Termín svatby 11.06.2011. Přidej se k nám.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevesty, planujete uz nektera svatbu na tento datum? Doufam, ze v tom nejsem sama. Obcas si prijdu jako blazen, ze planujeme s takovym predstihem, ale zase potom budeme mit (doufam) klid. :-) A zatim jsou vsechny restaurace, ktere jsem poptavala, volne, tak mam moznost vyberu. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrazulka já taky, ale on ho nebude téměř nosit, tak jsem zvolila lilii :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@maifa - a ty už jste takhle koupili dohromady nebo se budou dělat? já teď sháním potahy na židle, páč v hájence jsou židle jako noty na buben.. tak snad se mi podaří a nebude všechno zadané, protože hned z první půjčovny už mi napsali, že jsou zadané :-( což chápu.. paní mi nabízí saténové a to já moc nechci, protože jsou lesklé a to mi do hájenky moc nejde, tak jsem poptala už dvou dalších a čekám :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrazulka ne, oba jsou samostatné, ale od jednoho výrobce
Odpovědět
Profilova fotka
@maifa - my na prstýnky čekáme.. ale už by snad za měly být pomalu hotové.. už se na ně těším :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@mrazulka držím pěstičky ať přijdou co nejdřív já se na ty naše taky těším v pátek jsem byla kupovat další korálky, zelené papíry, obálky a dekorativní peří :-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky dlouho jsem tady nebyla mám toho moc vidím že svatba se nám blíží mi byli včera u první rodiny zvát na svatbu a ted si lámeme hlavu nad svatebním menu ad prstýnky taky se na ně těšíme máme kombinaci bílého a žlutého zlata a měli by být v květnu držím palce at přípravy probíhají hladce přeju pěknou neděli ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
mě zrovna paní přivezla domů na vyzkoušení potah na židli, abych měla jistotu, že bude sedět :-) mám poslední dobou štěstí na samé ochotné lidi, klepu to na dřevo.. tak zas pojedu do hájenky, abych potah přiměřila. @maifa - svatba bude do zelena? naše taky.. myslím, že se to k hájence hodí nejlépe.. @antana123 - já na ty přípravy taky nemám tolik prostoru, ale teď jsem se na to docela vrhla, ať už to máme hotové.. oznámení by mělo být hotovo na konci března, tak pak taky začneme zvát hosty.. na to se docela těším :-)
Odpovědět
ahoj po dlouhé době, tak my jsme konečně vyšli s pravdou ven a oznámili rodičů naše záměry :-) Takže předsvatební kolotoč se už rozjíždí... Ještě dodělám pár oznámení a obálky a pomalu budeme rozesílat a obcházet zbytek hostů, stejně jako Mrazulka. S prstýnky máme docela skluz, přítel se bude v pondělí dívat na takovou specialitku, japonská technika mokume gane. Tak jsem zvědavá, zda budou pěkné i ve skutečnosti. A pokud chcete něktreá tip na potahy, tak já jsem sehnala levnou půjčovnu svatebni pomlčka potahy cézet. mají víc druhů, takže by vám nemuselo vadit, že já už mám jedny zamluvené... Jinak momentálně řešíme občerstvení pro hosty při ranních přípravách. Vymysleli jsme kuřecí roládu, jednohubky a možná šneky z lístkového těsta, ale zdá se mi to všechno dost složité na přípravu... Tak nevím. Nějaké tipy?
Odpovědět
@netacek šneky taky plánuju, ale z těsta, co se z něj běžně dělá strakonický štrůdl (přidává se tam ocet atd.), je to moc dobré, můžeš si to udělat třeba čtrnáct dní dopředu, dát do mrazáku a pak to už jenom den předem vytáhneš a dáš péct...
Odpovědět
Profilova fotka
@mrazulka jj, svěží zelená :-) ještě musíme ženichovi sladit nějakou pěknou kravatu
Odpovědět
@beruskaas Tak takové těsto u nás v Brně neznáme :-) Zkusím to vygooglit, nebo bys mi poslala recept? @maifa My budeme mít taky svěží zelenou! Ale doplňkově ještě s tmavou fialovou.
Odpovědět
Profilova fotka
@netacek - právě tam jsem si původně potahy domlouvala, ale na 11.6. na ty židle, které jsou v hájence už potahy nemají.. paní mi psala, že už je všechno rezervované, protože to je žádané datum.. nabízela mi univerzální, ale saténové, a já chtěla polyesterové.. ale jinak moc příjemná komunikace, paní velice ochotná, takže super.. cena je tam fakt příznivá, já mám teda dražší, ale zase dávají mašle zdarma, takže je to šul nul.. @maifa - taky mi říkal mirek říkal, že by mohl mít kravatu sladěnou, ale nakonec jsme se rozhodli, že kravata bude bílá, stejně jako košile.. můj muž nemá rád fialovou, takže ta u nás neměla šanci :-D
Odpovědět
Článek se načítá
@netacek Těsto na 4 šišky štrůdlu nebo slaných šneků: 1 hera - rozpustit, 3 hrnečky hladké mouky (hrneček cca 250 ml), 2 vajíčka, 7 polévkových lžic vody, 2 lžíce octa Vše smícháme dohromady, hera musí být vlažná. Těsto dáme nejméně na tři hodiny vychladit, aby šlo dobře válet, popř. strčíme do mrazáku, když pospícháme (tak to dělám já). Vál i váleček podsypte hodně hladkou moukou, aby se těsto nelepilo. Náplň naslano: podle fantazie, co v lednici najdeme, potřeme placku např. kečupem, vyskládáme šunku, sýr, výborné jsou tvrdé salámy, např. Paprikáš atd., dá tomu chuť. Stočíme jako roládu a dáme do mrazáku nebo lednice. Takhle můžeme mít připraveno pro nenadálou návštěvu. Lépe se pak i krájí. Nakrájíme na kolečka, trochu rukou rozplácneme, pomažeme rozšlehaným vajíčkem, posypeme kořením (já používám oregano) a pečeme. Nejlépe na pečícím papíře, dost se lepí.
Odpovědět
Profilova fotka
@beruskaas - dobrý recept, hned si ho zapíšu :-) super, že to může být připraveno v mrazáku..
Odpovědět
Profilova fotka
Krásný nedělní večer přeji dámy:-) Tak jsme v pátek zvládly představení pro školy, včera předpremiéru a premiéru, ale bohužel při premiéře jsem špatně spadla, ruplo mi za krkem a dneska jsem dostala na pohotovosti límec a zejtra si jdu pro neschopenku :-( Ale jinak všechno Ok děvčata a jak se máte Vy?
Odpovědět
@makinka88 No to jsi tomu teda dala :-(
Odpovědět
@beruskaas jéé, zlatá holka, děkuju! určitě to vyzkoušíme :-)
Odpovědět
@mrazulka hmm, ty univerzální polyesterové mám totiž zrovna já... Tak promiň, že jsem Ti je vyfoukla.
Odpovědět
@netacek Není zač :-) Doufám, že bude mít úspěch.
Odpovědět
Profilova fotka
@netacek - v pohodě :-) zase mi je paní dovezla a nemusela jsem na poštu :-) snad na ty staré škaredé židle budou sedět.. dovezla mi i mašli, kdybych si to náhodou rozmyslela :-) dneska jsem měla vyloženě úspěšný den.. a mám oblek pro honzíka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@makinka88 - to je pech :( a to je furt něco, viď? :(
Odpovědět
Ahojky holky, moc všechny zdravím!!! Školu v přírodě jsem přežila i když nám sněžilo i pršelo :) bibicz: moc mě mrzí, že se ti to tak komplikuje škaredě, ale já věřím, že to budeš mít i tak krásné!!! Užijete si to! @makinka88 jejda :( musíš dávat pozor na sebe :( ještě máš čas, tak než se vdáš, tak se to zahojí :) :) ale buď opatrná!!!!! @mrazulka Gábi, volali ti z pekárny??? Asi jsem nositelem špatných zpráv, ale ukončují výrobnu a nenapečou nám už koláče :( :( :( :( :( volali v sobotu :( :( my je máme už za měsíc rozvážet :(
Odpovědět
Profilova fotka
@lenakvapilova - leni, nevolali.. no, tak to je fakt super :-( a to nevěděli dříve?? do háje zeleného.. no, to jsem celá nadšená, že budu hledat znovu..
Odpovědět
Profilova fotka
no to jsem teda nasr...á.. :( pardon, za ten výraz..
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky.. už máte někdo domluvenou kytici? My jdeme dneska do květinářství. Co všechno si necháváte dělat za kytice? Pro svědkyně i pro maminky?
Odpovědět
@mrazulka já jsem taky nasraná!!! Byli jsme tam před týdnem se závaznou objednávkou a nic nám neřekli a v sobotu volali :( :( nejvíc mě štve, že fakt nevím o lepších koláčích :( Kde by měli otevřeno i v sobotu a ještě mi to zabalili :(
Odpovědět
@sarpie Ahojky, bude mi dělat kytici pro mě, maminkám a svědkyni náramek, korzáž pro ženicha a kytky na stůl
Odpovědět
Profilova fotka
no, tak teď jsem tam do pekárny volala a vytočila jsem se max.. protože mi paní řekla, že tam ani vůbec naši objednávku nemají!!! takže ve finále bychom stejně byli bez koláčů.. no to je fakt krása.. tak jsem jí říkala, že jsem je objednávala telefonicky a byla jsem tam u nich i 2x na ochutnávku, bla bla bla.. paní to uzavřela tím, že tam prostě naši objednávku nemají, a že by nám to stejně nenapekli.. no to opravdu perfektní přístup.. no, jsem teda naštvaná neskutečně!
Odpovědět
Profilova fotka
@lenakvapilova - no lení, jak píšu niže, my bychom byli stejně bez koláčů, takže jsem ráda, že jsem se to takto dozvěděla a prostě začnu hledat znovu.. a jsem teda opravdu hodně hodně naštvaná a rozčarovaná.. a už jenom to, že vám to neřekli, když jste tam byli - no comment..
Odpovědět
Profilova fotka
@beruskaas co je to strakonický štrůdl? já jsem ze Strakonic a tenhle výraz jsem v životě neslyšela :-D :-D :-D a navíc, tam u nás se říká "štrudle" v ženském rodě ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?