Termín svatby 11.06.2011. Přidej se k nám.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevesty, planujete uz nektera svatbu na tento datum? Doufam, ze v tom nejsem sama. Obcas si prijdu jako blazen, ze planujeme s takovym predstihem, ale zase potom budeme mit (doufam) klid. :-) A zatim jsou vsechny restaurace, ktere jsem poptavala, volne, tak mam moznost vyberu. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
nevesta ma vedle sebe rodinu zenicha? fakt jo? =-) A sourozenci jak, az po svedcich nebo pred? sarpie: jeste nevim, jestli budeme neco dodrzovat, ale chci mit prehled ;-) verisek: noviny mate uzasny, super napad s fotkami rodicu ... skoda, ze jsou nasi rozvedeny :-| Ja bych urcite chtela nejaky slovnik vtipny slov druhe strany rodiny... Polaci maji z cestiny srandu vseobecne, tak by to mohlo mit uspech. Veru a mohla bys mi to prosim zkusit poslat pres uschovnu ve Word verzi? (uschovna.cz) Dekuju vam vsem moc za pomoc, jste uzasny. ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s mě taky nešly poslat, ale ještě je nemám vytisknutý a ty druhý mám jen ručně na papíře, tak pak je sem dám taky :-) V jakým programu jsi je dělala, normálně ve wordu?
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz Jojo nevěsta rodinu ženicha a obráceně.... Po rodičích by měli sedět svědci a pak sourozenci, babičky, tetičky a pak kamarádí a tak... Tak je to teda u nás:-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz Naši jsou taky rozvedení, ještě musím přidat fotku mamky s taťkou, má tam foto až s druhým manželem, tak ještě přidáme. A fotky babiček a dědečků jsou super, strašně se nám líbily, tak jsme je museli zařadit, aspoň se zavzpomíná :-) :-) Určitě to přes tu úschovnu zkusím, mám to uloženo ve wordu, takže by to neměl být problém. Jak přijdu z práce, tak hned pošlu ;-) A děkujem moc za pochvalu, dělal je přítel sám :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz Ano, tak. U zasedacího pořádku by se měly dodržet určité zásady: 1. Uprostřed stolu bude sedět vždy ženich s nevěstou 2. Vedle nevěsty otec ženicha, pak matka ženicha 3. Vedle ženicha analogicky matka nevěsty, pak otec nevěsty 4. Vpravo vedle ženichovy matky svědkové (někdy již sedí s partnery naproti) 5. Čestnými místy v blízkosti novomanželů a jejich rodičů budou kromě svědků také poctěni i prarodiče, dále sedí sourozenci a přátelé. Někdy sedí manželské páry u sebe, ale bývá i zvykem, že jsou rozsazeni, aby se obě velké rodiny co nejdříve seznámily. Potom je důležité, aby každé místo bylo označeno malým papírkem nebo jmenovkou. Z důvodu pravděpodobných změn v průběhu příprav doporučujeme udělat definitivní zasedací pořádek až asi týden před svatbou.
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz máš to na úschovně :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s: diky moc! uz jsem to zkopirovala :-) A ohledne tech zvyku se zasedacim poradkem .... asi je teda porusime, ale presne jak je napsano v te posledni poznamce, budeme to davat do kupy asi az chvili pred svatbou. A ty babicky a dedeckove, co jsou na svatebnich fotkach, jeste zijou? Protoze u nas mame uz jenom jednu babicku z moji a jednu z Mattovo strany, tak nevim, jestli by to nebylo hloupy.
Odpovědět
Profilova fotka
Já mám babičku a babičku a dědu, přítel má obě babičky :-) Bohužel, 3 dědečky už budeme postrádat...ale takový je život.
Odpovědět
Profilova fotka
holky, my jsme teda těch zásad při zasedacím pořádku porušili asi víc,, ale prostě jsem chtěla aby moji rodiče seděli na mojís straně,, sice mám úžasnou tchýni s tchánem,ale přece moji rodiče mi jsou bližší,tak jsem je chtěla mít u sebe a myslím, že vůbbec nikdo neřešil, že by měli sedět na opačné straně :))
Odpovědět
Profilova fotka
@romca13 Já bych asi taky chtěla své rodiče na mojí straně. Tak uvidíme ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jo, jo, taky už jsem studovala, jaký by měl být zasedací pořádek a já teda taky chci, aby vedle mě seděli mí rodiče.. nějak nevidím důvod, proč by měl vedle mě v tak důležitý den sedět tchán.. né, že by byl špatný, to v žádném případě, ale já tam chci svoji mamku a tak to bude :) a tchýni mám mimochodem taky úžasnou.. a taky myslím, že to asi s mirkem ani nijak řešit nebudeme.. posadíme je tak, jak nám to příjde přirozené.. co se týče svatebních zvyků, tak podvazek mít nebudu, ani ho nechci.. a asi tak kromě rozbíjení talířku zbytek u nás neproběhne :) vybírání ze 3 nevěst určitě ne :) ikdyž jsme z ostravy.. :) hlavně, aby mirek řekl "ano" :-D a nejvíce se těším stejně na jeden jediný zvyk - a to je navlékání snubního prstýnku a novomanželské políbení :) zbytek ať už si plyne, jak chce, hlavně, aby všem chutnalo a byla dobrá zábava!!! :) jinak, pokud bude zítra mirkovi dobře, má nějakou střevní virózu a tak jsme bez honzíka, pro jistotou jsem ho odvezla k babičce, tak se pojedeme mrknout na snubní prstýnky..
Odpovědět
Profilova fotka
všechny, kdo jste vytvořili svatební noviny obdivuji!! a vůbec za vaši fantazii a jak to máte všechno krásně "vymakané" :) klobouk dolů.. nemohl by někdo za mě ty svatební přípravy dotáhnout do konce? :-D já už jen příjdu říct - ANO :)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
@mrazulka: nooo, takhle bych to potrebovala ja, nejak mi ted chybi nadseni na dalsi planovani ... ale to zase prejde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz - tak to cítíme absolutně stejně.. nějak se mi nechce.. to né, že bych se netěšila nebo by mi chybělo to správné nadšení, jen jsem strašně unavená.. poslední týdny jsou náročné, málo spánku, malý špatně spí, k tomu práce a všechen ten kolotoč.. nic se mi nechce vymýšlet.. ale snad, až se do toho víru svatebních příprav zase vrhnu, páč nic jiného mi nezbývá, že :-), tak mě to třeba zase nastartuje..
Odpovědět
Holky, tak to vypadá, že jsme všechny na tom stejně :) už se mi nic nechce :) přítel se pořár ptá, kdy zajedem podepsat papíry na matriku, kdy vybereme oznámení a mě se nechce :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenakvapilova - já doufám, že mě můj muž trošku nakopne, že si spolu sedneme a sepíše, co je ještě potřeba a začneme vybírat to oznámení a tak, a že třeba naskočí motor :-D
Odpovědět
@mrazulka nevím no, pořád jsem byla já ta natěšená, pořád jsem plánovala a teď se mi nechce a přítel i mamka začímají být nervózní, že svatba je už za 4 měíce :) jeden den vyšiloval, že ještě nemá vybranou vestičku, že mu v Paris řekli, že budou mít nové v lednu a teď řekli až v únoru :) líbí se mi, když steruje někdo jinej než já :)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenakvapilova - tak tím se u nás nikdo nestresuje, že přípravy váznou :-) a můj muž už vůbec ne :-) on je ten, kdo jen příjde říct ANO :-) tady jsem ten tahoun já a tomu zrovna došla pára :-)
Odpovědět
@mrazulka však je ještě čas, tak si oddechnem a pak na to zas vlítnem :) :)
Odpovědět
jéé, holky, tak vás čtu a docela vám závidím, že vás to přešlo:-) mě to nepřešlo, i když pořádně už nemám co zařizovat (no tedy, moje šaty, dort, koláčky, oznámení a seznam hostů, je toho asi dost), ale musím dopsat diplomku a za měsíc mám státnice, takže vyšiluju, nestíhám, a stejně pořád lezu sem a očumuju albíčka :-( já kvůli beremku ještě nedostuduju....
Odpovědět
Profilova fotka
@lenakvapilova - to každopádně :) @scvrcek - nám už toho taky zas až tolik nechybí.. asi něco jako vám.. já taky pořád očumuju albíčka, ale jen tak do nich tupě civím :-D tož holka, studuj, studuj!! držím palce, ať to všechno zvládneš!!
Odpovědět
Profilova fotka
jejda jak jsem si precetla, ze zbyva jen 5 mesicu tak me to celkem vydesilo. Jsem zvedava jak to vsechno zvladnem, ale co zvladnem to bude, asi to nebude dokonaly jak jsem si predstavovala, protoze pres tyden jsem do vecera v praci a o vikendech taky mame bud brigadu nebo nejakou akci. takze ted je dulezite vydelat penizky na svatbu. chtela bych vytvorit svatebni noviny, ale nevim kdy je zvladnu, uvidime, treba se mi nekdy naskytne chvilka casu, ted chceme jeste obejit vse co mame zamluvene, tak ze to plati, protoze pred novym rokem si to psali jen na papiry, tak jestli si to napsali i do noveho kalendare. verisek: a nema byt jeste neco darovenoho v tom seznamu veci co ma mit na sobe nevesta? jo a holky jak moc dopredu budete odesilat oznameni?
Odpovědět
Profilova fotka
@picasso_123 My ho odeslaly už ná Vánoce :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@picasso_123 - my určitě až s koláčema.. takže 14 dní před svatbou.. oni všichni stejně už vědí, kdo jsou pozvaní :-)
Odpovědět
@picasso_123 my tak dva měsíce před svatbou a vzhledem k tomu, že ji máme začátkem května, tak na začátku března
Odpovědět
Profilova fotka
tak koukam devcata ze je hodne veliky casovy rozdil :-D ja to chtela taky rozvazet az s kolackama, ale premyslim, jak by sjme to vse zvladli, asi to rozvezem tak mesic nebo dva pred svatbou a kolacky dostanou az do vysluzky :-N :-N
Odpovědět
Profilova fotka
@picasso_123 O ničem darovaném jsem nikdy neslyšela :-) :-) Jinak oznámení budeme posílat v únoru, aby to bylo s předstihem a nikdo si tam nenaplánoval dovolenou.
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s ja to cetla takhle Ve svatební den nesmí správné nevěstě a družičce chybět svatební účesy, nevěstě bílé svatební šaty a impozantní svatební kytice. Kromě toho patří mezi svatební zvyky mít navíc čtyři důležité věci pro štěstí. Něco půjčeného, něco zděděného, něco darovaného a něco modrého. Nejčastěji to bývají šperky po babičkách nebo půjčené od kamarádek, modrou barvu obstará podvazek s modrou mašličkou.
Odpovědět
Profilova fotka
mrazulka, lena: ja myslim, ze je to tim, ze uz to planujeme dlouho a proste porad je to jenom o tom a nic se nedeje... teda alespon tak to mam ted ja, prijde mi, ze uz bych to chtela mit za sebou, ze se to vsechno nejak tahne. :-N Ale urcite je to jenom docasny, v dubnu planujeme cestu do CR a uz mam napsany dlouhy seznam toho, s kym se potrebujeme sejit ... vlastne se vsema, co jsem mezitim na dalku domluvila - DJ, floristka, kameraman, fotografka, vizazistka, kadernice, hotel a jeste jednou restaurace, kostel a taky matrika. Pak uz prijedeme necely tyden pred svatbou, takze v tom dubnu budeme muset zvladnout opravdu vsechno.
Odpovědět
budeme dodrzovat to,co se nam libi :) jsou zvyky,ktery me spis prijdou zbytecne..ale strasne se mi libi (i kdyz to asi do tradic nepatri),ze se zenichovi zavazou oci,a on musi o hmatu poznat nevestinu nohu,a pak naopak,ta ale ohmatava pozadi :) to musime mit :cP
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?