekupuji moc často a dnes jsem ho v Albertovi vůbec nemohla najít =-) . Musela jsem se zeptat prodavačky :-) .
Odpovědět
Mirci, tak už mám upečeno. Koupla jsem si nový vykrajovátka, menší než jsem měla doma, tak je to cukroví fakt malinký. Ještě to dnes asi slepím a dozdobovat možná až zítra.. Je to fakt zvláštní pocit, že tohle už je to opravďácký svatební =-) :-N Ale vypadá dobře :-)
Odpovědět
Biibi, jsi šikulka ;-) . Také mám udělané těstíčko, ale péct budu až zítra. Jo jo, opravďácky svatební :-D . Také mám ráda malinkaté tvary x-) . Na tvém místě bych se na zdobení zatím vykašlala, udělala bych to až najednou, až bych měla upečeno více druhů ;-) . Asoň já to tak dělám :-) . Venku se nějak hooooooodně blýska, asi bude buřina =-) .
Odpovědět
Dyš já to asi nevydržím a budu už chtít mít alespoň jedno cukroví komplet hotový :-N Nějak mi dochází ta opravdovost toho, že se vdávám, když tu na to tak koukám.. hihi. To radši ani nebudu broukovi říkat, myslel by si, že jsem se pomátla :-D
Odpovědět
A bouřka je tady =-) . Vy ji tam nemáte? No jo, tak si ho naplň, ozdob a kochej se :-D . Neboj, brouk by si nic takového nemyslel ;-) .
Odpovědět
hihi, on už si to myslííí :-D :-D Jojo, už to slyším, hřmí.. ale ještě neprší :-) Už slepuju :-D
Odpovědět
Na chvilku jsem vypnula počítač, protože se blýskalo přímo tady nad námi. Sice máme všechno zapojené přes přepěťové ochrany, ale jeden nikdy neví =-) . Tady moc nepršelo, ale bouřka bylo pořádná =-) No jo, už slepuješ :-D . Já prohlížím recepty a rozhoduji se, co upeču. Zároveň si vypisuji, kde daný recept najdu, abych pak nemusela zběsile hledat :-D .
Odpovědět
Tak už máme též po bouřce :-D
Odpovědět
Článek se načítá
A i po lineckém cukroví, co? :-D :-D :-D Určitě jste neodolali a všechno jste snědli :-D :-D :-D . Já už mám konečně chlapa doma x-)
Odpovědět
Neee, ale už je slepené, budu dokončovat. Chlap po něm koukal a už jsem viděla, že má v puse =-) tak jsem se zlobila a asi to schovám do sklepa :-D Jé, on přišel až teď? Tak top už asi půjde rovnou spinkat :-)
Odpovědět
hotovoooooo :-D jdu spát, uklízet budu zítra, dobrou noc x-)
Odpovědět
Jo jo, přišel až takhle pozdě. Dal si sprchu, večeři a zalezl do pelíšku :-) . Já také za chvilku půjdu, chtěla jsem dokoukat Uvolněte se, prosím. Pa a zítra přeji hezký den ;-)
Odpovědět
Ahoj Mirco, také jsem včera koukala na Krause ;-) Toho já můžu :-D Jinak hlásím, že cukrovíčko hotové jsem před chvílí dala do krabičky a už si dřímá v ledničce. Je ho 124 kousků, tak schválně kolik ho tam bude v půlce června =-) :-D Co se týče ZOO, tak jsme ji museli přesunout na příští víkend, musíme jet zařídit něco jiného, tak jsem zvědavá, co pak napíšeš o mini žirafce :-)
Odpovědět
Ahoj Biibi, včera jsem se u Krause nasmála :-D . Já budu péct večer, těstíčko odpočívá v lednici :-) . Neboj, určitě tam budete mít i v půlce června přes 100 kousků :-N . Doufám, že se zítra dostaneme do ZOO, protože miláček dnes musí také něco zařídit - dohnat nedostatek spánku :-D :-D . Jdu pokračovat se zdobením svatebních skleniček :-)
Odpovědět
Ahoj Mirci, jj, většinou se u něj nasměju :-D My byli v Národní galerii na výstavě, prošli jsme celých pět pater a teď mě z toho akorát tak bolí hlava.. Ale musela jsem ze studijních důvodů a miláček šel se mnou. Na konci jsem si dala chlebíček, to bylo nejlepší :-D :-D Co skleničky, už máš vyšperkované? Píšeš na ně vínovou?
Odpovědět
Biibi, galerii bych fakt nedala =-) . Chlebíček bych brala :-D . Skleničky jsou hotové, bylo to celkem náročné - máme tam jména, datum, místo obřadu a samozřejmě i naše delší motto :-) . Poprvé v životě jsem psala na skleničky =-) . Vypadá to celkem hezky, byť písmo je trošku roztřesené :-N . Ale jsou naše x-) . Psala jsem na skleničky vínovou barvou, nechám je teď do zítřka pořádně zaschnout a pak je asi vypálím na 180°C. Ještě chchi udělat trička, ale to bych je nejdřív musela koupit. Pořád na to zapomínám =-) . Asi si dám na pondělí upomínku :-) . Budeš ještě něco péct?
Odpovědět
Mirco, joo, bylo to hustý - 5 pater, přízemí a ještě mezanin.. Některý moderní umění bylo fakt nechutný.. :-S Já už dneska nic péct nebudu, až zas příště 8-) A co ty pečeš? Tak super, že máš hotové skleničky :-) To jsem netušila, že se ještě vypalují, bála bych se, že prasknou :-N
Odpovědět
Biibi, umění moc nemusím, nerozumím tomu =-) . Mám upečené korpusíčky na plněné ořechy a také linecké. Ale zatím nezdobím ani neplním. Teď si ještě partner řekl, že má chuť na bábovku, tak mu ji jdu upéct, ale před tím si ještě skočím do sprchy. Skleničky, teda spíš barva, se vypalovat nemusí, ale může. Vydrží pak napořád, jinak bych na ně musela být moc opatrná ;-) . Partner se moc netváří na to, že bychom zítra měli jít do ZOO - moc ho to neláká :-S . Pokud půjdeme, bude to jenom rychlá procházka k žirafám :-N .
Odpovědět
Mirco, také tomu moc nerozumím :-D :-D Já na zítra pozvala maminku na oběd, když je ten den matek, takže taky nikam nepůjdem :-) Ale těšíme se, že to vyjde příště :-N Tak to seš šikulenka, že už máš dvoje upečené ;-) Už víš kolik cukrovíčka budeš vlastněš dohromady péct? Já budu dělat jen pár druhů, asi tak pět. Něco upeče tchýně, pak nějaké ty zákusky, ty asi nebudou mini, ale to nevadí a pak hlavně ty koláčkýý :-D Budou se dělat ze 4kg mouky, mělo by to dát asi 10kg koláčků :-D Ponesem ještě do práce, já asi vezmu i do školy, zrovna mi vychází těsně před svatbou :-D
Odpovědět
Biibi, zatím jsem nerozhodla, kolik toho budu péct, ale nijak moc. Pár druhu cukroví, pár druhů minizákusků a pár druhů slaného. Akorát domlouváme s maminko, že přijede do Prahy dřív - na koncert Karla Gotta, což je 11.6. a pak už u nás zůstane, tak mi pomůže s pečením, mazáním a tak dále. No, snad to vyjde, protože už měsíc se léčí s nějakým zánětem v kotníku - píchají ji injekce a bere antibiotika. Ale moc bych si přála, aby na koncert mohla dorazit, sní o tom už moc dlouho, ale vždycky jí do toho něco příšlo. V červenci má svátek, tak bude mít hezký dárek :-) . Už jí je líp, ale doktor jí řekl, že se má šetřit a moc nechodit. Naštěstí, v dubnu šel táta do důchodu, tak chodí na nákupy a plní mamince přání 8-) . Jo jo, zítra je den matek. Moje maminka dostane kytičku a pusinku dodatečně a maminka partnera o tyhle věci nijak nestojí :-N . 10 kg koláčků, to zní hrozně :-N .
Odpovědět
Mirco, tak přeju mamince, ať se krááásně uzdraví x-) Aby mohla brzy přijet a užít si koncert, ale hlavně tebe :-) A ty jí :-) Ona maminka partnera nestojí o to, aby jí popřál? Teda, já myslela, že to potěší každou maminku :-N Můj partner té své taky jenom zavolá, ale i to jí určitě udělá radost, že si vzpomněl :-) hehe, 10kg koláčků :-D :-D taky mě to baví a vůbec si neumím představit, jak to množství asi vypadá. Zda se mi to vůbec vejde do mrazáku =-) Ale chci, aby nebylo málo, budem dávat do výslužek, tak nechci, aby v té krabičce na dně seděly schoulený chudinky dva koláčci :-N Když zbyde, tak nemám strach, že se to nerozdá nebo nesní. Asi vezmu i kadeřnici, když mě bude česat a tak :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holčiny ;-) Jak 10 kg,že zní hrozně??? =-) my budeme mít 15 kg :-p :-D :-D :-D bude to cca 1400 koláčků.Budeme dávat kadeřnici,mé nehtařce,do práce,na radnici,restauraci,do výslužek,něco na hostinu :-) noo,myslim že to zmizí raz,dva ;-) :-N
Odpovědět
Sorbon hehe, já říkala, že si to vůbec neumím představit :-D To množství :-N Sice do restaurace ani na radnici nic nedáváme, ale taky věřím, že se to neztratí. Oni budou jistě tak dobroučký, že se všechny sní a ještě budou lidi prosit o další :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Biibi,no já když jsem si to vypočítala že budeme potřebovat 15 kg.tak jsem šla do mdlob :-D :-D :-D to víš že se to spapká ;-)
Odpovědět
:-D :-D to já to prostě tak nějak odhadla :-N Vůbec totiž nemám představu kolik do výslužky, kolik to váží atd.. Sice jsem je pekla na zkoušku, ale nic jsem nezvážila, krabičky jsem neměla, nepočítala jsem je. Jen jsme je upekli.. hihi a hned sežrali :-D :-D Ale bude ještě cukroví a nějaké zákusky, takže chybět rozhodně nebude :-)
Odpovědět
Holky, já neříkám, že to je nějak moc, ale také si neumím představit to množství najednou. Sice mám teď koláčky uskladněny v mrazáčku,ale nevážila jsem je. Vlastně vím, že do kila se mi jich vejde 135 ks. A pokud se nepletu, tak mi jich z kila mouky vyjde 400 ks, takže z kila mouky mi vyjdou 3 kg koláčků. Takže 3 kg koláčků mi zabere v mrazáku asi tak 3/5 jednoho šuplíčku :-) . Pokud mi přijede maminka v předstihu, koláčky už do mrazáku dělat nebudu. Zmákneme je pak společně za jedno odpoledne a večer. Vyčlením na ně třeba středu před svatbou a bude to :-) . Ještě se rozhodnu. Také budeme míit ještě nějaké minizákusky - laskonky, věnečky, marcipánové kuličky, punčové řezy,.... pak cukroví a něco slaného, takže v karbičkách se určitě nebudou choulit jenom koláčky :-) . Myslím, že večer spíš "pojede" slané než sladké. :-) . Biibi, děkuji, věřím, že maminka bude brzo fit. Maminku přítele Den matek asi nijak moc nebere =-) :-) . Ale neznamená to, že by neměla ráda svoje děti, nebo ony ji ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?