Vdáváte se také 20.8.2011?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, je tu někdo se stejným datem svatby? ;-)
Odpovědět
@lusijap Nevím nevím... snad :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@paja424 ahojky Kyoprint...my máme ze sekce snížená cena
Odpovědět
Holky... když mi vyjde ta debetní karta nebo brigáda, kterou mám teď rozjednanou, včera jsem obepsala známé... jak dlouho předem se tak posílají svatební oznámení?
Odpovědět
Profilova fotka
No my budeme posílat tak v půlce června, možná dýl. Spíš to v červnu řekneme, že bude svatba a oznámka pak rozneseme až v srpnu s koláčkama. To bude asi nejlepší. Jako k těm koláčkům- je to debilní zvyk, leze to do peněz, ale radši to udělám, než poslouchat ty kecy okolo:(
Odpovědět
@kajovaevicka My výslužky dávat nebudeme, koláčky taky ne a já jsem oproti kecům imunní, usadím vždycky kecaly tak, že se nikdo neodváží odporovat a nejpádnější argument - PLATÍME SI VŠE SAMI!! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady Věrko, tohle možná funguje jako argument u tebe. Mně na to tchýně vždycky odpověděla, že si to teda zaplatí a udělá sama. No než ji nechat, aby se mi v tom vrtala, tak radši ustoupím. A výslužky mít budeme, i když přesně takové, jaké se jí nelíbí :-D
Odpovědět
@kajovaevicka No... u všech jsem to zatím taky nezkoušela, nevím, třeba reakce budou ještě horší no :( já teď mám v hlavě jiné věci viď...
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady Jako když by držkovala nějaká vzdálená sestřenice, že nedostala koláčky nebo nebyla zvaná na svatbu, to bych taky uměla, odkázat jí na patřičná místa. A vůbec by mi to nedělalo problém. Průšvih fakt je, že je to jeho matka... Ale tak třeba vás tohle mine:) Já hlavně držím palce, aby se to u vás vyřešilo
Odpovědět
@kajovaevicka No... nevím, jestli nás to mine, však sama víš, co se dělo, četlas o tom a psala jsem Ti... :(
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady No právě. Tam, kde jsou vztahy od začátku špatný, se to podobnou akcí jen vyhrotí:( Ona svatba vyhrotí vztahy vždycky, ať už v dobrým nebo ve zlým
Odpovědět
@kajovaevicka Když by to mělo být jo zlé, tak holt ten dotyčný na svatbu prostě nepůjde!! A jak se mi snaží pomáhat přítelova sestřenice, v "dobrém," to mě taky pořádně se*e, to Ti napíšu do IP...
Odpovědět
@revival.lady To je mi moc líto s těma penězma. :-( Ale našetříte, ještě je čas:-) Vím, jaký to je pocit, když se nemáš kam obrátit sa musíš si to prostě vyřešit sama. Ale neboj se, dá se to našetřit. Zvládnete to. ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
@pincola Dnes mi mají volat z banky ohledně toho, vzala bych si kreditku...
Odpovědět
Hele a ty ještě studuješ nebo ne?
Odpovědět
@pincola Nestuduju, pracuju. Ale kreditku mi nedali - v práci nám automaticky prodlužují sml. po třech měsících, ale prostě ji máme na dobu určitou... takže nemám nárok. Brečela jsem jak želva a teď přemýšlím, co ještě...
Odpovědět
@revival.lady A nemáš kontokorentní účet? Tam můžeš jít do mínusu. Já to mám na mínus 20tisíc a dostala jsem to, když jsem ještě studovala. Zeptej se v České Spořitelně, kdyby sis založila účet tam. Máma je v důchodu a má to na -10tisíc. I to by pomohlo. :-|
Odpovědět
@pincola Kontokorent mám u GE Money, ale jen na 12.000, potřebovala jsem na kauci na byt... to je na delší povídání :-) tenkrát jsme měli jiného šéfa, ten mi to potvrzení o sml. na dobu neurčitou napsal a bez keců, prostě fakt fiktivně... včera mi řekli ve Spořce, u mě v GE, v Raifce i Komerčce, že mám prostě smůlu... s kontokorentem i kreditkou :-( je to v hajzlu.. pardon, jsem sprostá, vím...
Odpovědět
Aha, tak to je mi líto :-( a co přítel, nemohl by si to vzít na sebe? Jaký má druh smlouvy? A Vaši by vám nemohli půjčit? jen půjčit, že byste jim to spláceli.
Odpovědět
@pincola přítel má na sobě 150.000, když se rekonstruovalo bytové jádro, ale snad aspoň ten kontokorent by mu mohli dát... víš, já nechci vše nechávat jen na něm... a našich se ptát nebudu, protože jsou na tom sami hodně špatně a jeho otec nebo matka by sice mohli, ale to se snad radši půjdu točit u tyče! =-) :-x tuto tu rozvádět nechci... holt to budu muset v nejhorším skousnout a nechat přítele, aby se zase opět postaral on... připadám si jak neschopná pipka.
Odpovědět
@revival.lady holka, která se o sebe ve 20stará uplně sama a svatbu raději udělá skromnou, než aby vzala peníze od rodičů nemůže být neschpná pipka :-)
Odpovědět
@pincola Dík za povzbuzení, asi jsem to potřebovala :-) no postarat se o sebe sama jsem prostě okamžitě po maturitě musela, stěhovala jsem se za svým a naši byli tenkrát tak naštvaní, že by mi byli bývali stejně nepomohli. Ale mně to nevadilo, byla jsem tak nějak zvyklá starat se o sebe od 15, díky brigádám měla i pravidelnej příjem... a snad se nám ta svatba prostě hlavně povede.
Odpovědět
Škoda, že to máme v jeden DEN, sice je fajn, že to můžřem sdílet, ale zase si nemůžem půjčovat věci, jako výzdobu, chokofontánu atd. Co jsou největší položky v rozpočtu? U nás šaty pro oba, prstýnky, hostina. Kolik vás bude a kde máte hostinu? Třeba bychom vymysleli, jak to bezbolestně zlevnit. Zvládnete to, o tom vůbec nepochybuj. ;-)
Odpovědět
@pincola Čokofontánu ani nechceme... no, předběžně to je tak - nejdražší položky moje šaty, prstýnky, hostina, dobrovolný příspěvek církvi, to ošidit nechci a to je asi tak vše... mělo by nás být okolo 20, pokud se mi podaří přesvědčit přítele, že příbuzní, které vídáme ani ne jednou ročně, tam být nemusí, i když je to jeho strýc, hostina bude u nás na chalupě, na zahradě, formou rautu - bude pečená kýta 12 kg cca, dvě šunkovosalámové mísy, jedna sýrová, zákusky a dort (upeče babi), zelenina, pečivo, jedna ovocná mísa a sud piva + víno pro dámy... tvrdé ne, třeba naši otcové by byli schopni se spolu zlít jak prasátka... na přípitek bude asi cinzano.
Odpovědět
Profilova fotka
Holky tak já po dlouhé době pokročila- objednala jsem kravatu pro Káju:) Ale co mě štve, vždycky tady na bazárku narazím na bílé deštníky, potřebujeme dva. A našla jsem už asi tři inzeráty. No myslíte, že mi na ně někdo odepíše????????????????
Odpovědět
Profilova fotka
To máš deštník i pro Káju? Já bych chtěla nějakej hezkej na focení, ale vždycky než se rozhoupu, tak je pryč ;-) my ted vyrábíme oznámení, teda výrobu má na starost Ondra a já jen radím :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No právě že fotografka říkala, že máme mít pro jistotu deštník oba. A Kája má světlý oblek, tak bude mít taky světlý deštník.
Odpovědět
Holky... našla jsem ty svoje šaty tady http://viewitem.eim.ebay.cz/New-Stock... ale je to nějaký podezřelý, nezdá se vám? Psala jsem si s tím prodejcem a celková finální cena šatů s převozem a dopravou je 78 GBP, což je zhruba 2.300... a tady v ČR je paní prodává za 4-5.000... tak nevím, jestli si je objednat přímo z toho ebay...
Odpovědět
Profilova fotka
@revival.lady Ty jsou super, mě by teda doma neprošly na svatbu kvůli té černé, ale moc se mi líbí... zkušenost s ebay vůbec nemám, takže se spolehlivostí ti neporadím, ale předpokládala bych, že paní v Čechách na tom chce trochu vydělat ;-)
Odpovědět
@revival.lady Ceny přez e-bay výjdou vždycky lépe, hlavně co se týče oblečení a elektroniky ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, tak dneska jsme byli s Kájou kouknout na tom barokním zámečku. Je to tam fakt pěkný, jsme rozhodnutí, že to tam uděláme. Teď už jen vyřešit, jestli tam bude i obřad nebo jen hostina. Moc se nám to tam líbí, paní je strašně ochotná. Není to teda ta původní představa s chalupou a džíny, ale není to jen restaurace nebo hospoda. Oba se na to strašně těšíme, i proto, že tam nejspíš budeme úplně první svatba ze všech:)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?