Termín svatby 11.06.2011. Přidej se k nám.

Zobraz úvodní příspěvek
Profilova fotka
Ahoj nevesty, planujete uz nektera svatbu na tento datum? Doufam, ze v tom nejsem sama. Obcas si prijdu jako blazen, ze planujeme s takovym predstihem, ale zase potom budeme mit (doufam) klid. :-) A zatim jsou vsechny restaurace, ktere jsem poptavala, volne, tak mam moznost vyberu. 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
My máme noviny hotové, taky už pomalu tiskneme, pokud bys Bibi chtěla, pošlu ti je na mail pro inspiraci :-) Jinak my plánujeme zábavu klasickou, různé hry máme připravené, živá hudba, karaoke, tombola, myslím, že nuda nebude :-) @marlenee moc pěkné prostředí, jen by mi vadily ty schody (užila jsem si jich v Chorvatsku a už nebrat), takže já spíš něco opravdu na pláži a píseček :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s no schodů tam je hodně,ale za ten úchvatný pohled to opravdu stojí :-) a navíc takový malý trénink není k zahození a na Krétě to je skoro všude do kopce (myslím terén)
Odpovědět
Profilova fotka
@lenakvapilova: S tancem jsme jeste nezacali. Nechci to uspechat, abychom si to pak v ten svatebni den pamatovali. Ale vidim to zacit tak nekdy v breznu, nicmene radsi kontaktuju nejakou tu tanecni skolu uz ted a domluvim se s nima. Treba pak uz nebudou mit cas nebo zjisti, ze jsme totalni dreva a potrebujeme na nauceni min. pul roku :-D :-D To budes moc hodna s tema novinama, kontakt posilam do IP. Moooooc diky!! :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@klouzek: zalezi, jak jste na tom s financema, ale jestli by nebyl problem, tak moje rada zni: pozvete vsechny, alespon bude legrace ;-) Nam spoustu hostu odrika, protoze jsou z hodne daleka, tak me to mrzi... ale na druhou stranu tak muzeme pozvat ty, ktere jsme si predtim pozvat nemohli dovolit. Ja jsem pro velkou svatbu, je to (snad) jednou v zivote, takze by si to clovek mel uzit. Ale zalezi taky na tom jake jste natury, nekdo velke seskupovani nema rad. 8-) Proste vsechno podle toho, jak to citite vy dva. O tom to vsechno je. :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz Také máme hromadu známých zdaleka,které asi nebudou moct přijet,což nás moooc mrzí,ale co jsou v mém okolí budou na 100% pozvaný,jak říkáš čím víc nás bede, tím větší bude legrace. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Příspěvek byl smazán adminem, protože nesplňoval Pravidla přispívání do fóra.
@bibicz noviny jsem ti poslala na meil :) neboj zvládneš to :) taky jsem nevěděla kde začít a pak to šlo samo :) hledala jsem, hledala a když se mi něco líbilo, tak jsem to poměnila, upravila aby to sedělo na nás :) akorád to budeš mít těžší v tom, že je budeš potřebovat ve více jazycích :( Sháněla jsem novinový papír, aby to bylo dokonalý, ale nepodařilo se mi to :( tak kdybys měla víc štěstí, dej vědět :) my s tancem taky ještě nezačali, ale choreografka nám už vybrala písničku, akorád nám neprozradila, kdo ji odzpívá, prý je to překvápko :) http://www.youtube.com/watch?v=Qk_4zv...
Odpovědět
@sulcikovap ahojky Pe´to, už máš motýlky doma?? Čím je budeš popisovat?? Já si dneska objednala bílou a stříbrnou gelovku, tak jsem zvědavá, jak to bude vypadat
Odpovědět
Profilova fotka
ahojky holky.. tak my máme zařízenou další věc, objednaný dort, dneska jsme se byli domlouvat a jsem nadšená, dort bude určitě výborný :-) zítra jdeme ještě kvůli prstýnkům na svatební festival, tak snad pořídíme a rovnou si objednám i bižu
Odpovědět
Profilova fotka
@lenakvapilova Ještě ne,na ty je ještě čas.Taky na ně koupím nějakou pěknou gelovku a nebo černý fix,záleží jestli půjdu do těch tmavých nebo do těch dvoubarevných.Ty máš jaké?A ty sis je vyráběla sama?
Odpovědět
@sulcikovap ne Peťo nakonec jsem je koupila a mám jablíčkově zelený. Černá na nich nevypadal dobře, tak doufám, že bude hezká ta bílá, nebo stříbrná
Odpovědět
Profilova fotka
@lenakvapilova A kde si je koupila?A za kolik? Ty už máš doma taky prstýnky viď?
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Ahojky holky...tak já bych se z toho zbláznila, dneska jsem se dozvěděla, že asi zase nakonec budeme moci šoupnout svatbu zpátky na 11.6.2011 ve 14 hodin, ale s jistotou to budu vědět až v pondělí, tak Vám potom dám vědět, ale fakt jsem na to zvědavá... A zítra mám schůzku se švadlenou, takk jsem na to taky mooooc zvědavá :-)
Odpovědět
@mikinka88 A proč musíš posunovat termín? Tak to mrzí. My chtěli mít co nejpozději, aby to nebylo všechno moc hektické a nakonec to máme už v 11hod. Takže to není taky to, co jsme si představovali. Ale nevadí - říkám si, že osud. Jinak, v albu mám už fotku našich svatebních novin, tak snad to vypadá dobře ... Profi to není ale co, ne? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@slunickowww no museli jsme ho přesunout z 11 na 18 a teď asi zpátky...Je tu pout, ale letos by neměla být na hlavním náměstí, tak by to snad mohlo jít, v pondělí to musím jít domluvit:-)
Odpovědět
Profilova fotka
taky musím říct, že si jen čtu diskuzi a nechce se mi psát :) u nás taky nic nového, přípravy teď spí :) jen jsem si sepsala seznam, co je ještě třeba udělat, teď se jen rozhýbat a dát se do toho.. :)
Odpovědět
@mikinka88 To je takový na prd, když člověk neví co a jak, že? No, my jsme na matriku mohli volat až toto pondělí a vzhledem k tomu, že o ten zámek, kde se bereme, je celkem u nás zájem, tak byl fakt boj se tam vůbec dovolat ... Tak držím palce, aby vám to vyšlo tak, jak si přejete 8-)
Odpovědět
Profilova fotka
@slunickowww děkuji moc, snad ano.... a kdyby ne, tak už jsem s tím smířená, nedalo by se nic dělat :-(
Odpovědět
ahojky..take mame stejny datum svatby,tak se modim,abychom to vsichni zvladli.. :) zatim jen diskutujeme,i kdyz nejake doplnky mam koupene..jsem relativne cerstve zasnoubena (na vanoce),tak ve vsem jeste plavu a musim se poradne procist,co vse je na svatbu potreba..tak drzte pesti,at na zaklady nezapomenu , a nepujdu k oltari treba bez bot :)
Odpovědět
@cecilinka ahojky, vítám tě tady:) neboj s náma to tady vše zvládneš :)
Odpovědět
Profilova fotka
lena: dekuju moc!! Uz jsem to predbezne zkoukla a noviny vypadaji moc hezky. Proberu to s Mattem, co na to bude rikat on. Ta pisnicka je hezka... akorat jsem myslela, ze vy budete mit neco rychlejsiho. To i na takovouhle pomalou se da neco nacvicit? mrazulka: ten seznam si taky musim napsat, bojim se, abych na neco nezapomnela a prijde mi, ze je porad jeste tolik veci na zarizeni a uz jenom 5 mesicu do svatby!! Ale to leti. 8-) cecilinka: vitam te a gratuluju k zasnoubeni ;-) holky, a mohly byste mi sem vypsat tradicni ceske svatebni zvyky? A taky co by mela mit na starosti svedkyne nebo co bude mit ta vase?
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz Tak se jdu hned polepšit a zkusím noviny odeslat znovu, včera se mi to nezdařilo odeslat. My máme i některé zvyky a tradice v novinách vypsané, takže posílám, snad to přijde :-)
Odpovědět
Profilova fotka
V dlouho očekávaný den nesmí správné nevěstě vedle dokonalého účesu, bílých šatů a impozantní kytice chybět navíc čtyři důležité věci pro štěstí. Něco nového, něco starého, něco půjčeného a něco modrého. Nejčastěji to bývají šperky po babičkách nebo půjčené od kamarádek, modrou barvu obstará podvazek s modrou mašličkou. Na oblečení ženicha by si nevěsta měla pohlídat, jestli nemá k obleku motýlka, aby jí neuletěl. Někde se tvrdí, že ženich by ve svatební den měl nevěstu spatřit až těsně před obřadem, jinde, například na Ostravsku si ženich musí naopak pro nevěstu přijít k rodičům, kde jsou mu nabídnuty tři dívky. Tu pravou si musí vykoupit. Když novomanželé vycházejí z kostela nebo obřadní síně, mohou je svatebčané zasypat rýží nebo konfety, někdy i květy. Tento zvyk pochází ještě z pohanských dob, má přilákat bohyni plodnosti, a tím také mnoho dětí. Říká se, kolik semínek zůstane na nevěstiných šatech, tolik dětí budou novomanželé mít. Ještě před radnicí následuje obřad nasazování chomoutu nebo koule na nohu, které ženichovi navlíknou jeho kamarádi. Nevěsta pak dostane svazek klíčů, z nichž ani jeden nemusí k zámku koule patřit, nebo starý rezavý pilník, aby si svého milého osvobodila. Musí prokázat příslušnou dávku snahy, ale nakonec stačí, aby měla připravený úplatek v podobě láhve alkoholu, která žalářníky obměkčí. Na Vysočině přitom podle tradice čeká novomanžele ještě další překážka, než se mohou pustit do slavnostní hostiny. Před restaurací svatebčané postaví slavobránu, smrčky nebo břízky ověnčené barevnými fáborky a krepovým papírem, mezi stromečky je přivázaná mašle, přes kterou musí ženich svou vyvolenou přenést. Někdy je mezi nimi položen špalek dřeva, který musejí novomanželé společně přeříznout pilou, aby tak dokázali, že budou v manželství dobře spolupracovat. Na další ze zvyků dojde, když novomanželé vstoupí do restaurace. Čeká je přípitek s číšníkem nebo majitelem hospody. Když však vracejí skleničky na podnos, tak "nechtěně" upadne číšníkovi talíř, který má schovaný pod podnosem. Novomanželé pak musí zamést střepy, které symbolizují štěstí. Při zametání je ale velmi důležité, kdo se zmocní lopatky a kdo smetáčku. Říká se, že ten, který zametá, tím bude zametáno a v manželství bude mít hlavní slovo ten druhý. Ani začátek hostiny není pro novomanžele snadný, číšník je sváže velkým bílým ubrusem a oni se musí vzájemně nakrmit polévkou. Mají tak prokázat nejen spolupráci, ale především to, že si budou ze společného krajíce spravedlivě rozdělovat. Společnou rukou by pak novomanželé měli i nakrojit svatební dort. Během hostiny a oslav pak může přijít na řadu množství různých rituálů a zvyků. Mezi nejrozšířenější patří únos nevěsty, kdy přátelé mladou paní ženichovi uloupí a on se ji musí vydat hledat. Většinou ji najde v blízkém baru nebo hospůdce, kde musí zaplatit útratu, aby svou milou získal zpět. Někdy může někdo ze svatebčanů uloupit nevěstě střevíček a kdo si s ní pak chce zatančit musí zaplatit. V průběhu večera může dojít i na různé veselé hry. Například ženichovi se zavážou oči, přivedou ho k sedící řadě lidí se zvednutými nohavicemi a on musí hmatem podle nohou poznat svou milou. Dobré je, když si mezi potenciální nevěsty sedne nějaký muž s nataženou punčochou, aby ženicha zmátl. Hra se může otočit, když nevěsta hledá může, přisedne si nějaká fortelná žena. V závěru večera se pak shromáždí všechny svobodné dívky, nevěsta se k nim otočí zády a přes rameno mezi ně hodí svou svatební kytici. Podle pověry tu, která ji chytí, čekají do roka oddavky. Nakonec po svatebním veselí při vstupu do společného domova ženich přenesl nevěstu přes práh. Obelstí tak podle staré pověry zlé duchy, kteří číhá za dveřmi.
Odpovědět
@bibicz dobré ráno :) děkuji moc za pochvalu :) nám se líbí a přijdou nám vtipný :) A s těmi mými šaty bych toho moc nezatancovala na rychlou, tak bude něco jako valčík , polonéza...
Odpovědět
Profilova fotka
verisek: diky moc za ty zvyky... ted jeste vite, jak ma kdo kde sedet pri obradu a pak i pri hostine? Nevesta ma byt napravo od zenicha, svedkove sedi u stolu s novomanzeli ... takovyhle a podobne info bych taky potrebovala. :-D
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz nevěsta na pravo od ženicha, vedle nevěsty rodiče ženicha (vedle nevěsty otec ženicha a pak matka), vedle ženicha rodiče nevěsty (matka a potom otec). Dál by měli sedět svědci a potom dle důležitosti se to posouvá dál. Takže rodina blíž a potom přátelé. Někdo usazuje na nevěstinu stranu tabule její rodinu, na ženichovu zase jeho. Někdo to míchá dohromady, aby se rodiny lépe seznámily. Pokud ovšem tabule není klasiká a jsou stoly rozmístěné, je to jednodušší a můžeš si posadit kohokoliv jakkoliv :-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@bibicz mně ty noviny nejdou odeslat, máme to asi moc velké, takže zkusím doma přefotit a uložit listy do albíčka :-)
Odpovědět
Profilova fotka
@verisek.s Tak jsou tam :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky..budete někdo ty tradice dodržovat? my možná akorát přenesení přes práh, jestli teda bude můj muž schopný :-) dneska jdeme na ten svatební festival, tak jsem na to zvědavá, snad pořídíme prstýnky..
Odpovědět
Profilova fotka
@sarpie my téměř všechny :-)
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?