Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj kočky, včera jsem se sem už nedostala. Děláme v práci výběrový řízení na nějaký ten zástup za mě :-) Testy na cukrovku jsou povinné asi dva roky, já jsem o nich taky slyšela poprvý. Výsledky by měli být dneska, ale máme s dr. takovou dohodu, že špatný zprávy volá a dobrý mi říká na další kontrole, tzn. 4.4. :-) Koupací kyblík - taky jsem nad ním chvilku uvažovala, ale neumím si představit, jak bych tam to miminko držela. Za hlavu?? :-o Dávám přednost vaničce, Vítkovi se to moc líbilo, když byl miminko a mohl si kopat nožičkama ve vodě. Mě už míň, protože jsem měla vodu všude.. ale teď už jsem zkušená matka, takže vím, že vytírat nebudu přes den, ale každý večer po koupání :-D :-D Teď se jdu podívat zas na jednu krasavici =-) , to co nám sem chodí, to je fakt síla. Včera tu byla nějaká hosteska, barmanka a pak samý ženský bez praxe. No a to já tady fakt nepotřebuju, chtěla bych.... ale to je vlastně jedno, co bych chtěla já, protože já tady s ní nebudu. :-p
Odpovědět
Profilova fotka
no, emko, krasavice inteligentní....to je to, co si doba žádá.... :-D ..a záležet by ti mělo na tom, kdo tam bude po tobě...ty se přece pak vrátíš a vezmeš jí zpátky svoje místo, ne??? :-N ...abys nedopadla jako já s tou svojí náhražkou...hned druhej den po tom, co jsme ji přijmuli, tak začala na mě vyzvádat, jestli se budu chtít hned vrátit anebo budu mít daĺší...že by si ona jako naplánovala druhý dítě...tak prej, abych jí to dala včas vědět...kráva.... :-p hlavně si s ní netykej...ta moje náhražka mi to nabídla (no v podstatě sdělila) hned první den, a to si přitom v práci po dvou letech netykám s některýma lidma, který jsou mýmu srdci blízko...prostě je mezi náma vzájemnej respekt... ;-) tak já jsem řekla že jo, ale to jsem neměla dělat, je to nadřazenej tvor, naprosto chladná a nadřazená vůči ostatním....ale neschopná...ale třeba si toho nikdo nevšimne...no, dovíme se to za dva měsíce... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, ohledně koupání dětí mám zkušenost jenom od mojí sestry a ta nekupovala ani kyblík ani vaničku (z tech. důvodů) a dětičky dávala rovnou do velké vany. asi jsou to děti vodníkovi, protože se jim to líbilo od narození. vlastně neteřinka trochu plakala, ale to nebylo velkým prostorem - někde se dočetli, že se dítko má otužovat od mládí a dávali jí "studenou" vodu (nevím, kolik to bylo stupňů, ale vím, že mě by to ve vaně neuspokojilo, naštěstí to moje mamka při jednom hlídání předělala a ukázala jim, že teplá voda = neplačící dítě) :-) . pravda je taková, že dnes je holčičce 5 roků a nezastoná. s těma novýma kolegyňkama si nedělejte těžkou hlavu. když se jí něco nepovede ze začátku, tak to bude stejně vaše chyba, protože jste ji dostatečně nezaškolili ;-) . a každej je trochu jinej a má i jiný styl práce. ;-) doporučuju napsat seznam a popis činností, které budou její povinností. vím, že vám to dost práce, ale rozhodně si ulehčíte vy i vaše nová kolegyně. a o tom jaký, je to člověk, rozhoduje šéf (který tam s ní bude trávit čas). a pokud to bude takový jelito, jaký vyfasovala marki, tak se můžete radovat, že se na vás budou všichni těšit a radovat se z každé návštěvy, kterou k nim podniknete. kdyby byla stejně dobrá jako vy a nebo lepší, tak vám to ztíží návrat do práce. ikdyž si teď myslíte, že se nevrátíte, rozhodně vám to pomůže (budete mít lepší reference) ;-) . - doufám, že to není moc přemoudřelé :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, já se právě nebudu vracet na to samý místo, nabídli mi něco jinýho, tak jsem jim na to kývla. Doufám, že jsem neudělalla blbost, ale což... 8-) Takže tahle krasotinka tu zůstane a já s ní potom budu nucená spolupracovat, ale za tři roky, kdoví jak bude.. :-N To že mi to je jedno, jsem napsala proto, že si mě sice berou k pohovoru, ale pak na můj názor neberou ohled - nebo že bych byla ve svém stavu tak přecitlivělá a neviděla to :-. To je dost možný, stává se mi to i doma, že si přeberu věc jinak než jí můj drahoušek myslí a je z toho zle... ;-) No v každym případě by se mi líp zaučoval někdo, kdo už si k papírům někdy čuchnul a PC zná trochu líp než doma z obýváku.. a to si myslím, že barmanka nebo nějaká hosteska ze SAZKA areny není, nemůžu si pomoct. A dost už o tom, třeba mě překvapěj... dám vám pak vědět :-)
Odpovědět
Profilova fotka
verčo, díky za radu ohledně sepsání popisu pracovní činnosti, ale sranda je, že já tenhle přehled sepsala (musela jsem, nikdo před tím ho neudělal..tak u nás funguje personální odd... =-) ).-......a pak jsem jí ještě napsala různý vychytávky...jako když nebude vědět tohle, ať zavolá tamtomu, kdo má co rád a kdo ne...a ona se jenom motala okolo jednoho šéfíka - teď vám jdu udělat to vaše kafíčko, tak vám ho pak přinesu....chichi....a točila se kolem něj, jakoby by to byla šeherezáda,.... 8-)(internet a soukromý telefonování měla zmáknutý hned druhej den, že...) no, on mě neměl rád, já jeho taky ne...odmítla jsem mu dělat jeho soukromý věci anebo nechat proplácet jízdenku za vlak v hodnotě 180,- Kč, která byla skoro rok stará a nikdy mi neřekl o tom, že by někam jel vlakem....když má služební auto, že...jenže jsou lidé tvární a lidé, kterým záleží na tom, co firma všechno proplácí a co ne...holt, zas ta blbá jsem byla já...ale to už je jedno....kdo ví, co bude za měsíc, natož pak za 3 roky... :-D :-D :-D ..a emi, naprosto ti rozumím... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
holky, vůbec jsem to nemyslela proti vám. chraň bůh ;-) emko, rozhodně ti rozumím a souhlasím, že líp se zaučuje člověk s praxí. zažila jsem absolventa, co neuměl ani otevřít pákový šanon a otevřel ho silou, pak se mě ptal, jak se to zavírá :-D . ale to je to veselejší.... marki, v tvém případě tedy platí "pro dobrotu, na žebrotu". a šéfové jsou někdy zvláštní lidi. vidím, to tady u nás. máme dva šéfy dvou oddělení. jeden vymůže odměny (vůbec ne malé) a rozdělí je podle zásluh celému týmu. druhý vymůže odměny (už trochu nižší) a obchoďákům dá celkem 5% celé sumy a zbytek vyplatí sám sobě. no a naše oddělení spadá pod šéfa ve vídni, takže se těžko "chlubí" s dosaženými úspěchy. a ten aspoň odměny nedává jenom sobě, ale musím ho pořád upomínat, že našemu oddělení ještě nepřišel ani halíř. takže si člověk vůbec nevybere. emi, s těma pocitama o respektování názoru taky rozumím a soucítím. mě osobně pomáhá, že stejně řeknu, co si myslím (aspoň mám čistý svědomí sama před sebou). ale abych tě utěšila, tak tenhle můj názor taky zaslechl šéf mýho šéfa a druhý den mi volal, že s tím souhlasí (a to jsem si myslela, že poslouchal jenom ze slušnosti, protože seděl vedle mě u stolu). a zachránilo to pracovní pozice 2 lidem. a tak si vždycky říkám, jak je jednoduché přijít o práci - u večeře v restauraci se namete pár papalášů a pak dělají škrty. a protože se všichni třesou na odměny, tak jim je jedno, že vyhodí kluka, co má nemocnou manželku a 4-letou holčičku. a holku, co se sice v životě neztratí, ale už tu dělá 15 let. teď jsem na vás zase vypustila svoje a moc se za to omlouvám, protože dneska se má soucítit s emko :-D emi, neboj, dopadne to dobře ........ doufám a držím palce ;-)
Odpovědět
Ahoj holky, tak na téma nástupkyně jsem už stihla nasbírat širokou sbírku zážitků ]-( Dělám tu vlastně dvě práce, sektretářku a produkční (takové megaakce - celé léto hrajeme operu v jednom divadle). Jako sekterářku jsem za sebe chtěla dohodit sestřenici, ale ta jede ve zkušební době na dovolenou, tak to asi nedopadne... no to je taky historka, ale to se mi psát nechce, zase bych se musela vztekat ]-( Jako produkční sem nastoupí 2 slečny, od dubna (takže tu nejhorší práci - domlouvání termínů a peněz a odmítání těch co nechceme - dělám samozř zadarmo já)... a já jsem se včera dozvěděla, že tu budou jen na 1/2 úvazku a externě, takže tu nebudou sedět... a kdo vyžere všechnu práci....a zadarmo...????? Tak teď řeším, jestli si říct o nějaký peníze navíc (což bude běs, bo pak ředitel je strašný škrt), anebo se na to prostě vybodnout, přestat to dělat a jít na PN....
Odpovědět
Profilova fotka
dani, tak to máš taky "veselý" :-S holky, já ty šéfy vůbec nechápu!
Odpovědět
Profilova fotka
Verčo, já ani asi nechci, abyste se mnou soucítily :-D ;-) Já jsem se jenom potřebovala vykecat někomu nezávislýmu a k tomu jste vy jako stvořený :-D :-D Holky, slyšela jsem, že má být v sobotu krásně - až 12°, tak jsem natěšená...doufám, že to zase nezměněj na mráz :-x
Odpovědět
Profilova fotka
emko, stejně s tebou soucítím :-p :-D a mě se to počasí líbí i dneska - už to jarem přímo voní ;-) dokonce jsem si všimla, že už lezou ven tulipány. tak to budou u babičky určitě sněženky. musím jí zavolat a překontrolovat to :-) .
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to já jsem kytičku ještě neviděla, ale jestli ono to není tím, že jezdím autem :-D :-D Asi to budu muset jít překontrolovat.
Odpovědět
Profilova fotka
U mamky jsou vylezlý sněženky už asi měsíc... :-D
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
teda dani, v tvým případku bych okoukla, jestli by šlo nějaký penízky přidat....(u mě to nešlo, mně šéf řekl, přidal bych vám, ale stejně jdete na mateřskou, tak už to nemá cenu)....a když ne a budeš chtít být doma, tak zůstaň doma....budeš se zahnízďovat jako já...dneska jsem jedno takový hnízdečko vytvořila u nás ve sklepě...celej jsem ho vygruntovala a uklidila.... :-D :-D :-D a budeš koukat na MMB každej den, dokoupíš co nemáš i co máš....a bude klid.... ;-) tady nám nic nelete(teda žádná kytka), tady lezu jenom já...s vysavačem, koštětem a hadrem.... :-D a taky kvetu... :-N
Odpovědět
Profilova fotka
marki, ty už opravdu zasloužíš na zadek! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Marki, klídek! Neslibovalas to náhodou? Že dnes budeš odpočívat? Takhle do toho dubna nevydržíš! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jo, manžílek mi na něj dává každou noc....když jdu na záchod..tak se vzbudí, jukne na mě jedním očkem a plácne mě.... :-D ..ale dneska jsem to nijak nepřeháněla, jen jsem si ráno došla pro nějaký jídlo, protože člověk jako já nemůže být živ jen z másla a chleba, tak jsem vykoupila půlku krámu a pak už jsem šla dneska jenom do sklepa.... :-D
Odpovědět
Marki: budu do toho muset říznout :-D ... jéje, sklep, tam už radši ani nechodím :-D :-D :-D aby mě nezasypali kostlivci ze skříní :-D :-D a jiné podobné nálezy :-D
Odpovědět
Profilova fotka
no právě, já v tom sklepě uklízela zimní věci, a ty, který už vím, že nebudu nosit ani po porodu...takže charita, pak knihy, co jsem si přestěhovala z baráku, když se prodával atd atd... :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Jé Marki, já jsem uklízela věci, co už nebudu nosit do porodu v sobotu :-) Holky, jdu se kouknout na ty kytičky, tak papa.
Odpovědět
Profilova fotka
Nazdárek :-) Tak jsem včera žádnou kytičku nenašla :-(, je teda pravda, že jsem se moc nesnažila, měla jsem hrozně rozlítaný odpoledne. A dneska ráno jsem myslela, že mě klepne. Sleduju předpovědi, vím že ještě nemá být teplo, ale ten sníh mě fakt naštval.. ]-( Dneska jsem vyslala Vítka s dědou na hory.Mají ve škole ředitelský volno, pořád jim dávají nějaký volno a rodiče, starejte se. Jako by nestačily všechny ty prázdniny... no nic, hlavně, že chtějí učitelé pořád přidávat. (doufám, že se to některé z vás nedotklo ;-) ) No ale s tím Vítkem, půjčili jsme snowboard a jsem zvědavá, jestli se nám vrátí celej =-)
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj Emi! U vás je zase sníh? To v Brně docela ošklivě prší... fuj! Brrrr! :-p Takže je všude plno bahna-eeeee.... :-p :-p :-p To už bych snad raději brala ten sníh... Marki! Mně se dneska v noci o tobě zdálo!!! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj emi, tak zpráva o stavu sněhu na našich chodnících mě z manžílkových úst ráno taky velmi "pobavila"... ]-( to jsem se ještě víc zachumlala do pelíšku a myslela si, že z něj dneska nevylezu... :-. ..no, ale už jsem vzhůru a nebaví mě jen tak ležet (vím, za pár neděl budu vzpomínat).... :-N ...já byla na kytičkách včera s manžílkem, ale to jsem si vzala pomocníka...mně se líbí kytky zelený (do květináčů)..no a on mi zatrhl další břečťan do květináče....a já je tolik miluju (no, na druhou stranu ho chápu...v květináčích už mám břečťany dva... :-N )..tak musím anjít nějakou jinou kytí.....no a taky jsme si chtěli koupit novou Máňu....jenže oni zrovna závojnatky neměli....no, to jsem vám možná zapomněla napsat, Máňa nám do pátku umřela....tak koukáme na prázdný akvárko,..... ;-( no, taky jsem včera v tom zverimexu hypnotizovala zakrslý králíčky, ale manžela to moc nepřesvědčilo..no je pravda, že jednoho králíčka budu mít za chvíli v postýlce...ten bude vrnět... :-D za chvíli jdu za svou těhu kámoškou/kolegyňkou....bude mi dávat dohromady kapsář (ten opravdu v ruce nesešiju) a taky budeme zkoumat, jak rozšířit výstřih u noční košile, aby byla na kojení,.....mně se totiž nechce běhat po nemocnici v těch bílých košilích....a taky župan budu mít svůj....jen na porodní sál si nechám navléci tu bílou krasavici....tam bych si všechno zničila.... |-| tak já letím, ať to dneska všechno stihnu....zatím papa Markí a kulíšek.. :-D jo a každou noc mě budí silně ztvrdlé bříško (teda hlavněš v horní části)..nevíš emi, zkušená maminko, co to je???
Odpovědět
Profilova fotka
Tak to já bych zase chtěla mít doma barevný kytičky - a zatím mám všechny zelený... jo a pokud už nějaká kvete, tak bíle, takže to není moc vidět... Teda mám jeden fialovej brambořík, ale ten už odkvetl, takže je už zase jen zelenej... Vlastně mám ještě od Vánoc tu červenou hvězdu! Asi budu muset zajít do květinářství a koupit si nějakou pěkně barevně kvetoucí kytí! :-D Marki, Máni je mi líto, ale ono je strašně těžký vyléčit nemocný rybičky (vím to z vlastní zkušenosti...). Tak ať je jednou ta Máňa II. stejně společenská jako její předchůdkyně! ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
jééé, honzi a co se ti o mně zdálo??? jak lítám na koštěti??? :-D :-D a Máňa II.projde pečlivým výběrovým řízením a pak výcvikem.... :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
No, takový hodně zmatený sen! :-N Asi bylo léto a krásně svítilo sluníčko. Tys byla v lese, ve svatebních šatech, takových těch rozevlátých, jako pro vílu a mělas nádherný drdol a dlouhý závoj. A zdobilas bílýma pentlema stromky a u toho jsi tancovala... Tak jsem se tě ptala, co to děláš a proč a tys mi řekla, že máte rok od svatby, tak že si to zopakujete ještě jednou než se prcek narodí, že pak bys na to už neměla čas... :-N Tak jsme pak zdobily spolu (přece jenom jsi měla i v tom snu bříško a potřebovalas s tím pomoct). A bylo tam spoustu dětí, který mezi těma stromkama hrály na honěnou... Bylo to takový celý "uvolněný", pohodový, klidný... :-) No prostě vyspala jsem se do růžova! :-D
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, honzi, to je opravdu moc hezký sen. věřím, že jsi se vyspinkala do růžova. a teď v tom vidím spojitost, že už si taky přeješ být těhu a mít děti :-D :-D ;-) marki, vem si sebou do porodnice košilky raději 2. je to smutný, ale v lednu rodila moje kamarádka a byla docela zaskočená zázemím porodnice. vůbec ji na porod nedali žádný mondůr, takže rodila v košili a ani potom ji nedali nic čistého. takže poslala rodinu domů, aby ji přinesli novou košili. :-( a to byla trošku protekční pacientka. je to porodnice v nymburce a tam mají určité politické kapacity potřebu tuhle nemocnici úplně zničit. :-(
Odpovědět
Ahoj holky, já jsem spala děsně, zdály se mi dva hrozné sny že jsem potratila :-( A už zase skoro týden ráno zvracím.... myslím, že je to psychika - stres z práce.... tak jsem skoro rozhodnutá to zabalit a odkráčet na PN, protože mi to za to fakt nestojí Nevíte, esli se nemocenská vypočítává z platů za rok zpětně nebo jen za nějaké období?
Odpovědět
Profilova fotka
dani, vůbec netuším, ale na www.vyplata.cz ti to možná půjde vypočítat. a určitě jdi do PN, budeš hezky odpočinutá ;-) . a ty sny s potratem si tolik neber. myslím, že je to stejné jako s organizováním svatby. taky se nám zdály hrůzostrašné sny ;-) . držím ti palečky.
Odpovědět
Verco: diky, ja si ty sny neberu, jen me to prekvapilo, jak podvedomi rychle pracuje, vcera vecer jsem se o tom (o praci a jak me to nervuje) bavila s holkama na tancich, a tam se me ptaly, esli citim ze to vadi i miminku, tak jsem o tom cely vecer premyslela... a pak mrsk ho, hned silene sny :-S
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Dani, já bych to taky neriskovala, věřím tomu, že naše tělo nám může spoustu věcí naznačovat a že bysme ho měly poslouhat... Je fakt, že budete potřebovat každou korunku, ale myslím, že to za to riskování nestojí. Jestli ti zase není dobře (celý týden, to podle mě není moc normální, ikdyž jsi těhu), měla bys to nějak řešit. Možná ti pomůže být doma týden, dva a pak to bude dobrý, ale jestli v práci ty stresy jsou pořád a nedělá ti to dobře (a nejenom tobě, ale taky mimískovi), tak bys to měla nějak vyřešit. Tady nejde o žádný hrdinství, ale o zdraví tvé i toho drobečka. Co na to říká doktor? A co mamka? A s těmi sny - přesně jak píše Verča, je to jako s těma svatebníma, moc nad tím nepřemýšlej! Ó, Veri, díky za výklad mého snu, tohle by mě nenapadlo... no, možná máš pravdu... :-N ;-) :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?