Termín svatby 11.06.2011. Přidej se k nám.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevesty, planujete uz nektera svatbu na tento datum? Doufam, ze v tom nejsem sama. Obcas si prijdu jako blazen, ze planujeme s takovym predstihem, ale zase potom budeme mit (doufam) klid. :-) A zatim jsou vsechny restaurace, ktere jsem poptavala, volne, tak mam moznost vyberu. 8-)
Odpovědět
Nazdar holky, tak já čumím jak péro z gauče :-D To jste mě docela uklidnily, že nejsem jediná, co to tak prožívá. Přítel je zatím velmi v klidu, dokonce ho s tím občas trošku "vytáčím" že se o tom pořád bavíme. Ale tak asi jako každá z vás, chci aby ten den byl perfektní.člověk spoustu věcí ovlivnit nemůže, jako počasí, hosty - kteřý se rozhodli prostě na svatbě nebavit...ale ty co se ovlivnit dají, chci mít dokonalé. Já zatím na svatbu nic koupené nemám, vlastně joooo čtyři sáčky dekoračního stříbrného písku. Svatbu totiž chceme mít bílo - stříbrno - skleněnou. S obřadem se pořád ještě rozmýšlíme jestli venku nebo uvnitř. Ale pro klid duše to bude asi na zámečku - s mým štěstím mi stejně bude pršet. Slavím totiž 8.6 vždy narozeniny a hned po tomto datumu první víkend býva oslava na naší zahradě s přáteli. Slavím tak už 6 let a z toho mi jen jeden rok nepršelo. Vždycky prostě aspoň dvě tři hodinky leje. Pamatuju dny, kdy pršelo a byla zima jak svině celý den. Ale moji kamarádi se vždycky výborně bavili, seděli v zimních bundách pod party stanem a vůbec jim to nevadilo. Takže spoléhám na to, že ani na svatbě jim to vadit nebude :-) Jinak šaty si nechávám šít také na míru. dělám v zakázkovém krejčovství kde šijeme obleky a košile, kostýmky na míru, tak aspoň něco. Oznámení a ostatní věci - jak říkám, představu mám, ale nevím zda to někde zadat nebo si případně vyrobit sám. Zase nechci aby nás ta svatba stála mraky peněz. Je to sice "jednou" za život ale nevidím důvod, se zbytečně "rozvášňovat". proto to chci řešit postupně, aby to pak nebylo finančně moc náročné najednou.....
Odpovědět
Profilova fotka
terous84: ja myslim, ze skoro zadny chlap to neproziva, nez zjisti svoje, rikala jsem skoromuzi, ze meli nadherne saty ale ze na nas termin uz jsou zamluvene, a on jen koukal, myslela ze jsem jedina co zarizuje, ale zjistil ze ne, ted se snazi co muze. Uz jsme se shodli i na prstynkach, na oznameni, na vyzdobe, proste na vsem. takze ti usiji saty se slevou?? to mas super :-) malinko zavidim ;-) jsem stastna ze prave on chce byt navzdy se mnou a ze to stvrdime manzelstvim. Nechapu jak se nekteri muzou hadat kvuli pripravam, snad nas to nepotka. Rika se, ze pripravy ukazi jak pri sobe stojite ve skutecnosti. Jo jinak za tyden jdu do dalsiho salonu, prijede svedkyne, tak musime honem honem zkouset :-D
Odpovědět
Picasso: Víš myslím si, že je normální, že při přípravách svatby mají snoubenci na věc trošku odlišný názor, ale samozřejmě se nesmí hádat do krve. My to zatím s Ríšou ještě neřešíme. zatím jen já. Samozřejmě jsme se hned domluvili v jakem stylu to bude, jaké barvy, že chceme hostinu někde venku apod. Ale máme zkušenost s rekonstrukci bytu. To je taky jedná velká zkouška. Protože tam jde navíc i o více peněz než na svatbě :-) Kupodivu jsme se shodli víceméně na všem. Přítel říká, že já jsem ten mozek a on je ta "tupá síla" :-) Já jako estét na to mám asi více předpokladů :-) Se slevou nevím jestli šaty ušijí ale spíš ušíjí přesně to co si řeknu a ano asi i za lepší cenu než někdo koho bych neznala
Odpovědět
Profilova fotka
terous:Můj snoubenec taky šílelel že jsem to řešila tak brzy,ale to bylo tak před 4 měsíci,teď už ví že zbývá fakt docela málo a zapojuje se taky ;-) Taky máme za sebou rekonstrukci ale baráčku a ještě doděláváme podkroví,takže taky fuška a hafo peněz okolo toho :-( Akorát mi to stou svatbou budem mít trošku složitější,teda spíš se zařizováním.Bydlíme v Kutné Hoře,ale pocházíme z Děčína a pač tam jsou i všichni naši příbuzní tak svatba bude tam...Jedeme tam teď začátkem listopadu právě na matriku zařídit vše potřebné,na zámek domluvit hudbu atd..pak kvuli mistu na hostinu,pak schůzka z fotogravkou kterou už máme zamluvenou,a ještě zajít ke kosmetičce a dohodnout detaily...Mám už i kadeřnici ale tam stačí zavolat 3 měsíce předem a domluvit se na zkoužce účesu :-) A to budeme muset vše stihnou za jeden týden co tam budem...
Odpovědět
Profilova fotka
Dobré ráno holčiny:) tak jsem se přes víkend vypotila,ikdyž bych ještě klíďo ležela..akorát mě štve,že tak hrozně prší,máme rozestavěný základy a nemůžeme je v tomhle počasí dodělat:( No jinak vám řeknu,že jsem poprvé nalítla tady na bazaru..objednávala jsem si popůlnoční šaty od jedné nevěsty tady z beremka,platila jsem ještě 50kč poštovné a nejen že mi poslala průhlednou záclonu,kterou bych na sebe v žádném případě nemohla vzít na sebe tak mi to ještě poslala obyčejně za 18kč..no pěkně jsem pěnila!
Odpovědět
Profilova fotka
janulli: atk to je mi lito, nekteri lidi tady jen yvdelavaj my vcera koupili organzu, nevedela jsem kolik, pritel rikal, radsi vic at ejsi pak tyden pred nervozni, ze ti neco chybi :-D
Odpovědět
Profilova fotka
To jo,je to smutný,divim se,že na to má někdo žaludek.. Organza mi jako jediná taky chybí do výzdoby..měla bych ji už taky koupit 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
Tak jsem se do ní pěkně obula,asi bude koukat ale prezentuje tady originál obrázek šatů a pak mi pošle hadr ušitý z podšívky..tfuj
Odpovědět
Profilova fotka
do ni, ani nevim jestli je zalozeny forum o lidech kterri tady jen kseftuji
Odpovědět
Profilova fotka
to taky nevim,myslim že je jen o internetových obchodech a dodavatelích..
Odpovědět
Profilova fotka
janullii: jeste, ze jsi se uzdravila, protoze jak tu nejsi ty, tak tu neni vubec zivo ;-) Za ty saty jsi zaplatila hodne? Zkusila jsi pani kontaktovat ve veci reklamace? Asi to puje tezko, vid? Ja jsem penila a zaroven si trochu poplakala vcera. Cesky farar z kostela, kde mame domluveny obrad, nekomunikuje, tak jsme s pritelem kontaktovali polskeho (kostel je cesko-polsky) a po kratkem telefonickem rozhovoru jsem mu poslala email s popisem nas i nasi situace. Ta je takova, ze ja nechci jit ke zpovedi, protoze je to pro me neprirozeny (jsem pokrtena, nicmene nejsem verici a tudiz nemam hrichy, o kterych bych mohla vypravet cizimu cloveku). No a pan farar mi odepsal, ze je mu to lito, ale ze nas v jejich kostele oddat nemuze, ze tohle neni zadna maskarada, zadny vyjimky neexistuji, bud jsem katolicka nebo ne... no uplne jak kdybych provedla nejhorsi hrich na celym svete. Takze mi nezbude bohuzel nic jineho, nez k te zpovedi jit, protoze jinak by se nam pokazilo vsechno, co jsme zatim naplanovali, zarezervovali atd. Je to pro me ponizujici, cely mi to prijde absurdni, ale nic s tim delat nemuzu. :-|
Odpovědět
Profilova fotka
bibicz: takt o je hodne zaprisahli farar, doufam, ze ten nas jelepsi, ale myslim, ze netrva na zadne zpovedi, protoze rikal, ze pujdeme jen na nejake hodiny k nemu. a nikdo nic nerikal o zpovedi, tak se uvidi. vsak u zpovedi nemusis rikat vsechno, ne?? reknes mu tam neco normalniho a budes si myslet, ze je to ten nejhorsi hrich :-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojík bibi, no nestáli až tak moc ale jde tu spíš o ten princip..paní jsem hned psala a samozřejmě zatím bez odezvy.tak uvidíme.. No tak to je mazec,je fakt,že v Polsku jsou hodně věřící,měla jsem tam prababičku i babičku tak to znám..je to těžký,tady se ti vůbec neozývá a polský chce zpověď,taky nevím co bych dělala..a vy chcete být oddái v pražsém kostele??
Odpovědět
Profilova fotka
picasso: hihi, znamej mi rikal, at jim tam povim, ze jsem jela na cervenou, rekla jsem sprosty slovo a zbytek at zahrnu do vety "a lituji i vsech ostatnich hrichu, na ktere si nyni nevzpominam" nebo tak neco. :-D :-D No a radsi se na tu zpoved zeptej. Mne taky nejdriv v Praze o ni vubec nerekli a dozvedela jsem se to az v Polsku, kdyz jsme se bavili konkretne o priprave a vyrizovani papiru. janullii: chapu, taky bych zurila. Spis jsem se ptala, jestli jsi prisla o hodne nebo se to da nejak zvladnout, pokud se to s pani nijak nevyresi. Proto ja se bojim takhle objednavat a z netu kupuju jenom od firem, ktere se mi zdaji proverene a spolehlive. No a obrad chceme mit v prazskem kostele, ktery je cesko-polsky. Maji tam dve farnosti ceskou a polskou a kazdou vede jiny farar. Ten cesky, s kterym jsem se na vsem domluvila, mi o zpovedi vubec nerekl a ani o te nasi domluvene svatbe neinformoval druhou farnost, tu polskou a to i presto, ze to mel davno udelat. Predmanzelskou pripravu musime podstoupit tady v Poznani, protoze to musi byt v miste trvaleho bydliste a to je podle cirkve to, kde zijes dele jak tri mesice. A je jedno, co mas napsany v obcance. No, takze tady mi rekli, ze budu muset jit 2x ke zpovedi a ja jakoze to odmitam, jsem se zkontaktovala s tim kostelem prazskym, abych si overila, co pozaduji oni tam. Jim staci zpoved jedna, ale musi byt. :-S Nu coz, pripravim si nejakou kratkou rec a bude. Jeste mi rikala kolegyne, ze mi to klidne podepise, ze ona si svoji podepsala a bylo to v klidu. :-D To uz mi ale prijde docela hard-core. 8-) =-)
Odpovědět
Profilova fotka
No asi bych tu jednu taky zkousla,když jde o tak důležitou věc..snad ta zpověď netrvá tak dlouho,protože pocit,že tam budu třeba dvě hodiny a muset vyprávět o svých prohřešcích :-| No jsem zvědavá jak to dopadne!! Jinak už nám opět stoupají řeky,dokonce u nás už evakují..no děs!!
Odpovědět
Profilova fotka
Ja si myslim, ze zpoved moc dlouho netrva .... ja mam problem se sverovanim se uplne cizimu cloveku s osobnimi zalezitostmi at uz je to knez nebo ne. A taky nechci mluvit o mojich cinech jako o hrichach, kdyz pro me to hrichy vubec nejsou. A uz vubec si neumim predstavit, ze me pak za to bude nekdo karat. Tak i tak pujdu a zitra to samy udelam znova... to je na tom to absurdni. To, ze jsem dobry clovek, snazim se zit podle obecne danych pravidel a mam se z toho zpovidat. Drzim pesti, aby uz moc neprselo a zase se vam tam situace rychle uklidnila. Nebo prijedu s kyblikem a budu odnaset vodu do poli. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
janulli: u nas na Morave taky porad prsi, ale radsi jsem se na hladiny rek ani nesla podivat, zatim hasici nemaji pohotovost. to je myslim hlavni. Tak at to u vas dopadne dobre
Odpovědět
Profilova fotka
To máš pravdu,taky by mi to dělalo problém se svěřovat někomu o věcech do kterých mu nic není..já věřící nejsem,ani pokřtěná a osobně mi ty řeči okolo vadí ale to je samozřejmě věc názoru a víry a nikoho tím neodsuzuju..no není to lehká situace! No snad to bude dobrý,horší je,že nám nemůžou dělat chlapy na stavbě a zase se to prodlouží.. Kyblík by byl málo ale jako pomoc berem :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ja verici taky nejsem, ale bohuzel jsem se nechala pokrtit, protoze jsem si tenkrat myslela, ze nam to veci usnadni. Takze ted jsem za tu svoji nerozvaznost a rekneme neuprimnost potrestana, protoze je to prave naopak - situaci mi to zkomplikovalo. Ale tenkrat, pred krtem, se me nikdo neptal, jestli tomu vsemu doopravdy verim nebo ne. Vyslechla jsem si, o cem to vsechno je, nechala jsem se pokrtit a tim to pro me skoncilo. Teda az do ted. :-) Nam tu dneska taky prsi a je osklivo. V kancelari musime svitit, jaka je tma. Snad se pocasi brzo umoudri. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
a to jsi křťěná u nás nebo v Polsku?Matt je taky křťěný?
Odpovědět
Profilova fotka
Krtena jsem v CR a Matt je samozrejme krteny, birmovany a ja nevim, co vsechno jeste k tomu patri. Jeho cela rodina je silne verici, takze odtud vitr vane. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo táák,tak už chápu ty hony na faráře:)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky :-) Teda Janullii s šatkama je mi to moc líto, to bymě vytočilo šíleně!!! Bibi, zatni zuby, zavři oči, něco řekni a hotovo. Taky je mi tě líto, tohle by nebylo nic pro mě, díky bohu, že jsme všichni bez víry u nás :-) :-) ale určitě to zmákneš a as taková hrůza to třeba nebude! A neplakej, myslíme na tebe všechny, co tu klábosíme a držíme ti palce!!!
Odpovědět
Profilova fotka
ahojík veru,no už jsem se uklidnila ale pěkně mě to vytočilo..navíc mě štve,že mi ani neodepsala ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
janullii: to je teda síla, určitě by se mělo zavést diskuzní téma, kam byse tihle "prodejci" zapisovali ]-( ]-( Dovedu si to představit, já bych jí tu záclonu asi jela osobně vrátit 8-) ;-) :-D
Odpovědět
Profilova fotka
verisek: ja jsem brecela, jak jsem si ten email od farare precetla, ze nas neodda... predstavila jsem si, jak vsechno to, co jsem doposud planovala, padlo a ja budu muset zacit nanovo. No, konec sveta v tu chvili. :-D Diky moc za podporu. Dam vam pak vedet, jak mi to zpovidani slo. :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Určitě, budem na tebe myslet! ;-) ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
Holčiny tak konečně mají na matrice vypsané termíny a samozřejmě 11.6. neoddávají, takže to budeme muset přesunout na jiný termín podle fotografky..jiné místo se nám bohužel tak nelíbilo, takže s mým "vysněným" termínem se kterým tak nějak počítám od března to nakonec nevyjde.. bibi: no to ti nezávidím, vůbec si neumím představit, že bych na to musela jít..no budu také držet palce.. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarpie: tak vítej do klubu těch, co museli termín svatby z 11.6. taky přesunout ;-( Ale už jsem s tím smířená :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
sarpie: fakt? a to na zadne matrice v Praze nebo jak? Tak to me mrzi. Hlavne nam odsud neutec nebo nam tu za chvili zadna nezbydete. Uz jsi treti, co zmenila termin. Co mate za fotografku? Zrovna jsem domluvila s tatkou a ten mi rekl, ze by zpoved nikdy nepodstoupil a radsi by se vzal jenom civilne. No, kdyby bylo na me, tak taky neni co resit. Ale co bychom my devcata pro lasku neudelala, ze. :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?