Svatební den v září 2005 jižní Čechy. Najdu kolegyně?

Zobraz úvodní příspěvek
Ahojky, je tu někdo z jižních Čech, kdo má svatbu v záři?
Odpovědět
Profilova fotka
marki, to máš pravdu. počítala jsem s tím, že se tady najdou známí. ale tohle jsem nečekala. a nebo to byla jenom souhra náhod. protože tam padalo víc podobných vtipností. jakože u nás všechno dělá manžel. a když mě zlobí, tak mu naložím ještě víc. vzhledem k tomu, že jsem celý víkend uklízela a už jsem s prominutím padala na hubu (nestíhám uklízet každý víkend, protože jsme byli pořád někde pryč), tak mi to docela vadilo. a že mi manžel pomáhá s úklidem (normálně ano, ale tentokrát taky nebyl doma) snad není nic špatného. kdybychom měli baráček a on něco dělal na zahradě, tak by mi asi nečinnost nevadila. ale v bytě, si myslím, by pomoc byla na místě. a ani ho do ničeho nenutím. my máme domácnost dost v pohodě. když se mi chce pracovat, tak pracuju, když nemám náladu, tak to nedělám. a hlavně jeho baví mi pomáhat. ale asi mi neodpustí, že jsem ho nechala několik let prát prádlo. měl poznámky typu: dát prádlo do pračky není žádná práce. a tak jsem na dost dlouhou dobu prádlo neprala. ale pro něj to nebyl trest, protože ho veškerá elektronika baví (myčku, tv, radio apod. umí ovládat líp než já). ale do budoucího života to byl dobrý krok, protože už nesnižuje domácí práce a váží si uklizeného bytu. ale tyhle "chlapácký" řeči opravdu nemusím. asi je mrzí, že nám to klape.
Odpovědět
Verčo: ach jo... to je drsný že je to někdo koho znáš... tak už na to nemysli a napiš, jak bylo ve středověku???? A těhulky, poraďte, pořád mě pobolívá bříško, jako bych to měla dostat... je to normální? (19tt)
Odpovědět
Profilova fotka
verčo, tak tenhle přístup (toho, co ti něco vytýkal) mi silně připomíná mého tchána... :-o ten se totiž bojí, že tím, jak jsme 30 km od nich, bez jeho rad a nahlížení nám do naší šťastné domácnosti, tak že je Jožka chudák, kterej je doma zapřaženej od rána do večera, že já jsem ta zlá, a on je pod pantoflem..jinak to máme doma úplně stejný, když chci dělat, tak dělám, když ne,tak ne...a manža zase dneska hoďku luxoval naše 2 + kk, protože ho to baví (o víkendu to dělal taky)...no a to kdyby viděl tchán...si pamatuju, jak mi Jožka jednou u nich doma pomáhal s bramboráka...strouhal brambory a tchán kolem nás kroužil jako mlsnej vlk, že jak si ho jendou naučím, tak bude chudák.... :-| .....a tak bych mohla pokračovat dál...takže ti verčo rozumím, je to trochu zklamání, každej bere naše historky jinak...ale co se dá dělat...mi ti rozumíme,.... ;-) :-)
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj dani, to se zkus zeptat radši svýho gynekologa, ať o tom ví....ale mě taky tak pobolívalo a prej je to normální...ale radši se zeptej, každej máme jinýho doktora.... ;-)
Odpovědět
Profilova fotka
dani, bylo to tam absolutně super. od 19,00 hodin byl program. kejklíři tam zpívali, hráli a tancovali. do toho polonahé tanečnice se vlnily i po stolech. taky se tam šermovali. a mezitím si vybrali někoho z návštěvníků a připnuli ke dřevu a házeli kolem něho nože. dost jsem paní obdivovala, já bych tam asi nešla. pak si vrhač nožů zavázal oči a poslední dva nože hodil naslepo - dopadli 5 cm od rukou té paní. na pokoukání super, ale jinak pro paní asi hnus ;-) . pak tam chodil žebrák s dřevěnou berličkou. a úplně nejlepší byli dvě kuchařky (převlečení 2 chlapíci) s gumovýma válečkama. a všichni doráželi na hosty, což mě moc bavilo. používali staročeštinu. když jsme přišli tak u našeho stolu se váleli taky nějaký dva (asi rytíři). váleli píšu, protože jsme neměli židle, ale u našeho stolu se sedělo na posteli. tak jsem na ně vystoupila, že je to můj stůl (moje banda se někde zpozdila) a oni hned: děvčico, lehni si sem k nám a vysvětlíme si to. pak přišla "servírka" a ptala se: co budeš chlastat? pak přišla znova: a co chceš žrát? no prostě mě to nadchlo. ;-) je to opravdu originální restaurace. a byla jsem mile překvapená - bylo tam asi 300 lidí - jídlo bylo v normálním čase, pití okamžitě. a vůbec to nebylo zakouřené. ikdyž pro těhu to moc nedoporučuju. bylo to dost hlučný a u sousedních stolů si dávali vodní dýmky. jedna voněla krásně, ale druhá mi nevoněla ani trochu.
Odpovědět
No to je úžasný, a copak jste si dali k žrádlu :-D ? Marki: jdu tam za týden, tak počkám jak se to vyvrbí...
Odpovědět
Profilova fotka
my jsme měli pečené kuře s nádivkou a každý pecen chleba (chleba miluju). pecen má průměr do 15 cm. další páry měli grilovaný žebírka s nějakou omáčkou a další grilovaný kuřecí stechna. ke všemu dávají chleba. jídlo je připravováno na otevřeném ohni a jí se zásadně rukama. jak tak píšu o tom jídle, tak mám hlad a jdu se najíst :-D .
Odpovědět
Profilova fotka
Verčo, to musel být super večer..taky bych si dala říct. Ale nože bych vynechala :-D Dani, mě taky pobolívalo břicho a ještě teď se mi to někdy stane, ale podle mojí dr. je to normální - děloha se roztahuje, orgány se usazují jinam než patří, tak to bolí. Já jsem se hlavně bála, abych se nezačala předčasně otevírat - to měla moje sestřenice i kamarádka a obě proleželi nějaký čas v nemocnici. Na kontrole mě ale dr. uklidnila, že to nic není, že je vše OK.
Odpovědět
Verčo: to je úžasný!!!! Akorát s tím jezením rukama bych měla asi problém... nějak to nemám ráda... já bych si dala žebírko!!!!! mňam!!!! Emko: já jsem byla celou dobu v klidu, protože jsem si právě říkala, že to je tím roztahováním a přemísťováním, ale minulý týden mě trochu vystrašila máma, když říkala, že to tak normální není... a tak bych nerada něco zanedbala.... A předčasné otevírání... jak to poznám...? (hloupý dotaz... ale...)
Odpovědět
Profilova fotka
Dani, není to hloupý dotaz, proč? Já přesně právě taky nevím jak se to pozná, kamarádka si taky stěžovala na bolest břicha a na tvrdnutí dělohy - to ti najednou ztvrdne celý podbřišek, je to jiná bolest než při MS. A když se to děje několikrát denně, tak na to pozor..mohlo by to být předčasné otevírání děložního hrdla a na to nepomáhá nic, jen naprostý klid. Většina doktorů proto posílá do nemocnice, protože doma se maminky neudrží a přeci jenom něco dělají a to není dobře. Popíšu ti trošku ty moje bolesti, jestli ti to pomůže.. :-N Menší pnutí při pohybu v místě vaječníků, píchání nebo táhlá bolest v podbřišku při prudším pohybu. Někdy to bylo zakové zapíchání, když jsem vstala rychle třeba z gauče, že jsem musela na chvilku na bobek, aby mě to přešlo. Myslím, že když tohle viděl můj miláček, tak z toho byl pěkně vykulenej. =-)
Odpovědět
Emko: děkuju moc!!!! Mě psala kamarádka, že její kamarádka potratila v 18tt, tak jsem z toho docela vykulená a pořád se pozoruju a zkoumám... já vím že mám myslet na něco jiného, ale...
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj holky! Dneska zase moc nestáhám, musím pracovat... :-) Marki, děkuju moc za tááák podrobný výpis všech potřebných věcí. Vytiskla jsem to a donesla domů - ukázat manželovi, aby viděl, že to zas taková sranda není (stejně tak, když mě žádal o ruku a měl pocit, že týden na přípravu stačí - taky jsem ho musela postavit nohama na zem... :-D ). Uvidíme, co bude dál... ;-) Dani, co to tu čtu? Takový šílený historky neposlouchej! (nechci nijak zlehčovat tragédii kamarádky tvé kamarádky, je to hrozná věc, ale tobě tohle nesvědčí, měla by ses raději zajímat o příběhy s dobrým koncem, co?). A jak se ti vede? Čekám na IP... a zatím nic... :-( :-D :-) ;-)
Odpovědět
Článek se načítá
Profilova fotka
Dani, já se taky pozoruju, ale na druhou stranu si říkám, že se nám narodí krásný, zdravý hodný miminko.. takže se mi všechny komplikace vyhnou ;-) A to samý máš ty, takže neboj, dr. ti potvrdí že je všechno v pořádku :-) :-)
Odpovědět
Děkuju... já vím... ale znáte to... pak ten červík hlodá a hlodá
Odpovědět
Profilova fotka
Já vím, dokážu si to na sobě představit v živých barvách! Asi budu stejná...
Odpovědět
Profilova fotka
dani, úplně chápu tvoje sledování. první měsíc snažení o miminko jsem se sledovala ze všech stran a měla jsem i příznaky, které se oběvují u 1 těhu ze 100 ;-) :-D takže si myslím, že budu stejná jako ty. jediné, čím se utěšuju je, že tu "sebelásku" :-D budu mít 9 měsíců omluvenou :-p :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj! Tak co, jak je dnes? V Brně opět sněží a je kosa... bléééé. Už mě to fakt nebaví! Včera šla městem demonstrace proti zimě se stížností (či peticí, nevím) za panem primátorem. No, asi s tím ještě nic neudělal, když je zas takhle... :-| ;-) :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
Ahoj!! Hlásím u nás taky hnusně, sice nesněží, ale kosa je řádná a je zataženo :-p Už mě to taky nebaví, chtěla bych schovat zimní bundu a chodit už jenom ve svetru nebo v mikině. A chtěla bych ven - na procházku a ne jenom na chvilku do obchodu a pak zalíst a klepat se zimou :-|
Odpovědět
Profilova fotka
Emi, přesně tak! A co na tu zimu říká mimi? Je schovaný ve svetrech a v bundě, tak je mu to asi docela fuk, co? Nebo ne?
Odpovědět
Profilova fotka
ahoj holky, u nás zase do rána napadl sníh (střední čechy) :-p . taky už chci jaro. sice doma máme petrklíč, ale je to nějak neúčinné :-S . normálně s k mdž dávaly sněženky, někde i konvalinky. a letos tak maximálně sněhovou větev.
Odpovědět
Profilova fotka
Miminko je zakuklený v teple a o nějakym sněhu nemá páru :-N To se má nejlíp, doufám, že se to neobrátí a v červnu a v červenci nebudou 40-ti stupňový pařáky. Objednávám tak 25-28° :-D U nás se k MDŽ dávali narcisky ;-) Ale vždycky na Josefa s mamkou nakupujeme petrklíče a dáváme je do truhlíků pod okna a už koukáme po muškátech - tak to letos fakt nehrozí :-p ]-( :-p
Odpovědět
Profilova fotka
tak u nás poctivš chumelí, taková malá depka je na obzoru, nechce se mi nikam chodit (no běhala jsem včera a koupila mimískovi ještě jedno povlečení - s myšičkama... :-D )....jo, a dneska jsem konečně vyžehlila těch šest praček a sbalila si věci do porodnice....ještě mi pár věcí chybí, tak jsem si je napsala a až se mi bude chtít, tak je půjdu koupit... :-D ..jinak zítra jedu za dědou a za kámoškou, děda má určitě velkou depku ze sněhu, tak ho pojedu rozuptýlit a o víkendu budeme slavit jeho osmdesátku... :-N ...a v pátek pojedu asi do Třebíče na sraz holek z Vysočiny... :-D ....je to náročný týden.... 8-) a od toho příštího budu jen a jen odpočívat..... :-D a nabírat síly...uklizeno už mám, na miminko taky nachystáno, tak teď budu naspávat... :-D doufám, že se moc nerozčílím u tchánovců o víkendu, určitě budou rejpat, jak nám za chvíli skončí to klidné období, kdy jsem si "užívali"-----ach jo.... :-o
Odpovědět
Marki: ty jsi pilňuška :-D a kdy se máte vykulit? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dani, za 5 - 6 týdnů..... :-D :-D
Odpovědět
Už se těšíš až se zbavíš "baťůžku"? :-D
Odpovědět
Profilova fotka
jojo, dani, teď už docela jo, i kdž to není tak strašný, jak jsem si myslela, je mi dokonce líp, než v lednu, kdy mi jeden tejden bylo fakt blbě... :-| a teĎ je to v poho, ale všechno teprve přijde, počítám tak poslední 3 týdny před prvním termínem....ale zatím se tím nevzrušuju, spíš mě vadí, jak přibírám, protože vypadám jak manda....i když mi spousta lidí říká, že mi to sluší, že mám akorát bříško..no a to víš, že já vím, kde všude a kolik jsem přibrala...ale pro mimčo to vydržím a pak doufám, rychle shodím... :-D jinak mi manža od minulýho týdne říká ty moje běluho...dívali jsme se na seriál o běluhách a jemu se to moc líbilo..... :-D tak jsem běluha....ale když jsme někde venku, tak mě oslovuje kočko nebo beruško... :-N táááák, za chvíli jdu do vaničky, oddechnout si...a pak se budu připravovat na "mejdan" s lidičkama z práce... ;-) budeme 3 ženský a jeden chlap.... :-D :-D :-D dvě vdaný a zbouchnutý, jedna před vdavkama a náš milovaný noblesní řidič a asistent mýho šéfa, pan Jiří,..... :-N
Odpovědět
marki: a napíšeš kolik jsi přibrala...? (není to moc vlezlý dotaz? =-) ) A přibírání... jde to postupně nahoru nebo náhlými skoky? :-D Ptám se, protože já jsem 3 kg zhubla, pak hrozně dlouho nepřibírala a dneska ráno jsem koukala že mám najednou 2,5kg navrch 8-( i když mám pocit že nejím zas až tak moc (no je fakt že proti tomu co jsem snědla v "blicím" období je to hodně :-D manža mi teď říká buřtíku :-D :-D :-D
Odpovědět
Profilova fotka
dani, já se za to nestydím, a popíšu ti to přesně....začínala jsem na 64 kg, byl to 5T, 9T 64,5 13T 63 17T 63,5 21T 65,5 25T 68 29T 71 32T 72,5 34T 75 a teď to bude ještě narůstat....nejenom tím, že jsem doma, ale prostě to tak je...prý zadržuješ i víc vody... a to, že máš 2,5 kg najednou navrch, tak z toho si nic nedělej (takovejhle skok jsme prožily asi všechny i ta moje kámoška ;-) ), mně prvně skoro u doktora nadávali, že nejím (což nebyla pravda), a pak čuměli na to, když jsem najednou přibrala po 4 týdnech 2 kg...teď přiberu 2 kg za 2 týdny... :-D ..a to jím stejně jak na začátku... :-D prostě si tělo najednou říká o víc,,,asi poznalo, že nás čeká velký energetický výdej (na kurzu nám říkaly, že se to rovná výšlapu na Mont Blanc - porod)...a to Dani poznáš....mně předtím vůbec nechutnalo sladký a teď na něj chuť mám, ale většinou mám smůlu...všechno sní manža se svýma těhu chutěma...je horší jak já...já je snad měla jen jednou... :-N a největší bitka je u nás doma momentálně o Noggera... :-D
Odpovědět
Děkuju!!! Já jen, že nejsem žádný hubeňour, přibrat víc mě děsí (já vím že s tím nic nenadělám ale stejně!!!!!!)
Odpovědět
My se pereme o utopence :-D :-D :-D
Odpovědět
Pro přidání příspěvku se musíte přihlásit.
Přesunutím fotek můžete změnit jejich pořadí

Nenašli jste co jste hledali?