Vdáváte se také 20.8.2011?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, je tu někdo se stejným datem svatby? ;-)
Odpovědět
@mmmura Já našla za ks 5,50 u nás v a má 15 g... takže půl kilo bychom dali cca 182,- Kč, což mi nepřijde tak zlé. Ale půl kila je zas jen cca 33 koláčků... ještě to nějak vykoumáme :-)
Odpovědět
@ sari_nka Já jsem na tom teď jako Ty :-D Napřed jsem plašila a teď tak nějak stagnuju a mám pocit, že času na vše ostatní je už dost.... No jediné, co mě ještě tlačí jsou prostory, protože jak jsem psala, ty původní jsou nejisté, tak pořád hledáme jinou alternativu. Ale jinak ty původní jsou pořád v záloze a pak máme ještě jedny, které jsou fajn, ale jsou dost daleko - takže to není, že bychom neměli vůbec nic, ale spíš ještě hledáme něco lepšího a není to ještě rozhodnuto... Tak jen to mě trošku štve. Ale o víkendu se jedeme podívat na 3 místa, tak snad něco z toho klapne...
Odpovědět
@mmmura Taky Tě vítám :-) Mě taky hrozně baví vyrábění, takže si to celkem užívám. Ale teď jsem se nějak zasekla - ne tedy vlastní vinou. A to mě trochu štve. Vývazky si dělám sama, zatím jich mám 90, ale potřebuju cca 120 a už přes měsíc nemůžu sehnat stuhu, se kterou jsem začala (původně jsem si říkala, že to bude cca pro 30 lidí :-D ). Po celé Praze ji nemají... No snad něco seženu o víkendu v Prostějově. To stejné s oznámením. Taky si ho budu dělat sama. Už mám konečnou verzi, ale teď čekám na děrovačku, protože se mi rozbila a na papír než dostanou zboží :-D To stejné se stuhou. Mám vybranou jednu, nakoupené jí mám už cca 50 metrů, ale potřebuji víc a najednou ji taky nikde nemají... No ale říkám si, že do srpna s tímhle času dost.... Spíš jen ta oznámka bych chtěla mít hotová co nejdříve, protože je budeme posílat i do zahraničí, tak aby tam byla o něco dřív...
Odpovědět
Holky, to cukroví mi na tom přijde asi nejhorší, protože absolutně nemám představu, kolik toho objednat... :-(;
Odpovědět
@lusijap Já taky ne. Naprosto. A zas tak nejlevnější to není.... no uklidňuji se představou, že kilo koláčků musí stačit, budeme mít ještě různé další sladké napečíno od babičky, bude tam dort a hlavně myslím, že v srpnu moc lidi sladké nebudou chtít jíst.
Odpovědět
@mmmura Ahoj já tedy nevim odkud která jste, ale já jsem z okresu Benešov u Prahy a ve Vlašimi u Turka vychází krabice koláčků na 150kč a je jich tam zhruba 60 ks. Takže to je celkem dobré. A u turka si je kupuji skoro všichni. tak jen takový nápad. :-N
Odpovědět
@revival.lady Přesně tak, taky si myslím, že to zas až tak moc lidí jíst nebude - znám to z jiných oslav, sladké vždy zůstane. Zvláště v létě. Takže to taky nebudeme nějak přehánět. Jak píšeš, bude tam dort, nějaké další sladkosti od sestřenky a babičky, no a nějaké ty koláčky objednáme a bude.... Ale přehánět to nebudeme.
Odpovědět
@lusijap My chceme jídlo pro cca 20 dospělých lidí - fakt jen hrubej nástřel, od oka, jo...: 2x 10 kg vepřová kýta, 2x šunková, sýrová, klobásová, zeleninová a ovocná mísa, pečivo různé druhy - tmavé, světlé, rohlíky, chlémb, večka, bagetky, sladkosti od babi - kremrolky, maličké oříškové a čokoládové řezy, ovocnotvarohový svatební dort a k pití pro dámy víno, pro pány pivo a pak ostřejší medová a červená slivovice - to je šmrncnutá griotkou. Ani nevím, na kolik by nás to jídlo mohlo vyjít... a co myslíš ty, stačí to?
Odpovědět
@revival.lady Tak to si myslím, že by stačit mohlo. Já beru jako to, od čeho se můžu odrazit, když jsme slavili padesátiny mé mamky. Měla tam cca 50 lidí a měla 1x kýtu kolem deseti kilo, nějaké klobásy, jednu salámovou a jednu sýrovou mísu (ale byly docela nahuštěné a velké), šopský salát, ovocný salát, různé druhy pečiva... Pak nějaké cukroví, ale to vůbec nevím kolik, ale cca tak, že to vyšlo na asi 8 plastových talířků (možná 10) a na každém bylo cca 8 kusů. No těmi počty si nejsem jistá, dnes se mamky zeptám, jestli si nepamatuje ty kusy. Pak jsem dělala asi 4 litry sangrie a alko jsme kupovali asi 10 litrů vína, 4 litry slivovice, 2 flašky rumu, 2 flašky zelené, 1 flaška whisky, a ještě nějaké sladké pití... Nakonec to dopadlo tak, že všechno se nesnědlo, ale ani moc nezbylo - prostě bylo to tak akorát. Nic nechybělo, ale nezbylo ani tak moc, že bychom nevěděli co s tím. No spíš zbylo hodně alkoholu - ale to u svatby bude asi jinak. A bylo to na začátku prosince, takže bych čekala že lidi budou víc jíst, než v teple v létě. A to i to cukroví....Takže já to beru tak, že to co měla mamka asi zdvojnásobím, ale přidám víc alkoholu. Myslím si, že u Tebe by to mohlo stačit :-) Ale s cenou moc představu nemám, protože mamce to platila firma, tudíž dodavatelé byli dobří, ale nevím, jestli levní.... My to budeme řešit částečně sami a část si necháme udělat...
Odpovědět
@lusijap Já přemýšlím, jestli toho nemám naopak až moc?
Odpovědět
@revival.lady No já nevím, ono je to strašně těžké... Záleží, jací jsou u vás jedlíci :-) Já zas vím, že u nás jsou velcí jedlíci, tak přemýšlím, že toho bude málo.... Ono se to těžko odhaduje.... Mám totiž takový pocit, že na té svatbě se toho sní a vypije víc... Ono záleží, jak velké ty mísy budou... Možná by ta kýta stačila jedna, ale zase záleží jak moc se u vás jí maso... Ach jo, no babo raď :-D
Odpovědět
@lusijap Maso se docela jí a je to tak polovina jsou jedlíci, polovina ne... chtěla bych, aby toho zbylo co nejméně....
Odpovědět
Článek se načítá
@revival.lady Taky záleží na tom, jak dlouho myslíš, že ty lidi vydrží. Např. pokud víš, že skoro všichni vydrží pařit do ranních hodin, tak si myslím, že je to OK, ono pak kolem půlnoci na lidi padá hlad :-D
Odpovědět
@lusijap To ne... určitě ne...ani nechci, aby se pařilo až do rána, začneme kolem 6 a kolem 2 to stopujem...
Odpovědět
@revival.lady Ono taky možná zkresluje, že já jsem psala, že mamka měla pro 50 lidí dvě mísy celkem - ale byly to takové ty ovály a byly dost velké. No já jsem napřed měla nervy, že to bude hned pryč, že to nebude stačit, ale ono to bylo tak zvláštně nachystané, tak nahuštěné na sobě (a přitom hezky nachystané), že i když lidi jedli, tak to neubívalo :-D Víš co, zkusím se zeptat mamky, jestli se nedá zjistit hmotnost, nebo prostě kolik čeho bylo přesně....
Odpovědět
@revival.lady jj já myslela tak nějak - do dvou do třech....jako třeba pokud víš, že je tam hodně lidí, kteří to zabalí cca v deset...tak je to jedno...ale pokud jich spousta vydrží přes půlnoc, tak si myslím, že si ještě něco dají.... Vím jak to bývá, tancuje se, pije se a pak přijde v noci hlad :-D
Odpovědět
@lusijap Určitě ne, protože spousta jich jede domů a je z jiného kraje.. to už mám zjištěno :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Já našla i cukrárnu, kde chtějí 8 Kč za koláček :-S Vlastně jsem zapomněla, že máme ještě objednané prstýnky, navržený oznámko, vizážistku a pár výzdob, varhanici a nevím ještě možná něco, těším se, až půjdeme domlouvat hostinu do kempu ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@sari_nka jj my to máme tak cca 20 km z obřadu na hostinu, tak to taky pěkně pofrčíme :D
Odpovědět
Profilova fotka
@kacabkav kéé tak to je hezká náhoda - já jsem taky z okresu Benešov - bydlím kus od Týnce nad Sázavou, jestli víš. No s jídlem taky budem bojovat, my budeme mít cca 70 lidí na zahradě a to rovnou po obřadu - a plán je 7 sudů piva, 8 l červené víno, 10 l bílé víno, 2 velké kýty šunky a budou se péct a odřezávat, pak naložené kuřecí prsní a krkovička, možná nějaký klobásy, a kolem večera pak bude guláš, no a pár sýrových mís, zeleninové saláty a grilovaná zelenina no a ze sladkého 6x roláda, koláčky - to ještě nevím kolik, linecký cukrový od babičky, malé bábovičky a srdíčka z bábovkového těsta. Toť snad asi vše. No a ještě vlastně nealko - fanta, voda perlivá neperlivá, udělám do džbánů citronádu, a džusy a z trvdýho pár lahví bechera a rum a slivovici a babičkám vaječňák. Jo a šáňo asi na přípitek. No možná se ještě něco najde.
Odpovědět
@revival.lady No tak to babo raď :-D Možná by toho fakt stačilo míň....ale zase já tohle neumím, já mám totiž vždycky strach, že bude málo - i když má přijít jen návštěva na kafe :-D Zase na druhou stranu, u kýty a těch salámových mís - když to zbyde, můžeš to dát na mražák a mít zásobu :-D
Odpovědět
@mmmura No to máš už dobře naplánované s tím jídlem. Koukám, že bych měla některý věci přidat - my budeme mít cca 100 lidí večer... No ale ještě jsem to detailně nepromýšlela.... Jediné, co si neumím představit, jak budu ještě večer před svatbou vyrábět 10 litrů sangrie :-D No ale snad to zvládnu....
Odpovědět
@lusijap No to je taky pravda :-) já ti nevím... asi si v sobotu sednu, budu mít volný večer (snad!!!) a sepíšu to.
Odpovědět
revival.lady To bude asi nejlepší :-D No já zkusím vysondovat od mamky, kolik to bylo na váhu v těch mísách... Ale asi je fakt, že bych spíš řešila to, co se nedá případně zmrazit nebo nějak dál zpracovat - prostě to, co by se jinak zkazilo a toho bych objednala méně...
Odpovědět
@lusijap Děkuju ,když se pozeptáš, budu ráda ;-)
Odpovědět
@mmmura Super informace. Já jsem z Vlašimi. Hned jsem využila tebou uvedeného množství... Paráda... teď akorát sepisuji krabičky... mám po dlouhé době čásek v práci tak toho využívám... doma moc času není a hlavně tam je ten můj nastávající a na něj musím opatrně, hlavně když se jedná o cukroví.... :-| Tak zatím díky a když bude něco nového tak napíšu... :)
Odpovědět
Profilova fotka
Teda tak jak koukám, tak jsem docela pozadu a to jsem si myslela, že když už máme oblečení, termín a místo tak to stačí a času dost. Tak se ani vrhnu na shánení dortíku a cukroví. Koláčky si napečeme.
Odpovědět
Profilova fotka
@kacabkav jasně klidně piš
Odpovědět
Profilova fotka
no já si spíš myslím že toho mám až moc připraveného - táta si ze mě dělá srandu jestli se vdávám už za týden. Jenže mě to strašně baví ty přípravy. Loni jsem takhle připravila svatbu kámošce. Snad si na to udělám živnost :-D :-D :-D Jinak už mám dohodnutou kámošku na make-up a na nehty, pak kámošku na vlásky, dohodnuté družičky jak velké tak malé - akorát se jim musejí sehnat šaty. No já ještě nemám botky a spodní prádlo a punčochy. a ještě spousta věcí se najde. Jo ale co řeším je jestli nějaký dáreček pro toho mého nastávajícího bo ne? A když tak jakej teda nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
@lusijap ty jo sangrie - hmm dobrej nápad ale u nás by to moc nikdo nepil, takže to vynechám.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?