Termín svatby - červenec 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojda, je to sice ještě daleko ale najde se tady někdo kdo plánuje svatbu v červenci 2010? :-)
Odpovědět
@lostris jo, svatby jsou holt už daleko a život jde dál a dál a každá z nás má jiné starosti...
Odpovědět
Profilova fotka
My máme 2.července :) a doufám, že počasí bude pěkné. Místo Čeladná hotel Dejmon ..
Odpovědět
Profilova fotka
lostris, no jéééé, kdepak jsi se nám toulala? Na štřeše? No teda, to si budu pamatovat :-D @hanyzka.zel No jooo, toto fakt letí! To je hrozný, za chviličku je březen ;-) Uděláme soutěž, tak já si myslím, že se prcek narodí 7.3 :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky zlaté, všechno to letí:-) ale je to krásné:-) já jsem se zatím nikam nepřesunula, tak pořád chodím sem:-) na střechu až v novém roce a no koníka snad taky, uvidíme:-) I když se mě studenti dneska ptali: paní učitelko, máte dítě. Říkám, že ne, tak oni, prosím vás, tak s tím počkejte, až odmaturujeme:-) (jsou to letošní třeťáci:-) hanyzka: to fakt letí, maminko, už to budete mít doma brzy veselejší:-) hlavně, ať jste zdraví:-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky mysicko, letí to letí. Hodně to letí ;-) Hooodně často prohlížím fotky a je až neuvěřitelný, že je červenec tak hooodně dávno ;-) Docela mi je líto, že je to za náma, hodně mě bavily přípravy a tak :-) Manža už odložil snubák, nebo spíš jsem mu ho vzala já - je strojař a pořád ho sudnaval a nandaval a to je fakt na ztracení. Se mi chudáček omlouval, jsem ho musela uklidňovat, že se nic neděje, že mi bylo jasný, že ho nosit nebude, protože v práci jakou dělá ho mít nemůže. Je to nebezpečné. Tak se trošku uklidnil :-D
Odpovědět
@petrusew dobře, udělejte soutěž a uvidíme...a ještě můžete soutěžit, kdo trefí pohlaví ;-) To jsem taky zvědavá, kdy se rozhodne ukázat na světě. @mysickaaa jo, za chvíli bude fakt veselo...tak pořád klepu, aby to s tím zdravým bylo v pohodě a zatím fakt je. Jé, takhle jsme taky měli na střední učitelku...přímo třídní a ta se nám vdala v létě před čtvrťákem...ale už miminko čekala, tak nám odešla ještě před maturou a bylo to docela hustý. Pak jsme dostali sice třídní super, ale ta naše bývalá učila biologii, ze který jsme většina maturovali a ta, co jsem měli potom, byla čerstvá absolventka VŠ a měla teda šílený nároky, jako bysme ani nic jinýho neměli a byla to fakt síla. Tak je aj docela chápu :-N Ale oni by to taky zvládli :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@lostris :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel :-) jj, zvládli, s tím počítám:-) bych to zvládla klidě i při mateřské:-) ono jsou to moje zlatíčka, zrovna tihle:-) ale hlavně se musí začít stavět a pak se bude zkoušet:-) už bychom i chtěli, ale zase si říkám, co když se to povede hned a nebude kde bydlet:-) ono se to ale asi hned nepovede, jak si tak myslím...
Odpovědět
Profilova fotka
holky, ja to ho tedka mela tolik, prijdemi, ze od svatby uplynulo 14 dnu a ne skoro pul roku! ale znova uz bych to nechtela, jedenkrat stacilo :-D myska84: tak k Vam prileti cap, kralovno? ;-) mysickaa: resim stejne problemy - bydleni, prace atd... ale holt ze zkusenosti okoli vim, ze odkladat to nema cenu. Jedna kamoska porad planovala a odkladala az to az ono... a ted se snazi 2 roky a nic a druha si rekla, ze to muzou stacit zkouset a uz je doma mimco. A pak se v tom vyznejte =-)
Odpovědět
@mysickaaa tak jasně, hlavně, aby bylo kde bydlet...to je asi nejdůležitější mít zařízený a pak už hurá na snažení. Jo, to je těžký...někomu t jde hned a jiný má problémy...nám se to povedlo po 10 měsících od vysazení a to je docela pohoda...někde jsem četla, že většina žen otěhotní do roka po vysazení HA...tak jsem v normě :-D Ale můžou přijít problémy se zdravím a to je pak horší :-S @lostris souhlasím, jednou stačilo :-D Mě teda taky nepřijde, že to je už skoro půl roku =-) Ten čas je prostě neúprosný a kvaltuje jako blázen. Jinak já měla s manžou domluvený, že se začneme snažit v mých 27 letech...tak začali jsme trochu dříve...musela jsem mu to slíbit ve svých 25, aby byl klid, protože on mě pořád přemlouval, abychom už začali řešit mimčo, protože jeho brácha má problémy a nemůžou otěhotnět už tři roky. A ještě stihnu i porodit v 27 :-D Akorát asi těsně... S otěhotněním je to fakt v dnešní době docela problematický, ale doufám, že se všem holkám tady povede otěhotnět v pohodě ;-) Moc Vám to přeju ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
lostris: přesně....my už víme, že prostě bychom chtěli co nejdřív..ale prostě nesnážím to racionální uvažování..vím, že kdyby se podařilo, tak se to zase nějak vyřeší:-) no, do jara snad vydržíme:-) nebo aspoň do února:-) hihi:-) taky si říkám, že jednou stačilo, bylo to krásné, ale i teď je to paráda:-) no a to že mám práci jen na částečný úvazek, další věc..ráda bych někde našla i něco dalšího, ale nedaří se..mám sice i tak pořád co dělat...ale penízky budou potřeba, no...
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel ..tož když říkáš zhruba do roka, tak bychom to stihli i s domečkem a ještě bychom se tam nastěhovali v brzkém stádiu těhotenství:-) tož jsi mě zase nahlodala:-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
mysickaa: do roka to je idealni, horsi, kdyz se nedari a nebo naopak je to driv, nez se clovek nada :-D
Odpovědět
@mysickaaa jé, nahlodala jo? :-D tak musíš Ty vědět, jaký stres třeba bude kolem zařizování domečku, aby to Tobě a mimču třeba moc nevadilo. Jak píše lostris...horší když se nedaří a nebo to přijde nečekaně brzo :-D A hlavně pak těch 9 měsíců letí jako šílený a když by Ti třeba nebylo zrovna dobře...ale taky to můžeš snášet v pohodě, tak pak to stěhování by byla síla. Já první 4 měsíce nefungovala skoro vůbec...pak jakš takš až do dneška, ale bojuju neustále s únavou a jen obyčejný úklid doma už je docela problém...s tím pupíkem. S tou prací je to taky na prd...já takhle odložila snažení a vůbec diskuze o mimču až nadobu, kdy budu mít v práci smlouvu na neurčito (vždycky dávají na rok a někomu i 2x za sebou), abych se pak měla i kam vrátit a chtěli jsme teda našetřit nějaký penízky...což se teda zase až moc nepovedlo, ale koupili jsme na jaře autíčko a splácíme půjčku, se kterou je počítáno i při pobírání rodičáku, že zvládneme. Člověk trochu racionálně do budoucna uvažovat musí...ale taky je dobrý brát mimčo jako investici, jinak by to byla na zhroucení :-D Jen výbavička co stojí peněz...a to třeba já nekupuju zbytečnosti, drahý věci a ne všechno bude nový...i tak se nám výbavička na mimčo asi vyšplhá výš než suma za svatbu :-N
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: fakt, Ty me desis! Kolik stoji takova vybavicka, vubec si to nedokazu predstavit. A uz mate kocarek? Jaky? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel a to ještě nevíte pohlaví?Já myslela, že jo...nebo jste si to nechtěli nechat říct?
Odpovědět
@lostris u tý výbavičky záleží, co všechno chceš mít...některý mamky si pořizují i věci, který já třeba neřeším a ani řešit nebudu...a nebo v bazaru :-) Jinak naše svatby byla za 40tis, tak to není tak těžký přesáhnout :-D Kočárek zatím nemáme, ale vybíráme...asi to bude DorJan Danny Sport v zelený barvě )na koníka jsem dala mě moje barvy, co se mi líbí)...s autosedačkou vyjde na 10tis. Budeme používat látkový plenky...základní výbava vyjde tak na 7-9tis (podle toho, jaký látkový se koupí). Teď třeba k Vánocům mám objednaný jako dárek od tchýně 4 plenky...kalhotkový látkovky...a ty 4 vychází na 1000 Kč. A pak oblečky, který teda hodně pořizuju přes bazárky a nějaký nábytek...postýlka, kterou chci přes bazar, aby vyšla tak kolem 500-1000kč, nějakou komodu na oblečky mi udělá manža, tak materiál, což zatím nevím, na kolik vyjde. No a další drobnosti...a to třeba nebudu pořizovat odsávačku (je jí možný půjčit a ta, která je lepší vyjde na 3tis), lehátko zatím nevím, zda pořídím...taťka mi chce nechat upůést košík na mimčo na první měsíce, tak bych teoreticky lehátko na začátek mít nemusela...ale pak později asi jo...no nasčítá se to raz dva :-N @petrusew pohlaví jsme si říct nenechali, bude to překvápko :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel Tak já hádám kluka! :-D A ty látkovky jsou super volba! Tak pak mi budeš říkat zkušenosti. Jaké jsi pořizovala?Hodně si chválí Haipa Daipa pastelky XL, prej sou fakt super.
Odpovědět
Profilova fotka
tak co je novýho mladé paní? :-) po tak "dlouhý" době :-D
Odpovědět
@petrusew bezva, tak uvidíme, jak jsi se trefila ;-) Zatím mám jen pár a Haipa Daipa mám taky, právě jsem na ně četla dobrý reference. Pak i Popoliny a ještě jsem objednala Imse Vimse...pro začátek. Ale budu ještě kupovat dála, tohle jsou jen plenky od tchýně k Vánocům. Zatím jen kalhotkový a našla jsem krám, kde mají plenky, že si je můžu i osahat, tak tam chci zajít. A nakoupit i čtvercový...vyjdou levněji. A stejně musím koupit svrchní kalhotky, tak je jedno, jestli do nich dám kalhotkový nebo složím čtvercovku...no budu pak referovat, jak mi to jde ;-) Jsem sama na sebe zvědavá, ale už jen to, že tím odlehčím odpadkům a znečištění mě těší :-D @myska84 mě přijde, že ani nic novýho není :-N akorát pupík je čím dál větší, že mám obavy, abych se za chvíli vešla do dveří :-D :-p
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka: vidim, ze ty latkove pliny jsou malem veda, ale je mi to hodne sympaticke, taky bych nad tim asi jednou uvazovala, akorat poradne nevim, jak na to, ale mam jeste cas :-) Ja ze sveho detstvi vidim jak kazdou sobotu, stala babicka v pradelne u pracky a vyvarovala kvanta plinek pro meho brachu, vonel vzdycky cely dvur. Dnes uz to ale chodi jinak, ze :-) A budes je pouzivat uplne od zacatku? V cem jsou vlastne vyhody tech latkovych plinek? A nauci se pak dite chodit driv na nocnik nez u papirovych?
Odpovědět
@lostris tak je to asi tak, že látkových plen je na trhu hodně druhů od mnoha výrobců...u těch jednorázových je to celkem snadný...rozdíly jsou víceméně ve velikosti. Jinak látkový jsou levnější...v celkovým součtu než jednorázový, což je asi ta nejdůležitější výhoda, když si vezmeš tu směšnou sumu, kterou matky dostávají za péči o mimčo. Je fakt, že za počáteční výbavu dáš docela slušnou sumu, ale pak už Tě to tolik nikdy stát nebude a můžeš si je nechat i pro druhé mimčo (nebo když jsou v pohodě, tak lze i použitý plenky prodat, darovat). Dneska se už plenky perou jinak...většinou jsem četla že na 40-60 a nežehlí se (většina se ani nesmí žehlit). Existují i takové, co jsou hodně podobné jednorázovým...mají vše v jenom (all in one)...což je vlastně to savé jádro a i svrchní kalhotky v jednom, tudíž je přebalování stejně snadné...pak takové, kde máš svrchní kalhotky oddělené od savého jádra...a pokud se moč či stolice neprosaje skr savou část, nemusí se svchrchňáky prát po každém přebalení, tudíž stačí jich menší počet. A do svrchních se dá i použít složená čtvercová plenka...třeba na novosklad (na ten jsem se dívala a nepřijde mi nijak extrémně složitý). Hodně info se dá najít na webu a v diskuzích. A taky je to lepší pro životní prostředí. Mimoto nám na kurzu i říkala, že velice často se stane, že rodiče přecházejí na látkový plenky ve chvíli, kdy se u dítěte objeví alergie...v těch jednorázových je přecijen chemie...látka, která změní tekutinu na gel a nevěřím, že to je pro miminko zdravý... Jo a abych nezapomněla, existuje i separační vložka, která se dá dát mezi plenku a zadeček...existují prací i jednorázový...je propustná, ale udržuje mimi v suchu...a v případě bobíka v plence se jednorázová hodí do wc a spláchne...a zabrání i většímu zašpinění plenky a lepšímu praní. No je to docela věda...ale poctivě studuju :-D Možná v některých věcech ještě plácám blbosti, zase nejsem profi látkující mamka. A uvidíme, jak nám to půjde. Chci do porodnice koupit ekoplenky (mají rychlejší a lepší poločas rozpadu a jdou vyhodit i na kompost) a pak doma hned najet na látkový. A jen na cesty, když pojedu třeba na návštěvu na víc dní, tak zase koupit ekoplenky...tak uvidíme :-) Budu referovat. A myslím, že i ten přechod na nočníček bude lepší...mimčo bude cítit vlhkost a nebude se mu to líbit, tak si řekne, že chce na nočník...uvidíme. Ale když pořád cítí suchoučko jako v těch jednorázových, tak ten přechod je určitě složitější...co jsem mluvila s maminama, tak jsou docela spokojený s látkovýma a kor ty, co mají srovnání...první dítě na jednorázových a druhý látkovaly... A existuje i bezplenková metoda, ale na tu bych asi neměla teď trpělivost, ačkoliv taky je to zajímavý.
Odpovědět
Profilova fotka
O te bezplenkove jsem slysela, prijde mi to uzasne, ale asi se od ditete nesmis hnout ani na chvilkua to si teda moc dobre nedovedu predstavit =-) Jinak to latkovani je fakt veda jen z toho Tveho popisu! :-) :-) ale je mi to hodne sympaticke ;-)
Odpovědět
Právě, že si tu bezplenkovou metodu zatím nedovedu představit...musím si o tom víc přečíst, ale když už budu mít doma tu výbavu na látkování, tak no možná zkusím a uvidíme. V mateřskm centrum, kam chodím na předporodní kurz je prý jedna mamina, co bezplenkovou metodu používá...a má asi 3/4 roční holčičku...vždycky prý odběhne na wc s malou a pomalu ani nikdo nepozná, že jdou na wc...ale její malá prý umí výborný grimasy, když potřebuje a to je aj důležitý, jak se mimčo tváří, aby se to dalo poznat...a když třeba to moje děťátko nebude žádný grimasy dělat, tak se to prostě nedá. Mě to taky přijde jako věda, ale asi stačí do toho zapadnout a najít si v tom zálibu a pak to jde samo. Přečíst články, najít info a pak je to asi hračka...právě mě to bylo sympatický ještě před tím než jsem byla těhu...chtěla jsem látkovat už dřív a když jsem sepoprvý setkala s těma kalhotkovýma plenkama, tak to bylo rozhodnutý. Manža byl zpočátku proti, ale už si to spočítal, kolik stojí normální plenky a tyhle a plně mě podporuje v látkování :-D Což bohužel nemůžu říct o některých mých kámoškách...pro ty je to zbytečná práce kolem...holt kritizují něco, o čem si nic nezjistí...pro ně je to vyvařování, želhlení, složitý skládání a hlavně že protékají...ha, kdyby měly info, tak by soudily jinak, ale moc lidí v okolí do látkování nejde...což nechápu, protože těch peněz, co obyč. plenky sežerou...
Odpovědět
Profilova fotka
Nj, me hlavne odpuzuji trilete deti, co nosi plenky, proste - normalne ji, normalne se chova, mluvi, ale ma porad plenky, to je pro me nepredstavitelne. Holt kazdy na to ma nazor jiny ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel tak u mě byl a je manža v tomhle 100%za mnou. Prý se na to i dokonce těší :-DNejde jen o tu cenu, ale celkově o vyprodukovaném odpadu, když si vezmu, že se jedna ta jednorázovka rozkládá až 500let Když vidím kamaráku, která vynáší pytle a pytle odpadu jen plen...a hlavně, co nepochopim je docílení širokého balení u jednorázovek, vždyť v té pleně musí být nepříjemné teplo, škodí to vývoji varlat u kluků a vyvolává gyn. problémy u holčiček. Do bezplenkovky bych si sama netroufla, ale ty látkovky, na ty se těším. Lostris, ono to není zas až tak složité, jenom se musíš zorientovat co trh nabízí a projít si nějaké diskuse, kde ti ochotně vždycky poradí a pomůžou.
Odpovědět
@lostris jo tak to souhlasím, 3 letý dítě s plenkama je docela síla i na mě...to bych nerada měla doma :-N @petrusew tak on z počátku nevěděl nic a myslel si, jak je to složitý...prostě z nevědomosti. Ale dneska už to vidí a souhlasí se vším...u něj to vždycky chce nechat čas na "dozrání", s čímž už předem počítám a vím, jak na něj :-D Právě, ještě k tomu ty problémy, co by mohly jednorázovky způsobit se zdravím prcka...to fakt ne. Já asi bezplenkovku zkoušet budu...uvidím, až bude víc času, načtu si o tom něco, prodiskutuu někde na foru a uvidíme...ale třeba zrovna moje mimi nebude dávat žádný signály, že potřebuje, tak to nepůjde. Jinak moje první látkový plenky na nás čekají pod stromečkem u tchýně :-N Už balíček dorazil, tak jsem na ně zvědavá. Zatím jen těch pár, ale pak po novým roce budu obcházet krámy a objednávat. Pořád řeším, že máme dost tvrdou vodu a asi bude problém s těmi froťáčkovými...i ručníky mi časem docela tvrdnou, tak aby to pak mimiku nepoškrábalo kůži, tak mám jen jedny na zkoušku a uvidíme. Nebo bych je jediný musela prát u mamči, mají lepší vodu, ikdyž taky tvrdou...ale zase to převážení, no asi se budu soustředit na bambusáky a bavlnu...
Odpovědět
Profilova fotka
hany: tak az to u mě bude aktualni, aspon budu vedet, kam na rady. Holky, jsem dnes tak promrzla v praci - ze zahadneho duvodu mi prestalo topit topeni, tak mam zkrehle ruce i nohy a cekam na kastelana, az se vrati z posty, at mi to opravi, nebo tak fakt umrznu ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@hanyzka.zel tak tohoto jsem se taky bála. Ale stačilo ukázat pár článků a pár pleneček a bylo to.Dokonce překvapivě brzo, až jsem byla v šoku! Jinak s tou tvrdou vodou, tak s tímto máme taky problémy - na froté se mi osvědčilo toto - nenechat přeschnout, promnout v rukou a poskládat. Hodně promnout. Taky máme hooodně tvrdou vodu a tohle pomáhá, takt. Ručníky mám pořád měkké a příjemné. Ještě radí přidávat ocet a sodu na praní :-) Vyzkoušíš a uvidíš, co ti pomůže, je teda fakt, že aviváž nemůžeš...a už víš v čem budeš prát? @lostris jéééžiš, tak to ti fakt nezávidím. Musí to být nepříjemné :-| Jenom ať se nám tam nenachladíš! To by bylo teď před vánoci nepříjemné. Tak ať ji je tam brzo teploučko.
Odpovědět
Profilova fotka
tak mi sem prinesli nejaky primotop, tak ho hned pustim, nozky uz mam jak žaba. Mela jsem problemy pres vikend s mocovyma cestama, tak si musim koupit asu uro caj cestou z obeda a zase se poradne prolit, at se mi to z te zimy nevrati ]-( Holky, jesteze tu jste, pak mi budete radit ;-) A soda na prani - to je bezva vec, jmenuje se to Žabka a stojí pár kaček, používám to na kroje.
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?