Termín svatby 11.06.2011. Přidej se k nám.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevesty, planujete uz nektera svatbu na tento datum? Doufam, ze v tom nejsem sama. Obcas si prijdu jako blazen, ze planujeme s takovym predstihem, ale zase potom budeme mit (doufam) klid. :-) A zatim jsou vsechny restaurace, ktere jsem poptavala, volne, tak mam moznost vyberu. 8-)
Odpovědět
Dobré ránko děvčata. Tak jsem včera byla domlouvat hostinu. Co máte zvolený jako přípitek a předkrm? Jinak máme klasika: 15:30 polívku s knedlíčkama, kačenu s 2 druhy zelí a špekovýma a bramborovýma knedlíkama, dort (pro děti pohár) , 19:00 večeři: srnčí ragú, srnčí medajlónky, pečínka z divočáka ( taťka a brácha jsou myslivci :-)) a kuřecí a vepřový řízečky, bramboráčky, pečivo, bram.salát, zeleninovej salát. a v 21:00 sýrovou a salámovou mísu, zeleninu. Jen ten předkrm pořád nevím- Lukáš chce šunkovou rolku- ale to je moc běžný a okoukaný...poraďte. Na přípitek metropol nechci- tak nevím.
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky holky!! Jani, to mě moc mrzí s maminkou, ale vše už bylo řečeno, takže to pusť z myšlenek a zvesela!!!! ;-) ;-) @rybitwi My máme přípitek šampus, předkrm onu ohleděnou rolku (byli jsme na svtbě, kde měli něco netradičního, myslím zelený meloun s něčím...mně to chutnalo, ale většinou odnášeli plné talířky, někdo se toho ani nedotkl.., takže zůstáváme u osvědčené klasiky, která chutná všem), na oběd máme věpřo-zelo-knedlo (dva druhy knedlíků i zelí) a večer máme rauty. Mísy zeleninové, ovocné, uzeninové, sýrové, zabijačkové, řízečky, křidýlka, stehýnka, guláš, rolády, no prostě od každého něco :-)
Odpovědět
Ahoj, tak to mě taky zajímá :-) My to budeme domlouvat příští týden, ale zatím mám představu takovou, že přípitek bude sektem (že by s jahodou?), protože svatba je taková vinařská. No a pokud nevymyslíme nic originálnějšího, tak k obědu knedlíčková polévka a svíčková, večer raut a mezitím ještě košt vína ve sklípku :-)
Odpovědět
@verisek.s No, je fakt, že moc netradiční chutě a novinky v předkrmech taky nejsou nej, protože na ně nění moc lidí zvyklejch a já osobně bych si taky nepochutnala třeba na švestce plněné čenekem a polité čokoládou :-D Ten sekt je dobrej nápad a ta jahůdka by na to bypadala taky moc pěkně... @netacek : No mě potěšili v té naší restauraci, že si můžeme donést svoje víno bez špuntovného. Od koho berete víno, nebo máte vlastní?
Odpovědět
Profilova fotka
@rybitwi Jo a knedlíčková polívka je jasná, na tu jsem zapomněla :-) :-) My si také můžeme přinést víno a tvrdý alkohol, to je u nás běžné, jinak bych snad svatbu dělala u nás na chalupě. Víno bude určitě super, budoucího manžela tatínek je vinař a můj děda taky, takže to nechávám na nich. No a slivovice máme plnou hůru, pálí budoucí manžel s tatínkem, takže tam máme velké zásoby :-) :-)
Odpovědět
@rybitwi svatba je přímo ve vinařství a to záměrně - super víno a krásné prostředí, takže vlastní fakt mít nebudeme... Je to tam drahé, ale stojí za to
Odpovědět
Verisek.s: No slivovici můžeme dosnést taky, ale jen dva litry- ale zase- bude tam hromada vína a piva, tak se bez toho tvrdýho obejdeme a nebo zaplatíme jednu rundu na baru. netacek: A v Brně je vinařství, kde zajišťují i svatby?
Odpovědět
@rybitwi To nevím :-) Máme to v Zaječí, 40km od Brna. Vinařství U Kapličky. Slivovičku tajky chceme vlastní, babička mi pálila za účelem svatby, no, teď už je čtrnástiletá
Odpovědět
Profilova fotka
@netacek Tak když budete mít svatbu ve vinařství, je jasné, že si tam nepřinesete víno :-D :-D To by asi neprošlo :-) My budeme mít vlastní a kvalitní, platit za víno v restauraci nepřichází v úvahu, to bychom se s naší spotřebou nedoplatili. @rybitwi Páni, jen 2l??? Tak to vypijete jen při příchodu, ne? :-D Ale pokud se to u vás moc nepije, tak to určitě nějak vyřešíte. To by u nás neprošlo, to my bereme minimálně 20l slivovice :-D :-D Hold moraváci se nezapřou :-) :-)
Odpovědět
@verisek.s Jakou počítáš spotřebu slivky na osobu? Já vůbec nemám tucha... Pičítám že budem nalívat před obřadema pak volně během dne...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahojky copak řešíte vidím že slivovici a víno???no u nás bude spotřeba vína minimum počítám max 10litrů největší odbit bude slivovice má nás být 50 a večer 60 nevím kolik té slivovice bude potřeba kolik máte vy a na kolik osob???
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky ... teda vy jste toho zase napovidaly. :-D Vam sem zkopiruju, co mame za welcome drink a predkrm my. Je to prvni navrh restaurace, kde bude hostina, ale nam se libi, tak to tak asi nechame (mmch, ja naopak sunkovou rolku fakt nechci :-) ). Welcome drink - Sklenka Prosecco Venetio Extra Dry nebo Míchaný koktejl Crodino, Perlivá a neperlivá voda, Rychlé Špunty jahoda pro děti Predkrm - Grilovana mozzarella v parmske sunce s cherry rajcatky na carpacciu z okurek nebo Salátek ze zelených lístků a krémového sýra podávaný s bylinkovým vinaigrette ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@verisek.s: tak me tak napadlo ... nemate nejakou slivovici navic? Chceme davat hostum darky v podobe male sklenicky s domacim medem pro damy a male sklenicky (nejlepe placatky) s typicky ceskym alkoholem pro pany. Slo by asi jenom o par litru, zadne velke mnozstvi. Pripadne zaplatim. ;-)
Odpovědět
@bibicz : No zní to lákavě, ale mě to celej ten dojem potom zabila ta kačena se zelím a 6 knedlíkama, co jsme si naporoučeli. :-) Slivovice máme nachystáno cca 8 litrů. Předpokládám, že všem bude ještě špatně od svíce a na svatbě už jim bude stačit jen to pivisko a vínisko a 2 litry na hostině. Jinak se samozřemě bude nalívat doma než se odjede na obřad, teda krom ženicha, ybch ho nemusel atěch 20 minut na úřadě podpírat :-D
Odpovědět
@bibicz teda to budou mňamky, ale v našich rodinách by to asi úspěch nemělo, nejsou to zrovna gurmeti. Zrovna si představuju svoji babičku, jak se rýpe v salátku a bručí so pod vousy, co to muselo stát peněz a ani se z toho nenají ]-(
Odpovědět
Profilova fotka
@netacek: no, nase restaurace je trochu nobl, takze tomu uzpusobily i ty nazvy v menu ... a babicka at si bruci pod vousy co chce, kdybychom meli mit to, na co je zvykla ona nebo rodice, tak zase nejsme spokojeny my. A o nas dva tu jde prece predevsim. 8-) :-) No a navic moje babicka ani na moji svatbu prijet nechce. Byla na brachovo, ktera sama o sobe byla nic moc, babicku usadili mezi mlady lidi, ktery samozjreme neznala a pozdeji se ji tam taky nikdo moc zasadne nevenoval (bracha uz vubec ne), takze ted se ji na moji svatbu nechce. Takze neco podobneho jako jste tu popisovali. Ale hlavu si z toho nedelam, mrzi me to, to jo, ale urcite nechci nikoho nutit. Bude to smula tech lidi, co nedorazi, ne moje.
Odpovědět
@bibicz No, my to zatím rodině tajíme, takže tyhle nemilý překvapení na mě teprve čekají, i když doufám, že nebudou... Ale jak píšeš, je to naše svtaba, takže si to uděláme po svým a nenecháme se rozhodit
Odpovědět
Profilova fotka
tak o víkendu jedu na zkoušku šatů, už se moc těším :-) , jinak koukám že už tu řešíte svatební menu... =-) hehe o tom sme ještě vůbec nepřemýšleli, asi budu muset začít, v podstatě nemáme připraveno a promyšleno téměř nic, krom seznamu hostů..už jste rozesílali pozvánky? a jestli ne, kdy se na to chystáte?
Odpovědět
@nikolam11 Já mám tedy v hlavě už prakticky vše, ale s realizací zatím spíš pokulhávám... Pozvánky mají myslím zatím čas, tak měsíc až dva předem, nebo ne? Ale stejně by to ti důležitější účastníci měli vědět dřív, nerada bych, aby mezitím někdo zaplatil zahraniční dovolenou, nebo tak...
Odpovědět
Tak jsem našla ještě možnost předkrmu- sýrové a šunkové dortíčky. zdobené hroznovým vínem nebo rajčetem a nějkým zeleniskem...Pozvánky ještě nemáme namyšlený,ale budeme je rozesílám asi začátkem května.
Odpovědět
inspirace na předkrm...http://www.e-party.cz/d2x0-slane-minizakusky.htm
Odpovědět
Profilova fotka
@rybitwi ty předkrmy vypadají pěkně..taky právě nevím co zvolit za předkrm,stím pořád váhám..tak uvidíme
Odpovědět
Ahoj, vy to s těma předkrmama myslíte vážně? My jsme nad tím přemýšleli a nakonec jsme je vypustili právě proto, že šunkovou rolku nechceme. Takže předkrmy vůbec nebudou, ale jak to tady čtu, tak začínám přemýšlet, jestli to není chyba...menu máme hodně tradiční - knedlíčková polévka a svíčková, takže k tomu by každý čekal šunkovou rolku, ale to v žádném případě. Navíc mi přijde, že jídla tam bude až až, tak proč k tomu ještě cpát předkrm. Po obědě bude pak normální raut, kde bude ovoce, zelenina, zeleninové saláty (+ kozí sýr a různé dresingy), sýrové mísy, salámové mísy, řízečky, losos, kuřecí paličky, různé přílohy atd. A navečer bude guláš. Na hlad i na chuť by to mělo stačiit a kdo se tam půjde vyloženě "zadarmo přežrat", tak bude mít smůlu :) Nabízeli nám ještě vepřovou kýtu, ale to už mi přišlo moc. Takže nejsme vůbec originální, ale co :)
Odpovědět
Profilova fotka
@netacek no právě :-) tak od nás už to ví tak nějak všichni, takže to asi ještě nechám..aspoň budu mít čas na vybrání toho oznámení a pak to jen rozešlu, at to mají černé na bílém :-)
Odpovědět
No, já bych to taky moc neřešila,ale my máme svatbu až ve dve a do půl čtvrté budou všeci asi dost vyhladovělý....
Odpovědět
Profilova fotka
no vidite predkrm jsme jeste nepromysleli :-o ale co vime jiste je to ze nechceme svickovou, protoze po ni bude v lete kazdymu akorat blbe, az se na to napije :-D raut budeme mit taky. Jedeme to dohadovat 5. unora tak jsem na to zvedava. uvidime co nam i v tech predkrmech nabidnou :-) Jo jinak holky mam hrozny chute jen kdyz tady ctu co kdo budete mit za jidla ;-) to bude ale zranice :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Holky, kolik je standartní velikost oznámení? bude to kartička na šířku, tak aby se vešla do obálek, kujíí:)
Odpovědět
Profilova fotka
@nikolam11, @netacek : ja vam tu nebudu psat, kdy jsme posilali pozvanky my, protoze my jsme extrem kvuli zahranicnim hostum, ale ja osobne jako host bych ocenila, kdybych o tom, jestli jsem pozvana nebo ne vedela alespon 3 mesice predem. Mne se vdava kamaradka prave za tri mesice a pozvanky jeste neposilala a ja jsem se ji kvuli tomu musela zeptat, jestli jsme na seznamu hostu nebo ne (i kdyz mi to bylo blby). Jenomze vzhledem k tomu, ze muj pritel ma zrovna brezen, duben zkouskove obdobi, tak potrebujeme vedet predem, jestli mame a kdy s cestou do CR pocitat. A vzhledem k tomu, ze se nase svatba konna v cervnu, kdy uz hodne lidi jezdi na dovcu, tak i v nasem pripade by se podle mne melo hostum dat vedet s dostatecnym predstihem. Kdyz ne pozvankou, tak alespon ustne a pozvanka samotna muze nasledovat az pozdeji. Muj nazor, nikomu ho nevnucuji. ;-) :-) @zuuuza88: aby jste nakonec nedopadli tak, ze ti, co se prijdou zadarmo prezrat, si naplni pupiky k prasknuti a na ty ostatni nezbyde :-D Takze jo, ja to s predkrmem myslim uplne vazne. Jde o neco navic, je to takove slavnostnejsi a to si myslim k svatbe patri. Polivku a hlavni si muzes dat klido i doma (a to i tu knedlickovou polevku se svickovou), predkrm si asi jen tak nekdo doma nedela. Nic proti tradicim, ale ja proste chci mit svoji svatbu trochu jinou, vyjimecnou v porovnani s tim, co si udelam nebo objednam v prubehu roku. A ve finale je vzdycky lepsi, kdyz neco zbyde nez kdyz je neceho nedostatek, zvlast na svatbe. ;-)
Odpovědět
@bibicz V tom máš samozřejmě pravdu :) Ale já určitě nemám strach, že bude jídla málo, a i kdyby, tak to nebude kvůli předkrmům :). Pro tradiční menu se svíčkovou jsme se rozhodli tak, že to jedí skoro všichni (nevím, jak vy, ale já mám rodinu, kde jedna rodina nejí tohle a tohle, druhá rodina zas nechce něco jinýho - pak se dívat na ty jejich otrávený obličeje "fůj, maso a houby atd", to fakt ne). Jenže, jaký předkrm se tedy hodí k něčemu tak tradičnímu? Na nic jsme nepřišli :( Navíc celá svatba je kompletně organizovaná na jednom místě - obřad, hostina, ubytování, hosté mají příjezd ve 12, ubytují se a pak bude menší občerstvení, budou se špendlit vývazky a podobný kraviny, ve 13.00 začíná obřad, pak focení atd a pak hostina....mno a když jsem si to tak pěkně teď poskládala vedle sebe, tak mi došlo, že asi vážně budou mít hlad, tak tam nějaký ten lehký předkrm asi hodíme :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz Bohužel, všechno už je na svatbu, co bylo na prodej je hned fuč :-( :-( Ale můžu se ti tady zkusit poptat třeba u známých, poslala bych ti alkoholový balík :-) :-) ;-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?