Termín svatby - červenec 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojda, je to sice ještě daleko ale najde se tady někdo kdo plánuje svatbu v červenci 2010? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@najemnici tak, tak :-D A holky už to budou mít odrostlé :-D Aby se nám tady pak nerozmohla rodící viróza 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel no jasně, už se těším, jak budeš popisovat látkování! Konečně někdo, kdo bude mít zkušenosti z první ruky! ;-)
Odpovědět
@petrusew to jsem na sebe taky zvědavá, abych to z lenosti třeba nevzdala...ba ne, budu chtít alespoň nějakou tu korunku tím ušetřit, ačkoliv to ze začátku může být docela boj...uvidíme. Jinak jsem byla dneska na utz a miminko má všechno, co mít má, bez zjevných vývojových vad a váhově teda docela veliký...odhad váhy je 1900g ve 30tt...což je o týden napřed, tak mě doktorka lehce varovala, že je docela možný, že budeme mít tak 3.8-4 kilča při porodu...hm, docela cvalík :-D Mimčo má už teď porodní váhu mého manži...ale on je z dvojčátek, tak ti jsou menší. A je pěkně otočený hlavičkou dolů (což už je ale asi od 19tt, kdy jsem cítila velký hlemejždění v bříšku hned ze začátku, co jsem pociťovala pohyby)...a nožky mám nacpaný v játrech, kde teda občas umí pořádně nakopávat :-D Fotečku mám, ale není tam toho moc vidět, před obličejíčkem byla ručka a tak je fotka taková ne moc kvalitní, ale pak jí dám na koníka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
takže se zase nedozvíme, co to bude????
Odpovědět
@petrusew leda, že umíš vidět jako to umí utz do bříška :-D, aby ses podívala...ale v březnu se to určitě dozvíš ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
:-D @hanyzka.zel :-D potvoro jedna ;-) Já jsem strašně zvědavá a nedám pokoj :-D Holky, tak od včerejška mám novou myčku, stará vypověděla službu 24.12, kdy se nám sama od sebe spustila a vyskratovala sebe i elektr. v bytě...vyhodila naštěstí pojistky na jističi...mě tak nas...la, protože jsem ji asi měsíc nepoužívala kvůli tomu, že nám mrcha nenapouštěla vodu. Chtěla jsem ji nechat opravit, tak letěla na zgarbák!Potvora jedna. :-D Dneska mi konečně napojil manža myčku na odpad a holky, tak jsem se nenasmála...Martin musel jet dvakrát k vůli sifonu do odpadu - koupil špatnej, tak ho jel vyměnit, pak ho namontoval, zapnuli jsme myčku na oplach, aby jsme testli, jestli je v pohodě odtok i přítok a holky, ona nevypouštěla vodu...proč? Drahouš, nesundal kritku ze zobáčku, na to nasadil hadici...tak to nemělo kam odtékat :-D :-D :-D Pěnil teda hezky, neprovokovala jsem ho, protože na to nemohl přijít...napadlo ho to později :-D A v únoru by jsme měli mít novou sedačku. Já si to vybírání moc užila :-)
Odpovědět
@petrusew :-D no jo, ale já to stejně nevím, tak holt musíme počkat :-) Teda ta stará myčka byla ale potvora, když si kldině na Vánoce vyhodila pojistky. Ale super, že už máš doma novou ;-) Jej, to musel být manža asi pěkně napěněný...já bych si hnedka do mýho rýpla :-D Já ho provokuju takhle pořád, ale on mě taky...je u nás občas docela veselo :-N :-D :-D My myčku nemáme...mám s ní špatný zkušenosti a s manžou jí domů nechceme...naši jí mají a hodně nádobí zničila...a já si pořídila nádobí, který by do myčky nebylo moc dobrý dávat, tak jí nikdy mít nebudeme, ale jde to...u nás jsem myčka já :-D Panečku nová sedačka je taky super a jaká to bude? Barva, tvar, rozkládací? My máme modrou rohovou rozkládací...tehdy vybíral manža, protože mě se jen tak něco nelíbilo a musím říct, že vybral skvěle :-) Dneska jsem kvůli ledovce zůstala doma...nechtěla jsem si s mimčem někde po cestě do práce rozbít tlamu...mamka mi volala, že cesta na vlak byla fakt šílená a že sebou málem párkrát švihla...takový hnusný překvápka by si to počasí mohlo nechat...
Odpovědět
Profilova fotka
Nebude rozkládací, rohová, do vínovo červena. Parádní :-D Až budeme mít vyfotim :-D Já myčku chtěla, nádobí máme takové, které se dá dávat do myčky, bez ní bych se asi neobešla. No obešla, ale jsem na ji zvyklá - když mi je blbě, tak nemůžu umejvat nádobí, a kuchyň pak vypadá jak po výbuchu atomovky (máme ji menší) O počasí ani nemluv, já se nedostala ven ani nepamatuju.
Odpovědět
@petrusew jé, to jí pak určitě vyfoť, ta musí vypadat skvěle ;-) Moje mamka si taky myslela, že se bez myčky neobejde, tak si jí před asi 7 lety koupila...teď jí má už měsíc rozbitou a najednou to jde i bez ní...ale je fakt, že když jsme tam byli ještě 4, tak toho nádobí bylo mnohem víc a nikomu se moc nechtělo to umývat. Teď co mám svou kuchyň, tak si to šéfuju a snažím se umývat tak často, jak to jde...jako teď s bříškem je to o něco horší...bříško mi u dřezu kapku překáží a víc mě pak bolí záda, ale zvládám to. Taky nemám nijak velkou kuchyň...ono na to naše vaření to úplně stačí a kdo by pořád uklízel ve velký kuchyni :-D Alespoň nemůžu mít tolik sad nádobí jako mají naši a pak jsou líní umývat, dokud ve skříni něco je...nebo i vyndat z myčky... No to počasí je na prd...ale u nás teď hodně sněhu odtálo a dneska ráno prý ani nebylo kluzko...no já doufám, že už do konce ledna moc kluzko nebude, chci si to odklepat hezky v práci a doma až fakt potom. Jinak mám objednaný další plenečky, tak jsem zvědavá, až pak přijdou. Už jsem objednala i svrchňáky...troje, pro 0-9 měsíců a pak i osušky a žínky...a balík ekoplen, abych měla do proodnice jednorázový, ale nezatěžovala tu naší přírodu :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel A máš už vyfocené ty tvoje plenečky? Jsem na to zvědavá, a úplně se vidím, jak bych se v tom vyžívala. doma budeš čtvercovat, nebo taky kalhotkovat? Já jsem si říkala, že bych doma mohla čtvercovat - hlavně novoška, někde jsem četla že je to na doma ideální. Ono stejně přebaluješ s každým kojením nebo krmením. A jakou značku svrch. sis objednala?Máš i vlňáčky?....no jo, no...zvědavá baba :-D
Odpovědět
@petrusew vyfocený nemám vůbec nic...krom pár fotek bříška, ale nic aktuálního...nezvládám to :-| Doma bych chtěla používat čtvercový a na noc kalhotkový a jedině na cesty budu brát jednorázový (ale to když pojedem třeba na víkend ke tchýni, jinak když pojedu jen tak někde poblíž, tak kalhotkový (ty AIO, abych to měla snadnější). Objednala jsem PULky...no a teď bych se musela podívat, ale jedny jsou tuším Popoliny a pak si nemůžu vzpomenout...a objednala jsem i 20 čtvercových od Kikko (zatím tyhle a pak si je chci dojít hezky osahat do Brány k dětem). Vlňáčky jsem zatím ještě neobjednávala...na ty se chci nejdřív podívat v reálu...snad se mi povede se tam dostat brzo...ale nejdřív stejně asi až za dva týdny...mám ještě u mamči nějaký penízky, tak říkala, že tam spolu zajdeme a uděláme nákup...to už by tahle objednávka měla být doma. Jinak na koníkovi jsem ale pod jiným nickem...hanyzka_zel, kdybys mě tam hledala :-) To jen, že jsem tu měla žádost o přátelství...pod támhle na koňovi nejsu...nechtělo mě to tam pustit, tak jsem založila nový...a teď mě to tam s klidem pustí...ale už funguju pod tím druhým :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel Ahaaa, tak to jo, tak si tě tam přidám pod tím novým. Já jsem si říkala, že ty vlňáčky jsou docela složitý na údržbu, ale někde jsem našla rozpis na pletené, tak si je asi zkusím uplést...buď já, nebo babi, teď jenom sehnat tu mertino vlnu bez úpravy a bude to. Momentálně se doma bavím háčkováním čepiček a botiček pro nedonošence, jde mmi to docela rychle. Za včerejší večer tři čepky a tři botičky :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@petrusew já plést neumím a ani mě to nebaví, takže když už se rozhodnu nějaký vlňáčky vyzoušet, tak koupím, ale raději se na to nejdřív podívám...ale asi stejně nakonec zůstanu u PULek :-N Ty jo, Ty takhle pleteš a háčkuješ, jo? No mě tohle nikdy nebavilo a fakt mi to ani nešlo...na základce se mě to snažili naučit, ale prd...prostě jsem to měla hodně děravý, jak bylo každý oko jiný...no já na tyhjle věci nejsem vůbec zručná, tak se do toho ani nepouštím...to jdu raději něco uvařit, to je pro mě lepší zábava :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel jj, tohle všechno mě naučila babička. Naučila mě háčkovat, vyšívat a teď i plést, teda zatím pletu pod její kontrolou, nebo jí volám :-N Ale prý jsem šikovná, tak se to učím docela rychle. Mě to baví, vždycky jsem byla na tyhle práce, pak jsem se u ní ještě učila vařit, podle toho co dům dal :-D Ale bavilo mě to, byla jsem časo nemocná a babi mě hlídala, tak jsem spoustu věcí pochytila od ní. A ona byla ráda, protože mi nemusela vybírat zábavu, zabavila jsem se s ní :-D Podle toho co jsem četla o údržbě taky asi zůstanu na Pulkách a možná flísáčky pro mimušenko, protože ty vlňáčky jsou fakt docela složité na údržbu =-) =-) Ale nikdy neříkej nikdy, že :-D
Odpovědět
@petrusew mě babička naučila vařit a péct...za což jsem jí děsně vděčná, protože mamka na to neměla čas. Snažila se mě naučit i plést, ale brzo pochopila, že tohle pro mě není, tak toho nechala, že jsem na tohle kopyto :-D To 100x raději upeču dort někomu k narozkám než něco uplést...asi mi na to chybí trpělivost nebo nevím, já bych se vztekla, když jsem to pak viděla, jak je každý oko jiný. A na zákldce taky marná snaha při ručních pracech...měli jsme tehdy uplést šálu...já skončila u desátý řady, tak jsem holt dostala bůry a bylo to :-N :-p Jo asi tak, že když je složitá údržba, tak si to raději usnadnit, když to jde :-N Už takhle s těmi plenkami budeme mít starosti, tak ještě nějaká složitější práce s vlňákama :-D Ale taky neříkám, že bych je třeba v nějaký zápalu nezkusila...no uvidíme. á jsem zvědavá na sebe a čtvercovky...až mi přijdou, tak se budu hezky učit novosklad...jako teoreticky už to mám zmáknutý, ale holt abych zvládla i tu praxi dřív než mimčo vykoukne na svět :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel :-D Každej je na něco jinýho. Švagrová nikdy nebyla na tohle, ale je to kosmetička a kadeřnice. A nedávno začala vyšívat křížkama a docela ji to chytlo :-D Mě to baví, včera jsem háčkovala do půl druhé do rána, nemohla jsem spát, furt se mi točí hlava i když hodně piju, piju i magnosolv, tak uvidíme. Jinak jsem zvládla čtvery botičky :-D Jsou jednoduché a chytlo mě to :-D
Odpovědět
@petrusew a to je taky dobře, že každý je na něco jiného. Jejda, nemůžeš spát...to je děsný, co? A víš, proč se Ti hlava točí? To je divný :-S Jé, magnosolv...ten dávají těhulkám na tvrdnutí bříšek :-N To je dobře, že Tě to chytlo, že máš takovou dobrou zábavu...a až budeš čekat svýho prcka, tak se to bude skvěle hodit, že si upleteš pár věciček ;-) Já dostala od jedný babi pletený komplet na mimčo...jenže v ošklivý barvě a navíc se mi prostě nelíbí 8-( Její vkus je úplně jiný než můj, takže to asi zůstene ležet ve skříni a pak to prodám spolu s ostatníma věcma po mimču, až nebudou aktuální. Mě se třeba líbí pletený svetříky na mimča, ale musí to bát podle mého gusta...což je dost šílený se trefit, jsem příšerně vybíravá :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel No tak přesně z tohoto důvodu (staré modely) jsme si s babi pořídili několik moderních střihů na mimča a větší dítka :-D Mě se líbí papučky, čepičky a svetýrky - to si myslím unosí každé miminko, ale kalhoty a tak, to asi v dnešní době všeho možného moc ne. Ono je stejně lepší, když si vybereš barvu a styl sama. Starší lidi mají jinej vkus než mi. Ta hlava mě fakt štve, točí se mi hlava tři dny, ale nevím proč. Magnosolv je univerzální :-D Mě zabíral super i na migrény - od té doby ho beru pravidelně. To točení může být změnou tlaku, čímkoliv, ale je fakt, že mi trnou i lítka a tak..snad to brzo přejde.
Odpovědět
@petrusew jo to je fakt, že starší lidi mají prostě jiný vkus...mě ještě tak ty svetříky nebo čepičky, ale ostatní si myslím, že už nemá moc cenu...ještě spíš ponožtičky, ale kalhoty už pro mě ztrácí smysl. A v dnešní době, kdy je tolik krásných věcí, tak tohle pletený už fakt jen okrajově...pro mě :-) A fakt si vybrat styl i barvu podle sebe. Hm, to by ale mohlo být počasím...je to teď takový divný :-| Jo magnosolv je univerzální...já se sním nikdy dřív nesetkala a tak jsem si teď hned vybavila, jak ho předepisují doktoři těhulkám...já ho naštěstí nemám :-) Teda trpíš na migrény...to je hnusná mrcha...já jsem jí nikdy neměla, ale co tu občas prožívá kolegyně v prác, to je šílený :-( Tak ať to točení i lýtky brzo přejde, abys mohla v noci v klidu spát a nemusel jsi do noci plést (ikdyž Tě to baví) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel to máš pravdu, migrény jsou svinstvo. Já jsem podědila samé dobré věci od všech v rodině no, jsem říkala našim, že mě museli hodně odfláknout :-D Snad to bude lepší, letos...doufám...zítra mě čeká kontrola na plicním a na alergologii, tak snad budu mít lepší zprávy, ono je to vždycky běh na dlouhou trať.
Odpovědět
@petrusew no to sis teda uměla vybrat jen to nejlepší, teda ale :-S Tak ať Ti zítra řeknou jen samé dobré zprávy a tehle rok ať je o 1000000% lepší než byl ten loňský ;-) Já podědila po tátovi nos, blbě placatý a široký nohy a rh faktor a po mamině zase vlasy, co se nedají nijak tvarovat a pitomý občas zarůstající nehty na nohách :-N Ale to asi nebude tak úplně všechno...naštěstí z těch jejich trablí se zdravím jsem si neodnesla nic...teda zatím mě nic netrápí (mamina má blbou slinivku a táta má astma, tak nic z toho mi naštěstí nepředali) :-D Za chvíli mažu konečně dneska domů, tak už mě popadá aj lepší nálada...jsem byla od asi 10 dopoledne takový zpruzená, že tu musím sedět...fujky fuj, ani jsem neměla náladu se bavit s kolegyní...a ted mi mimčo opět rve nožky pod žebra, tak se tu svíjím a kroutím a přesvědčuju prtě, aby ty nožičky vytáhlo...ale to je klasika, vždycky tak po 14:30 mi začne rvát nožky pod řebra a vydrží mu to až do 18h 8-( A nenechá se přesvědčit a nenechá 8-( :-S Docela to fakt bolí :-(
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel chuděro, tak snad ho to brzo přejde! Asi tam má málo místa, co?
Odpovědět
@petrusew manža rád říká, že nemá rádo stísněný prostory a tak se roztahuje :-N No občas je to šílený, ale hlavně, že je zdravý, já to holt musím vydržet a nějak překousat 8-( Jinak mě včera manža ukecal a máme doma novou televizku...kolegy prodával svojí roky starou, že si chce koupit LCD (což já nechci), a tak včera manža přijel z práce, říkal mi to a jestli se s ním na ní pojedu podívat...tak jsme jeli a rovnou jí přivezli...no manža radost jako malý dítě...já z toho mám stále smíšený pocity, ale je fat, že obraz má skvělý :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel :-D No vidíš, neboj, nová telka je nová telka. Kupovali jsme si novou loni k vánocům - donesl ježuch, máme LCD a jsem spokojená, obraz krásnej, velká úhlopříčka, zvuk taky super a máme i digi příjem, takže jsem spokojená. Dneska jsem byla na plicním a alergologii, byla jsem pochválena, dobře se mi dýchalo i spiro mám lepší, jen musím ještě na cévní a objednat se na kontrolní CT plic, mám tam jakési tečky - asi srůsty, ale to prý být může po nějakých virózách, bronchitidách a podobně, mám se objednat na květen, to je půl roku od posledního. Domluvili jsme se s doktorkou, že pokud to půjde s nohou, tak v zimně by jsme mohli začít pracovat na miminku, což by bylo super!Ale nedělám si moc naděje, spíš to vidím na příští rok, ale uvidíme, necháme se překvapit. Manža by si dal říct, kdybych měla nohu v pohodě, ale takhle fakt ne. Já dostala včera od Martina novej batoh a obal na telefonek :-D Na těch popravdě dost ujíždím :-D a batoh se mi rozpadl, tak ten jsem nutně potřebovala, protože je pro mě kabelka naprosto nepraktická věc - momentálně :-D
Odpovědět
@petrusew my máme LCD jen u pc a občas se tu dívám na tv (máme tv kartu v pc), ale nějak mi LCD k srdci nepřirostli...spíš mě zajímá ta nová technologie Led tv...ale zatím je jich jen málo a cenově ještě jsou docela drahý, tak chci počkat, co se objeví...jsou o něco šetřivější než LCD. Tak to je skvělé, že jsi u doktorky dopadla skvěle ;-) Vidíš, jak se to krásně lepší x-) A to je ale hezjký zpráva, že když to bude vypdat s nožkou dobře, že by jste se mohli začít v zimě snažit o miminko x-) ;-) jasně, je to ještě docela daleko, ale bezvadný, že už to aj dostalo nějaký termín a že to není na neurčito odložené :-) To budu moc doufat s Tebou, že se nožka bude pořád lepšit a lepšit a že to příští rok vyjde a Ty tu budeš těhulka a my Ti tu radit ;-) Jé, Ty máš ale hodnýho manžu ;-) Pro mě je kabelka i normálně nepraktická věc a jsem baťůžkářka :-D Když jsem měla kabelku, tak mě z ní pak boleli záda, jak jsem jí nosila na jednom rameni...a to se mi brzo přestalo líbit, tak jsem se hezky vrátila k batohům jako ve škole :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel Ony jsou batohy lepší na záda, máš volné ruce a hlavně i když něco nakoupíš, tak si to tam dáš a furt máš volný ruce.
Odpovědět
@petrusew přesně tak, to souhlasím...já nesnáším, když musím mít něco v ruce a když vidím po Praze holky, co na rameni kabelku a v rukách tašky...no nic pro mě...já všechno nacpu do batohu a jsem v klidu...a ani záda netrpí jako ta jejich :-N Jináč jsem byla dneska na kontrole a jsme v pořádku :-) Máme čípek v pohodě a neotvírá se, tak nám nic nehrozí a už mám i papíry k mateřský, kde po delší úvaze nad všemi výsledky z utz, usoudila a napsala termín porodu 14.3.2011, což byl ten původní vypočítaný podle poslední ms...a to mi ještě minule říkala, že an mateřskou budu nastupovat podle termínu z prvních utz a to bylo 26.3., tak bych si už teoreticky od příštího týdne mohla hezky být doma...ale ještě dochodím měsíc a pak už budu doma :-) Nastoupím teda 6 týdnů před termínem :-) A taky mi udělali další odběry na protilátky kvůli rh...a já si nevšimla, jako náplast mi sestřičká dává...no doma jsem to odlepila a mám tam flek...nejen modřinu od odbaru, ale i fle, kdy bylo lepidlo...bohužel mi dala tu obyč, na kterou mám alergii...no ono to brzo zmizí, ale je to nepříjemný :-| A to místo mě aj bolí :-S Jsem holt měla dávat víc pozor, co mi lepí :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel Tak to je dobrý, hele, já jsem alergická na tu antialergickou :-D Obyč látková je lepší, ale ono to mám takový, čím dýl to tam je, tím je to hořší, proto raději nelepit ničím, jen přidržet.Už jsem objednaná na to cévní a je to tam rychlé, příští úterý, tak snad budu mít cévy v pořádku, a bude to jen zavodnění po kortikoidech, uvidíme. Jinak jsem teď musela vystartovat na rychlo se psem, chuděra má takovej průjem, že to z ní lítalo...nemohla jsem čekat na Martina, až přijde, jde ještě na poštu, no ale na dlouhou dobu na posled, fakt to teď nedávám a měla jsem strach, docela ta potvora zase tahala...no ono je to i tím, že procházky jsou zcela v její režiji - tj, nevenčí páneček psa ale pes pánečka a to není žádné malé psisko, ale pořádnej hafan...chjo, jsem jí dala prášek a budeme čekat, jestli se to zlepší, jinak fakt nevím. Už jsem myslela, že máme vyhráno a ono zase...tak uvidím, pokud bude lepší po dvou dnech, tak to tak nechám, pokud ne, tak budu muset zase volat doktora. Tak snad se bude držet, dneska má přísnou hladovku, jen vodu, zítra rýži s mrkvičkou a pak uvidíme, jak se bude držet.
Odpovědět
@petrusew mě vadí to pitomý lepidlo na těch náplastech a používám jen tu sensitive nebo obyč papírovou, ty mi neva, ale ty látkový jsou pro mě konec :-| Tak pár dní a bude to dobrý... Tak snad Ti řeknou příští týden jen dobrý zprávy a budeš mít cévky v pohodě...chtělo by to a budu na tebe myslet, aby Ti řekli jen dobrý ;-) teda chuděra psisko :-( To musela něco blbýho někde sežrat...ikdyž je fakt, že kolegyně říkala, že řádí střevní chřipky, tak to by to mohl mít i pes, teoreticky :-S A co je to za rasu? Možná už jsi to říkala, ale to ta moje těhu demence, si vždycky nemůžu na hodně věcí vzpomenout =-) 8-( :-N Tak hlavně, aby to měla brzo lepší a nemusela jsi zase na veterinu...
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel Dík, psisko pohladím. Ona je strašně zlatá, dostala pilulku, tu potvora vyplivla, tak jsem jí ji narvala do tlamy znovu a zase, tak jsem ji držela hlavu tak dlouho, dokud nepolkla. Máme křížence irského setra a labradora. Vypadá jako setr, má jenom světlejší a kratší srst.Váží kolem třiceti kg, tak je to pro mě docela fuška. No manža s ní byl ještě dvakrát a říkal, že v pohodě. Ono stačí, aby venku k něčemu čuchla a je to...ale ona má dost citlivé střeva, tak jí stačí něco co fakt nesmí - jako kousek masa a je to. ... a to včera dostala. Teď vyblajzla mrkvičku s rýží a leží, tak snad bude v pohodě, uvidíme zítra. Máme fakt zlatýho veterináře - jezdí k nám, ale hodně komunikujeme i přes telefon a když se něco semele, tak je hned u nás.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?