Vdáváte se také 20.8.2011?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, je tu někdo se stejným datem svatby? ;-)
Odpovědět
@kacabkav Ahojky, tak Tě tady vítám a jsem ráda, že nejsem jediná,kdo bude mít velkou svatbu. Kolik máš lidí?
Odpovědět
@kajovaevicka ahojda, já patřím taky do skupiny 20.8.2011, ale skoro vůbec sem nepíšu, jen občas prolítnu, co nevěstinky řešíte. Min. týden jsme měli velkou krizi, chtěla jsem svatbu taky zrušit, ale nakonec jsem se uklidnila a uklidnilo se to. držím ti pěsti.
Odpovědět
Profilova fotka
@luciskat No víš co, my neřešíme krizi mezi sebou... To by bylo něco jinýho. Ale my stojíme při sobě, respektive přítel stojí při mě. Tak není co řešit, svatba bude:) Ale jindy, jinde a jinak:)
Odpovědět
@kajovaevicka Obdivuju tvé i přítelovy nervy. I loni vám to z nějakého důvodu bouchlo, že? No já to odkládat podruhé, tak se asi oběsím 8-) Ale aspoň se navzájem pořádně prověříte. Pokud při sobě stojíte i u tohodle problému, pak pro vás budou ty ostatní brnkačka ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@baracudas Myslím, že my už jsme se prověřili... No jo, nenaděláš nic:)
Odpovědět
@paja424 Ahoj... No podle všeho to vypadá na 40 lidí na hostinu a pak zhruba dalších 30 na večer. Vůbec netušíme, jak se nám to vyšplhalo na tolik, ale fakt máme jen kamarády a rodinu. No i když rodiče nastávajícího si tam pozvali taky nějaké kamarády, že prý jejich dětem byli také na svatbě a tak... ale uklidňuji se myšlenkou, že to mají v plánu platit rodiče obou napůl, takže jak chtějí. Akorát rodiče nastávajícího jsou o dost bohatší než moji, takže my řešíme takové věci, jako jestli všem dávat krabičky, nebo jen těm, kteří nejdou na hostinu apod. Ale ,, tchyni " je to asi jedno. No uvidíme... V neděli bych se ráda jela podívat na místo činu (místo, kde bude hostina a potom oslava), tak jsem na to zvědavá. Občas mi to už začíná i lézt na nervy, ale občas je to fajn... ale přijde mi, že tím žijou spíše rodiče a babičky, než my dva :) Tak mi hoď kdyžtak nějaké nápady, když máš také větší svatbu. Třeba kde ji máte apod. A jak řešíte třeba krabičky a cukroví... No zkrátka všechno co tě napadne. :) Ahoj Kacabka
Odpovědět
@kacabkav Ahojky, vítám :)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak já se taky hlásím na termín 20.8. :) My už máme místo obřadu, hostiny, fotografa, šaty a v pondělí jsem kupovali už oblek pro ženicha. Kameramana profi mít nebudu jen foťáka a kapelu taky nechceme a budem mít DJ.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky, taky se hlásím do klubu :) Budem se brát v Petrovicích u Karviné v hotelu Dakol, obřad i hostina na jednom místě, no a s přípravama zatím moc daleko nejsem, zatím zajištěno místo, ubytování a fotograf. Šaty jsem ještě nevybrala, ale už mám trošku představu co ano a co ne...
Odpovědět
@kacabkav No my taky pořád řešíme, jestli výslužky ano či ne... Na tolik lidí je to fakt mazec. Budeme mít cca 38 lidí na rodinném obědě a pak večerní oslava bude 115 lidí, pokud dorazí všichni, které chceme pozvat. Napřed jsem krabičky s cukrovím nechtěla dávat nikomu, ale teď přemýšlíme, že přece jenom dáme. Ale asi jen té rodině, co bude na obědě. I tak toho bude dost. A nedokážu si představit, že chystám 115 krabiček.... Ani pořád nevím, jak s množstvím cukroví.... No je to mazec :-)
Odpovědět
@hanka208 a @swacinka Vítám vás holky :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lusijap Tak to teda bude vítr v kapse né? Já jenom co počítám po projedi a tak můžou propít na naší svatbě a to čekám tak 40-50 lidí. A výslušku neplánuju. Cukroví, tam bude dost a tak akorát dám blízké rodině, ale ostatním né, ty ať si daj tam.
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
No my se budeme brát v Libochovicích na zámku a oslava bude kousek od nás co bydlíme v kulturáku. Takže se všichni trošku projedeme :D
Odpovědět
Profilova fotka
My budeme mít nakonec asi 45 hostů na oběd (ještě teda se dohadujeme o 2 lidech s dítkem, tak uvidíme), a pak na večer by přibylo pár kamarádů, ale max. 10, někteří totiž jdou i na oběd :-) Máme oslavu v kempu, takže se tam snad bez problémů vejdeme ;-)
Odpovědět
@hanka208 no to bude, občas mi jde z toho hlava kolem.... No ta večerní oslava bude formou rautu apod., ale i tak to bude mazec. Původně jsem nechtěla ani to cukroví atd. ale to zase chce tchýně i přítel, tak co už.... Platíme si to sami, takže to je maso... Ale zase když to přítel tak chce, tak proč ne, je to i jeho svatba. Já původně chtěla menší.... A s kamarády měla být oslava na chatě - nějaká ta bečka atd. Ale když jsme začali počítat přátele, co bychom chtěli pozvat, zjistili jsme, že by se na chatu nevešli :-D Takže ta oslava večer bude spíš taková neformální, ale i tak, nějaká výzdoba bude a občerstvení samozřejmě taky....
Odpovědět
Profilova fotka
@lusijap jj my si to s přítelem taky platíme všechno samy a tak je to mazec, no jsem zvědavá až bude po svatbě na kolik nás to vše vyjde, ale asi to bude jeden z nejdražších dnů v životě :D Ale co, když už svatbu, tak ať to za něco stojí :) že? Já teda taky původně plánovala oběd jen pro rodinu a večír přizvat kamarády, ale jelikož pracuji v Praze a žiju cca 50 km od ní, tak po kamarádech z práce nechci aby šli na obřad a pak někde čekali než mi se najíme a bude raut. Tak je hold pozveme všechny i na ten oběd a večír už budou švédské stoly.
Odpovědět
Profilova fotka
@sari_nka tak to já počítám přibližně stejný počet hostů. No v kempu to není špatný nápad. Aspoň tam rovnou můžete i přespat. To já teď budu muset řešit jak to udělat se svatebčany, ale asi ty co budou chtít pít a budou z okolí budeme rozvážet a ty z dálky nějak někde ubytujem :D
Odpovědět
@hanka No my to máme podobné - teď žijeme v Praze, ale svatba bude v Prostějově odkud oba pocházíme. Navíc jsme dva roky žili ve Španělsku, kde jsme získali spoustu skvělých přátel. Ale dělali jsme v mezinárodní firmě, takže hosté budou ze všech koutů světa - proto je také nemůžeme nechat jen tak přijít se podívat a pak ať se starají sami :-) No ale je fakt, že je to jednou za život (doufám), tak ať si to užijeme...
Odpovědět
Profilova fotka
No my máme naštěstí ten kemp v místě kde se může ubytovat celá moje rodina, protože tam mají různě chaty, domy a tak, no a v kempu ubytujeme přítelovu rodinu, předpokládám teda, že budou chtít zůstat pospolu a ne rozestrkaný k neznámým lidem :-) ale z obřadu to máme docela kus, tak jsem zvědavá na tu gigantickou kolonu, jak si to frčíme :-D
Odpovědět
@sari_nka No to bude paráda ta kolona! To si musíš náležitě vychutnat a užít :-)
Odpovědět
@kacabkav Ahojky no my budeme mít už od oběda cca 70 lidí. U nás je to naopak, moji rodiče nejdříve říkali, že by se hostina mohla rozpočítat na členy z každé strany a každá strana si zaplatí za své, jenže to se "budoucí" tchýně cukala, že hostinu platí rodiče nevěsty atd... A rodiče ženicha, že platí alkohol...a nevyvrátíte jí to, že už to tak není... No tak jsme to udělali tak, že naši platí jídlo a od ženicha-alkohol a zbytek si platíme sami.. Hostinu budeme mít v kulturním domě- jídlo nám uvaří restaurace, které je ve stejné budově a pití si kupujeme sami, takže si myslím,že na tom docela ušetříme. Krabičky jsme s mamkou hnedka zavrhly, zažila jsem svatbu od sestřenky a to její mamka jen lítala a sledovala, kdo odchází,aby jim mohla dát výslužku,vůbec si to neužila. Na stole budeme mít koláče a cukroví. Když nám zbyde něco, tak to druhý den rozdáme po rodině a sousedům. Jinak už mám objednané koláče, cukroví a dokonce i dorty. DJ už je taky sjednaný,fotografka i kameraman.Byla jsem si koupit boty(až budu mít foťák,tak tu hodím nějaké fotky) Teďka jsem se nějak sekla a nevím, čím dál pokračovat..s těma přípravama.. :-)
Odpovědět
@paja424 No u nás to je s tou úhradou také tak. Nejraději bych to s těmi krabičkami udělala také tak. No budeme to muset asi probrat :) Ale s těmi výslužkami máš pravdu, asi by to nebylo to pravé ořechové. Zkusím to nadhodit tvými slovy a zážitky a třeba to pochopí :) No my máme také hostinu i pozdější slávu v kulturáku v jedné menší vesnici. Jídlo by nám také měli uvařit, snad si jen nakoupíme suroviny. Ale ještě to nevím přesně, protože se domluvit teprve pojedeme. Ale už by to chtělo, protože takhle se nedá plánovat, když člověk neví... :) No a alkohol taky vlastní. A třeba s tím alkoholem... budete nakupovat zhruba pro každého, nebo si vyberete několik druhů co by asi tak pila většina a koupíte to? Zase mi přijde zbytečné nakupovat třeba dvacet druhu alkoholu... No já jinak taky docela stagnuji, co se týká příprav... nějak není čas a hlavně jak člověk pořádně neví... A ještě jestli mi sdělíš kolik jsi tedy objednala toho cukroví a koláčů? Jen pro inspiraci... :) Děkuji K.
Odpovědět
Tak to máte taky fajn,jestli vám uvaří a ostatní si budete mít své(alkohol,pití). O alkohol jsem se začala zajímat a zjišťovala kolik asi ho koupit (od kámošek,co měly už svatbu) a když jsem to řekla přítelové mamce, že cca tolik litrů asi, tak se urazila a nemluvila se mnou, že ji chci diktovat,kolik toho má koupit atd. No takže alkohol je u nás tabu..nechávám ji,ať nakupuje,ani nevím co nakupuje,tak všem v naší rodině ze srandy vykládám,ať si donesou svůj alkohol,že nebude co pít :-) ( ona nemá totiž vůbec představu, v naší rodině,když se rozjedou,tak litr na hlavu není problém :-) ) Ale myslím,že kupuje jen pár druhů-whisku,myslivce,slivovici,vodku a něco sladkého (puschina). Budete rozvážet před svatbou koláče?Na stoly mamča objednala cca 300 koláčů(ale takových těch malých ne klasických) a cukroví to má mamča přes známou,nevím,kolik ho objednala,až s ní budu, zeptám se. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky, tak se také zapojuji do této diskuze - máme stejný termín. A koukám jak to tady jede, tý jo. A hlavně koukám s čím se setkáváte, no někdy je to smutné ty přístupy ostatních a tak. Držím všem pěstičky. :-)
Odpovědět
@mmmura Ahojky a zdravím tě :-) jak jsi na tom s přípravami? Mně přidje oproti holkám tady, že jsem děsný flákač :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám pořád pocit, že je času dost :-) nejdřív jsem to všechno hnala, ale teď když máme místo, fotografa, kapelu, hostinu, šaty a cukrárnu, tak si říkám, že jsme za vodou :-D vyveďte mě z omylu, ať sebou pohnu ;-)
Odpovědět
@sari_nka Já jsem flegmoš, na vyvedení z omylu ta pravá nejsem :-D :-D my máme místo,datum, fotografa, kadeřnici, kosmetičku, hostinu, cukrárnu a pak jen takové ty serepetičky jako podvazek atd... :-) šaty se začnou šít příští měsíc, na cestě je kravata a košile... hlavně klid, přípravy si máš užít, ne přežít ;)
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady No přípravy mám docela rozjeté a naši mi říkají mít šaty, tak se můžeš za týden vdávat. Heheh. No něco mám hotový (oznámka, vývazky, relativně výzdobu...) hlavně já jsem takový cvok do tvoření, že furt musim něco dělat a tak to docela přibývá. Jinak dort, hudba, prstýnky, šaty, oblek, místo... téměř skoro vše dané a jasné. Teď řešim koláčky zrovna a nahánim kastelánku kuli dohodě výzdoby místa, tak uvidíme. Hlavně jsem si říkala budu mít vše raději připravené,m jelikož pak se začne chystat tábor dětskej kam jezdim jako veoducí a nebude tolik času. A co ty? Jak jsi na tom.
Odpovědět
@mmmura Oznámka jsou objednaný, vývazky taky, na ty bych zapomněla :-) oznámka 36 ks za 324 Kč,- a vývazky 30 ks za 100,- :-N koláčky... no, jaká Ti přijde cena 5,5 za jeden svat. koláček? Jsou docela dobré, výborná náplň... jo a prstýnky objednáme taky příští měsíc :-) 13.4. taky začínáme předmanželskou přípravu s p. farářem...
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady Taky hezky pokračuješ - no já finance dala zatím za výzdobu a mašle z kterých jsem si pak vývazky udělala a oznámka vytiskla doma a nalepila taky doma. No co se týče těch koláčků tak těžko říct - já jedu zítra pro ochutnávku a uvidim kolik toho bude do půl kila a jak budou velký a jak to vyjde cenově - jsem na to zvědavá docela. Jinak je to těžký jelikož všade uvádějí ceny za kilo. Což jsem objevila v Benešově cenu 160 Kč. V Praze pod 300 Kč nejdou. Ale - kolik jich tam je? to nevím.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?