Termín svatby - červenec 2010

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojda, je to sice ještě daleko ale najde se tady někdo kdo plánuje svatbu v červenci 2010? :-)
Odpovědět
mmarch: no jo...to mě nenapadlo...ten můj to přivítal, i když nejsme zrovna extra tanečníci, ale o to to snad bude zábavnější :)
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: jj vyznání je krásná písnička ;-) ...ten mix písniček je zajímavý nápad, díky za typ, zkusím nad tím popřemýšlet a něco vymyslet ;-) No já bych na dovču radši po svatbě aby to byly ty "pravé" líbánky ;-) ale letenky jsem dostala v práci a musely se do března proletět takže proto jsme tam byli už v lednu. Byli jsme tam 3 týdny takže padla skoro všechna dovolené, po svatbě už teda máme smůlu, možná vyrazíme někam na prodloužený víkend v česku a vezmeme si kola a budeme jezdit... hanyzka.zel: nevěš hlavu, ono Vám to třeba vyjde někdy jindy jestli je Thajsko Váš sen ;-) pokud bys potřebovala nějaké rady klidně se mi ozvi...byli jsme tam na vlastní pěst, vše jsem si zažizovala a platila sama přes internet a bylo to super a hlavně za úplně jiné peníze než s CK. V Thajsku je opravdu levno a hlavně je to nádherná země takže doporučuji všem ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: a můžu se zeptat na kolik vás ty tři týdny zhruba vyšli??
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: když si dáš na youtube do vyhledávání 1. tanec nebo weding apod. tak ti to najde spoustu videí kde měli namixované písničky a jak na ně tančili, jsou tam i česká videa, docela jsem se pobavila,ale klobouk dolů jak to měli někteří dobře vymyšlené
Odpovědět
kajsav: taky jsme chtěli jet na vlastní pěst a rady uvídám, byť teď tam nepojedem. A kdo ví, kdy to bude...snažíme se současně o mimčo :-D Ale na 3 týdny bych si dala říct. Já mám ještě známého v Číně, tak bysme chtěli i tam...je domácí, tak by nám se spoustou věcí pomáhal, ale nějhorší je, že teď prostě nejsou peníze...všechno polyká svatba...jen by mě zajímalo...ubytování jsi řešila postupně až na místě nebo předem? Já chtěla zařídit jen první noc a pak to řešit až tam...podle toho, kde bysme byli...mrzí mě, že to nevyšlo, sice přítel byl trochu nejistý z toho, že by nevěděl, kde bude další noc spát, ale docela se těšil...
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: Já jsem dostala v práci letenky od Air France což je poměrně drahá záleřitost, letenky stály přes 30.000 na osobu, já je měla teda zdarma, ale platili jsme si letištní poplatky, které byly taky docela drahé a bylo to 8500 na osobu tj 17.000,- Jinak letenka je to nejdrahší z celé dovolené, když se koupí včas s nějakou "normální" leteckou společností dají se sehnat do 15.000,- my jsme tu cestu pojali jako poznávací ale zároveň jako tu "předsvatební cestu" takže jsem vybírala lepší ubytování atd. nějak jsem to extra nepočítala ale myslím že celá dovolená včetně všeho přišla za ty 3 týdny na 60.000,- a to jsme si žili fakt luxusně, krásné ubytování, jídla nad hlavu, s cestovkama všelijaké výlety za potápěním, do národních parků, sloní farmy atd. zkrátka jsme si dopřáli všechno...nechávali jsme šít oblek na míru pak taky nějaké moje nákupy v Bangkoku jako boty, kabelky, oblečení atd. myslím že cena hodně slušná ;-) je tam opravdu levno, člověk si dá pečené nudle s kuřecím masem a stojí ho to 20,- ;-) u nás stálo docela dost peněz cestování, byli jsme asi na 5 místech takže přelety a ostatní přesuny taky něco stála... ...pokud je někdo skromnější může tam žít za pár korun, ubytování se tam dá sehnat už za 100,- na osobu na noc ale taky záleží do jaké oblasti se chcete podívat ;-) ...jsem se nějak rozepsala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ty jooo tak to koukám, i tak za tři týdny luxusu jak říkáš 60tis. za oba to je slušné, však jen chorvatsko na vlastní pěst nás vyšlo za 10dnů na 22tis.
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka.zel: svatba je požírač peněz, to známe asi všechny ;-) nezoufej, jednou se dočkáš, však to nemusí být hned a pak třeba můžete jet i s mimčem :-D víš já jsem taková že musím mít vše perfektně zorganizované a zařízené dopředu, takže veškeré ubytování jsem měla zařízené a zaplacené předem, byly tam třeba různé balíčky i s limuzínou atd. takže jsme třeba přiletěli a už na nás čekal na letišti řidič který nás odvezl až do hotelu ;-) vybírala jsem takové všelijaké zajímavé ubytování jako různé domečky a bungalowy a ty byly dost žádáné takže tam moc nešlo řešit to na místě, kor v lednu kdy je nejvyšší sezona. Záleží do kterých míst se vydáte ale myslím že sehnat ubytování není vůbec problém, pokud nejste nároční, na místě se dá vše. Já nejsem žádný cestovatel nejsem zvyklá někde cestovat na vlastní pěst ale Thajsko je na tohle super, zvládne to každý. Na každém rohu je nějaká cestovka nebo agentura která poradí, pomůže, zorganizuje, zkrátka cokoliv, jezdili jsme s nimi na výlety ale nebyly to žádné turistické skupiny, bylo nás třeba je 6 a průvodkyně takže bomba ;-) jedno ubytování co jsem měla zarezervované (naštěstí ne zaplacené) jsme nemohli vůbec s taxikářem najít takže jsme taky hledali až na místě a v pohodě...jinak jsme jeli první cestu z letiště v Bangkoku do oblasti Kanchanaburi, bylo to snad 250 km a my jeli taxíkem za který jsme zaplatili asi 700 takže taky bomba, za to pohodlí po tom dlouhém letu nám to stálo ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: taky chci takovou práci kde rozdávaj takový letenky :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: tady i od těch km odeber 0 a taky to stojí 700kč :-D
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: občas se zadaří no, je nás tady hodně a většinou dají třeba max 4-6 letenek za rok a dává nám je šéfka po dvou, takže trvá než se na člověka tyhle dálkové letenky dostanou, ale stojí to za to ;-) ony hlavně nejsou na určitou destinaci, můžeš si vybrat kam chceš s tou určitou leteckou společností letět a letíš :-)
Odpovědět
Profilova fotka
od přítele kolega měl v thajsku celou svatbu....
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
a prý ho to vyšlo levněji než kdyby měl stejnou tady
Odpovědět
Profilova fotka
...jj u nás v tom jednom resortu jsem svatbu viděla ;-) byli to američani a oddávali je tam mniši v těch žlutých hábitech, bylo to moc zajímavé ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: no s tím taxíkem to máš teda pravdu no ;-) ...ještě k těm cenám, měli jsme přelet z Bangkoku do Krabi a zpět a jedna zpáteční letenka vyšla na 1600,- takže taky super, člověk je na místě za hodinku a letěli jsme s Air Asia kteří jsou výborní...jinak se dá místo letu jet z Bangkoku do Krabi autobusem, je to first class a stojí to snad 150,- takže super, komu nevadí dlouhé cestování busem, je toto ideální ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
kajsav: děkuji za IP, super fotečky!!!!! hned bych letěla... a co nemoci nebo jiné zdravotní problémy???
Odpovědět
No tak to je bomba dovolená a za skvělou cenu ;-) Díky za odkaz na fotečky, doma to prohlédnu, v práci nechci příliš budit rozruch. Mě nevadí všechno zařizovat až na místě...dělala jsem pár let kuchařku pro ck...a každý den byl na jiném místě a bylo to moc fajn...musela jsem se postarat o 40 hladových krků...a že když jde o jídlo, jsou lidi dost vybíravý, tak jsem musela kupovat různý dobroty a ovoce, abych na konci měla pěkný hodnocení a další zájezd lepší peníze :-) Hodně mě to bavilo...měla jsem tam i určitou volnost. Je fakt, že v Thajsku bysme si tedy asi nezařizovali nijak luxusně...ale je to pěkný vědět. Letenky jsem se dívala a na počátku sezony to bylo dobrý...jak píšeš, tak za těch 15 tis se sehnat dali. Musím nad tím popřemýšlet...akorát s mimčem bych asi jet nechtěla...ne s moc malým...to bych měla větší strach všechno shánět na místě...já si lehnu kdekoliv a usnu :-) Jsem zvyklá pod stanem, přítel taky...ale dost si mi dodala, že bych se snažila teď ušetřit a třeba se zadaří v příštích letech :-N Moje známá letí teď za dva týdny na Island...nejraději bych letěla s ní, taky se tam chci podívat...nejhorší je, že je tolik míst na světě, kam by jsem se chtěla podívat a času je nějak málo...místo toho tu sedím u pc a klapu v práci do klávesnice ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka.zel: jojo je tolik krásných míst na světě, každé jiné a něčím jiným zajímavé... mě se třeba hrozně líbilo v anglii i irsku a od té doby miluji irskou hudbu
Odpovědět
mmarch: tohle mám se Skotskem...moc se mi tam líbilo a vždycky když slyším hudbu jedné skotské kapely (bohužel jen když si jí pustíme na cd), tak mě chytne nostalgie...a vzpomenu si na ty vřesoviště a tu nádheru tam...
Odpovědět
Profilova fotka
já si vždy vzpomenu na anglii při pohledu na ty anglické detektivky v tv, je to 100%ní
Odpovědět
Profilova fotka
mmarch: není zač ;-) nechávali jsme se očkovat proti žloutence typu A a B a proti břišnímu tyfu, ono se to člověku neztratí ani normálně takže jsme do toho šli. Doktorka nám nutila antimalarika že se budeme pohybovat v oblasti kde se malárie hojně vyskytuje ale vykašlali jsem se na to, léky jsou drahé jak blázen, má se to brát týden dopředu, pak celou dobu pobytu a pak ještě nějaké dny po...no nechtělo se mi do sebe cpát takové drijáky a přítelův kolega už tam byl několikrát a malárii tam dokonce prodělal a říkal že nejlepší jsou stejně přímo jejich léky než ty naše takže jsem se tím řídili ;-) problémy vůbec žádné nebyli, ani žádné střevní příhody atd. vůbec nic, vše v klidu a to jsme se stravovali všude možně, různě u stánků, u pouličních prodavačů atd. :-) hanyzka.zel: tak to jsi měla bezva práci, moc zajímavé a člověk se hodně otrká že? To jsi profík, v Thajsku něco zařídit bude pro tebe hračka ;-) však uvdíte, jestli s mimčem nebo ještě někdy v blízké době, člověk nikdy nevím kam ho to zavane ;-) máš pravdu že na světě je tolik krásných míst které stojí za shlédnutí :-) přítel sice dost mrčel ohledně té cesty že je to daleko (tam 10 hodin letu, zpátky 12) ale poslední dobou už tak naznačoval že "jednou" bychom se tam mohli ještě podívat ;-) Jinak mi třeba kolegyně v práci co tam taky byla moc nedoporučovala Bangkok že je to bláznivé město a mě se naopak moc líbilo... že tam žije tolik obyvatel člověk ani neví, pozná to jen na silnicích v dopravních zácpách a jinak je to v pohodě...lidé ochotní a milí, jezdili jsme tuk tukem nebo sky trainem což je jejich metro nad městem, mě se to líbilo moc, akorát jsme to měli jen jako zastávku na nákupy a pak hned jsme letěli zpátky ale do budoucna bych chtěla toto město lépe poznat.
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme chtěli letos do anglie za známýma,ale už nám to asi nevyjde, jak finančně tak s volnou dovolenou...
Odpovědět
Profilova fotka
...jé tak holky to já zase miluju Řecko, byla jsem tam 3x a já to tam prostě žeru ;-) ta atmosféra, ti lidé, jídlo, krásná příroda, úžasné ;-) pro mě a přítele srdcová záležitost je ostrov Lefkada, doporučuji všem :-) myslím že nějaké foto je i v tom odkazu co jsem Vám posílala :-)
Odpovědět
Profilova fotka
v řecku jsem sice nebyla, ale z fotek známých mě moc nezaujalo. Já mám ráda zelenou přírodu a tam mi to přišlo moc vysušené. Proto se mi víc líbilo chorvatsko, město medulin na istrii bylo super, samé parky, zeleň, tráva, spoustu stromů...
Odpovědět
Profilova fotka
...tak zrovna Lefkada je zelená až až ;-) na ten svůj odkaz se v práci bohužel nedostanu tak nevím jestli je tam něco vidět nebo ne z těch řeckých fotek :-D
Odpovědět
Profilova fotka
tak to asi každé místo jinak... jinač takové Tatry taky nejsou k zahození :-)
Odpovědět
kajsav: byla to hodně zajímavá práce a škoda, že to není na uživení, ale spíš pro zábavu a pro poznání pár míst. Jen musím trochu zapracovat na svou angličtině...už zapadala prachem, tak abych se lépe domluvila...ale co kdyžtak rukama nohama, že :-N Já létání miluju...letěla jsem sice jen jednou...do Bulharska a zpět a moc se mi líbil ten výhled...a taky jsem is pak zaplatila adrenalinový zážitek...seskok padákem a musím říct, že jsem nic lepšího nezažila. Přítelovi létání moc nevoní...lezl do letadla s divným pocitem, ale nakonec byl spokojený...sice s obavami. Nevím, jak by se mu líbilo tolik hodin v letadle...já bych asi hdně spala...jsem hrozná, usínám ve všech dopravních prostředcích bez problémů :-D Přítelův bratránek je napůl Řek :-) A tak se tam s ním někdy určitě pojedem podívat...což je fajn, že to nebude moc drahý, protože tam má pár známých a prý můžeme být u nich...tak uvidíme, kdy se tam podíváme. Jinak ještě mám ráda Bulharsko a Černou Horu...atmosféra je tam skvělá, jídlo je prostě pohádka a vždycky jsme si to tam moc užili. Holky, já bych tak ráda hned někam jela...místo toho pojedu zítra do Znojma zařizovat svatbu...alespoň něco :-)
Odpovědět
Profilova fotka
hanyzka.zel: no vidíš, to je taky cestování to znojmo :-D s tím usínámín v dopr. prostř. jsme na tom úplně stejně, jen co se to rozjede tak neudržím oči otevřené.... klidně celou cestu prospím, hlavně v autě a ve vlaku
Odpovědět
mmarch: Tatry jsou krásný ;-) Už je to 7 let, co jsem tam byla naposledy a určitě tam zase někdy zajedu znova...bylo to moc fajn. No právě, že alespoň malá cesta mě čeká...jedem autem, tak tam spát nemůžu, přítel by to nepřežil, kdybych vedle něj chrupkala...musím ho udržovat vzhůru :-D pojedem zítra na noc...4h cesta, ale těším se. No já každý den dojíždím do práce a z počátku jsem si četla...dneska beznadějně usnu ještě než vyjedem z Prahy ven... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme byli v tatrách loni 2x na víkend u Liptovké Mary a na Gruni a super za 14dní jedem na Malou fatru na týden, už se mooooc těším, po svatbě jižní čechy - třeboň, šumava a v září Paříž
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?