Termín svatby 28. června 2008. Máte také?

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahojky, konečně jsem s milým vybrala termínek a teď hledám některou z vás? Najde se někdo, kdo má stejný termínek? :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Karin, z vlastní zkušenosti doporučuju začít zařizovat co nejdřív!! Po vánocích je pozdě!! My jsme začali zařizovat cca 5.11. (původní termín svatby byl 2.8.2008) - a už nebylo místo ani na zámku, ani na hostině... Tak jsme kvůli tomu měnili datum. A když jsem se ptala orientačně na šaty, tak mi ve 3 salonech řekli, že mám přijít na zkoušky už teď, že už mají rezervace na 9/2008!!!!!!
Odpovědět
Profilova fotka
Karin - no jsi z Brna, tak snad v okolí bude spousta oddacích míst. Já jen, že jsme teď v úterý byli domlouvat termín a byly už jen tři poslední možné v červnu, tak proto ;-) Máte už vyhlídlé nějaké místo na obřad?
Odpovědět
marrei,silente-holky teda Vy mě pěkně děsíte. Místo už máme vyhlídnuté-jedna z variant je Petrov, což je krásná dominanta Brna a hlavně biskup Cikrle je rodinný přítel Tomášových( můj přítel) rodičů. Další varianta je vzít se v místě, kde bude i svatebnní hostina, to by znamenalo jen přivést oddávajícího, podle zkušeností kamarádek, tohle opravdu není problém. Jen mám docela strach ze šatů, i když jsem se rozhodla, že si je asi nechám ušít na míru. Cena pořízení a ušití je skoro stejná. A kde Vy budete mít ten nejkrásnější den?
Odpovědět
Profilova fotka
Karin - my na zámku Loučeň - u Nymburka, stránky má ...zamekloucen.cz , hostinu pak ve svém penzionku ;-) Šaty si chci jít zkusit v lednu a dle toho, jak mi padnou, tak si ten typ objednám na ebay, vyjde mě to lépe :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Karin, já jsem sice taky z Brna :-) , ale přítel je z Náchoda a tam je náááádhernej zámek a nááááádhernej penzion na hostinu + ubytování... Takže nebylo co řešit ;-)
Odpovědět
Tak obě máte krásné místa, hostina by u nás měla proběhnout v Městském divadle v novém klubu Nekonečno-máme tam pár známých a hlavně většina našich hostů, to pak za námi bude mít jen kousek :-) stále víc se přikláním k tomu si nechat šaty ušít, mám moc šikovnou švadlenu. Kolik plánujete hostů?
Odpovědět
Profilova fotka
my budeme mít 36 hostů + my dva + asi 7 dětí.
Odpovědět
marrei, to je super počet, prostě akorát. Už jsem byla na svatbě, kde na obědě bylo 112lidí a pak přišli známí a kamarádi, tak takhle bych to opravdu nechtěla. Je to síla a není šance se všemu věnovat naplno a hlavně se věnovat hostům a vychutnávat atmosféru.
Odpovědět
Profilova fotka
A ty, máš už představu?
Odpovědět
jj, máme...tohle jsme plánovali o víkendu. bude to cca 50 lidí, z toho je 5mrňousků...ovšem večer přijdou ještě naši přátelé, takže nás nakonec taky bude asi 100, ale to už mi tak vadit nebude. Co jsem rozhodla a budu si za tím pevně stát, že nebude zvát tetinky a strýčky z 6tého kolene, které jsem viděla jednou na svatbě, když se vdávaly nebo ženily jejich děti. Svatbu si budeme platit samy, jen maminka je super cukrářka a pekla všem mým kamarádkám na svatbu, cukroví je docela velká položka, takže bude stačit, když mi napeče(samozřejmě suroviny taky zaplatím).
Odpovědět
Profilova fotka
My jsme měli na začátku taky 50 lidí, ale pak jsme to zredukovali... Např. jedna tetička se nebaví s Michalovou mamkou, tak by bylo asi blbý ji pozvat, nejsem zvědavá na nějaký hádky... Co se týče placení, tak myslím, že nám každej přispěje, ale nechci na to spolíhat... Tak máme nachystaný kačky tak, abychom si to mohli zaplatit celý sami. Ale doufám, že nám přece jenom něco zbyde ;-)
Odpovědět
a jak to budete mít s dary? necháte se od všech překvapit a nebo máte seznam?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahoj Karin, vítám tě !!! :-) Sili, já bych si jmenovky představovala, lososový papír jako podklad a že bych na to vytiskla na bílé štítky jména.. pak bych to vlnkovýma nůžkama obsříhala... ?! Ale musím nad tím ještě zapřemýšlet. Doma bohužel zatím nemáme tiskárnu, takže to budu robit v práci... :-)
Odpovědět
majky82: děkuji! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
karin-já jsem z ork. Hodonín, takže my budeme mít svatbu v zámku Čejkovice v zámecké kapli... je to i v albu. Hostů budeme mít něco kolem 55 +- třeba někoho ještě vyškrknem :-D a dárečky... doufám, že všichni budou natolik rozumní a pokud budou chtít přispět, tak to budou dárečky formou peněz, ne darama.. páč s mým přítelm už spolu 4 roky bydlíme, takže zařízeno máme... a Luk (můj přítel) mi včera řekl, že je zvědavý, co dostaneme od jeho babičky a dědy...?! (nevím, jak ho to napadlo) ale říkal, že pokud to bude nějaká sada talířů, tak je tam rozbijeme a pozametáme... (jak se to dělá při vstupu do restaurace) Oni nám tedy nikdy nic nedali, jak naše babička s dědou, ale o to nejde, člověk nechce veledary, ale když víte, že na druhé strany se rozdává, tak to člověka zamrzí... taky si myslím, že nás moc rádi nemají, ale to je na další téma... to sem nepatří... :-)
Odpovědět
Majky82: jéééé Čejkovická kaple to je nádhera!!! já jsem stejného názoru a neboj, u nás v rodině je to stejné. Když se ženil bratranec, tak nám nepřinesli ani svatební oznámení, takže já jsem řekla, že svatební oznámení ano, ale zvát na svatbu ani omylem. A jak říkáš, člověk nechce veledary, ale stejně to mrzí, že? a jsem stejného názoru, že raději penízky a nebo si vybrat něco ze seznamu darů.
Odpovědět
Profilova fotka
Karin: no dary - mi si natvrdo řeknem o peníze... To je nejlepší, když si můžeme vybrat sami ;-)
Odpovědět
peníze jsou opravdu nejlepší, než mít doma pak troje hodiny s jelenem, varnou konvici apod.
Odpovědět
Profilova fotka
Majky - jmenovky taky tak nějak. Ještě si pohrávám s myšlenkou, jak je umístit. Něco jak mám v albu Inspirace ty kolíčky apod. ;-) Počet hostů: 70-100 celý den. Dětí nevím kolik :-N
Odpovědět
Profilova fotka
já doufám, že pokud nám bude někdo něco chtít koupit, tak se zeptá, nebo se nás zeptá rovnou, co chceme, nebo se bude ptát našich rodičů?! :-| No to je pravda Karin!!! Co s hodinama s jelenem :-D :-D :-D tak ale kdybys chtěla, tak nám je můžeš věnovat ... :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Můj kolega si ze mě dělá srandu, že mě teď může věnovat 3 jídelní servisy, který dostal před 12ti lety jako svatební dar, a od té doby se jim na ně práší ve sklepě :-|
Odpovědět
Majky82: počkej, to si doufám děláš legraci, hodiny s jelenem?!
Odpovědět
marrei: to já bych mohla ještě přidat originál zabalené ručníky ze svatby mojich rodičů! vidíš a hned poskládáme kousek výbavy:-)
Odpovědět
Profilova fotka
Můžu přidat několik balíků kvalitních utěrek. Origo zabalené. Tuším za 5 Kčs kus :-D
Odpovědět
Ty jo, tak tomu bych opravdu říkala "výbava" 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
No holky moje, balím to tady a vydáváme se směr Náchod - matrika - domlouvání cukroví - výběr oznámení - dotaz na prstýnky na zakázku atd. atd., bude hodně domlouvací víkend! Tak pa!!
Odpovědět
marrei-přeji hezký den a šťastné pořízení. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
karin-ty jsi mluvila o hodinách z jelenem... :-D a nebo takové ty kukačky, s tím drátkem na natahování naspodu byli zavěšené ocelové šišky a při celé vylezla kukačka a udělala "ku ku" :-D :-D :-D to by byl lepší dárek, než jeleni, ne???
Odpovědět
Profilova fotka
sili-utěrky se budou hodit... ;-) dáš je manželovi a tím mu naznačíš, že má umývat a utírat nádobí... :-D
Odpovědět
Majky82: to by teda bylo a nejlepší, kdyby ty šišky byly z olova, jak bude manžílek zlobit, tak šup s ním po ně... :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?